گزارش های تصویری: تسلیم شدن شورشیان کنگو

تسلیم شدن شورشیان کنگو

بیش از 1500 نفر از شورشیان گروه موسوم به  23 مارس در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو تسلیم شدند.
مسوولان سازمان ملل متحد و جمهوری دموکراتیک کنگو در ماه نوامبر سال ٢٠١٣ میلادی  اعلام کردند پیروزی نیروهای مسلح این کشور بر شورشیان گروه موسوم به  23 مارس سبب شده است بیش از 1500 نفر از آنان در استان کیووی شمالی تسلیم شوند.

یک افسر نیروهای مسلح جمهوری دموکراتیک کنگو که خواست نامش فاش نشود، در گوما مرکز استان کیووی شمالی ، گفت : حدود 1500 نفر از از شورشیان 23 مارس در مناطق ماسیسی و روتشورو به درخواست رئیس جمهوری این کشور برای تسلیم شدن پاسخ داده اند.

همچنین بر اساس اعلام نیروی سازمان ملل متحد برای برقراری ثبات در جمهوری دموکراتیک کنگو موسوم به "مونوسکو" ، بیش از 300 نفر از گروه های مسلح مختلف از 19 نوامبر 2013 در مدت کمتر از یک ماه به نیروهای سازمان ملل متحد و دفاتر مختلف برای خلع سلاح که در سراسر استان کیووی شمالی ایجاد شده است، تسلیم شده اند.

سرهنگ باسه ، سخنگوی نظامی مونوسکو گفت افرادی که تسلیم شده اند از جنبش 23 مارس، جنبش دفاع از خود خلق، نیروهای دموکراتیک آزادیبخش رواندا، مای مای شتانی، مای مای شکا - اندوما، مای مای نیانتورا هستند.

پس از شکست شورشیان 23 مارس در اوایل ماه نوامبر 2013 ، ارتش جمهوری دموکراتیک کنگو و مونوسکو از گروه های مسلح مختلف در شرق این کشور خواستند تا تسلیم شوند.
تصاویر زیر مربوط به صحنه تسلیم شدن شورشیان در نوامبر سال ٢٠١٣ میلادی می باشد.

0 نظرات:

پست کردن نظر