گزارش های تصویری: مردی که با کشته شدن بن لادن ریش هایش را اصلاح کرد

مردی که با کشته شدن بن لادن ریش هایش را اصلاح کرد

یك مرد آمریكایی كه پس از حوادث 11 سپتامبر 2001 ریش های خود را اصلاح نكرده بود ، با شنیدن خبر مرگ اسامه بن لادن رهبر گروه القاعده و مسبب اصلی عملیات تروریستی 11 سپتامبر ، ریش های خود را تراشید.

” گری ودل ” معلم دبیرستانی در واشنگتن آمریكااز زمان حملات تروریستی 11 سپتامبر عهد كرده بود تا ریش های خود تا زمانی كه بن لادن دستگیر یا كشته نشود اصلاح نكند.

این معلم آمریكایی به خاطر از دست دادن عده ای از شاگردانش در حادثه تروریستی 11 سپتامبر برای بزرگداشت نام آنها از زمان حادثه تروریستی تصمیم گرفت تا ریش خود را تا زمان دستگیری یا مرگ بن لادن اصلاح نكند.

شاید این مرد آمریكایی هنگامی كه تصمیم به عدم اصلاح ریش هایش گرفت هرگر فكر نمی كرد كه كار دستگیری یا كشتن بن لادن قریب به 10 سال طول خواهد كشید!

ریش گری ودل در 10 سال  به 15 اینچ رسیده بود . دبیرستان محل تدریس ودل با صدور بیانیه ای از اینكه وی نزدیك به 10 سال متعهد به انجام رساندن عهد خود باقی مانده است ، تقدیر كرده و گفته است : آقای ودل 3454 روز بر سر عهد و عقیده خود ماند . وی در این مدت تمسخرها و ریشخندهای دیگران را تحمل كرد ؛ چون بدون شك عده زیادی از مردم به وی می گفتند كه آرمان او شكست خورده است”.

ودل در 10 سال گذشته به واسطه ریش هایش توجه رسانه های آمریكایی را به خود جلب كرده بود و همه ساله در سالگرد حملات 11 سپتامبر برخی رسانه ها به سراغ او می رفتند و ریش او را اندازه گیری می كردند و رشد آن را با سال قبل مقایسه می كردند !

ودل خبر مرگ بن لادن را روز یكشنبه ساعت 7 و 48 دقیقه بعد از ظهر ( به وقت محلی) و هنگامی  در باغ خانه اش مشغول كار بود از طریق تلفن یكی از همكارانش دریافت می كند و با شنیدن خبر مرگ بن لادن به سرعت برای ادای نذر خود سراغ قیچی اصلاح و تیغ می رود.

همسر این معلم آمریكایی می گوید كه او ریش دوست نداشت اما به نذر همسرش احترام گذاشته است .

وی افزود : او با اصلاح ریش هایش 10 سال جوان تر شده . این لحظه خوبی برای ما و همه مردم آمریكا است.

0 نظرات:

پست کردن نظر