گزارش های تصویری: عجیبترین ارتفاعات دست ساز دنیا

عجیبترین ارتفاعات دست ساز دنیا

هیجان ناشی از ترس یکی از لذتهای بشر در عصر حاضر قلمداد شده است، موج تولید فیلم‌ها و سریال‌های ترسناک و شهربازی‌هایی با وسائل عجیب و غریب، بیانگر این مطلب است. در اینجا مشخصات مکان‌هایی آمده است که در دل طبیعت و برای همین هیجان ناشی از ترس ساخته شده اند.

جایگاه هوایی داخشتاین : اتریش
این جایگاه که به نام بالکن کوه‌های آلپ معروف است در ارتفاع 2700 متری از سطح دریا بر روی یک صخره به بلندای 250 متر واقع شده است. چشم انداز 360 درجه آن به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا کشور اسلونی از جنوب تا جمهوری چک در شمال را ببینند. ارتفاع این مکان حتی از آبشار نیاگارا و یا آبشار ایگازوا در برزیل هم بیشتر است.

دورنمای اورلند : نروژ
تاد ساندرس و تامی ویل هلسمن، معماران این طرح با هدف ایجاد منظره‌ای منحصر به فرد از دریاچه اورلند در نروژ آن را بنا کردند. در انتهای این جایگاه که به سمت دره خم شده، شیشه‌ای وصل شده است که منظره‌ای باور نکردنی را در خود منعکس می‌کند و برای بازدیدکنندگان لذتی وصف ناپذیر همراه با ترس را به همراه دارد.جایگاه هوایی گرند کانیون : آمریکا
این جایگاه که به شکل نعل اسب طراحی شده است در حدود 4000 پایی از سطح زمین واقع شده است. همچنین در حدود بیست متر از لبه پرتگاه به سمت دره پیشروی کرده است. زمین این جایگاه از شیشه‌هایی به ضخامت 10 سانتیمتر ساخته شده است که به همین جهت بازدیدکنندگان برای ورود بدان جا باید از جوراب‌های مخصوص ضد خش استفاده کنند. مهندسی دقیق آن این شرایط را فراهم کرده است تا بیش از 70 تن وزن را بتواند تحمل کند و در برابر وزش بادی به قدرت 160 کیلومتر بر ساعت مقاومت داشته باشد.


سکوی معلق در آبشار ایگازوا : حد فاصل برزیل و آرژانتین
منظره آبشاری به این زیبایی خود سرشار از لذت است که با نزدیک تر شدن به آن این لذت بیشتر قابل لمس است. راه رفتن بر روی پلی معلق در نزدیکی آبشار با لمس قطرات آب منظره و حسی وصف نا پذیر را به همراه خواهد داشت.


برج آسمان اوکلند : نیوزلند
برج آسمان اوکلند به ارتفاع 328 متر بلندترین برج واقع درنیمکره جنوبی زمین به شمار می‌رود. 2000 تن تیر آهن، 660 تن مصالح آهنی و 15000 مترمربع بتن استفاده شده تا این بنا بر پا شود. در مقابل 200 کیلومتر بر ساعت باد تند و بیش از هشت ریشتر زلزله مقاومت دارد. از فاصله 82 کیلومتری حتی در اوج آلودگی دیده می شود. نکته قابل توجه فضای شیشه‌ای است که دیدی 360 درجه به شما می‌دهد.


برج ایلاورا : استرالیا
این برج که محلی برای گام برداشتن بر مناظر بسیار زیبایی است در مدت پنج ماه ساخته شده است. بر فراز تپه‌های نایتس ( شوالیه‌ها ) در غرب منطقه کوهستانی رابرتسون در استرالیا این بنا ساخته شده است. ارتفاع آن از سطح زمین 25 متر است که به بازدید کنندگان این امکان را می‌دهد تا به این منطقه باران خیز و سر سبز دیدی کامل داشته باشند.


چشم انداز دره‌ای : سوییس
این جایگاه که تا پایان سال 2010 تکمیل و به پایان رسید مناظر زیبایی از سوییس را در زیر پای خود دارد. در این جایگاه از نماد‌های زیبایی که در فرهنگ و ادبیات وجود دارد بهره برده شده است و مسلما به زیبایی طبیعت آن می‌افزاید.


خانه‌ای به سوی بیکران از فراز تخته سنگ : آمریکا
این خانه کوچک در سال 1959 ساخته شده است. این بنا تلفیقی از معماری منحصر به فردی است که در اتاق‌ها و دیوارها و محل خرید آن به کار رفته است. معمار این بنا الکس جردن نام دارد. این جایگاه که یکی از جاذبه‌های گردشگری در دنیا محسوب می شود در منطقه‌ای به نام گرین اسپرینگ ( بهار سبز ) در وینسون آمریکا واقع شده است. این خانه که چشم اندازی به سوی بی نهایت دارد چندین متر بدون هیچ ستونی بر روی دره‌ای واقع شده است. 3000 پنجره نیز با کار دست در آن ساخته شده است تا چشم انداز زیباتری را ایجاد کند.


بالکن ایل : ایتالیا
در باغ‌های قلعه تراتمنسدورف این مکان هیجان انگیز را خواهید یافت. معمار این بنا متیو تون نام دارد و چشم انداز زیبایی را از این منطه برای بازدید کنندگان خود رقم زده است.


بر فراز تایرول : اتریش
این سازه مسطح در ارتفاع 3000 متری از سطح دریا در استوبی گلیشیر واقع شده است. با به کار رفتن آهن‌هایی خاص که مقاومت جایگاه را نسبت به هوای خاص منطقه تنظیم می کند، شما می توانید 9 متر از لبه پرتگاه به سمت طبیعت رفته و از مناظر منطقه لذت ببرید.


گذرگاه های کانوپی در پارک ملی کاکوم : غنا
این گذرگاه از مجموعه 7 پل معلق که به وسیله چوب و تور ایمن گشته، ساخته شده است و در پارک ملی کاکوم در غنا در غرب آفریقا قرار دارد. گفته می شود که 40 متر ارتفاع و 330 متر طول دارد. واقعا راه رفتن روی همچین پلی جرات می خواد!


پل هوایی کاپیلانو : کانادا
پل هوایی کاپیلانو در ونکوور شمالی، به طول 137 و ارتفاع 70 متر، جزو ترسناک ترین پل های عابرپیاده جهان قرار گرفت.
عرشه آسمان در برج یورکا : استرالیا
این عرشه تماشایی در 88 اٌمین طبقه برج یورکا در استرالیا قرار دارد. از 2007 به روی عموم باز شده است و با پرداخت مبلغی می توانید به این عرشه وارد شوید.لبه برج سیرز : آمریکا
برج ویلیس، ساخت ۱۹۷۳، یکی از بلندترین ساختمان‌های جهان و از نمادهای شهر شیکاگو است. این ساختمان ۵۲۷ متر ارتفاع دارد و کماکان بلندترین ساختمان آمریکا، و سومین برج بلند در جهان است. این محفظه شیشه ای در طبقه 103 وم برج سیرز در شیکاگو قرار دارد که در حال حاضر نام آن به ویلیس تغییر یافته است و قادر به تحمل 5 تن وزن می باشد.تصاویر بالا مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشد.

0 نظرات:

ارسال یک نظر