گزارش های تصویری: تجمع گروههای سرخود و طالبانی بر ضد فیلم "من مادر هستم" در مقابل وزارت ارشاد

تجمع گروههای سرخود و طالبانی بر ضد فیلم "من مادر هستم" در مقابل وزارت ارشاد

من مادر هستم فیلمی به کارگردانی فریدون جیرانی، تهیه‌کنندگی سید غلامرضا موسوی و نویسندگی لیلا لاریجانی و رحمان سیفی‌آزاد ساخته سال ۱۳۸۹ است. این فیلم در تاریخ ۸ آذر ۱۳۹۱ بر روی پرده سینماهای ایران رفت. استقبال عمومی از این فیلم بالا بود چنان که این فیلم رکورد بیشترین فروش روزانهٔ یک فیلم غیر کمدی را که قبلاً در اختیار جدایی نادر از سیمین بود شکست و به فروش ۹۳ میلیون تومانی با اکران در ۱۵ سالن سینما دست یافت.
این فیلم با مخالفت شدید انصار حزب الله روبه رو شد سایت یالثارات پایگاه خبری انصار حزب الله ۱۹ مهر در مقابل ساختمان وزارت ارشاد تجمع کرده و با مبتذل خواندن این فیلم، درخواست لغو مجوز این فیلم و سه فیلم دیگر(من همسرش هستم، پل چوبی و برف روی کاج‌ها) را داشتند.

با آغاز نمایش عمومی فیلم در، بار دیگر در اعتراض، درخواست لغو مجوز را تا پایان روز سه شنبه ۷ آذر داشتند و اعلام کردند در غیر این صورت، بار دیگر تجمع خواند کرد. در افتتاحیه این فیلم مخالفین این فیلم با فریدون جیرانی کارگردان فیلم به بحث پرداختند.

اما بار سوم در تاریخ ۱۱ آذر به تجمع پرداختند که در مقابل آنها طرفداران جیرانی شعار می‌دادند. به دنبال این اعتراضات ، این فیلم در قم و مشهد اکران نشد. در تبریز نیز انصار حزب الله تبریز مانع اکران فیلم شد.بدین ترتیب سینماهای تبریز این فیلم را پخش نکردند. همچنین سازندگان فیلم انصار حزب الله را به تماشای فیلم دعوت کردند  به دنبال بالاگرفتن اعتراضات علیه فیلم "من مادر هستم" و طرح شکایت از سوی جمعی از اکران مخالفان این فیلم، دادستانی تهران از تشکیل پرونده این فیلم در شعبه نهم بازپرسی دادسرای کارکنان دولت خبر داد.

این احضار درحالی رخ داده است که جمعی از مخالفان این فیلم که خود را انصار حزب الله می نامند با تجمع در برابرِ وزارت ارشاد به اکران فیلم "من مادر هستم" اعتراض کردند. فریدون جیرانی، کارگردان و غلامرضا موسوی، تهیه کننده فیلم «من مادر هستم» همراه با جواد شمقدری، رییس سازمان سینمایی، به دنبال شکایت انصار حزب الله، به دادسرای کارکنان دولت احضار شدند. همچنین ائمه جمعه به این فیلم حمله کردند و بانمایش آن مخالفت کردند نشست فیلم‌ سینمایی «من مادر هستم» به کارگردانی فریدون جیرانی در فرهنگسرای «رسانه» به حاشیه کشیده شد.و منجر به درگیری لفظی و فیزیکی گردید  در پی اعتراضات به فیلم "من مادر هستم" ساخته فریدون جیرانی، وزارت ارشاد ایران اعلام کرد که بدون برداشتن فیلم از اکران، اصلاحاتی در این فیلم انجام می‌شود.مهدی عظیمی میرآبادی، سرپرست شورای نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد اعلام کرد "برای جلوگیری از هر گونه سوءتفاهم یا برداشت نادرست در خصوص حکم حیات‌بخش قصاص، تغییر و حذف لازم در انتهای فیلم سینمایی 'من مادر هستم' تعیین و ابلاغ شد."0 نظرات:

پست کردن نظر