گزارش های تصویری: ز شير شتر خوردن و سوسمار

ز شير شتر خوردن و سوسمار

در سال ٢٠٠٧ میلادی بزرگترین هواپیمای مسافری که تا کنون ساخته شده بود ، بیرون آشیانه ای در تولوز فرانسه جا گرفته ، بدون اینکه حتی یک ساعت پرواز کرده باشد.

 خدمه پرواز ابوظبی برای طی مراحل تست اولیه روی زمین مثل دور گرفتن موتور قبل از تحویل به خطوط هوایی الاتحاد وارد هواپیما می شوند.

این خدمه هواپیما را به محوطه باند تاکسی می کنند (می کشند) و در این موقع هر چهار موتور هواپیمای خالی را در حد قدرت بلند شدن روشن می کنند بدون خواندن دفترچه راهنمای لازم این پرسنل سرنخی از میزان سبک بودن این هواپیمای خالی نداشتند.

 اخطار تیک آف در کابین خلبان به صدا در می آید چرا که خدمه هر چهارموتور را با تمام قدرت روشن کرده اند. کامپیوترهای هواپیما این گونه درک می کند که خلبانان قصد بلند شدن دارند در صورتی که هنوز بقیه لوازم را تنظیم نکرده اند.
در این هنگام یکی از خدمه تصمیم میگیرد که جهت از کار انداختن صدای آلارم فیوز سنسور ارتفاع سنج را از کار بندازد. این کار باعث می شود که هواپیما تصور کند در حال پرواز است. و در این موقع کامپیوتر ها تمام ترمزها را رها می کنند و هواپیما با سرعت به جلو می رود.

 خدمه نمی فهمند که این یک مزیت ایمنی است چرا که هواپیما نمی تواند با ترمز فرود بیاید. هیچ کدام از هفت خدمه عرب به عقلشان نمی رسد که قدرت موتور را کاهش دهد بنابر این هواپیمای جدید 200 میلیون دلاری با مانع تصادف می کند و از بین می رود.0 نظرات:

ارسال یک نظر