گزارش های تصویری: 2015-02-01

زنان در کنار مردان در کار (مزارع نیشکر)

زنِ کارگرِ نی بر، شاغل در مزرعه نیشکر / این عکسها که از کار در مزارع نیشکر در لنگرود برداشته شده، بهانه ای شد تا نیم نگاهی  داشته باشیم به کار سخت و طاقت فرسای نی بری در مزارع نیشکر و برخورد امنیتی و ضد کارگری رژیم اسلامی با سندیکای کارگران نیشکر در هفت تپه.


مجسمه هایی بسیار جالب از جنس سیم

مجسمه هایی که  مشاهده میکنید آثار آقای Ivan Lovatt می باشد که به وسیله سیم های برقی بدون روکش (به اصطلاح لخت) ساخته شده اند.


تصاویری دیدنی از شیکاگو شهر آسمان خراش های مدرن

شیکاگو (به انگلیسی: Chicago)‏ بزرگترین شهر ایالت ایلینوی (Illinois) است. در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی شیکاگو ۲۷۰۰۰۰۰ نفر جمعیت داشت. شیکاگو سومین شهر پرجمعیت در ایالات متحده است و پرجمعیتترین شهر منطقه غرب میانه (Midwest) ایالات متحده است. به طور رسمی در سال ۱۸۳۷ میلادی. به عنوان یک شهر شناخته شد. شهر شیکاگو یکی از مراکز عمده تجاری، مالی، ترابری، و فرهنگی در ایالات متحده است. شیکاگو تاثیر فراوانی در آموزش، سرگرمی، و سیاست دارد. این شهر بیش از صد همسایگی است. این شهر دارای سه خط مترو و دو فرودگاه است. فرودگاه بین المللی اوهر (O'Hare) دومین فرودگاه شلوغ در جهان می باشد. در سال ۲۰۱۲ فرودگاه اوهر ۶۶۸۳۴۹۳۱ مسافر داشت.


مسابقات دوچرخه سواری فرانسه در بهار سال ۲۰۱۳

تور دو فرانس (به فرانسوی: Tour de France)‏ یا تور فرانسه معتبرترین مسابقه دوچرخه‌سواری جاده دنیاست که هر ساله به مدت سه هفته در جاده‌های کشور فرانسه و در فصل تابستان برگزار می‌گردد. این مسابقه از مرکز شهر پاریس شروع شده و در همان جا به پایان می‌رسد. لانس آرمسترانگ با قهرمانی در هفت دوره از این رقابتها رکورددار این مسابقات است.


تظاهرات اعتراضی مردم برزیل در بهار سال ۲۰۱۳

در سال ۲۰۱۳ و درست یک سال قبل از برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در این کشور ، مردم دست به اعتراضات گسترده ای در سراسر برزیل زدند و مخالفت خودشان را با خرج هزینه های هنگفت برای برگذاری این مسابقات اعلام کردند.


مجموعه معماریهای عجیب


تظاهرات ایرانیان خارج از کشور

در طول دوران جمهوری اسلامی هر ساله تعدادی زیادی از ایران به کشورهای خارج پناهنده شدند و این جمع بزرگ ایرانیان در خارج از کشور باعث افزایش مخالفین رژیم نیز بوده است.
مخالفت ایرانیان خارج از کشور در اشکال مختلف از جمله تظاهرات , راهپیمائی , تحصن, اعتصاب خوراک ..... وجود داشته.
​گاهی نیز شهروندان کشورهای دیگر در پشتیبانی از این اعتراضات به میدان آمده اند و در کنار ایرانیان , اعتراض خود را به وجود حکومت دینی و سرکوبها در ایران بیان داشته اند.​
تصاویر زیر بخشی از این اعتراضات را تا سال 2012 میلادی نمایش می دهد.
در زمانی نیز این اعتراضات تا آنجا پیش رفته که حضور سران جمهوری اسلامی در خارج از کشور بدون استقبال و در اوج بی تفاوتی سران سایر کشورها روبرو شده که در زیر گونه های مختلف این اعتراض و دست آوردهای آن را می بینید.


عکسهای کمیاب از توماس ادیسون

توماس آلوا ادیسون (۱۱ فوریه ۱۸۴۷ - ۱۸ اکتبر ۱۹۳۱) مخترع و بازرگانی آمریکایی بود. او وسایل متعددی را طراحی یا کامل کرد که مهم‌ترین و معروفترین آنها لامپ رشته‌ای است.

هنگامی که ادیسون در دوره ابتدایی درس می خواند مدیر مدرسه وی اعتقاد داشت که ادیسون شاگرد کودنی است و عذر وی را از مدرسه خواست.
ادیسون در طول حیات علمی خویش توانست ۲۵۰۰ امتیاز اختراع را در ایالات متحدهٔ آمریکا، بریتانیا، فرانسه و آلمان به نام خود ثبت کند که رقمی حیرت‌انگیز و باورنکردنی به نظر می‌رسد. واقعیت این است که بیشتر اختراعات وی تکمیل شدهٔ کارهای دانشمندان پیشین بودند و ادیسون کارمندان و متخصصان پرشماری در کنار خود داشت که در پیشبرد تحقیقات و به سرانجام رسانیدن نوآوری‌هایش یاریش می‌کردند. دهنی ذغالی تلفن، ماشین چاپ، میکروفن، گرامافون، دیکتافون، کینتوسکوپ (نوعی دستگاه نمایش فیلم)، دینام موتور و لاستیک مصنوعی از جمله مواد و وسایلی هستند که بدست ادیسون و همکارانش ابداع یا بهینه شدند.

ادیسون از اولین مخترعانی بود که توانست با موفقیت، بسیاری از اختراعات خود را به تولید انبوه برساند.


تجاوز دکتر به بیمار در اتاق عمل ( +18 )

در جستجوی  گزارش تصویری به گزارش زیر در یک تارنمای روسی زبان برخورد کردیم.
در این گزارش آمده بود که این عکسها از دوربین مدار بسته اتاق عمل گرفته شده است اما نام از محل حادثه و یا زمان آن در این گزارش قید نشده بود.
همانطور که در تصاویر می بینید پزشک از بیهوشی بیمار خود سوء استفاده می کند و او را مورد تجاوز جنسی قرار می دهد.
از همین رو به جستجو و کنکاش برای پیدا کردن منبع و محل این گزارش پرداختیم که شوربختانه باز نیز بی نتیجه بود.
اما آنچه روشن است , این است که نمونه این اتفاق تا کنون بارها در مراکز درمانی مختلف اتفاق افتاده و بهتر است بیماران همیشه کسی را همراه خود داشته باشند , خصوصا اگر نیاز به بیهوشی باشد.


عجیب از دنیای حیوانات

عکاسی از دنیای حیوانات یکی از سختترین کارهای هنری می باشد.
در تصاویر زیر پلنگی را مشاهده می کنید که یک آهو را شکار می کند و در نهایت به جای اینکه او را بخورد شروع به بازی کردن با او می کند و در نهایت او را رها می کند تا دوباره برود.


بالا آمدن آب روخانه راین در آلمان ( سال ۲۰۱۳ )

تصاویر زیر همگی از یک صحنه می باشد که بالا آمدن آب رودخانه و سپس پاپین رفتن آن را نشان می دهد.


کلیسایی از استخوان انسان

اَستودان سِدلِک (در زبان چک: Kostnice v Sedlci) یک نیایشگاه کوچک مسیحی کاتولیک است که در طبقهٔ زیرین گورستان کلیسای همه قدیسان در سدلک از حومه‌های شهر کوتنا هرا در جمهوری چک قرار دارد. تخمین زده می‌شود که برای تزئینات داخلی این استودان از استخوان‌های ۴۰٬۰۰۰ تا ۷۰٬۰۰۰ انسان که پیشتر در محوطه کلیسا به خاک سپرده شده بودند استفاده شده است. این استودان از مهمترین مراکز گردشکری در جمهوری چک است و سالانه حدود ۲۰۰ هزار نفر از آن بازدید می‌کنند.
هنری راهب بزرگ کلیسای صومعه سیسترسی سدلک به فرمان شاه اوتاکار دوم، پادشاه بوهم در سال ۱۲۷۸ به سرزمین مقدس فرستاده شد. در هنگام بازگشت از زیارت، او مقداری از خاک سرزمین مقدس را با خود به ارمغان آورد و آنرا بعنوان تبرک در این گورستان پاشید. این کار او باعث شد که گورستان سدلک به محلی محبوب برای دفن مردگان در اروپای مرکزی مبدل شود. در سالهای میانی قرن چهاردهم با گسترش مرگ سیاه یا طاعون در اروپای مرکزی و هم چنین در خلال جنگ‌های محلی اوایل قرن پانزدهم هزاران نفر در این گورستان به صورت دسته جمعی به خاک سپرده شدند.

در حدود سال ۱۴۰۰ میلادی، کلیسایی با معماری گوتیک در مرکز این گورستان بنا نهاده شد، و استخوان‌های یافت شده در گورهای دسته جمعی —که در هنگام ساخت کلیسا کشف شده بودند— در سرداب و همچنین شیروانی کلیسا به امانت سپرده شدند. بر طبق روایات، بعد از سال ۱۵۱۱ استخوان‌های انباشته شده توسط یک راهب نیمه‌کور به صورتی مرتب در کلیسا چیده شد.

در سال ۱۸۷۰ میلادی منبت‌کاری به نام فرانتیشک رینت (František Rint) از سوی خانواده شوارتزنبرگ (Schwarzenberg) استخدام شد تا کلیسا را با استخوان‌ها تزئین کند که این تزئینات تا بحال در این کلیسا موجود است. گفته شده است که در تزئینات این کلیسا از استخوان‌های ۴۰٬۰۰۰ انسان استفاده شده است.


حجامت در کشور چین

گزارش زیر مربوط به سال ۲۰۱۰ میلادی می باشد.


شهاب‌سنگها

شهاب‌سنگ (آذرگوی)ها اجرام بزرگی‌اند که بیشتراز سنگ و فلز تشکیل شده‌اند. این اجرام هنگامی که وارد جو زمین می‌شوند بدلیل قطر زیادشان (۵۰-۱۰۰متر) از جو می‌گذرند و دهانه‌ها و عوارض گوناگونی را از خود بر جای می‌گذارند. برای نمونه دهانه بارینجر در آریزونا و دهانه وردفورت در آفریقای جنوبی. اهمیت مطالعه شهابسنگها جهت تعیین سن زمین، منظومه شمسی و در نهایت تعیین سن کل کیهان است. بعلاوه می‌توان از آنها جهت تعیین ترکیب شیمیایی بخشهای مختلف سیاره زمین و سایر سیارات سنگی استفاده نمود و حتی فرایندهایی را که منجر به تشکیل این سیارات و حتی فرایندهای تشکیل هسته، پوسته اولیه، فرایند تفریق عنصری در گوشته اولیه و فرایند مهمی چون تشکیل حیات می‌باشد به دقت بررسی نمود. به کمک مطالعه شهابسنگهای فلزی (آهنی) و مطالعات لرزه نگاری بود که دانشمندان ترکیب حدودی هسته زمین را تعیین نمودند.


ساحارا کنیت اولین پورنو استار مسلمان ( +۱۸ )

ساحارا کنیت  مسلمان انگلیسی و بازیگر فیلمهای پورنو هاردکور است او به صنعت فیلم بزرگسالان (پورنو) علاقه دارد، . ساحارا پس زمینه مذهبی دارد.

http://youtu.be/aeRuQGnuyzQسنگ آرامگاه شخصیتهای ایرانی


تصاویری رنگی از زندگی مردم قبل از انقلاب ۵۷


سنگ قبر تعدادی از شخصیتهای سیاسی ایران

در گذر از تاریخ
متن سنگ قبر کوروش کبیر

ای انسان هر که باشی واز هر جا که بیایی
میدانم خواهی آمد
من کوروشم که برای پارسی ها این دولت وسیع را بنا نهادم
بدین مشتی خاک که تن مرا پوشانده رشک مبر


عکسهای سیاه و سفید تاریخی از ایران تا پیش از سال ۱۳۵۷ ( +۱۸ )


مقبره چند شخصیت بزرگ جهانی

مایک جکسون

به اين ميگن يه مهندس تمام عيار !!!


مجلس شورای اسلامی در ساختمان جدید آن

ساختمان جدید مجلس شورای اسلامی در مجموعه تاریخی بهارستان که یادمان و جلوه‌ای از انقلاب مشروطیت تا انقلاب اسلامی در اذهان مردم است و ریشه‌ای یکصدساله دارد، واقع شده است و یکی از ساختمانهای متعدد این مجموعه است. سایر ساختمانها شامل دفتر کار نماینگان با مساحت 18000 متر مربع، ساختمان کمیسیون‌ها با مساحت 16000 متر مربع، مجموعه مجلس شورای ملی سابق با مساحت 8500 متر مربع، پارکینگ با مساحت 13000 متر مربع است که مجموعه آنها در محوطه‌ای به مساحت 15 هکتار واقع شده است. در طراحی ساختمان جدید این نکته مورد توجه قرار گرفته است که ساختمان مذکور در تأمین نور برای دو ساختمان مجاور آن خللی وارد نکند.


برداشت نرگس شیراز

 برداشت گل نرگس از اواخر آبان آغاز می شود و تا پایان بهمن ادامه دارد. نرگس شیپوری ، بوقی ، مسکین ، شیراز ، سرنگون ، پُر پَر ، هزار پَر ، شهلا از انواع گل نرگس فارس به شمار می روند.

استان فارس مقام نخست تولید گل نرگس را در کشور دارد. گل نرگس فارس به دیگر استان ها و کشورهای حوزه خلیج فارس نیز صادر می شود.
تصاویر زیر مربوط به برداشت گل در سال ۱۳۹۱ می باشد.


مجلس شورای اسلامی در ساختمان قدیمی آن

نخستین ساختمان مجلس شورای اسلامی که بین سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۸۲ محل آن بود. این ساختمان پیش از انقلاب مرکز مجلس سنا بود. در حال حاضر از آن برای برگزاری اجلاس‌های مختلف از جمله خبرگان رهبری استفاده می‌شود.


پشت خط مقدم جبهه جنگ ایران و عراق ( +۱۸ )

جنگ عراق با ایران که در ایران با نام‌های «دفاع مقدس»، «جنگ تحمیلی»، و «جنگ هشت‌ساله»، و نزد اعراب با نام‌های «قادسیه صدام» و «جنگ اول خلیج» (به عربی: قادسیّة صدّام، حرب الخلیج الأولی)‏ شناخته می‌شود، طولانی‌ترین نبرد کلاسیک در قرن بیستم و دومین جنگ طولانی این قرن پس از جنگ ویتنام بود.
در ۲۲ سپتامبر ۱۹۸۰ (۳۱ شهریور ۱۳۵۹) درگیری‌های پراکنده مرزی دو کشور با یورش همزمان نیروی هوایی عراق به ده فرودگاه نظامی و غیرنظامی ایران و تهاجم نیروی زمینی این کشور در تمام مرزها به یک جنگ تمام عیار تبدیل شد. پیش از آغاز جنگ روابط دو کشور به شدت تیره شده بود که خصومت شخصی صدام حسین و روح‌الله خمینی رهبران دو کشور و مهمتر از آن جاه‌طلبی‌های سیاسی، و اختلافات مرزی و ایدئولوژیکی دو کشور دلایل اصلی آن بودند. این جنگ در نهایت پس از حدود ۸ سال در مرداد ۱۳۶۷ با قبول آتش‌بس از سوی دو طرف و پس از به جا گذاشتن یک میلیون نفر تلفات و ۱۱۹۰ میلیارد دلار خسارات به دو کشور خاتمه یافت.
مبادلهٔ اسیران جنگی بین دو کشور از سال ۱۳۶۹ آغاز شد. ایران آخرین گروه از اسرای جنگی عراقی را در سال ۱۳۸۱ به عراق تحویل داد.
در این جنگ ارتش عراق به طور گسترده از جنگ‌افزارهای شیمیایی علیه کردهای عراقی و مردم و نظامیان ایران استفاده کرد. ولی ادعای استفاده ایران از سلاح‌های شیمیایی ثابت نشده‌است. همچنین دو طرف در مقاطعی اقدام به بمباران و موشک‌باران شهرها و اهداف غیرنظامی نمودند که در این مورد نیز عراق همواره پیش‌قدم بود. درگیری‌ها برای مدتی در اواخر جنگ به خلیج فارس کشیده شد و طی آن تعداد زیادی سکوی نفتی و کشتی‌های تجاری و نفت‌کش با پرچم کشورهای گوناگون آسیب دیدند.

ایالات متحده آمریکا در اواخر جنگ به شکل مستقیم وارد درگیری با ایران شد. از سوی دیگر کشورهای سوریه، کره شمالی و لیبی نیز از ایران حمایت تسلیحاتی و تکنولوژیکی کردند.


بلند ترین گربه جهان

گربه ساوانا دارنده رکورد جدید گینس برای بلندترین گربه جهان است . او با 18 ماه سن و 17.1 اینچ قد از شانه تا پا طولانی ترین گربه جهان است . این گربه پرشین حیوان خانگی ستایش است و با خانواده او در ایالت کالیفرنیای شمالی زندگی می کند . مادر ستایش خانم دراپر در توصیف گربه خود از او به عنوان موجودی مطیع , هوشمند و دوست داشتنی نام می برد که در محله زندگی آن ها به دلیل ظاهر زیبا و بزرگ خود محبوب همگان است.
این گربه در بین سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ دارای رکورد بلندترین گربه دنیا بود.


تصاویری از جان باختگان جنگ ایران و عراق ( +18 )

جنگ عراق با ایران که در ایران با نام‌های «دفاع مقدس»، «جنگ تحمیلی»، و «جنگ هشت‌ساله»، و نزد اعراب با نام‌های «قادسیه صدام» و «جنگ اول خلیج» (به عربی: قادسیّة صدّام، حرب الخلیج الأولی)‏ شناخته می‌شود، طولانی‌ترین نبرد کلاسیک در قرن بیستم و دومین جنگ طولانی این قرن پس از جنگ ویتنام بود.
در ۲۲ سپتامبر ۱۹۸۰ (۳۱ شهریور ۱۳۵۹) درگیری‌های پراکنده مرزی دو کشور با یورش همزمان نیروی هوایی عراق به ده فرودگاه نظامی و غیرنظامی ایران و تهاجم نیروی زمینی این کشور در تمام مرزها به یک جنگ تمام عیار تبدیل شد. پیش از آغاز جنگ روابط دو کشور به شدت تیره شده بود که خصومت شخصی صدام حسین و روح‌الله خمینی رهبران دو کشور و مهمتر از آن جاه‌طلبی‌های سیاسی، و اختلافات مرزی و ایدئولوژیکی دو کشور دلایل اصلی آن بودند. این جنگ در نهایت پس از حدود ۸ سال در مرداد ۱۳۶۷ با قبول آتش‌بس از سوی دو طرف و پس از به جا گذاشتن یک میلیون نفر تلفات و ۱۱۹۰ میلیارد دلار خسارات به دو کشور خاتمه یافت.
مبادلهٔ اسیران جنگی بین دو کشور از سال ۱۳۶۹ آغاز شد. ایران آخرین گروه از اسرای جنگی عراقی را در سال ۱۳۸۱ به عراق تحویل داد.
در این جنگ ارتش عراق به طور گسترده از جنگ‌افزارهای شیمیایی علیه کردهای عراقی و مردم و نظامیان ایران استفاده کرد. ولی ادعای استفاده ایران از سلاح‌های شیمیایی ثابت نشده‌است. همچنین دو طرف در مقاطعی اقدام به بمباران و موشک‌باران شهرها و اهداف غیرنظامی نمودند که در این مورد نیز عراق همواره پیش‌قدم بود. درگیری‌ها برای مدتی در اواخر جنگ به خلیج فارس کشیده شد و طی آن تعداد زیادی سکوی نفتی و کشتی‌های تجاری و نفت‌کش با پرچم کشورهای گوناگون آسیب دیدند.

ایالات متحده آمریکا در اواخر جنگ به شکل مستقیم وارد درگیری با ایران شد. از سوی دیگر کشورهای سوریه، کره شمالی و لیبی نیز از ایران حمایت تسلیحاتی و تکنولوژیکی کردند.


خط مقدم جبهه جنگ ایران و عراق ( +۱۸ )

جنگ عراق با ایران که در ایران با نام‌های «دفاع مقدس»، «جنگ تحمیلی»، و «جنگ هشت‌ساله»، و نزد اعراب با نام‌های «قادسیه صدام» و «جنگ اول خلیج» (به عربی: قادسیّة صدّام، حرب الخلیج الأولی)‏ شناخته می‌شود، طولانی‌ترین نبرد کلاسیک در قرن بیستم و دومین جنگ طولانی این قرن پس از جنگ ویتنام بود.
در ۲۲ سپتامبر ۱۹۸۰ (۳۱ شهریور ۱۳۵۹) درگیری‌های پراکنده مرزی دو کشور با یورش همزمان نیروی هوایی عراق به ده فرودگاه نظامی و غیرنظامی ایران و تهاجم نیروی زمینی این کشور در تمام مرزها به یک جنگ تمام عیار تبدیل شد. پیش از آغاز جنگ روابط دو کشور به شدت تیره شده بود که خصومت شخصی صدام حسین و روح‌الله خمینی رهبران دو کشور و مهمتر از آن جاه‌طلبی‌های سیاسی، و اختلافات مرزی و ایدئولوژیکی دو کشور دلایل اصلی آن بودند. این جنگ در نهایت پس از حدود ۸ سال در مرداد ۱۳۶۷ با قبول آتش‌بس از سوی دو طرف و پس از به جا گذاشتن یک میلیون نفر تلفات و ۱۱۹۰ میلیارد دلار خسارات به دو کشور خاتمه یافت.
مبادلهٔ اسیران جنگی بین دو کشور از سال ۱۳۶۹ آغاز شد. ایران آخرین گروه از اسرای جنگی عراقی را در سال ۱۳۸۱ به عراق تحویل داد.
در این جنگ ارتش عراق به طور گسترده از جنگ‌افزارهای شیمیایی علیه کردهای عراقی و مردم و نظامیان ایران استفاده کرد. ولی ادعای استفاده ایران از سلاح‌های شیمیایی ثابت نشده‌است. همچنین دو طرف در مقاطعی اقدام به بمباران و موشک‌باران شهرها و اهداف غیرنظامی نمودند که در این مورد نیز عراق همواره پیش‌قدم بود. درگیری‌ها برای مدتی در اواخر جنگ به خلیج فارس کشیده شد و طی آن تعداد زیادی سکوی نفتی و کشتی‌های تجاری و نفت‌کش با پرچم کشورهای گوناگون آسیب دیدند.

ایالات متحده آمریکا در اواخر جنگ به شکل مستقیم وارد درگیری با ایران شد. از سوی دیگر کشورهای سوریه، کره شمالی و لیبی نیز از ایران حمایت تسلیحاتی و تکنولوژیکی کردند.


عجیب ‌ترین روش‌های درمانی در دنیا !

شنیده بودیم در محافلی که در مورد طب مدرن و طب سنتی بحث می کنند هیچگاه مدافعان منطقی طب سنتی، طب سنتی را جایگزین طب مدرن یا کلاسیک نمی دانند و عقیده دارند نقش تکمیل کننده پزشکی نوین را دارد. هرچند طب چینی، طب سوزنی، ماساژ درمانی، گیاه درمانی و … نیز در زمره طب سنتی قرار دارند و گفته شده که امروز توصیه سازمان جهانی بهداشت بر استفاده توام از طب مدرن و سنتی برای کمک به بیماران است

اما طب جایگزین یک چیز دیگر است! چیز دیگر از این جهت که با دیدن تصاویر زیر متوجه خواهید شد که این طب با رسوخ به برخی سنت ها و باورهای مردم تقریبا طب سنتی را نیز زیر سوال برده و با روش های بسیار غیر معمول در درمان، مانند خوردن ماهی زنده و قورباغه و … در نزد عده ای از مردمان این کره خاکی، بیشتر به خرافات شباهت دارد تا طبی که برای بهبودی بیماران باشد! لطفا به تصاویر زیر و زیرنویس های آن توجه کنید:


تصاویر سیاه و سفید از جنگ ایران و عراق ( +18 )

جنگ عراق با ایران که در ایران با نام‌های «دفاع مقدس»، «جنگ تحمیلی»، و «جنگ هشت‌ساله»، و نزد اعراب با نام‌های «قادسیه صدام» و «جنگ اول خلیج» (به عربی: قادسیّة صدّام، حرب الخلیج الأولی)‏ شناخته می‌شود، طولانی‌ترین نبرد کلاسیک در قرن بیستم و دومین جنگ طولانی این قرن پس از جنگ ویتنام بود.
در ۲۲ سپتامبر ۱۹۸۰ (۳۱ شهریور ۱۳۵۹) درگیری‌های پراکنده مرزی دو کشور با یورش همزمان نیروی هوایی عراق به ده فرودگاه نظامی و غیرنظامی ایران و تهاجم نیروی زمینی این کشور در تمام مرزها به یک جنگ تمام عیار تبدیل شد. پیش از آغاز جنگ روابط دو کشور به شدت تیره شده بود که خصومت شخصی صدام حسین و روح‌الله خمینی رهبران دو کشور و مهمتر از آن جاه‌طلبی‌های سیاسی، و اختلافات مرزی و ایدئولوژیکی دو کشور دلایل اصلی آن بودند. این جنگ در نهایت پس از حدود ۸ سال در مرداد ۱۳۶۷ با قبول آتش‌بس از سوی دو طرف و پس از به جا گذاشتن یک میلیون نفر تلفات و ۱۱۹۰ میلیارد دلار خسارات به دو کشور خاتمه یافت.
مبادلهٔ اسیران جنگی بین دو کشور از سال ۱۳۶۹ آغاز شد. ایران آخرین گروه از اسرای جنگی عراقی را در سال ۱۳۸۱ به عراق تحویل داد.
در این جنگ ارتش عراق به طور گسترده از جنگ‌افزارهای شیمیایی علیه کردهای عراقی و مردم و نظامیان ایران استفاده کرد. ولی ادعای استفاده ایران از سلاح‌های شیمیایی ثابت نشده‌است. همچنین دو طرف در مقاطعی اقدام به بمباران و موشک‌باران شهرها و اهداف غیرنظامی نمودند که در این مورد نیز عراق همواره پیش‌قدم بود. درگیری‌ها برای مدتی در اواخر جنگ به خلیج فارس کشیده شد و طی آن تعداد زیادی سکوی نفتی و کشتی‌های تجاری و نفت‌کش با پرچم کشورهای گوناگون آسیب دیدند.

ایالات متحده آمریکا در اواخر جنگ به شکل مستقیم وارد درگیری با ایران شد. از سوی دیگر کشورهای سوریه، کره شمالی و لیبی نیز از ایران حمایت تسلیحاتی و تکنولوژیکی کردند.


حجامت ( +18 )

حجامت به یک روش درمانی سنتی عربی و همچنین طب سنتی ایرانی و طب اسلامی گفته می شود که بر گرفته از روش قدیمتر کاپینگ تر است. در طب سنتی کاپینگ به معنی ایجاد خلا بر روی نقاط خاصی از پوست بدن به وسیله ای همچون بادکش اطلاق می شود که برای رسیدن به اثرات درمانی خاصی انجام می شود. در حجامت یا کاپینگ خیس قبل از ایجاد خلاء خراشهایی روی سطح پوست ایجاد می شود تا ایجاد خلا منجر به خروج خون از بدن شود. کاپینگ از روشهای باستانی درمان است که علاوه بر چین در یونان نیز توسط بقراط به عنوان یک روش درمانی ذکر شده است. کاپینگ تر علاوه بر دنیای اسلام در اروپا نیز تا قرن ۱۸ مورد استفاده بوده ولی با فراگیر شدن طب تجربی و مهجور شدن تئوری اخلاط چهارگانه این روش نیز به تدریج مهجور شده است. امروزه در کشورهای عربی و مسلمان حجامت مقبولیت بیشتری دارد. مقبولیت حجامت در میان مسلمانان ناشی از حدیثهایی است که از پیامبر اسلام در توصیه به حجامت نقل شده است.


تصاویر زیبائی از اهرام مصر

مجموعه اهرام جیزه نام مجموعه اهرام تاریخی ساخته شده در دوران مصر باستان است که در حاشیه شمالی شهر قاهره کنونی واقع شده‌است. هرم بزرگ جیزه یکی از اهرام در مجموعه اهرام جیزه و تنها بازمانده عجایب هفت‌گانه جهان محسوب می‌شود.
قدمت اهرام جیزه به سلسله چهارم مصر می‌رسد که نام‌های آنها عبارتند از هرم خوفو، هرم خفره و هرم منکور. که خوفو بزرگترین شان و یکی از عجایب هفت گانه است.

مساحت جیزه در حدود ۸ کیلومتر است. سه هرم اصلی مجموعه عبارتند از هرم خوفو، هرم خفره و هرم منکور. علاوه بر آن چندین هرم کوچکتر، مجسمه ابوالهول و کشتی بزرگ مصری متعلق به ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح نیز در منطقه جیزه واقع شده‌است. برخی از پژوهشگران، تاریخ ساخت اهرام را به بیش از ۱۲ هزار سال پیش نسبت می‌دهند که هنوز منبع موثقی در این مورد یافت نشده‌است.


تصاویـری استثـنایی و فوق العـاده دیـدنی از دبـی!

دُبِی (به عربی: دبیّ) (به انگلیسی: Dubai)‏ یکی از شهرها و شیخ‌نشین‌های هفت‌گانهٔ امارات متحده عربی است. این شهر در جنوب کشور ایران و در حاشیهٔ خلیج فارس و در شبه جزیره عربستان واقع شده‌است. دبی بیشترین جمعیت را در میان هفت شیخ‌نشین کشور امارات دارد و بعد از شهر ابوظبی بزرگ‌ترین شهر کشور امارات است.

اولین اشاره‌های تاریخی در دبی از سال ۱۰۹۵ میلادی ثبت شده‌است و اولین نشانه‌های شهرسازی در دبی به سال ۱۷۹۹ بر می‌گردد. دبی در سال ۱۸۳۳ توسط شیخ مکتوم بن بطی بن سهیل آل مکتوم به طور رسمی به عنوان یک شهر بنیان نهاده شد. موقعیت جغرافیایی مهم این شهر، باعث شد تا در قرن بیستم به یک بندر مهم تبدیل شود. در سال ۱۹۶۶ و با کشف نفت در دبی، دبی و کشور قطر تصمیم به راه‌اندازی یک واحد پولی جدید به جای «روپییهٔ خیلج» که قبلأ پول رایج بود گرفتند. کشف نفت منجر شد تا کارگران خارجی برای کار در این شهر به سرعت به آن نقل مکان کنند به طوری که در مدت بسیار کوتاهی ۳۰۰ درصد به جمعیت آن اضافه شد و آن را به یکی از منابع مهم بین‌المللی نفت تبدیل کرد. دبی جدید از زمانی که بریتانیا آن را در سال ۱۹۷۱ ترک کرد شروع به شکل گرفتن کرد. در این زمان، دبی به همراه ابوظبی و ۴ شیخ‌نشین دیگر کشور امارات متحده عربی را تأسیس کردند. یک سال بعد شیخ‌نشین رأس‌الخیمه به کشور امارات پیوست اما قطر و بحرین تصمیم گرفتند که هرکدام یک کشور مستقل باشند. در سال ۱۹۷۳ درهم امارات به عنوان واحد پولی رسمی امارات معرفی شد و به این ترتیب دبی و قطر اتحادیهٔ پولی بین خود را منحل کردند. در سال ۱۹۷۹ در یکی از محله‌های دبی با نام جبل علی یک منطقهٔ آزاد تجاری تأسیس شد که به شرکت‌های خارجی اجازهٔ واردات و صادرات بدون محدودیت را می‌داد. با شروع جنگ خلیج فارس در سال ۱۹۹۰ سرمایه‌داران و تاجران پول‌ها و دارایی‌های خود را از این شهر خارج کردند که باعث شد اوضاع اقتصادی این شهر برای مدتی بحرانی بشود اما با تغییر فضای سیاسی، دوباره رونق خود را به دست آورد.
تصاویر زیر در سال ۱۳۹۱ به ثبت رسیده است.


بزرگترین خودرو ساخته شده توسط شرکت کروپ آلمان برای استخراج معدن

دستگاه حفاری معدن Bagger 288 ابزاری غول پیکر و بزرگترین خودرو در جهان است که توسط شرکت کروپ آلمان ساخته شده. این دستگاه بدلیل ظاهر ترسناکی که دارد، بیشتر شهرت اش را مدیون افسانه ی خطراتی است که بوجود آورده اما به هر حال شما شاهد بزرگترین دستگاه متحرک دنیا و در نوع خود منحصر بفردترین آن هستید!

از این وسیله نقلیه بزرگ که دارای 720 فوت (220 متر) طول و 315 فوت (96 متر) ارتفاع است، برای حفاری و استخراج معدن استفاده می شود. این ماشین حفاری چنان عظمتی دارد که می تواند یک کشتی را به راحتی به دو نیم کند.


برگه هایی از نشریات قبل از انقلاب


افتتاحیه بازی‌های آسیایی گوانگ‌ژو

بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ از ۱۲ نوامبر تا ۲۷ نوامبر سال ۲۰۱۰ در شهر گوانگ‌ژو، چین برگزار شد. این دومین بار بود که یک شهر چینی میزبان بازی‌های آسیایی می شد. پیش از این پکن در سال ۱۹۹۰ میزبان این مسابقات بود.
این مسابقات در ۴۱ رشته ورزشی برگزار شد که از این حیث در تاریخ بازی‌های آسیایی بی‌سابقه بود. همچنین تعداد ورزشکاران این دوره بیشترین تعداد ورزشکار در تاریخ این بازیها بوده است. در مجموع ۹۷۰۴ ورزشکار در این دوره حضور داشتند که در مقایسه با ۹۵۲۰ نفر بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ با رشد روبرو بوده است.
همه ۴۵ عضو شورای المپیک آسیا در این دوره بازی‌ها شرکت داشتند. رقص ورزشی، کریکت، وِیچی و شیانگ‌چی برای اولین بار در این مسابقات برگزار می‌شود و رقابت‌های بدن‌سازی که در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ برگزار شده‌بود در برنامه رقابت‌ها قرار نداشت.
مشعل این دوره از بازیها در تاریخ ۱۲ اکتبر ۲۰۱۰ (۲۰ مهر ۱۳۸۹) به دست هو جین تائو رئیس جمهور وقت چین و در معبد بیجینگ روشن شد.


شخصیتهای ایرانی روی جلد مجله تایمز

تایم (به انگلیسی: TIME)‏ یک هفته‌نامهٔ آمریکایی است. این مجله که هم‌اکنون ریچارد استنگل سردبیری آن را بر عهده دارد در ۱۹۲۳ (میلادی) توسط بریتون هادن بنیانگذاری شد.
این هفته نامهٔ آمریکایی، در شهر نیویورک به چاپ می‌رسد. ویرایش اروپایی این مجله در لندن چاپ می‌شود و رویدادهای خاور میانه، آفریقا و آمریکای لاتین را نیز پوشش می‌دهد. ویرایش دیگری از این مجله، ویژهٔ کشورهای جنوب اقیانوس آرام بوده و رویدادهای مرتبط با استرالیا، زلاندنو و جزیره‌های اقیانوس آرام را پوشش می‌دهد.
این مجله در سال ۱۹۲۳ به وسیله بریتون هادن و هنری لیوس به عنوان اولین مجله هفتگی آمریکا منتشر شد.


می دانید مهندسی مکانیت یعنی چی؟

این ترن هوایی که در شهر بازی شهر اهایو در آمریکا واقع شده ، ۱۲۸ متر ارتفاع دارد و سرعتی آن ۱۹۳ کیبومتر در ساعت است.
این ترن هوایی در سالهای ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ میلادی رکوردار سریعترین ترن هوایی جهان بود.


اتومبیلی از طلا که توقیف شد

مرکز خرید طلا و جواهرات در شهر نانجینگ (Nanjing) در شرق چین از یک اتومبیل طلا برای تبلیغ خود استفاده میکرد. این اتومبیل در جلوی درب این مرکز پارک شده بود تا جلب توجه کند ولی پلیس آن را بخاطر نداشتن ثبت و پلاک در میان تماشاچیان حیرت زده توقیف کردند. جالب است بدانید که تهیه این اتومبیل از طلا 4 ماه بطول انجامیده است.


تغییر نسل در ایران از زبان کاریکاتور


کاخ سلطنتی در بانکوک

بانکوک یا بانگکوک (به تایلندی: กรุงเทพมหานคร، تلفظ: کرونگتِپ مهاناکُن) پایتخت کشور تایلند است.
جمعیت آن در سال ۲۰۰۷ برابر با ۸٬۱۶۰٬۵۲۲ نفر (با احتساب حومه ۱۰٬۰۶۱٬۷۲۶ نفر) برآورد شده‌است و در کرانه خاوری رود چائو فرایا در نزدیکی خلیج تایلند واقع شده‌است.
کاخ بزرگ (به تایلندی พระบรมมหาราชวัง، با تلفظ: پرا بوروم ماها راتچا وانگ) مجموعه‌ای از ساختمانهای سلطنتی، در بانکوک (پایتخت تایلند) که از قرن هجدهم میلادی تا کنون، محل اقامت رسمی پادشاهان آن کشور بوده‌است. ساخت این مجموعه ساختمانی، از سال ۱۷۸۲ میلادی، آغاز شده و بطور مداوم، گسترش یافته‌است.
هنگامی که پادشاه رامای اول، بانکوک را به پایتختی برگزید، تصمیم به بنای کاخی نوین، به عنوان مرکز دولت و محل اقامت خویش نمود. بدین ترتیب، ساخت و ساز برجی زرین، در روز ششم ماه می در سال ۱۷۸۲ میلادی، آغاز گشت. در ابتدا، کاخی که شامل چندین ساختمان چوبی در چهار گوشه دیوار دفاعی، به طول ۱۹۰۰ متر بود، با مساحتی، افزون بر ۲۱۸۴۰۰ متر مربع، بنا شد. اندکی پس از آن بود که وی، دستور بنای معبد بودای زمردین را به عنوان معبد سلطنتی، صادر کرد.
این  کاخ از مکان هایی است که هر توریستی را که ;قدم به تایلند می گزارد به خود  جذب می کند.بسیاری از ساکنان محلی در حال امرار معاش از ثروتی هستند که  توریستها با خود به این مکان منتقل میکنند.


کار دستی هایی ساخته شده از دلار

دُلار یا دالر نام واحد پول ۳۳ کشور جهان از جمله کشورهای آمریکا استرالیا , تایوان , باربادوس بلیز , ترینیداد و توباگو , جامائیکا , زلاندنو , زیمبابوه , فیجی , کارائیب شرقی , کانادا گویان , لیبریا , نامیبیا , هنگ کنگ و سنگاپور است. دلار آمریکا واحد پول رایج ایالات متحده آمریکا است. کنگره ایالات متحده آمریکا در ۶ ژوئیه ۱۷۸۵ دلار را پول رسمی آمریکا تصویب کرد.


نقش پیروزی فیروزآباد

نقش پیروزی که اولین و بزرگ‌ترین نقش‌برجستهٔ ایران است، یکی از نقش‌برجسته‌های مربوط به دورهٔ ساسانیان می‌باشد که در آن پیروزی اردشیر بر اردوان پنجم حجاری گردیده‌است. این اثر در شهرستان فیروزآباد و پیرامون رودخانهٔ فیروزآباد و برفراز صخره‌ای قرار گرفته‌است.
این نقش برجسته که بزرگترین و از نظر تاریخی مهم ترین نقش برجسته دوره ساسانی است در ساحل غربی رودخانه ای کوهستانی به نام تنگاب، تقریباَ در ارتفاع بالایی از دامنه صخره( در واقع جایی که شکل شکستگی صخره به اولین پله عمودی تبدیل شده است) قرار دارد. رودخانه از این نقطه در دره باریکی جریان پیدا می کند و پس از طی فاصله ای کوتاه در دشت فیروزآباد بیرون می آید. طول بلندتر نقش برجسته با بخش تمام نشده زمینه تصویر در دورترین فاصله سمت راست 40/24 متر است. ارتفاع نقش امروز فقط بالغ بر 4 متر است که در اصل 6 متر بوده است. متأسفانه تمام بخش زیرین نقش برجسته امروز شکسته و از بین رفته است. به نسبت این ابعاد قابل توجه، عمق نقش برجسته به طور متوسط فقط بالغ بر 4 سانتی متر است و برجسته ترین بخشهای آن بلندتر از 8 سانتی متر نیستند.
عدم مراقبت و رسیدگی به این بنای تاریخی در جمهوری اسلامی باعث تخریب روز افزون آن شده که در زیر می بینید.


میزان غذای مصرفی در کشورها و خانواده های مختلف

مجله تایمز در سال ۱۳۸۹ با استفاده از مطالب یک کتاب به نام " Hungry Planet " تعدادی عکس را منتشر می کند و با مطالعه خود روی خانواده ها در کشورهای مختلف میزان متوسط غذایی را که مصرف می کنند در یک عکس خانوادگی به نمایش می گذارد در این عکس ها چند مطلب مهم و آموزنده وجود دارد که می تواند مورد استفاده بینندگان گرامی این عکس ها قرار گیرد:


نقاشی هایی فوق العاده فقط با یک خودکار بـیـک

خوان فرانسیسکو کاساس رویزدر ۳۰ شهریور ماه ۱۳۵۵ در اسپانیا متولد شد.
نقاشیهای او همه با خودکار بیک و یا مداد رنگی می باشد که بیشتر شهرت او برای نقاشی با خودکار بیک می باشد.
در زیر نمونه ای از آثار او می بینیم.


بنا به دلایل زیر از خرید اجناس چینی خودداری کنید


مبارزات مسلحانه بر علیه جمهوری اسلامی ( +18 )

​مبارزات مسلحانه از نخستین روزهای انقلاب سال 57 در ایران شروع شد و در طول تاریخ جمهوری اسلامی همچنان ادامه داشته.

این مبارزات در اشکال مختلف و توسط گروهها و سازمانهای مختلفی صورت می گرفته.
از بمب گذاری اماکن نظامی تا ترور شخصیتهای وابسته به رژیم تا  شرکت در تظاهرات مردمی.

از جمله گروههایی که در این دوران به مبارزات مسلحانه علیه جمهوری اسلامی برخواستند می شود به سازمان مجاهدین خلق , انجمن پادشاهی تندر , جندالله , پژاک و کومله اشاره کرد.

در زیر تصاویری از این نیروها و دست آوردهایشان را می بینید:​


تصاویری از شهر زیبای تبریز

تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است.
این شهر با ۲۳۷٫۴۵ کیلومتر مربع مساحت، سومین شهر بزرگ کشور پس از تهران و مشهد، بزرگ‌ترین شهر منطقهٔ شمال‌غرب ایران و مناطق آذری‌نشین و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود.
جمعیت تبریز در سال ۱۳۹۰ خورشیدی بالغ بر ۱٬۴۹۴٬۹۹۸ نفر بوده که این رقم با احتساب جمعیت ساکن در حومهٔ شهر به ۱٬۸۰۰٬۰۰۰ نفر می‌رسد.
تبریز در سال ۱۵۰۰ و در زمان پایتختی صفویان به‌عنوان چهارمین شهر بزرگ جهان شناخته می‌شده‌است.
این شهر همچنین بزرگ‌ترین، مهم‌ترین و متجددترین شهر ایران در عصر قاجار بوده‌است.
امروزه مردمان تبریز به زبان ترکی آذربایجانی و لهجهٔ تبریزی تکلم می‌نمایند؛ هرچند اسناد و شواهد تاریخی نشان می‌دهد که پیش‌تر زبان آذری –که زبانی ایرانی بوده– در این شهر تکلم می‌شده‌است.


جشن و شادی مردم پس از پیروزی تیم ملی فوتبال

مسابقات مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ که با شرکت تیم‌های ملی عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار می‌شود از ۲۹ ژوئن ۲۰۱۱ تا سال ۲۰۱۳ که با شناخت تیم‌های منتخب و برتر این قاره برای حضور در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ در برزیل برگزار می‌شود.

قاره آسیا با داشتن ۴ سهمیه ثابت و یک نیم سهمیه مسابقات خود را در پنج مرحله برگزار می‌کند.
یران بازی نخست خود را در این مرحله، مقابل تیم ازبکستان در تاشکند با پیروزی ۱-۰ به پایان رساند اما در بازی دوم خود در ورزشگاه آزادی در مقابل قطر با نتیجه ۰-۰ متوقف شد.سپس ایران بازی یک باورنکردنی در مقابل لبنان انجام داد و در بیروت با حساب ۰-۱ نتیجه را به این تیم واگذار کرد. تیم ایران بازی بعدی خود در آزادی با حساب ۱-۰ کره جنوبی را شکست داد؛اما در بازی بعدی خود در دور برگشت این رقابت ها با حساب ۰-۱ بازی را به ازبکستان در ورزشگاه آزادی واگذار کرد. در خرداد ماه سال 92، تیم ایران در بازی برگشت خود مقابل قطر ایران موفق شد با گل دقیقه 65 رضا قوچان‌نژاد میزبان خود را در ورزشگاه السد با نتیجه 1-0 شکست دهد.در بازی بعد، در روز 21 خرداد سال 92 تیم ایران موفق شد در ورزشگاه آزادی تیم لبنان را با نتیجه 4-0 شکست دهد تا بدین ترتیب گام بلندی برای صعود به جام جهانی 2014 برزیل برداشته باشد. آخرین بازی ایران در این رقابت ها در روز 28 خرداد 92 در شهر اولسان کره جنوبی مقابل این تیم برگزار شد.در این مسابقه، تیم ایران با تک گل رضا قوچان نژاد و با حساب 1-0 مقابل این تیم به برتری رسید و به عنوان سرگروه در گروه خود به جام جهانی صعود کرد.
تصاویر زیر خوشحالی مردم را بعد از پایان این بازی نشان می دهد که باعث سعود تیم ملی کشورمان به مسابقات جام جهانی شد.


نمونه شکلاتی پورشه پانامه

گروه اتومبیل سازی آلمانی پورشه ، سازنده اتومبیل های لوکس و اسپرت مدل 911 ، باکستر ، کایک ، کایمن و 911 کاره‌را نخستین نمونه مدل جدیدش پورشه «پانامه‌را» را روز 24 نوامبر و 9 ماه قبل از عرضه آن به بازار رونمایی کرد. این شرکت جهت جذب مشتری نمونه ای شکلاتی از این خودرو بسیار لوکس را نیز در معرض عموم همگان قرار داد در اینجا می توانید چگونگی ساخت نسخه شکلاتی خودرو را مشاهده نمایید .