گزارش های تصویری: زیرزمین یک کلیسای باستانی در ایتالیا

زیرزمین یک کلیسای باستانی در ایتالیا

همانطور که ميدانيد
پيش از گسترش مسيحيت در اروپا ميتراييسم که يک آيين ايرانی است تا انگلستان و اسکانديناوی رسوخ داشت و ما هنوز بسياری از آثار آنرا در برخی کليسا های باستانی می بينيم.
گمان می کنم، به دليل اينکه براثر يک اتفاق تاريخی مسيحيت دين رسمی روم می شود ميتراييسم رو به زوال می گذارد بسيار جاها آثار ميتراييُيسم ويا کسانی که به ايين ميترا اعتقاد داشته اند به طرز فجيعی در اينجا و آنجا نابود شده اند.
گمان می کنم، ويکبار هم از استاد شجاع الدين شفا پرسيدم وايشان هم با اين نظريه موافق بود آثاری در زير زمين های واتيکان هست که به ميتراييسم مربوط است و از اينرو که راز مسيحيت رو نشود آن زيرزمين ها را ممنوع کرده و کسی را راه نمی دهند وخود واتيکان بر جايگاه يک معبد ميتراييسم ساخته شده باشد.
احتمال اينکه اين کليسا افرادی را که کشته و آويزان کرده از گروه طرفداران ميترا بوده باشند هست.

یك اتفاق بسیار ساده باعث شد تا چندی پیش بزرگ‌ترین مجموعه مومیایی‌هایی عصر جدید كشف شوند. این اتفاق در حالی افتاد كه دخمه صومعه سیسیل  ایتالیا گشوده شد و بازدیدكنندگان از این دخمه، نزدیك به 8 هزار جسد مومیایی شده در حالی كه با میخ‌های درشت به دیوار آویخته شده بودند را كشف كردند.
باستان‌شناسان در بدو ورود با اتاقی روبه‌رو شدند كه پر بود از اسكلت‌های بی‌شمار انسان‌هایی كه كنار هم ایستاده بودند و نكته قابل توجه آن بود كه تمامی مومیایی‌ها بر اساس شغلی كه داشتند كنار هم قرار گرفته بودند. آنها در بدو ورود با اتاقی مربوط به دكترها، اتاقی مربوط به زنان، اتاقی مربوط به دخترهای ازدواج نكرده و البته اتاقی نیز مخصوص كودكان روبه‌رو شدند.
باستان‌شناسان پی‌بردند این اجساد كه به طور طبیعی مومیایی شده‌اند مربوط به مراسمی مذهبی هستند كه در نوع خود بی‌نظیر است.


براساس اطلاعات به دست آمده، قدیمی‌ترین نعش موجود در این مقبره مربوط به راهبه سیلوسترو گابیو مربوط می‌شود كه سال 1599مرده است. باستان‌شناسان او را سرسلسله جمع شدن این همه مومیایی كنار هم می‌دانند. او معتقد بود هوای خشك می‌تواند باعث ایجاد مومیایی طبیعی در انسان‌ها و البته زندگی دائمی آنها شود. به همین علت جنازه‌ها را از دیوار آویزان می‌كرد تا مایعات درون بدن آنها بتدریج خارج شود و سال‌ها بعد جنازه‌هایی كه مانند میوه‌های خشك شده تغییر حالت داده بودند را با سركه می‌شست و بعد از آن بود كه لباس‌های مردگان را برای ایستادن همیشگی‌شان در حالت مومیایی تنشان می‌كرد.


زیرزمین این صومعه به پنج راهرو تقسیم شده است: بخش مردان، بخش زنان، بخش کشیشان صومعه، بخش راهبان و بخشی برای افراد بلند مرتبه جامعه همچون ارتشدارن، دانشمندان و وکلا.
در بخش زنان قسمتی را نیز به دختران باکره اختصاص داده‌اند، که در آن، چهار دختر باکره در کنار یک صلیب آویزان شده اند.

سرزمین مردگان در حالی در ایتالیا کشف شده است که معروفترین و عجیب‌ترین جسدی که در این صومعه قرار دارد، جسد دختر بچه ی 2 ساله ای به نام «روسالیاو لومباردو» است، که در سال 1920 به این صومعه تحویل داده شده است.
جسد این دختر بچه در تابوتی قرار دارد که درب آن از شیشه است. چهره او بعد از گذشت سال‌ها همچنان طبیعی باقی مانده است.


0 نظرات:

ارسال یک نظر