گزارش های تصویری: جنجال بر سر عکس لخت اسکی‌باز لبنانی

جنجال بر سر عکس لخت اسکی‌باز لبنانی

در سال 2014 میلادی تصاویر نیمه‌برهنه عضو تیم ملی اسکی زنان لبنان در مسابقات المپیک زمستانی سوچی در روسیه پس از انتشار در فضای آنلاین، پای وزارت ورزش این کشور را نیز برای تحقیق در این قضیه باز کرده است.

در این تصاویر ( که در زیر می بینید ) که در پیست اسکی کوه‌های فرایا در لبنان و برای یک تقویم گرفته شده، “جکی شمعون” درحالی‌که با تجهیزات اسکی بخشی از برهنگی‌اش را می‌پوشاند، در مقابل دوربین قرار گرفته است.

سیل اعتراض‌ها نسبت به این اقدام خانم شمعون زمانی روانه شد که ویدئوی گرفته شده از این عکس‌برداری، در فضای مجازی و سپس در تلویزیون لبنان منتشر گردید.

او ضمن عذرخواهی از انتشار این ویدئو، در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه (۱۱ فبریه-۲۲ بهمن) در فیسبوک و توییتر منتشر کرد، گفت که ویدئوی منتشرشده، به جای نتیجه‌ی کار، مراحل آماده‌سازی برای عکاسی را نشان می‌دهد و قرار نبوده به صورت عمومی انتشار یابد.

شمعون با تاکید بر این‌که می‌داند جامعه‌ی لبنان، جامعه‌ای «محافظه‌کار» است، اضافه کرده که می‌داند «این تصاویر، بازتاب‌دهنده‌ی فرهنگ لبنان نیست».او هم‌چنین از لبنانی‌ها خواسته تا با توقف انتشار این ویدئو، به او کمک کنند تا برای تمرین و مسابقه‌ای در پیش دارد، تمرکز نماید.

با این وجود، این عذرخواهی هم مانع از آن نشد تا “فیصل کرمی”، وزیر ورزش و جوانان لبنان، از دستورش برای تحقیق در این زمینه در جهت «حفاظت از اعتبار لبنان» منصرف شود.

در همین ارتباط، کمیته‌ ملی المپیک لبنان نیز تشکیل جلسه داد و اعلام کرد که این عضو تیم ملی اسکی زنان این کشور از مصاحبه با رسانه‌ها منع شده است.این اسکی‌باز ۲۲ ساله برای دومین بار بود که کشور لبنان را در مسابقات المپیک زمستانی در بخش اسکی آلپاین نمایندگی می‌کرد.

اعتراض‌ها به اقدام جکی شمعون که از سوی بخش‌های محافظه‌کار جامعه‌ی لبنان صورت می‌گرفت، در حالی بود که این کشور، یکی از لیبرال‌ترین کشورها در جهان عرب به شمار می‌آید و زنان در آن در انتخاب نوع پوشش آزاد هستند و مشروبات الکلی نیز به طور گسترده در این کشور در دسترس است.

با این توصیف، عجیب نیست که شکاف میان دو بخش لیبرال و محافظه‌کار جامعه‌ی لبنان به صفحه‌ی فیسبوک جکی شمعون نیز کشیده شده و در مقابل اعتراض‌ها، شمار زیادی از طرفدارانش نیز به حمایت از او برخاسته‌اند.

در یکی از این پیام‌های حمایت‌آمیز یک لبنانی در توییترش نوشته: «ماشین‌های بمب‌گذاری‌‌شده هر هفته در لبنان مساله‌ی مهمی نیست، اما عکس گرفتن کمی برهنه جکی شمعون، رسوایی است.»

0 نظرات:

پست کردن نظر