گزارش های تصویری: مجسمه سازی مدرن

مجسمه سازی مدرن

به عکس ها خوب نگاه کنید...چه نوزادان قشنگی،نه؟...اما نه!! اگر دقت کنیم متوجه می شویم که این نوزادان بسیار زیبا واقعی نیستند. این مجسمه های بسیار واقعی نما ساخته دست هنرمندی خوش ذوق اند.

این نوزادان که طولشان از ۹-۸ سانتی متر بیشتر تجاوز نمی کند، از آثار هنرمندی خلاق به نام "کامیل آلن" هستند که از خاک رس یکنواخت شده، به وسیله وسایل و لوازم دندانپزشکی ساخته شده اند.این هنرمند که همیشه از عشق و علاقه خود نسبت به نوزادان و کودکان سخن می گوید، تاکنون نوزادان بسیار جالب دیگری را نیز از این دست آفریده است.
این هنرمند در سال ۱۹۸۰ میلادی در ونکور کانادا به دنیا آمد و در ایالت "بریتیش کلمبیای" کانادا زندگی می کند و این هنر خاص و منحصر به فرد را  نزد مادربزرگ شوهرش فراگرفته، با این تفاوت که مادربزرگ ، عروسک ها را در سایزهای بزرگ و استاندارد می ساخته است.او نحوه ساخت این عروسک ها را این گونه بیان می کند:" خاک رس یکنواخت شده را با استفاده از وسایل مخصوص دندانپزشکی به شکل این نوزادان در می آورم و سپس آن ها را در فر قرار می دهم. بعد از پخت خاک رس به طور کامل و سرد شدن شکل ها به دقت اجزا و وسایلی را که لازم است به آن ها اضافه می کنم. مثلا اگر بخواهم نوزاد کمی مو داشته باشد موهایی مصنوعی را به دقت و با چسب به سر او اضافه می کنم و آرام آرام صورت نوزاد را نقاشی می کنم تا به ظاهرش جان ببخشم".

آلن می گوید:" در ابتدا عروسک ها را در اندازه های واقعی یک نوزاد می ساختم، ولی کم کم وبا بیشتر شدن تجربه ام سعی کردم آن ها را به شکل مینیاتوری و ریز نقش در آورم. مدت ها دوست نداشتم آن ها را در معرض دید و فروش قرار دهم و همه را در کلکسیون شخصی خود قرار می دادم؛ ولی بعد از مدتی تصمیم گرفتم آن ها را در معرض دید و به فروش بگذارم".


تاکنون مجلات و شبکه های خبری مشهوری از کشورهای مختلف مانند سوئد، هند، اسپانیا و ... به او پیشنهادهای فراوانی برای پوشش دادن هنر او کرده اند.

او برای همه عروسک های ساخته شده خود نام انتخاب کرده است و با آن ها مانند نوزادان واقعی برخورد می کند.


آثار "کامیل" با قیمت بیش از ۳۰۰۰ پوند در سایت شخصی او به فروش می رسند.

این نوزادان که در نگاه اول زنده به نظر می آیند در سراسر دنیا بسیار مشهور شده اند و علاقه مندان حاضرند هزاران پوند برای این نوزادان بندانگشتی بپردازند.


0 نظرات:

ارسال یک نظر