گزارش های تصویری: شهرهای زمین از فضا در دل‌شب

شهرهای زمین از فضا در دل‌شب

یکی از فضانوردانی که در ایستگاه فضایی بین المللی ساکن است موفق شد تصاویری بسیار دیدنی از شهرهای زمین در شب تهیه کند.
کسانی که در ایستگاه فضایی بین‌المللی اقامت دارند، به خوبی می‌دانند که شهرهای زمین هرگز نمی‌خوابند.
در سال ٢٠١٠ میلادی یک فضانورد خوش ذوق به نام «داگ ویلاک» که  در مدار اقامت داشت، تصاویری شگفت‌انگیز از شب زمین تهیه کرد  که فضای وسیعی از لندن، پاریس، جنوب مدیترانه، مصر در رودخانه نیل، اسپانیا و ایتالیا را نشان می‌دهند.
این فضانورد خوش قریحه که این تصاویر را در مدت ۱۲ شب از ایستگاه فضایی گرفته است در این باره توضیح داد: «شما می‌توانید شفق شمالی را در بالای این شب زیبای اروپا تماشا کنید و از نور شهرهای پاریس و لندن لذت ببرید. ما در اینجا تصاویری زیبا از یک شب سرد پاییزی اروپا را داریم و می‌توانیم مدیترانه را در مرز میان فرانسه و ایتالیا و موزائیک‌های زیبای در امتداد خط ساحلی والنسیا در اسپانیا تا لیورنو در ایتالیا را ببینیم.»
وی در توصیف شاعرانه خود از تصاویر شب زمین افزود: «در ادامه، ما چشم‌اندازی از شب رودخانه نیل را داریم که از میان بیابان مصر تا دریای مدیترانه گسترده شده و قاهره که در دلتای رودخانه خودنمایی می‌کند.»
براساس گزارش دیلی میل، این فضانورد ساکن ایستگاه فضایی ادامه داد: «بسیار شگفت‌انگیز است که نور شهرهای بزرگ و کوچک را از چشم انداز عمق فضا تماشا کنی. دلم برای این چشم اندازهای زیبا از دنیای شگفت انگیزمان تنگ خواهد شد.»0 نظرات:

پست کردن نظر