گزارش های تصویری: وقتی ونیـز بـطور بی سابقـه زیـر آب رفـت!

وقتی ونیـز بـطور بی سابقـه زیـر آب رفـت!

ونیز جزیره‌ ای در شمال ایتالیا است که در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته و بصورت جزیره‌ های کوچک است که جزیره‌ ها به وسیله کانال‌ هایی از هم جدا شده‌ اند و تردد در شهر به وسیله قایق صورت می‌ گیرد. شهر ونیز یکی از شهرهای توریست‌ پذیر جهان است و سالانه میلیون‌ها توریست به این شهر می ‌روند. اما در سال ٢٠١٢ میلادی  بارش باران در سواحل مدیترانه باعث بالا آمدن سطح دریا و آب رفتگی ونیز شده است. بالا آمدن سطح دریای مدیترانه به میزان یک متر و نیم موجب آب گرفتگی 70 درصد شهر ونیز شده و علیرغم تدابیر صورت گرفته، تردد در این شهر بسیار سخت و با دردسرهای زیاد صورت می گیرد.
این حادثه طبیعی در حالی در ونیز رخ داده است که در کانال هایی که در این شهر وجود دارد همواره امکان قایق رانی برقرار است و مردم افزون بر این وسیله حمل و نقل، از راه های ویژه ای که ساخته شده است، پیاده عبور می کنند.
در پی موج های بلند آب، مقامات محلی نیز به تخلیه برخی مناطق گردشگرپذیر این شهر، از جمله میدان سن مارکو اقدام کردند. مقامات این شهر تلاش کردند با ایجاد پل های موقتی بر سطح آب، عبور و مرور شهروندان را تسهیل کنند.
هرچند تصاویر ماهواره‌ای ثابت می‌کنند که ونیز به تدریج در زیر آب‌ها مدفون می‌شود، اما دانشمندان در حال حاضر در مورد عاقبت ونیز که از ۱۱۸ جزیره کوچک و ۴۰۰ پل متشکل است اظهار نظری نمی‌کنند. سطح آب در شهر کانال‌های آبی در ایتالیا هر سال دو میلی متر افزایش می‌یابد.
0 نظرات:

پست کردن نظر