گزارش های تصویری: بزرگترین مجموعه جانورشناسی جهان

بزرگترین مجموعه جانورشناسی جهان

موزه تاریخ طبیعی برلین (آلمان) پذیرای بیش از یک میلیون گونه جانوری است که در محفظه های شیشه ای در معرض دید محققان و بازدیدکنندگان قرار داده شده است.

 به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این موزه یکی از بی نظیرترین مجموعه های جانورشناسی جهان محسوب می شود که بزرگترین اسکلت دایناسور به نام براکیوسوروس (Brachiosaurus) به ارتفاع 13 متر در آن وجود دارد.

 بخش East Wing موزه تاریخ طبیعی برلین یک ساختار فولادی و شیشه ای است که بیش از 276 هزار استوانه شیشه ای حاوی یک میلیون گونه جانوری را در خود جای داده است.

 بخش اصلی در زمان بمباران جنگ جهانی دوم تخریب شد و در سال 1995 مسئولان تصمیم به بازسازی و مدرن سازی این مجموعه گرفتند که سازه جدید در سال 2010 تکمیل شد.

 گونه های جانوری این مجموعه عظیم شامل انواع ماهیان، قورباغه، کوسه، خزندگان مختلف مانند مار، کرم، هزارپا، عقرب و بی مهرگان دیگر است که در 81 هزار لیتر الکل قرار دارند.

 قدمت برخی از این نمونه ها به قرن 18 میلادی باز می گردد، اما تعدادی از آنها به دلیل بمباران (جنگ جهانی دوم) و شرایط نامطلوب نگهداری، در وضعیت مناسبی نیستند.

 بزرگترین و یکی از مدرن ترین مجموعه های جانورشناسی جهان، امکان مطالعات تنوع زیستی و تکامل موجودات را برای محققان و علاقه مندان فراهم کرده است.

تصاویر زیر در سال ٢٠١ تهیه شده است.
0 نظرات:

پست کردن نظر