گزارش های تصویری: 2015-01-04

شکار نهنگ ها و دلفین ها در جزایر گرینلند و قطب شمال ( +18 )


سگی که در همه تظاهراتهای یونان شرکت کرد

از سال ۲۰۰۸ که تظاهرات گسترده مردمی در یونان بر علیه سیاستهای اقتصادی دولت آغاز شد تا سال ۲۰۱۱ همیشه  یک سگ در عکسهای مخابره شده از این تظاهرات دیده می شد.
وجود این سگ در  تمامی تظاهراتهای ضد دولتی طی دو سال باعث معروفیت او در جهان شد.
نام او لوکانیکوس (Loukanikos ) است.


تصاویری جالب از داخل کارخانه اسباب بازی چینی در سال ۱۳۸۹


عجیب ترین سرقتهای دنیا

وقتی گزارش دزدیده شدن پل آهنی روسیه به اداره پلیس رسید هیچ‌کس باور نمی‌کرد که این پل واقعا به سرقت رفته باشد. چگونه ممکن بود سارقان یک شبه پل آهنی‌ای که محل عبور و مرور اتومبیل‌ها بود را از جا بلند کرده و با خود ببرند، اما این واقعیت داشت. سرقت پل اهنی روسیه یکی از عجیب‌ترین سرقت‌هایی است که گزارش آن به ثبت رسیده است.
سرقت قطار، دستگاه خودپرداز و حتی موتور یکی از موشک‌های ناسا نیز در ردیف اجناس مسروقه باورنکردنی به ثبت رسیده است.

سرقت پل آهنی:

29 دسامبر 2007 پل آهنی 11/5 متری که محل عبور و مرور خودروها در  خاباروفسک در شرق روسیه بود به سرقت رفت و عبور و مرور در این منطقه را مختل کرد.
به گفته مقامات محلی این پل از چهار لوله آهنی با قط نیم متر ساخته شده بود که با صفحه‌های فلزی رویش را پوشانده بودند.
طبق بررسی‌های پلیسی این سرقت در شب رخ داده بود و سارقان برای سرقت این پل آن را تکه‌تکه کرده و از محل برده بودند. به گفته پلیس اگر سارقان همه آهن‌هایی که در ساخت پل استفاده شده بود را می‌توانستند بفروشند 16 هزار دلار نصیبشان می‌شد در حالی که تعمیر دوباره این پل 40 هزار دلار هزینه در برداشت.


دردسر‌های ساختمان سازی در گورستان

در یک قبرستان قدیمی در "تایوآن" چین پروژه های ساختمانی در حال انجام بود و بسیاری از مردم قبرهایشان را به این شرکت فروخته اند تا آن ها به کارشان ادامه دهند اما تنها یک خانواده اجازه این کار را نداده بود.
این قبر که مربوط به سال ۲۰۰۴ است در میان یک آسمان خراش قرار داشت و خانواده فرد صاحب قبر اجازه تخریب آن را نداده بود.
این شرکت ساختمانی نیز برای اینکه کارش عقب نباشد تنها این قبر را رها کرده بود و دور آن را گودبرداری کرده و در حال ساخت آسمان خراش بود.

این قبر که بعد از گود برداری ارتفاعی نزدیک به ۱۰ متر پیدا کرده بود , کار ساختمان سازی را در این منطقه مختل کرده بود و همچنین باعث شده بود تا افراد زیادی برای دیدن این صحنه جالب به این منطق سفر کنند.
در نهایت شرکت ساختمان سازی و خانواده مذکور به توافق رسیدند و جنازه همراه سنگ قبر در دسامبر ۲۰۱۲  به محل دیگری منتقل شد.


زوجي که مدت 22 سال در فاضلاب زندگي ميکنند!

میگل رسترپو (Miguel Restrepo ) از قاچاقچیان سابق مواد مخدر و همسرش بیش از دو دهه از عمر خود را در یک کانال فاضلاب زندگی کردند.
آنها در مدت زمان زندگي شان در اين مکان توانسته اند يک اجاق گاز، يک کولر و يک تختخواب در اين مکان نصب کنند . آنها حتی يک تلويزيون دارند که برايشان سرگرمی خوبی محسوب ميشود.
مکان زندگی آنها تنها سه متر عرض و دومتر طول و دارای 1.4 متر ارتفاع است . آنها با توجه به اين مکان تنگ و کوچک امکانات کمی برای خود فراهم کرده اند تا بتوانند زندگی خود را بگذرانند. اين زوج عليرغم همه مشکلاتی که در اين مکان تحمل کرده اند ميگويند اينجا بهترين مکان برای زندگی خود و سگشان است و در اين مکان احساس راحتی ميکنند.

از نظر قانونی اين زوج بی خانمان محسوب ميشوند و چون مکان زندگي آنان از اراضی دولت محسوب ميشود هر لحظه ممکن است از سوی نيروهای دولتی از اين مکان اخراج شوند اما تا کنون و با گذشت بیش از دو دهه از زندگی در اين مکان هنوز هيچ کس ايرادی به حضور آنان نگرفته است.
گفته ميشود اين مرد در دهه 70 ميلادی يک قاچاقچي مواد مخدر بوده است که بعد از همکاری با پليس مصرف مواد را ترک کرده است و از آن زمان تا کنون با همسرش در اين مکان زندگی ميکند.تظاهرات مردم فرانسه در اکتبر سال 2010


هلیکوپتر ساخت کارخانه بزرگ مرسدس بنز !!


شگفت انگیزترین نقاشی چهره زن !

این نقاشی شگفت انگیز با مداد توسط هنرمند ایتالیایی DiegoKoi کشیده شده است. کشیدن این نقاشی زیبا 200 ساعت زمان برده است.


مورچه‌ ها مشغول کارند

«اندری پائولوف» عکاس روس مجموعه ای جالب از مورچه‌ها را به تصویر کشیده است،‌او در این کار از زندگی واقعی مورچه‌ها و تخیلات خود استفاده کرده تا به این موجودات ریز شخصیت ببخشد و آن‌ها را در دنیایی شبیه به انسان‌ها به تصویر بکشد.

پائولوف گفته که برای احترام به مورچه و روش زندگی‌شان آن‌ها را سوژه عکاسی خود کرده زیرا آن‌ها نگران بچه های خود هستند و از مورچه های سالخورده مراقبت می‌کنند!


عجیب‌ ترین جنگل جهان را بشناسید

تصور کنید، در مکانی قدم می‌زنید که طبیعت آن را از زمان دایناسورها حفظ کرده و با درختانی احاطه شده که میلیون‌ها سال از آن می‌گذرد.

به گزارش سه نسل ، چنین جنگلی را در کره زمین می‌توان در ایالت «آریزونا» در آمریکا یافت. این جنگل به «جنگل سنگی» معروف است و از این جهت که حاوی آثار و نشانه‌هایی از میلیون‌ها سال پیش است، از جمله مهمترین مناطق جهان به شمار می‌آید.

تصاویری که در این سنگ‌ها مشاهده می‌کیند، در واقع 225 میلیون سال پیش درختان سبزی بودند که دایناسورها و جانورانی که ناشناخته‌ای که در آن زمان زندگی می‌کردند.

اما این درختان چگونه به سنگ تبدیل شدند و چگونه پس از این همه مدت بقای خود را حفظ کردند.

این درختان بنا به گفته دانشمندان به دلیل وقوع آتشفشان‌ها ریشه‌کن شده و زیر خاک و بقایای آتشفشانی میلیون‌ها سال مدفون شدند تا به مرور زمان تبدیل به سنگواره شوند. به لطف این سنگواره‌هاست که دانشمندان توانسته‌اند با موجودات و جانوران و گیاهان میلیون‌ها سال آشنا شوند و هم اکنون کار برای کشف موجودات و گیاهان گذشته همچنان ادامه دارد.


مد متفاوت دامن در ژاپن

در سال ۱۳۸۹ تعدادی از مجلات ژاپنی برای سرگرمی اقدام به انتشار عکسهایی کردند که در آن قسمتی از بدن انسان روی لباس طراحی شده بود.
این عکسها اگر چه واقعی نبود اما تبدیل به ایده ای شد برای طراحان لباس و بر همین اساس لباسهای مختلفی به بازار آمد که چندان هم مورد استقبال قرار نگرفت.
تعدادی از این عکسها را همراه با لباسهای طراحی شده از روی آن در زیر می آوریم.


این نوزاد مشهور چه بود و چه شد

گرسنگی و قحطی همچنان زندگی میلیون ها نفر از مردم سومالی بویژه کودکان را تهدید می کند، اما در این بین “منهاج گدی فرح ” بیش از سایر کودکان شانس زنده ماندن پیدا کرد.
اواخر ماه جولای ۲۰۱۱ تصاویری از این نوزاد هفت ماهه منتشر شد که برای هر بیننده ای دلخراش بود.
پس از انتشار این تصاویر این نوزاد بلافاصله به مرکز بهداشتی در کنیا منتقل شد و با گذشت حدود ۴ ماه وی از مرگ حتمی نجات یافت و اکنون در سلامت کامل سر می برد، اما همه کودکان سومالی به اندازه “منهاج” خوش شانس نیستند.
سومالی همچنان به کمک نیازمند است و برنامه غذای سازمان ملل تنها می تواند ۲٫۲ میلیون نفر از جمعیت ۴ میلیونی نیازمند را تحت پوشش قرار دهد.
در این تصویر این نوزاد ۷ ماهه بدلیل سوء تغذیه شدید به اندازه یک نوزاد تازه متولد شده وزن داشت.
و حالا با مراقبت های ویژه در مرکز درمانی در کنیا بیش از ۸ کیلوگرم وزن دارد.


اعتراض برهنه علیا الماجده المهدی و گروه فمن در استکهلم ( +18 )

روز پنج شنبه 20 دسامبر 2012  سفارت مصر در خیابان "استراند وگن" استکهلم شاهد اعتراضی برهنه- توسط علیا الماجده المهدی و گروه فمن- در حمایت از مردم معترض مصر و علیه محمد مرسی و اخوان المسلمین و دولت اسلامگرای مصر بود. اعتراضات مردم مصر و علیا در رابطه با قانون اساسی جدید این کشور بود که محمد مرسی رئیس جمهوری اسلام گرای این کشور و بر اساس قوانین شریعه تنظیم شده بود. صحبت علیا در مورد این حرکت اعتراضی: "قانون اساسی باید تضمین کننده حقوق من باشد, نه اینکه حق و حقوقم را از من بگیرد. همه باید دارای آزادی بیان باشند.

" بر روی بدن کاملا لخت علیا نوشته شده: "شریعت قانون اساسی نیست".تصاویری بسیار زیبا از طلوع خورشید در سیاره مریخ

بَهرام یا مریخ (به انگلیسی: Mars) چهارمین سیاره در سامانه خورشیدی است که در مداری طویل‌تر از زمین و با سرعتی کمتر از زمین حرکت می‌کند. هر یک باری که به بدور خورشید می‌چرخد معادل ۶۸۷ روز (روز زمین) طول می‌کشد و شب و روز کمی طولانی‌تر از کره زمین است.
بزرگی بهرام حدوداً نصف زمین است و قطر آن ۶۷۹۰ کیلومتر می‌باشد (مقایسه کنید با قطر زمین: ۱۲۷۵۶ کیلومتر).


بوشهر زیر باران

در آبان ماه سال ۱۳۹۱ باران شدیدی در بوشهر شروع به باریدن گرفت که نتیجه آن را در زیر می بینید.


مناظر گردشگری ترکیه

ترکیه حدود ۷۲ میلیون تن (براورد ۱۳۸۷) جمعیت دارد، که حدوداً ۷۵ درصد مردم سنی و ۱۵ تا ۲۵ درصد هم علوی هستند. با این که حکومت ترکیه لائیک است ولی بسیاری از مردم هنوز به دین اسلام پایبند هستند و عید فطر و عید قربان در این کشور تعطیل رسمی است. همچنین در ترکیه حدود ۷۵ درصد مردم ترک و ۲۰ درصد نیز کرد هستند که بیشتر در جنوب خاور کشور زندگی می‌کنند امّا به تدریج با مهاجرت، در نواحی دیگر به‌ویژه استانبول و آنکارا نیز جمعیت چشمگیری را تشکیل داده‌اند.

زبان رسمی ترکیه، ترکی (استانبولی) است که در گذشته با خط عربی (عثمانی) نوشته می‌شد و از زمان تشکیل جمهوری ترکیه توسط آتاترک در سال ۱۳۰۲ هجری خورشیدی (۱۹۲۳) با خط لاتین نوشته می‌شود. ترکیه در میانه دو فرهنگ شرقی و غربی قرار دارد هرچند فرهنگ این کشور به شرق بسیار نزدیکتر است تا به غرب.


نقاشی با انگشت از جودیت براون

جودیت براون" هنرمند آمریکایی است که با استفاده از پودر ذغال، اثر انگشتانش را این گونه به نمایش گذاشته است. از جمله مهارت های او در این کار این است که از هر دو دست به طور همزمان برای طراحی هایش استفاده می کند که یک تقارن ذاتی و نادر برای بدن محسوب می شود. 


پیدا شدن کتیبه فارسی در حیدرآباد هندوستان

یک کتیبه به زبان فارسی بازمانده از زمان سلطنت قطب شاهیان در دژ گلکنده در حیدرآباد کشور هندوستان پیدا شد. این کتیبه فارسی در زمان سلطان عبدالله قطب شاه نوشته شده است و هم اکنون در گوشه ای از این دژ به حال خود رها شده است.

دژ گلکنده (Golconda) در یازده کیلومتری باختر شهر حیدرآباد در جنوب هند و در ایالت آندراپرادش قرار دارد. بر اساس اسناد تاریخی این دژ به وسیله پادشاهی هندو مذهب کاکاتیا که بین سالهای ١٠٨٣ تا ١٣٢٣ میلادی در ایالت آندرا پرادش هند حکمروایی داشتند بنا شد. این سلسله در گسترش معماری و ادبیات در جنوب هند بسیار نقش داشتند.


عكس هاي كوسه ها و دنياي زيباي آنها

کوسه یکی از آبزیان نسبتاً بزرگ است.
اقیانوس‌ها ۷۰ درصد از سطح زمین را پوشش و بیش از ۲۰ هزار گونه از ماهی‌ها را در خود جای داده‌اند که از این تعداد نزدیک به ۳۷۰ گونه، کوسه هستند. مدت‌ها پیش از به وجود آمدن دایناسورها، کوسه‌ها فرمانروای آب‌ها بودند. آنها نخستین بار بیش از ۴۰۰ میلیون سال پیش شکل گرفتند و در ۱۰۰ میلیون سال اخیر به ندرت دستخوش تغییر و دگرگونی شده‌اند. امروزه کمتر گونه‌ای از موجودات کرهٔ زمین چنین احترام و ترسی را بر می‌انگیزد.
این شکارچیان حیرت‌انگیز با خوردن موجودات ضعیف و زخمی، در بالای چرخه غذایی دریایی قرار می‌گیرند. آنها با این کار به حفظ تعادل در سیستم طبیعت کمک می‌کنند.از معروفترین کوسه‌ها می‌توان به کوسه بزرگ سفید، کوسه ببری و کوسه سرچکشی اشاره کرد. 


زندان هاي پرجمعيت كاليفرنيا آمريكا


رستورانهای xxl

با شروع سال ۱۳۸۹ در اروپا و آمریکا رستورانهائی شروع به کار کرده اند معروف به XXL.
در تمامی این رستورانها وقتی شما  خوراکی را سفارش بدهید به جای یک بشقاب خوراکی برای شما یک سینی خوراکی آورده می شود که اگر موفق بشوید به تنهائی همه آن را بخورید , خوراک شما مجانی خواهد بود ولی اگر موفق نشوید که همه سینی را به تنهائی بخورید باید هزینه خوراک را که معمولا چهار تا پنج برابر هزینه یک خوراک معمولی است را پرداخت کنید.
 

عكس هاي جالب از مركز داده گوگل

شرکت گوگل در سال ۱۳۹۱ عکسهایی را از مرکز داده های خودش منتشر کرد که بسیار و جالب و دیدنی است.
تعدادی از این عکسها را برای شما انتخاب کرده ایم که در زیر می بینید.


افشاگری احمدی نژاد به سبک سایت ویکیلیکس

در پی جنگ و دعواهای درون حکومتی بین سران جمهوری اسلامی , محمود احمدی نژاد در آذر ماه سال ۱۳۹۱ اقدام به افشای یک سری از اسناد محرمانه درون حکومتی کرد.
البته این افشاگری بیشتر برای چنگ و دندان نشان دادن به برادران لاریجانی و شخص خامنه ای صورت گرفت.
این اسناد بدون نام بردن از منبع خود توسط یکی از تارنماهای وابسته به دولت احمدی نژاد منتشر شد.
 

یک عروسک زنده به نام ونوس پالرمو

ونوس پالرمو  نام دختری است از انگلستان که در سال ۲۰۱۲ زمانی که فقط ۱۵ سال سن داشت , توانست توجه میلیونها نفر را به خود جلب کند.
ونوس پالرمو ابتدا با انتشار ویدیوهایی از خود در یوتوب شروع به معرفی خودش کرد و  از انتشار اولین ویدیوها از او , روز به روز بر تعداد طرفدارانش افزوده شده


فرح پهلوی در پیش از کودتای 57

فرح پهلوی با نام اصلی فرح دیبا (زادهٔ ۲۲ مهر ۱۳۱۸ در تهران) شهبانوی ایران از ۲۹ آذر ۱۳۳۸ پس از ازدواج با محمدرضا پهلوی تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ پس از سرنگونی نظام شاهنشاهی در ایران بود.
در چهارچوب مسؤولیت‌های وی به‌عنوان شهبانوی ایران، دفتر مخصوص وی دارای چهار بخش آموزش و پرورش، بخش بهداشت و درمان، بخش رفاه اجتماعی و بخش فرهنگ و هنر بود. دفتر فرح پهلوی در زمینهٔ آموزش و بهداشت کودکان بی سرپرست و کودکان ایران فعال بود. بنیان جمعیت کمک به جذامیان و بهکده راجی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، موزه فرش ایران و موزه هنرهای معاصر توسط این دفتر صورت گرفت. فرح پهلوی سعی داشت با سفرهای مکرر به شهرهای مختلف ایران نزدیکی بیشتری با عموم مردم داشته باشد. پس از تاجگذاری فرح پهلوی نایب‌السلطنه شد.تست بوی زیر بغل برای استخدام شدن بعنوان خلبان

شرکت هواپیمای Hainan Airlines ، در سال ۲۰۱۲٬ میلادی چهارمین شرکت هواپیمای چین، جنجالی به راه انداخته است زیرا معلوم شده یکی از شرایط استخدام خلبان آن است که آنان بهیچوجه نباید بو بدهند. برای همین در موقع تست متقاضایان خلبانی زیر بغل آنان توسط کارمندان شرکت بو میشوند. 


یک منظره در چهار فصل


نقاشی های باب راس

رابرت نورمن راس (زادهٔ ۲۹ اکتبر ۱۹۴۲ - درگذشت ۴ ژوئیه ۱۹۹۵) نقاش آمریکایی، معلم هنر و مجری تلویزیون بود. او بیشتر به عنوان سازنده و مجری برنامه لذت نقاشی که برای بیش از ۱۰ سال از شبکه پی‌بی‌اس در ایالات متحده و کانادا پخش شد، شناخته می‌شود.


دختران رقصنده در باشگاههای ورزشی آمریکا (+18 )

رقص و مسابقات ورزشی در آمریکا دو عضو جدا ناپذیر از یکدیگر هستند تا آنجا که در بیشتر مواقع گروههای ورزشی دارای گروه رقصنده ویژه تیم خود نیز می باشند.
دختران جوان بسیاری آرزوی عضویت در این گروههای رقص را دارند , مخصوصا اینکه گروه  رقصنده وابسته به یکی از تیمهای حرفه ای و معروف نیز باشد.

در زیر تصاویری را می بینید از این گروههای رقصنده در آمریکا.
 

کوتاه ترین ماشین دست ساز دنیا

اندی ساندرز یک مکانیک با تجربه و حرفه ای است که توانست در سال ۲۰۰۷ میلادی خودروی فیات مدل ۱۲۶ را به یکی از کوتاه ترین خودروهای جهان تبدیل کند.
این فیات بعد از بازسازی  فقط ۵۵٬۶ سانیمتر  ارتفاع داشت و در دوران خودش یکی از کوتاه ترین خودروهای جهان به شمار می رفت.


تونل نور در ژاپن

با استفاده از میلیونها ال ای دی (LED) در جزیره ناگاشیما در کوانای ژاپن، تونلی از انواع نورها درست شده که اسم آنرا تونل انوار (tunnel of lights) گذاشته اند.
فستیوال زمستان نورانی هرساله در جزیره کووانا ناگاشیما ژاپن برگزار می شود و در آن مجموع فضای سبز این جزیره در آستانه زمستان غرق در نور چراغ ها می شود.
برای نورانی شدن تمامی فضای سبز این جزیره چند میلیون لامپ استفاده شده است و قرار است تا پایان ماه نوامبر این مکان غرق در نور چراغها شود.
تصاویر زیر در تاریخ جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۱ از این مراسم گرفته شده است.


زیبایی‌های جزایر ایرانی در خلیج فارس

خليج فارس یا دریای پارس حدود 30 جزيره مسكوني و غير مسكوني ايراني در نزديكي سه استان خوزستان، بوشهر و هرمزگان به شرح زیر دارد:

جزایر مسکونی:

قشم , کیش , هرمز , هنگام , لارک , لاوان , بوموسی (سوز گپو) , هندرابی , تنب بزرگ , تنب کوچک , سیری (راز) , فرور , بزرگ (پلور) , جزیره فارسی , خارک , خارکو , شیف

جزایر غیرمسکونی :

فرورگان (فرور کوچک) , شیدور , عباسک , ام الکرم , نخیلو , جبرین (تهمادو) , ام سیله (خان) , گرم , بونه , دارا , قبر ناخدا , خرو , مولیات , سه‌دندون , مُطاف , مُرغی , جزیره میر مُهَنّا , چراغی


تظاهرات اعتراضی در شهرهای بزرگ اروپا (۱۳۹۱ )

در آبان ماه سال ۱۳۹۱ تظاهرات متعددی در شهرهای بزرگ اروپایی برپا شده که انگیزه آن اعتراض به وضعیت بد اقتصادی  و بیشتر شدن فاصله طبقاتی در جامعه بوده.
بیشتر این تظاهراتها در آلمان, یونان, ایتالیا , اسپانیا و پرتغال بوده است.
در زیر عکسهایی را از این سلسه تظاهراتها انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.


هنر مدرن با استفاده از مواد شیمیائی


جنگ در غزه ( ۲۰۱۲ )

درگیری نظامی میان اسرائیل و حماس هشت روز به طول انجامید. این جنگ که در آبان ماه سال ۱۳۹۱ صورت گرفت صد کشته و بیش از هزار زخمی به‌جای گذاشت. اماکن زیادی به‌ویژه در غزه تخریب شدند.


حفاظت از میراث فرهنگی در دوران جمهوری اسلامی

سیاوش آریا، فعال میراث فرهنگی گفت: «داستان آن هنگام غم‌انگیزتر می‌شود که بدانیم درحریم كوشك، سازه ساخت وسازهم انجام شده است.»
 کوشک اردشیربابکان در ٥ کیلومتری روستای پشت پر(بزپر) بخش ارم، شهرستان برازجان بوشهر است و به گفته‌ی سیاوش آریا، شوربختانه حتا هیچ فرهنگ‌سازی نشده كه مردم روستاهای پیرامون ارج و ارزش این یادمان را بدانند و از آن نگهداری كنند. مردمان روستا هیچ‌گونه شناختی از یک یادمان ١٨٠٠ ساله ندارند.
سیاوش آریا گفت: «این یادمان ساسانی بدون نگهبان و حتا تابلویی كه معرف آن باشد، به حال خود رها شده است و هنوز هم خبری از تعیین حریمش نیست.»
دست‌اندازی به حریم این كوشك تا بدانجا پیش رفته كه زمین‌های كشاورزی تا ٢ متری دیوارهای كوشك اردشیر بابكان، پیش رفته‌اند و كشت و زرع‌ها و نم و رطوبت برآمده از آبیاری‌ها، بنابر گزارشی كه در تارنمای «شبكه اطلاع‌رسانی ساختمان ایران» (به تاریخِ ١٧ فروردین‌ماه )١٣٩٠، آمده، به ویرانی بخشی از این سازه‌ی تاریخی انجامیده‌است.
این سازه‌ی ساسانی از سنگ و ساروج ساخته شده و دارای تاق‌های گهواره‌ای شکل است.


مراحل ساخت یک مجسمه انسان

تصاویر زیر مربوط به هنر دست مجسمه ساز مشهور استرالیایی به نامRon Mueck  می باشد.او اولین بار در یک برنامه کودک در استرالیا شروع به کار کرد.الان او کمپانی خودش در لندن را دارد.مجسمه های او بسیار طبیعی هستند.


چطور این افراد در این جای کوچک زندگی می کنند!

عکس هایی از زندگی مردم چین که در جای بسیار کوچک در حال زندگی هستند.


سیل در چالوس و نوشهر

در آبانماه سال ۱۳۹۱ سیلی در مناطق چالوس و نوشهر به وقوع پیوست که باعث شد در این مناطق وضعیت اضطراری اعلام  شود.


ملاقات گذشته تنها با یک عکس


منطقه‌ی محروم بشاگرد – هرمزگان ( ۱۳۹۱ )

در دوران جمهوری اسلامی روز به روز بر ثروت آخوندها و ملایان افزوده  شد و بر فقر فقرا افزوده.
عکسهای زیر گوشه ای از  فقر منطقه بشاگرد در هرمزگان را نشان می دهد در زمانی که سی و سه سال از عمر جمهوری اسلامی می گذشت.


نقاشی با مواد غذایی


ریزش پل کن در جاده قدیم کرج

پل کن در جاده قدیم کرج در  آبان ماه ۱۳۹۱ برابر با نوامبر ۲۰۱۲ بر اثر بارش چند روزه در تهران ریزش کرد.


میزان کمک رسانی در جمهوری اسلامی تا سه ماه بعد از زمین‌لرزه‌های آذربایجان شرقی (۱۳۹۱)

در روز شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۱  زمین‌لرزه‌ای استان آذربایجان شرقی را لرزاند.
مقامات جمهوری اسلامی به جای کمک رسانی به زلزله زدگان اقدام به دستگیری افرادی کردند که برای رساندن کمکهای مردمی به منطقه رفته بودند.
عکسهای زیر مناطق زلزله زده را سه ماه پس از پایان زلزله نشان می دهد.


۱۰۰ تصویر منتخب از سایت نشنال جئوگرافیک در سال ۲۰۱۲


عکس های جالب و دیدنی از " تعادل "


12 سال زندگی در حباب!

به نظر شما زندگی در حباب چگونه است؟ شاید برای خیلی‌ها هیجان انگیز و جالب به نظر برسد اما برای دیوید وتر پسر نوجوان اهل تگزاس زندگی در چنین شرایطی به هیچ عنوان جذابیت نداشت زیرا تمام دنیای او محدود به یک حباب پلاستیکی بود که در آن زندگی می‌کرد. برای همین همه او را به نام پیر حبابی می‌شناختند.
تولد پسر حبابی:
21 سپتامبر 1971، خانواده وتر صاحب فرزند پسری شدند و نام او را دیوید گذاشتند. دیوید در بیمارستان کودکان تگزاس در هاتسون به دنیا آمد و دقایقی از تولد او نمی‌گذشت که او را فورا به یک محفظه حبابی شکل پلاستیکی منتقل کردند، چرا که پزشکان پس از انجام معاینات اولیه فهمیدند که او دچار نقص شدید ایمنی بدن است. بیماری‌ای که به اختصار به آن «اس‌سی‌آی‌دی» می‌گفتند.
وقتی دیوید متولد شد پزشکان احتمال می‌دادند که او بیشتر از دو سال زنده نخواهد ماند اما در کمال شگفتی پسرک همچنان زنده بود و به زندگی خود ادامه می‌داد. وقتی او بزرگتر شد مهندسان ناسا برای او حباب پلاستیکی‌ای را طراحی کردند که همه امکانات مورد نیاز یک کودک در ان بود تا دیوید بتواند از زندگی کودکانه‌اش لذت ببرد.


آرامگاه پوریای ولی

باید از خجالت دق کرد
**********
این یکی از افتخار آفرینان ما ایرانیهاست.
فکرش رو میکردی آخر این افتخار این باشه...

خوشبختي ما در سه جمله است تجربه
از ديروز ، استفاده از امروز ، اميد به فردا
ولي ما با سه جمله ديگر زندگي مان را
تباه مي کنيم
حسرت ديروز ، اتلاف امروز ، ترس از فردا

پوریای ولی در جوانی کشتی می‌گرفت و پیشه پوستین‌دوزی و کلاه‌دوزی داشت. در همان زمان جوانی، به شهرهای گوناگون آسیای میانه، ایران و هندوستان سفر کرد و همه جا کشتی گرفت و به پهلوانی نام یافت.
درباره دگرگونی روحی پوریای ولی روایت‌های فراوان آورده‌اند. بطور کلی زندگی پوریای ولی با افسانه درآمیخته‌است.

پوریای ولی در میان ورزشکاران ایران نمونه‌ای از اخلاق، پایمردی و جوانمردی است و نه تنها در مقام یک پهلوان، بلکه در مقام یک قدیس در میان مردم جایگاهی والا دارد.


یک رستوران عجیب در ارتفاع بالا