گزارش های تصویری: گشایش موزه ملی یازده سپتامبر در نیویورک

گشایش موزه ملی یازده سپتامبر در نیویورک

موزه ملی یازده سپتامبر با حضور باراک اوباما، خانواده‌های قربانیان و بازماندگان آن حادثه در نیویورک گشایش یافت. هدف از دایر کردن این موزه زنده نگه داشتن یاد قربانیان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در نیویورک است.
سال ٢٠١٤ میلادی در مراسم افتتاح موزه ملی ۱۱ سپتامبر در شهر نیویورک در روز پنج‌شنبه (۱۵ مه/ ۲۵ اردیبهشت) باراک اوباما٬ رئیس‌جمهور آمریکا٬ و تعدادی از خانواده‌های قربانیان و بازماندگان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی حضور داشتند.
 در همین حال در حالی که مراسم در جریان بود تعدادی از خانواده‌های قربانیان بیرون از محل دست به تجمع زدند. یک هفته پیش از این مراسم مسئولان شهر نیویورک بقایای یک‌هزار و ۱۱۵ جسد واقعه ۱۱ سپتامبر که هنوز تشخیص هویت داده نشده‌ بودند  را از دفتر معاینات پزشکی شهر به موزه منتقل کردند. همین موضوع اندوه و خشم برخی از خانواده‌ها را که تعداد آن‌ها اندک گزارش شد در پی داشت.

آن‌ها در نامه‌ای که به رئیس ‌دولت نوشتند خواستار انتقال بقایای اجساد عزیزان‌شان از زیرزمین موزه به "مقبره‌ای محترم" شدند. آن‌ها گفتند، ساخت موزه برای یازده سپتامبر قابل قبول است چرا که "بخشی از تاریخ کشور است" اما به اعتقاد آن‌ها موزه جای نگهداری بقایای اجساد عزیزان آن‌ها نیست.
تصاویر زیر از روز افتتاح این موزه گرفته شده است.

0 نظرات:

پست کردن نظر