گزارش های تصویری: عجیب ترین سرقتهای دنیا

عجیب ترین سرقتهای دنیا

وقتی گزارش دزدیده شدن پل آهنی روسیه به اداره پلیس رسید هیچ‌کس باور نمی‌کرد که این پل واقعا به سرقت رفته باشد. چگونه ممکن بود سارقان یک شبه پل آهنی‌ای که محل عبور و مرور اتومبیل‌ها بود را از جا بلند کرده و با خود ببرند، اما این واقعیت داشت. سرقت پل اهنی روسیه یکی از عجیب‌ترین سرقت‌هایی است که گزارش آن به ثبت رسیده است.
سرقت قطار، دستگاه خودپرداز و حتی موتور یکی از موشک‌های ناسا نیز در ردیف اجناس مسروقه باورنکردنی به ثبت رسیده است.

سرقت پل آهنی:

29 دسامبر 2007 پل آهنی 11/5 متری که محل عبور و مرور خودروها در  خاباروفسک در شرق روسیه بود به سرقت رفت و عبور و مرور در این منطقه را مختل کرد.
به گفته مقامات محلی این پل از چهار لوله آهنی با قط نیم متر ساخته شده بود که با صفحه‌های فلزی رویش را پوشانده بودند.
طبق بررسی‌های پلیسی این سرقت در شب رخ داده بود و سارقان برای سرقت این پل آن را تکه‌تکه کرده و از محل برده بودند. به گفته پلیس اگر سارقان همه آهن‌هایی که در ساخت پل استفاده شده بود را می‌توانستند بفروشند 16 هزار دلار نصیبشان می‌شد در حالی که تعمیر دوباره این پل 40 هزار دلار هزینه در برداشت.موتور موشک ناسا:

دسامبر سال 2011 در حراجی اینترنتی «ای‌بی» شی عجیبی به حراج گذاشته شد که نه تنها تعجب همه را برانگیخت بلکه مسئولان ناسا را هم درگیر کرد.
بازرس کل ناسا «پل مارتین» در گزارش اعلام کرد که موتور موشک «ساتورن آؤ ال ـ 10» به سرقت رفته و در حراجی اینترنتی به فروش گذاشته شده است.
آر ال ـ10 اولین موتور موشکی بود که با سوخت هیدروژن مایع کار می‌کرد و در دهه 1960 از ان استفاده می‌شد، اما اینکه این موتور 680 کیلویی چگونه از ناسا دزدیده شده بود برای مسئولان خود ناسا نیز جای سوال داشت.
برگرداندن موتور هیدروژنی به ناسا بسیار مهم بود زیرا از نظر متخصصان از آن می‌توانستند در ساخت سلاح خطرناک نیز استفاده کنند. قیمت موتور در حراجی 200 هزار دلار تخمین زده شده بود.
در جریان تحقیقات کارآگاهان معلوم شد که یکی از کارمندان ناسا که البته نامی از او برده نشد سارق آر ال ـ 10 بوده است.دستگاه خودپرداز:

سال 2010، گزارش‌های زیادی درباره سرقت دستگاه خودپرداز در اروپا و آمریکا به ثبت رسید.
در تگزاس، سرقت نزدیک به 100 دستگاه خودپرداز گزارش شد. همچنین در سن‌دیه‌گو سارقان تعداد زیادی دستگاه خودپرداز را به سرقت بردند. در آتلانتا 35 دستگاه در یک سال ناپدید شد.
سوال مهم این بود که سارقان چگونه می‌توانند دستگاهی را که برای حرکت دادن آن به 4 مرد قوی‌هیکل نیاز است، بدون آن که کسی متوجه شود به سرقت ببرند.
معمولا بیشتر این سرقت‌ها در شب صورت گرفته بود و در بررسی‌های پلیسی مشخص شد که سارقان بعد از کندن دستگاه، آن را سوار یک کامیون کرده بودند. البته در بیشتر سرقت‌ها همه سارقان دستگیر شده بودند زیرا آنها فراموش کرده بودند در محل  خودپرداز دوربین‌های مداربسته نصب شده است.


سرقت 5 تن یخ طبیعی:

ماه ژوئن سال 2012 چند سارق به جرم سرقت 5 تن یخ از یخچال‌ طبیعی جورج مونت در «پارک برناردو اوهیگینز » شیلی دستگیر شدند.
برداشتن حتی یک تکه از یخ‌های این یخچال غیر قانونی بود چه برسد به اینکه 5 تن از آن را سرقت کنند، از این رو پلیس شیلی جست‌و ‌جوهای خود را برای دستگیری سارقان آغاز کرد تا اینکه بالاخره چند مرد که از کارمندان خود پارک بودند به جرم سرقت یخچال طبیعی دستگیر شدند.
سارقان در اعتراف خود به پلیس گفتند که قرار بود این پنج تن یخ را تکه‌تکه کنند و به رستوران‌های مشهور بفروشند تا آنها خنک‌ترین و بی نظیرترین نوشیدنی‌ها را با قیمت بسیار بالایی برای مشتری های خود تهیه کنند.


0 نظرات:

پست کردن نظر