گزارش های تصویری: اولین جنگل عمودی جهان در ایتالیا !

اولین جنگل عمودی جهان در ایتالیا !

در سال ۲۰۱۱ پروژه‌ای به نام  “Bosco Verticale”توجهات بسیاری را به سوی خود جلب کرد. این پروژه در حقیقت دو سازه بزرگ را شامل می شود که به عنوان نخستین جنگل عمودی جهان در میلان ایتالیا ساخته می شوند.

اگرچه تردیدهای بسیاری نسبت به ساخت و عملی بودن این پروژه ایجاد شده بود، اما “استودیو بوئری” نشان داده است که نه تنها با طرحی فانتزی و رویایی مواجه نبوده‌ایم، بلکه احتمال تکمیل آن در سال ٢٠١٣ میلادی نیز وجود دارد.

ساخت دو برج این پروژه تا آوریل ۲۰۱۲ به پایان رسیده و از آن زمان تا سال ٢٠١٣ میلادی، کاشت درختان و گیاهان دیگر آغاز شد. اگرچه به واسطه شرایط آب و هوایی و بارش برف و باران در میلان، آهنگ پیشرفت پروژه طی چند ماه ابتدایی کند بود، اما  نخستین جنگل عمودی جهان در اواخر سال ۲۰۱۳ افتتاح  شد. میلان یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان محسوب می شود و پروژهBosco Verticaleبا هدف کاهش برخی از آسیب‌های زیست محیطی ناشی از شهرنشینی اجرایی شد.

برج‌های این پروژه از سیستم‌های انرژی فتوولتائیک یکپارچه سود می برند و درختان و گیاهان دیگر در نمای خارجی ساختمان کاشته می شوند. گیاهان به جذب دی اکسید کربن و گرد و غبار از هوا و سرمایش و گرمایش آپارتمان‌های برج‌ها کمک کرده و همچنین، در کاهش “اثر جزیره گرمای شهری” به ویژه طی فصل تابستان موثر هستند.

دو برج این پروژه ۲۶۰ و ۳۶۷ فوت ارتفاع داشته و در مجموع ظرفیت ۴۸۰ درخت بزرگ و متوسط، ۲۵۰ درخت کوچک، ۱۱ هزار گیاه زمینی و ۵ هزار درختچه را دارند. نوع درختان با توجه به محل کاشت آنها در برج‌ها و طی همکاری دو ساله با گیاه‌شناسان به منظور گزینش مناسب‌ترین نمونه‌ها برای این محیط و شرایط آب و هوایی برگزیده شده‌اند. در حقیقت، گیاهان مورد استفاده به طور ویژه برای این پروژه پرورش داده شده و پس از کاشت به تدریج با شرایط جدید خود سازگار خواهند شد.
در زیر مراحل ساخت این جنگل عمودی را می بینید.


0 نظرات:

پست کردن نظر