گزارش های تصویری: بی‌دی‌اس‌ام چیست؟ ( +18 )

بی‌دی‌اس‌ام چیست؟ ( +18 )

بی‌دی‌اس‌ام (به انگلیسی: BDSM)‏ نوعی رفتار توافقی بین دو یا بیشتر از دو نفر است. مخفف بی‌دی‌اس‌ام از چهار واژه انگلیسی‌ Bondage (مهاربندی)،‌ Discipline (نظم)، Dominance and submission سروری/بردگی(جنسی) منشأ می‌گیرد. نقش‌هایی‌ که در بی‌دی‌اس‌ام ایفا میشود مکمل یکدیگر ولی‌ نامساوی هستند. معمولاً فردی نقش تسخیرگرایی و تسلط دارد و دیگری نقش فرد تسخیر شده و ضعیف را بازی می‌کند. در هر صورت رضایت هر دو یک پیش شرط ضروری است.
بر پایهٔ یک مطالعه در سال ۲۰۱۳، افرادی که گرایش‌های بی‌دی‌اس‌ام دارند، نسبت به گروه شاهد، دارای ویژگی‌های شخصیتی مطلوب‌تری بودند. در این افراد روان‌نژندی کمتری دیده می‌شود، برون‌گراتر هستند، آمادگی بیشتری برای تجربه‌های تازه دارند، احساس بهزیستی بیشتری می‌کنند،‌ وظیفه‌شناس‌ترند و به پس‌زده‌شدن حساسیت کمتری دارند؛ با این وجود سخت‌‌تر می‌توان با آن‌ها به توافق رسید. در این مطالعه کسانی که نقش مافوق را بازی می‌کردند نسبت به افراد مطیع نتایج بهتری کسب کردند. این مطالعه پیشنهاد می‌کند به این نوع فعالیت‌ها بیشتر به چشم یک فعالیت تفریحی نگاه شود تا بروز فرایندهای روانشناختی.
عده ای از روانشناسان نیز بر این باورند که این نوع رابطه جنسی باعث کم شدن فشارهای روحی بر روی افراد می شود و برای افرادی که دارای فشارهای روحی هستند می تواند مفید واقع باشد.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٣ میلادی می باشد.


0 نظرات:

پست کردن نظر