گزارش های تصویری: اردوگاه های کار اجباری آشویتس بعد از تعطیلی در سال ٢٠١٣

اردوگاه های کار اجباری آشویتس بعد از تعطیلی در سال ٢٠١٣

اردوگاه آشویتس (به آلمانی: Auschwitz) در نوع خود از بزرگترین اردوگاه‌های ساخته شده توسط رژیم نازی بود. مجموعه شامل سه اردوگاه اصلی می‌شد که در همه آنها میلیون‌ها اسیر اکثرا یهودی به کار اجباری گماشته می‌شدند.بین ۱٫۱ تا ۱٫۵ میلیون نفر که ۹۰٪ آنان را یهودیان تشکیل می‌دادند جان خود را دراین اردو گاه از دست دادند.علاوه بریهودیان ۸۳ هزار لهستانی و ۱۹ هزار نفر از کولی ها نیز از جان باختگان این اردوگاه بودند.این اردوگاه به منظور نسل کشی هدفمند در طول جنگ جهانی ساخته شد.اردوگاه آشویتس تقریباً در ۳۷ مایلی غرب کراکوف، نزدیک به مرز آلمان- لهستان (پیش از جنگ) در سیلسیا قرار داشتند- منطقه‌ای که آلمان نازی بعد از تهاجم و غلبه بر لهستان در ۱۹۳۹ ضمیمه خاک خود کرد.
در سال ۱۹۴۰ اردوگاهی در کنار شهر کوچکی در لهستان به نام اوشفین چیم، که به زبان آلمانی آن را آشویتس می‌گفتند، برای نگهداری زندانیان غیرنظامی لهستانی- مثل سیاست‌مداران، دانشگاهیان، متخصصان و کشیش‌ها ایجاد شد.
در سال ۱۹۷۹ میلادی میلادی، سازمان یونسکو، این اردوگاه را به عنوان «نماد بیرحمی انسانی نسبت به همنوعان خود در قرن بیستم»، درفهرست میراث جهانی یونسکو قرارداد.0 نظرات:

پست کردن نظر