گزارش های تصویری: 2015-02-08

تیرباران دو شهروند پاکستانی توسط طالبان پس از دستگیری +١٨

تصاویر زیر در سال ٢٠٠٨ توجه خبرگزاریهای بین المللی را به خود جلب کرد.
دو مردی که در پاکستان قصد خارج کردن دو شهروند دیگر را از شهر داشتند توسط اعضای گروه طالبان در پاکستان دستگیر و به جرم قاچاق انسان بدون برگذاری دادگاه در همان محل دستگیری اعدام شدند.


هواپیما و بالگردهای ایران در سال ٢٠١٢ میلادی

نیروی هوایی ایران طبق آخرین تخمین‌ها در سال ۲۰۱۳ هفتمین نیروی هوایی جهان از لحاظ تعداد هواپیماهای سوخت رسان و ترابری (۱۱۹ فروند) است.

تعداد پرسنل نیروی هوایی ارتش در سال ٢٠١٢ میلادی حدود ۵۲ هزار نفر و نیروی هوایی سپاه پاسداران حدود ۵ هزار نفر است. هواپیماهای فعال در نیروی هوایی ارتش و سپاه پاسداران هم بر اساس آمار غیر رسمی شامل این موارد است:


کسانی که تا سال ٢٠١٢ بیش از ١٠٠ سال عمر کردند !


کارتون گدا


امان از دست آدمای هیز و چشم چرون

تصاویر زیر در سال ٢٠١٣ جمع آوری شده است.


زیرزمین یک کلیسای باستانی در ایتالیا

همانطور که ميدانيد
پيش از گسترش مسيحيت در اروپا ميتراييسم که يک آيين ايرانی است تا انگلستان و اسکانديناوی رسوخ داشت و ما هنوز بسياری از آثار آنرا در برخی کليسا های باستانی می بينيم.
گمان می کنم، به دليل اينکه براثر يک اتفاق تاريخی مسيحيت دين رسمی روم می شود ميتراييسم رو به زوال می گذارد بسيار جاها آثار ميتراييُيسم ويا کسانی که به ايين ميترا اعتقاد داشته اند به طرز فجيعی در اينجا و آنجا نابود شده اند.
گمان می کنم، ويکبار هم از استاد شجاع الدين شفا پرسيدم وايشان هم با اين نظريه موافق بود آثاری در زير زمين های واتيکان هست که به ميتراييسم مربوط است و از اينرو که راز مسيحيت رو نشود آن زيرزمين ها را ممنوع کرده و کسی را راه نمی دهند وخود واتيکان بر جايگاه يک معبد ميتراييسم ساخته شده باشد.
احتمال اينکه اين کليسا افرادی را که کشته و آويزان کرده از گروه طرفداران ميترا بوده باشند هست.

یك اتفاق بسیار ساده باعث شد تا چندی پیش بزرگ‌ترین مجموعه مومیایی‌هایی عصر جدید كشف شوند. این اتفاق در حالی افتاد كه دخمه صومعه سیسیل  ایتالیا گشوده شد و بازدیدكنندگان از این دخمه، نزدیك به 8 هزار جسد مومیایی شده در حالی كه با میخ‌های درشت به دیوار آویخته شده بودند را كشف كردند.
باستان‌شناسان در بدو ورود با اتاقی روبه‌رو شدند كه پر بود از اسكلت‌های بی‌شمار انسان‌هایی كه كنار هم ایستاده بودند و نكته قابل توجه آن بود كه تمامی مومیایی‌ها بر اساس شغلی كه داشتند كنار هم قرار گرفته بودند. آنها در بدو ورود با اتاقی مربوط به دكترها، اتاقی مربوط به زنان، اتاقی مربوط به دخترهای ازدواج نكرده و البته اتاقی نیز مخصوص كودكان روبه‌رو شدند.
باستان‌شناسان پی‌بردند این اجساد كه به طور طبیعی مومیایی شده‌اند مربوط به مراسمی مذهبی هستند كه در نوع خود بی‌نظیر است.


براساس اطلاعات به دست آمده، قدیمی‌ترین نعش موجود در این مقبره مربوط به راهبه سیلوسترو گابیو مربوط می‌شود كه سال 1599مرده است. باستان‌شناسان او را سرسلسله جمع شدن این همه مومیایی كنار هم می‌دانند. او معتقد بود هوای خشك می‌تواند باعث ایجاد مومیایی طبیعی در انسان‌ها و البته زندگی دائمی آنها شود. به همین علت جنازه‌ها را از دیوار آویزان می‌كرد تا مایعات درون بدن آنها بتدریج خارج شود و سال‌ها بعد جنازه‌هایی كه مانند میوه‌های خشك شده تغییر حالت داده بودند را با سركه می‌شست و بعد از آن بود كه لباس‌های مردگان را برای ایستادن همیشگی‌شان در حالت مومیایی تنشان می‌كرد.


زیرزمین این صومعه به پنج راهرو تقسیم شده است: بخش مردان، بخش زنان، بخش کشیشان صومعه، بخش راهبان و بخشی برای افراد بلند مرتبه جامعه همچون ارتشدارن، دانشمندان و وکلا.
در بخش زنان قسمتی را نیز به دختران باکره اختصاص داده‌اند، که در آن، چهار دختر باکره در کنار یک صلیب آویزان شده اند.

سرزمین مردگان در حالی در ایتالیا کشف شده است که معروفترین و عجیب‌ترین جسدی که در این صومعه قرار دارد، جسد دختر بچه ی 2 ساله ای به نام «روسالیاو لومباردو» است، که در سال 1920 به این صومعه تحویل داده شده است.
جسد این دختر بچه در تابوتی قرار دارد که درب آن از شیشه است. چهره او بعد از گذشت سال‌ها همچنان طبیعی باقی مانده است.


آبشار Godafoss (آبشار خدایان) در ایسلند


مجموعه تصاویر گلهای زیبا


دستگاه مرده‌شور مکانیزه

دستگاه مرده شور مکانیزه صبح امروز دوشنبه  ٢٢ فروردین ماه ١٣٩٠ در بهشت رضا  با حضور خبرنگاران رسانه ها در مشهد رونمایی شد.


دشتی هموار و سنگی روی کره بهرام (مریخ)

بَهرام یا مریخ چهارمین سیاره در سامانه خورشیدی است که در مداری طولانی تراز زمین و با سرعتی کمتر از زمین حرکت می‌کند. هر یک باری که به بدور خورشید می‌چرخد معادل ۶۸۷ روز (روز زمین) به درازا می‌کشد و شب و روز کمی طولانی‌تر از کره زمین است.
بزرگی بهرام نزدیک به یک دوم زمین است و قطر آن ۶۷۹۰ کیلومتر می‌باشد (بسنجید با قطر زمین: ۱۲۷۵۶ کیلومتر).
این عکس در چهار اکتبر ٢٠١٠ توسط سازمان فضائی ناسا منتشر شد.

برای بهتر دیدن تصویر روی آن کلیک کنید.


قبرستان خاوران , آرامگاه شقایق های باران زده

تا وقتی در ایران بودم همیشه وقتی فرصت مناسبی پیش می آمد خانواده من را هم با خودشان به قبرستان خاوران می بردند.

قبرستان خاوران در بیابانهای اطراف تهران قرار داد.

یک محیط کاملا خاکی که دور تا دور آن دیوارهای آجری پوشانده.

ارتفاع دیوارها اگر اشتباه نکنم یک متر و نیم بود. طوری که می شد با کمی سعی و تلاش داخل قبرستان را دید.

هر چند وقت یک دفعه هم ماموران حکومتی با بلدوزر به قبرستان می آمدند خاک آنجا را صاف می کردند تا مبادا کسی سنگر قبری  گذاشته باشد.

گاهی هم در قبرستان را می بستند و کسی را راه نمی دادند.

زمانی که بارش باران در منطقه زیاد می شد , تکه های لباس و بدن افراد دفن شده در زیر خاک نمایان می شد که این خودش نشان می داد رژیم حتی زحمت کندن قبر را هم به خودش نداده و فقط با کنار زدن مقدار کمی از خاک جنازه ها را همانطور با لباس و به صورت دسته جمعی ریخته و مقداری خاک روی آنها ریخته.

خاوران سند جنایت جمهوری اسلامی است که در آن گورهای دسته  جمعی زندانیان سیاسی با لباس و روی هم انباشته شده زیر خاک دقن شده اند.

به امید سرنگونی جمهوری اسلامی و مجازات مجریان این جنایت ضد بشری.
تاریخ تهیه گزارش: ١٣٩٠ خورشیدی


دوچرخه ای آبی و خاکی

Li Weiguo طراح این دوچرخه و اهل کشور چین است . او این دوچرخه را نه در یک کارخانه بلکه در کارگاه کوچک خانه در سال ٢٠٠٩ میلادی خود ساخته است . این دوچرخه شناور و دو منظوره دارای هشت سلطل آب در دو سوی خود است که به منظور ماندن بر روی آب و حفظ تعادل استفاده می شود . درون چرخ های آن نیز با دقت پره هایی نصب شده اند که به راحتی قابل تنظیم و در نتیجه موجب حرکت بر روی آب می شوند . شاید سفارشی نباشد اما نمونه خوبی است . تصاویر گویا تر است ببینید .


معروفترین شهر عروسان پستی

شهر کوچک Nikolaev در اوکرائین معروف به داشتن زیباترین زنان جهان است. بنا بر یک شایعه قدیمی، کاترین دوم، ملکه روسیه، برای ارج گذاشتن به زحمات کارگران کشتی سازی شهر، دستور داده است تا زیباترین زنان را به این شهر بفرستند. دو عکاس امریکایی Julie David De Lossy و دوست پسرش Colin Delfosse گزارش مصوری تهیه کرده اند از شهر عروسان پستی که بیش از ۲۰۰ آژانس شوهریابی در آن مستقر هستند.

دو عکاس امریکایی در عمل متوجه شدند که شایعه زیبا بودن زنان و دختران شهر حقیقت دارد. شهر کوچک فوق که در زمان حکومت شوروی یک بندر مهم تولید کشتی بوده است با از دست دادن بازار تولید به سرعت خالی از مردان شده است و این اواخر نسبت زنان به مردان ۶ به ۱ گشته است.1 در حال حاضر، شهر فوق بیشتر از هر چیز یک شهر دانشگاهی است و اکثر زنان شهر نیز تحصیلکرده هستند. با وجود واقعیت های عنوان شده و حضور آژانس های شوهر یابی فراوان و البته عروس های آماده پست شدن، زنان و دختران شهر از برچسبی که به آنها تحمیل شده است راضی نیستند.

برای همین عکاسان امریکایی به این فکر افتادند تا آثارشان را به صورت عکس های دو نفره تهیه کنند. آنها با در کنار هم گذاشتن دو زن زیبا در یک تصویر که البته یکی از آنها برای آزانس شوهریابی ژست گرفته است و نفر دوم از اهالی شهر است، تلاش کردند بینندگان خود را به شک بیاندازند که کدام شان عروس پستی می تواند باشد. زنان شهر انکار نمی کنند که به دلائل مختلف اقتصادی و اجتماعی و بویژه پایین بودن درصد مردان، یافتن یک شوهر در ممالک غربی یک شانس منطقی است و البته زیبا، شیک و با سواد بودن شان مزید بر علت است. آنها نمی خواهند به این شایعه میدان داده شود که زنان شهر فقط به خاطر پول این کار را می کنند. تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٣ میلادی می باشد.


قلعه دختر در شانگهای چین ( Kitty Castle )

در نگاه اول محیط این قصر که به ( Kitty Castle ) یا قلعه دختر شهرت یافته است بسیار سبک و جلف به نظر می رسد، اما در واقع ایده ای است جدی برای جذب توریست به کشور چین . آنهم توریست هایی سبک و لوس که تعداد بیشماری از آن ها دختران اشخاص ثروتمند دنیا هستند و هیچ محسابه ای برای خرج کردن درآمدهای هنگفتی خانوادگی خود نمی کنند نگاهی به گوشه هایی از هتل بیندازید تا شاید با من هم عقیده شوید .
گزارش تصویری زیر مربوط به سال ٢٠١٠ میلادی می باشد.


مجازات اسلامی اعدام دسته جمعی در جمهوری اسلامی ( +18 )

اِعدام نوعی کیفر و مجازات و به عبارتی دیگر اشد مجازات برای محکوم است. این کیفر یکی از موارد پیش بینی شده در قانون برخی کشورهاست که در آن به حکم قانون و بر اساس حکم دادگاه -عمومی، جنایی، نظامی و غیره- زندگی یک انسان سلب می‌شود.
عربستان سعودی، چین، آمریکا، عراق و ایران دارای بالاترین آمار اعدام در جهان هستند.
تصاویر زیر مربوط به مجازات اعدام در بین سالهای ٣٥٧ تا ١٣٩٠ در ایران می باشد.


پلنگ باغ‌وحش‌تهران در دندانپزشکی

پلنگ باغ وحش تهران در تابستان سال ١٣٩٢ خورشیدی  تحت عمل جراحی با بیهوشی کامل قرار گرفت و پس از عصب کشی دندان خراب شده صاحب یک دندان نیش مصنوعی شد.

بنا بر گزارشها پلنگ ۱۲ ساله باغ وحش ارم، ۶ ساعت در بیهوشی کامل به سر می برد و در پایان ، دندان نیش پلنگ که خراب شده بود، عصب کشی شده و کانال‌های دندان خالی و سپس قالب فلزی که به رنگ دندان بود روی پایه دندان قبلی کار گذاشته شد.


مجازات اسلامی اعدام با طناب دار در ایران ( +18 )

اِعدام نوعی کیفر و مجازات و به عبارتی دیگر اشد مجازات برای محکوم است. این کیفر یکی از موارد پیش بینی شده در قانون برخی کشورهاست که در آن به حکم قانون و بر اساس حکم دادگاه -عمومی، جنایی، نظامی و غیره- زندگی یک انسان سلب می‌شود.
عربستان سعودی، چین، آمریکا، عراق و ایران دارای بالاترین آمار اعدام در جهان هستند.
تصاویر زیر مربوط به مجازات اعدام در بین سالهای ٣٥٧ تا ١٣٩٠ در ایران می باشد.


تصاویر کمیاب از داریوش اقبالی

داریوش در ۱۵ بهمن ۱۳۲۹ در تهران (خیابان تخت جمشید) به دنیا آمد. دوران کودکی او در کرج، کردستان و میانه (روستای گوندوغدی) گذشت.
پدرش محمود اقبالی، از ملاکان آذربایجان (شهرستان میانه) بود. اولین بار در ۹ سالگی در جشنی در مدرسه‌اش در شهرآرا به روی صحنه رفت. دوران دبیرستان را در دبیرستان‌هایی هم‌چون دبیرستان فارابی، دبیرستان کرج، دبیرستان رازی دبیرستانی در سنندج، و دبیرستان آزادگان تهرانپارس گذراند و در مراسم هنری به اجرای برنامه‌های هنری می‌پرداخت.
در ۱۳۴۹ با حسن خیاط باشی آشنا شد و همین آشنایی موجب ورود رسمی او به موسیقی حرفه‌ای شد. در همین سال او با ترانهٔ به من نگو دوست دارم با آهنگسازی ترانه‌سرا و آهنگساز جوان درویش مصطفی جاویدان به شهرت رسید. اولین ترانه مستقل او ترانه نبسته پیمان از علی گزرسز (رها) با آهنگسازی خودش می‌باشد. داریوش در دوران پهلوی و به علت خواندن آهنگ‌های سیاسی مانند جنگل، بن بست، بوی خوب گندم، علی کنکوری و گل بارون زده، زندانی شده‌است (در مصاحبه‌ای سیاوش قمیشی آهنگ ساز گل بارون زده انجام داده‌اند فرمودند به خاطر این آهنگ داریوش و سیاوش و جنتی عطایی به ساواک فراخوانده شدند و بعد ترانه گل بارون زده من گل سرخ نازنینم به گل یاس نازنینم تغییر یافت چون ساواک ادعا می‌کرد گل سرخ منظور خسرو گلسرخی می‌باشد و با تغییر بیت شعر مشکل رفع و هر سه عزیز ازاد شدند. وی در ترانهٔ علی کنکوری از زندان به عنوان دانشگاه نام می‌برد. همچنین دوران همکاری داریوش بابک بیات و ایرج جنتی عطایی به دوران طلایی پاپ معروف است.
با وقوع انقلاب اسلامی ایران، داریوش نیز مانند اکثر خوانندگان پاپ ایرانی آن زمان، از کشور خارج شد. داریوش در وبلاگ شخصی خود دلیل خروج از ایران را چنین بیان کرده: «پس از انقلاب ۱۳۵۷ و به دنبال کشتار، خونریزی و خفقان حاکم بر سرزمینم، مجبور به ترک وطن شدم. از آن زمان تا حال، در سفری بی‌انتها، می‌کوشم در کنار هموطنانم سرود ایرانی آزاد را هم‌صدا شوم».

وی در طی سال‌هایی که بیرون از ایران بوده، همواره از پناه‌جویان ایرانی حمایت کرده‌است و در تظاهرات‌های حمایت از این افراد فعال بوده است.
و نیز با تشکیل بنیادهایی همچون آینه به حمایت از مبتلایان به اعتیاد برخاسته‌است.
داریوش هم‌اکنون ساکن شهر لس‌آنجلس در ایالات متحده آمریکا می‌باشد و دارای یک فرزند دختر و یک فرزند پسر به نام‌های بیتا و میلاد است.


تاق کسری

تاق کسری (تاق خسرو) یا ایوانِ مداین نام کاخ پادشاهان ساسانی در شهربغداددر ساحل خاوری رود دجله و از مهمترین سازه‌های دوران ساسانیان است.

بیشتر گمان می‌شود که تاقِ کسری در تیسفون جای‌دارد ولی تیسفون، اسبانبر و چند شهر کوچک دیگر مانند بغداد، روی هم شهرگان یا مدائن را تشکیل می‌دادند.

تاق اصلی این کاخ بلندترین تاق خشتی ساخته شده به دست انسان می‌باشد. بلندای این طاق ۳۵ متر، پهنایش ۲۵ متر و درازایش ۵۰ متر است.

بنابر آنچه در نوشتار پهلوی خدای‌نامگ آمده‌است این کاخ به دستور شاپور اول ساخته‌شده‌است.

بازمانده این کاخ هنوز در کشور کنونی عراق به‌جاست. ابوجعفر منصور خلیفه عباسی کوشید تا آن را ویران کند ولی در این کار ناکام ماند.
در مجاورت تاق چهار دسته ویرانه مشاهده می‌شود که جالب‌ترین آن‌ها تلّی است معروف به حرم کسری؛ این ویرانه‌ها جزء ایوان کسری بوده‌است. به فاصلهٔ حدود ۴۶۰ متری جنوب شرقی تاق بقایای ساختمان‌هایی مشاهده می‌شود، که تا گوشهٔ دیوار معروف به بستان کسری، که شاید حصار باغ وحش بوده‌است، امتداد دارد. در فاصلهٔ حدود ۹۱۰ متری جنوب غربی بستان تلی به ارتفاع ۶ الی ۵/۷ متر واقع است، که قاعده‌اش چهار گوش است، . معروف به تل‌الذهب (تل طلا) یا خزانهٔ کسری است، و آن ظاهراً در اصل بنای واحدی بوده که خسرو پرویز برای خزاین خود ساخته بوده‌است. طاق کسری که عظیم‌ترین و نظرگیرترین یادبود عظمت گذشتهٔ تیسفون است، در وسط ویرانه‌های مداین قرار دارد. آن‌چه که از آن باقیست نمایی است عظیم، به طول حدود ۹۳ متر، که اصلاً بیش از ۳۰ متر ارتفاع داشته و تاق‌نمایی به عرض حدود ۲۴ متر آن را به دو قسمت نامساوی تقسیم می‌کند. تالاری به طول بیش از ۴۵ متر و دارای ۱۰ ردیف اتاق‌های جانبی دارد. در عقب تالار دری پهناور است، که به حیاطی وسیع باز می‌شود.

در محلی نه چندان دور از این کاخ، در سروستان، ویران بنایی وجود دارد که تاریخ آن معلوم نیست، نمایی با سه قوس، یک تالار بزرگ مرکزی با دو اتاق جانبی، که پوشش آن‌ها از گنبدهای شلجمی، تاق‌های دبه‌ای، و نیم‌گنبدهایی تشکیل می‌شود که حکم پشت‌بند را دارند، پشت‌بند اسکلتی معماری گوتیک ممکن است از این نیم‌گنبدها، با برداشتن تمام قسمت‌های آن جز قالب نگاهدارنده‌اش، اقتباس شده باشد. در شمال باختری شوش خراب یک کاخ دیگر وجود دارد، ایوان کرخه.

 این کاخ کهن‌ترین نمون طارم عرضی است که با تیرک‌های قطری ساخته شده‌است. اما جالب‌ترین آثار زمان ساسانیان - که اعراب فاتح را با عظمت خود به وحشت انداخت - کاخ سلطنتی تیسفون بود که اعراب به آن تاق کسری لقب دادند. این احتمالاً همان بنایی است که یک مورخ یونانی سال ۶۳۸ وصف می‌کند و می‌گوید: دیوستینیانوس سنگ مرمر یونانی برای خسرو تهیه کرد و صنعت‌گران ماهری فرستاد که کاخی به سبک رومی در نزدیکی تیسفون برایش ساختند. جناح شمالی این بنا در سال ۱۸۸۸ فرو ریخت؛ گنبد آن از میان رفته است؛ سه دیوار بزرگ به ارتفاع ۳۵ متر بالا رفته‌اند و نمایی در جهت افقی دارند که به پنج ردیف از قوس‌های کور تقسیم شده‌است. یک قوس بزرگ مرکزی، که بیست و شش متر ارتفاع و بیست و دو متر عرض دارد و بلندترین و پهن‌ترین قوس بیضی شکل است که تاکنون شناخته شده، به سقف تالاری منتهی می‌شد که طولش ۳۵ و عرضش ۲۳ متر بود؛ شاهان ساسانی فضای وسیع را دوست داشتند. این نماهای خراب شده تقلیدی از نماهای غیر ظریف رومی، مانند تماشاخان مارکلوس، هستند. این نماها بیش از آنکه زیبا باشند، پرابهتند؛ اما نمی‌توان درباره زیبایی‌های گذشته از روی ویرانه‌های فعلی قضاوت کرد.


مجموعه تصاویر خمینی

سیّد روح‌الله مصطفوی موسوی خمینی (۳۰ شهریور ۱۲۸۱ - ۱۳ خرداد ۱۳۶۸) روحانی و مرجع تقلید شیعه بود که انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ را رهبری کرد و با پیروزی انقلاب، نظام جمهوری اسلامی ایران را بنیان‌گذاری کرد. او پس از انقلاب تا پایان عمرش رهبر ایران بود و از نظریه‎پردازان ولایت فقیه به شمار می‌رود. در دوران او شکنجه, تجاوز, ترور,اعدام و صدها نوع مجازاتهای غیر انسانی دیگر با احکام اسلامی صورت گرفت که باعث ثبت نام او به عنوان یکی از خونخوارترین رهبران جهان شد.


روستای فیلبند بهشتی بر فراز ابرهای مازندران

در روستای  فیلبند  ممکن است در یک روز ابر و مه و سپس بارش باران و در پی آن تگرگ و برف دیده شود که ناگهان با وزش باد تندی، ابرها دور شده و با نمایان شدن آفتاب، رنگین‌کمان زیبایی پدیدار شود.
این روستای ییلاقی حدود ۲۳۰۰ هزار متر از سطح دریا ارتفاع دارد.
در زمستان اما به دلیل سرمای زیاد، روستای  فیلبند خالی از سکنه است.
در فصل بهار و پاییز در این روستا همه پدیده‌های جوی دیده می‌شود!
قدمت تاریخی این روستا حداقل ۷۰۰ سال تخمین زده ‌میشود.
روستای  فیلبند از جاذبه‌های توریستی استان مازندران در شمال ایران است.
گزارش زیر مربوط به سال 2010 میلادی می باشد.


ردپای خورشید از طلوع تا غروب

خورشید (نام‌های ادبی یا قدیمی: خور، هور، مهر، روز) یکی از ستارگان کهکشان راه شیری و تنها ستارهٔ سامانهٔ خورشیدی است که در مرکز آن جای دارد. می‌توان گفت خورشید یک کُرهٔ کامل است که از پلاسمای داغ ساخته شده‌است و در میانهٔ آن میدان مغناطیسی برقرار است.
این ستاره که قطری نزدیک به ۱٬۳۹۲٬۰۰۰ کیلومتر دارد سرچشمهٔ اصلی نور، گرما و زندگی بر روی زمین است. قطر خورشید نزدیک به ۱۰۹ برابر قطر زمین و جرم آن ۳۳۰ هزار برابر جرم زمین برابر با ۲‎×۱۰۳۰ کیلوگرم است به این ترتیب ۹۹٫۸۶٪ جرم کل سامانهٔ خورشیدی از آن خورشید است.


تصاویری تاریخی از ۱۲۵ سال فعالیت نشنال جئوگرافیک

در ژانویه سال ۱۸۸۸ گروه کوچکی از دانشمندان و علاقه‌مندان، انجمنی را به نام انجمن جغرافیایی ملی، «نشنال جئوگرافیک»، تاسیس کردند و هدف خود را این‌گونه تعریف کردند: «افزایش و گسترش دانسته‌های جغرافیایی.» نخستین شماره مجله این انجمن در اکتبر ۱۸۸۸ به چاپ رسید. امروز، ۱۲۵ سال پس از این تاریخ، این انجمن یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های آموزشی و علمی غیرانتفاعی در جهان است. این انجمن به مناسبت این سالگرد عکس‌هایی را از بایگانی خود که شامل ۱۱ میلیون تصویر می‌شود منتشر کرده که لحظاتی تاریخی و رویدادهایی جالب توجه را دربر می‌گیرند. ( این گزارش مربوط به سال 2013 میلادی می باشد )


پیرترین قاچاقچی دنیا

در سال ۲۰۱۰ پلیس آمریکا پیر زن ۹۵ ساله ای را دستگیر کرد که قصد داشت مقدار زیادی مواد مخدر را با جاسازی در لباسهای خود وارد خاک آمریکا کند.
تصاویر زیر چگونگی جاسازی مواد مخدر را در لباسها و بد این زن ۹۵ ساله نشان می دهد.


تصاویر یک بلاگر آمریکایی از سفر به ایران

“براندن” عکاس / بلاگر آمریکایی مدت هاست تحت عنوان Humans of New York روایت های تصویری / نوشتاری اش از زندگی مردم را منتشر میکند. او که در ماه دسامبر ٢٠١٢  به ایران سفر کرد میگوید: “علیرغم هشدارهای دولت آمریکا برای سفر به ایران و به ویژه عکاسی در آنجا، من به ایران آمدم. کشوری زیبا با تاریخچه ای غنی و مردمانی مهمان نواز. آنها مردم آمریکا را به طور ویژه ای دوست دارند. به ما لبخند میزنند، برایمان دست تکان میدهند، به صرف غذا دعوتمان میکنند و میخواهند پیغام های شخصیشان را به جنیفر لوپز برسانیم. استفاده از تکنولوژی، موزیک ها و فیلم های آمریکایی در اینجا عمومیت دارد. در ایران هم مانند بقیه کشورها، مردم عقاید و دیدگاه های متفاوتی دارند اما اکثریتشان با احترام و حسن نیت با شما برخورد میکنند. تنها نکته تاسف آور، رابطه خصومت آمیز بین دولت های این دو کشور است. اخیرا به دلیل کاهش ارزش ریال، سفر به ایران نیز بسیار ارزان تمام میشود.”


بالا رفتن بزکوهی از دیواره سد!!!

در سال ٢٠١٠ میلادی  عکس هایی از سد "دیگا دل سینگینو" در شمال ایتالیا منتشر شده است که در آن تعدادی بزکوهی مشغول بالا رفتن از دیواره سد هستند. این عکس ها موجب تعجب بسیاری از بازدید کنندگان شده و انتشار آن پای توریست های زیادی را برای دیدن سد و بزهای آن به این منطقه باز کرد.
گفته می شود که بزها برای لیسیدن نمکهای چسبیده به دیواره سد از آن بالا می روند.


شش قلوها

تصاویر زیر زوج آمریکایی به نام برین و جنری مارشه را نشان می دهد در کنار شش قلوهای خود.


برونئی یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان

برونئی (به انگلیسی: Brunei)‏ کشوری است در جزیره بورنئو در جنوب شرقی آسیا. پایتخت آن بندر سری بگاوان است. نام رسمی این کشور «کشور برونئی سرزمین آشتی» (به مالزیایی با خط عربی: نڬارا برونی دارالسلام) است.

کشور کوچک پادشاهی برونئی که در آسیا قرار دارد، بیشتر به دلیل نام سلطانش و ثروت افسانه‌ای او شناخته شده‌است. جمعیت این کشور در سال ۲۰۰۱ میلادی برابر با ۴۰۰ هزار نفر بود و زبان رسمی آن زبان مالایی است.

برونئی در کنار مالزی قرار گرفته‌است و در حقیقت در گذشته به همراه دیگر بخش‌های مالزی یکی از کشورهای تحت‌الحمایه انگلیس بود. برونئی تنها بخش در مجموعه این بخش‌ها است که در سال ۱۹۶۳ ترجیح داد تحت‌الحمایه انگلیس باقی بماند و به مالزی نپیوندد.

این کشور در سال ۱۹۸۴ استقلال یافت و به دلیل داشتن منابع فراوان نفت و گاز، یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان را دارد.


درازترین موتور دنیا

این موتور سیکلت دارای ۱۶ صندلی است و ۹ متر ۵۷ سانتیمتر طول دارد.
سازنده این موتور آقای Leshij در تابستان سال ۲۰۰۶ یعنی درست در همان سالی که توانست موتور دست ساز خود را به عنوان درازترین موتور جهان ثبت کند ، بر اثر یک حادثه رانندگی در گذشت.
او متولد روسیه بود و در منطقه کوچکی در نزدیکی موسکو زندگی می کرد.
او کار ساخت این موتور سیکلت را در سال ۲۰۰۳ میلادی شروع کرد و در سال ۲۰۰۵ به پایان برد ، اما یک سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۶ توانست این موتور را به عنوان درازترین موتور دنیا در کتاب رکورداران جهان ثبت کند و درست در همین سال نیز از دنیا رفت.


بسته بندی های بشدت خلاقانه !


زندگی دانشجوئی


اعتراض زنان و دختران اوکراینی برای برابری ( +۱۸ )

فمینیسم مجموعهٔ گسترده‌ای از نظریات اجتماعی، جنبش‌های سیاسی، و بینش‌های فلسفی است که عمدتاً به وسیلهٔ زنان برانگیخته شده یا از زنان الهام گرفته شده، مخصوصاً در زمینهٔ شرایط اجتماعی، سیاسی و اقتصادی آن‌ها. به عنوان یک جنبش اجتماعی، فمینیسم بیش‌ترین تمرکز خود را معطوف به تهدید نابرابری‌های جنسیتی و پیش‌برد حقوق، علایق و مسایل زنان کرده‌است. فمینیسم عمدتاً از ابتدای قرن ۱۹ پدید آمد. زمانی که مردم به طور وسیع این امر را پذیرفتند که زنان در جوامع مرد محور، سرکوب می‌شوند.

در طی یک قرن و نیم، جنبش رو به رشد زنان هدف خود را تغییر ساختارهای اقتصادی-اجتماعی و سیاسی مبتنی بر تبعیض جنسیتی علیه زنان قرار داده‌است.
گزارش زیر مربوط به زنان و دختران فمینیست اوکراین است که در سال ۲۰۱۰ میلادی لخت شدند و خواهان برابری حقوق زن و مرد شدند.


تصاویر سیاه و سفید از مجازات اسلامی اعدام با طناب دار در ایران

تصاویر زیر مربوط به بین سالهای ١٣٥٧ تا ١٣٦٧ می باشد.


عکسی از یک کودک آسیائی با سری بیش از اندازه معمولی

این کودک تایوانی به بیماری هیدروسفالی مبتلا می باشد.
عیتی گفته می‌شود که مایع مغزی-نخاعی تولید شده در شبکه کوروئید٬ بیش از اندازه در بطن‌های مغزی و دیگر حفره‌های مغز انباشته گردد و منجر به افزایش حجم آن‌ها شود. این افزایش حجم اشغال شده توسط مایع در سیستم عصبی مرکزی و بویژه مغز می‌تواند ناشی از اختلال در توزیع٬ تشکیل٬ جریان یا جذب مایع مغزی-نخاعی باشد و پی‌آمد آن افزایش فشار درون جمجمه و آسیب‌های مغزی و حتا مرگ است. هیدروسفالی در کودکان زیر دو سال به‌خاطر بازبودن سوتورهای کرانیکال(درزهای استخوان جمجمه) منجربه بزرگ شدن غیرطبیعی در جمجمه(بالای سر) شده ولی در بزرگ‌سالان با اختلال در راه رفتن و حافظه نمود میابد.
بر اساس گزارشات موجود این کودک در سال ۲۰۱۰ در روسیه مورد عمل جراحی قرار گرفت.


زندگی یک غسال ( +۱۸ )

حسین آقا ده سال است که به شغل غسالی در بهشت رضای مشهد مشغول است. او قبلا کشاورز بوده ولی به دلیل بیماری تالاسمی فرزندش، مجبور به مهاجرت شده و از همان زمان وارد این شغل شده است. او ۴ فرزند دارد که یکی از آنها را به دلیل بیماری از دست داده است. بزرگ ترین آرزوی حسین آقا آمرزیده شدن قبل از وفات است. تاریخ گزارش: ۱۳۹۱ خورشیدی


تنفس از بینی

بینی شما قسمتهای راست و چپ دارد که هر دو قسمت برای تنفس تان بکار میروند، اما در حقیقت دو سوراخ بینی شما متفاوتند و شما میتوانید  این تفاوت را حس کنید. حفره سمت راست بینی، نشانگر خورشید و حفره سمت چپ نشانگر ماه است.
وقتی سردرد دارید، سعی کنید که حفره سمت راست بینی تان را ببنیدید و برای تنفس کردن تنها از حفره سمت چپ استفاده کنید. خواهید دید که بعد از پنج دقیقه سردرد شما خوب خواهد شد.

جشنی عجیب و غریب در اسپانیا

هر ساله در اسپانیا جشنهای گوناگونی برگذار می شود که بعضی از آنها بسیار عجیب و غیر قابل باور هستند.
یکی از این جشنها ، جشن پرش از روی کودکان است که در شعر کاستریلو موریکا ( Castrillo de Murcia ) برگذار می شود.
در این جشن فردی که خودش را به شکل شیطان در آورده در کوچه و خیابانهای شهر به آزار و اذیت کودکان به صورت نمادین می پردازد و سپس شروع به پرش از روی نوزادان تازه به دنیا آمده می کند.
باور اهالی محل بر این است فرار کودکان در کوچه و خیابان شهر از دست شیطان به نشانه موفقیت آنها در زندگی می باشد و پرش شیطان از روی نوزادان ، آنها را از بیماری و بعضی بیماریها دور نگه می دارد.
تصاویر زیر مربوط به برگذاری این مراسم بین سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۳ میلادی می باشد.


مجموعه عکسهای هاشمی رفسنجانی

علی‌اکبر هاشمی بَهرمانی (زادهٔ ۳ شهریور ۱۳۱۳ در بهرمان) مشهور به اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران است. او چهارمین رئیس جمهور ایران (در بین سالهای ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶) بوده و به عنوان یکی از پرنفوذترین شخصیت‌های سیاسی جمهوری اسلامی شناخته شده‌است. وی همچنین در جایگاه‌های مختلفی مانند ریاست مجلس شورای اسلامی (بین سال‌های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۸) حضور داشته و در ضمن در چهار دورهٔ متوالی نایب رییس اول مجلس خبرگان رهبری بوده است.


نمایش ماموت ۳۹ هزار ساله

ماموت (به انگلیسی: Mammoth)‏ پستانداران گیاهخوار و منقرض شده و گونه‌ای فیل فسیل شده هستند که با فیلهای امروزی نسبت دارند و در آغاز دوران چهارم زمین‌شناسی از ۴/۸ میلیون سال پیش تا ۴۵۰۰ سال پیش، بعد از انقراض دایناسورها در اروپا و شمال آسیا همانند سیبری می‌زیسته و بدنش از موهای بلند پوشیده بوده و عاج طویل و پیچداری داشته‌است.

همچنین بافت ماهیچه‌ای از این موجود به دست آمده که به گفته تیم روسی کاشف آن، هنگام مرگ بین ۵۰ تا ۶۰ سال سن داشته است.

ماموت پشمالوی ۳۹ هزار ساله‌ای که در یخچال‌های سیبری کشف شده است در یوکوهامای ژاپن به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش ایسنا، این موجود بهترین ماموت پشمالوی حفظ‌ شده‌ای است که تاکنون پیدا شده و قدمت آن به ۳۹ هزار سال پیش باز می‌گردد.

حتی انبوهی از موی متمایزکننده این حیوان پس از به دام افتادن تا زمان کشف آن در ابتدای سال جاری میلادی، به طور قابل‌توجهی مصون مانده است.


مجسمه سازی مدرن

به عکس ها خوب نگاه کنید...چه نوزادان قشنگی،نه؟...اما نه!! اگر دقت کنیم متوجه می شویم که این نوزادان بسیار زیبا واقعی نیستند. این مجسمه های بسیار واقعی نما ساخته دست هنرمندی خوش ذوق اند.

این نوزادان که طولشان از ۹-۸ سانتی متر بیشتر تجاوز نمی کند، از آثار هنرمندی خلاق به نام "کامیل آلن" هستند که از خاک رس یکنواخت شده، به وسیله وسایل و لوازم دندانپزشکی ساخته شده اند.


تصاویر وحشیانه از مسابقه جنگ اسبها در چین

"این عکس تکان دهنده از دو اسب خون آلود که وحشیانه در حال گاز گرقتن یکدیگر هستند، از جنگ اسب ها که سالانه در "Antai" چین برگزار می شود گرفته شده است. این گونه حیوان آزاری در چین ورزش نامیده می شود."
در این مسابقات سالانه، که قدمت آن به ٥٠٠ سال می رسد، اسب ها به جنگ با یکدیگر وادار می شوند و هزاران نفر تماشاچی با فریادهای خود آن‌ها را برای ادامه جنگیدن تشویق می‌کنند و عکس می گیرند.
با آوردن یک اسب ماده برای تحریک اسب های نر، آنها را برای مبارزه تشویق می کنند و هنگامی که اسب های نر تحریک شدند، اسب ماده را دور می کنند.
 اگر اسب های نر همچنان حاضر به مبارزه نباشند با تازیانه و تیراندازی آنها را می ترسانند
"Vivian Farrell" ویویان فارل، رئیس بنیاد جهانی اسب که کمپین مخالفت با جنگ اسب ها را رهبری می کند، می گوید: " این بیرحمانه و غیرانسانی است و من نمی فهمم آنها چرا این کار را انجام می دهند."
متاسفانه بیشتر این مراسم بخاطر علاقه چینی ها به شرط بندی رایج شده، هر چند که مردم از تماشای خون و خونریزی در طول این نبرد خشونت بار نیز هیجان زده می شوند.
یک سخنگوی PETA افزود: "شکنجه این حیوانات با شکوه به نام تفریح و سرگرمی بسیار اسفناک است. سنت بهیچوجه نمی تواند توجیهی برای این حرکات ستمگرانه باشد و جایی در یک جامعه متمدن ندارد."
به جنگ انداختن اسب ها، تقریبا در سراسر جهان غیرقانونی است اما هنوز هم در کشورهایی مانند فیلیپین، اندونزی، کره جنوبی و چین انجام می شود.
تصاویر زیر مربوط به این مسابقات در سال ٢٠١٢ میلادی می باشد.


تصادم بین پرنده و هواپیما

برخورد پرنده تصادم بین پرنده و هواپیما است. این یک پدیده معمول و در عین حال خطرناک است. سطوح خارجی یک هواپیما از جمله آشیانه موتور، سرپوش کابین، شیشه جلو، لبه جلویی بال و دم، پروانه موتورها و سایر قسمت‌های هواپیما در معرض برخورد پرنده قرار دارند.

 در یک دوره ۱۵ ساله بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۴، ۵۹۱۹۶ برخورد پرنده با هواپیماهای مسافربری به سازمان هوایی آمریکا گزارش، و در پایگاه داده‌ای "برخورد حیات وحش" ثبت شده است. از سال ۱۹۸۸، برخورد حیات وحش با هواپیما بیش از ۱۹۴ نفر را کشته و بیش از ۱۶۳ هواپیما را نابود کرده است.

در ایالات متحده، آسیب مالی ناشی از برخورد پرنده بیش از ۶۰۰ میلیون دلار در سال است. گفتنی است که هرسال که می گذرد، برتعداد برخوردهای پرنده با هواپیما و به تبع هزینه سالیانه ناشی از آن افزوده می‌شود. این امر صنایع را بر آن داشته است که هواپیماهایی مقاوم تر در برابر پرندگان بسازند. لذا پیش از آن که به هواپیماها اجازه ورود به ناوگان هوایی داده شود، باید مقاومت اجزای مختلف آن ها در برابر برخورد پرندگان مورد تایید مقامات و یا سازمان های هوایی قرارگیرد.


کره زمین از فاصله شش ممیز چهار میلیارد کیلومتری

نقطهٔ آبی کمرنگ (به انگلیسی: Pale Blue Dot)‏ نام نگاره‌ای است که در سال ۱۹۹۰ میلادی توسط فضاپیمای کاوشگر وویجر ۱ و از فاصلهٔ ۶ میلیارد کیلومتری (۳٫۷ میلیون مایلی) از کرهٔ زمین به عنوان بخشی از مجموعه تصاویر منظومه شمسی خانواده پرتره گرفته شده است. در این نگاره کرهٔ زمین به شکل یک «نقطهٔ آبی کوچک رنگ‌پریده» (در اندازه ۰٫۱۲ پیکسل) در برابر عظمت فضا دیده می‌شود.
فضاپیمای وویجر ۱ که مأموریت اولیه خود را به پایان رسانده بود و در حال ترک منظومه شمسی بود، توسط ناسا دستور گرفت توسط دوربین خود یک عکس از کره زمین از پهنه دور و وسیع فضا تهیه کند. این کار به درخواست کارل سیگن صورت پذیرفت.

همچنین عنوان این نگاره در کتاب نقطه آبی کمرنگ: چشم‌انداز آینده بشر در فضا، نوشته کارل سیگن که در سال ۱۹۹۴ منتشر شد به کار برده شده است.
فضاپیمای وویجر ۱ با وزن ۷۲۲،۱ کیلوگرم (۱،۵۹۲ پوند) ربات کاوشگر فضایی طراحی آمریکا است که توسط ناسا در تاریخ ۵ سپتامبر ۱۹۷۷ به منظور بررسی بیرون منظومه شمسی و در نهایت فضای میان‌ستاره‌ای به فضا پرتاب شده است.
 تا به امروز (۱۴ ژوئیه ۲۰۱۳) ۳۵ سال، ۱۰ ماه و ۹ روز از پرتاب این کاوشگر می‌گذرد و همچنان دستورها و داده‌های معمول را از شبکه فضای دوردست دریافت می‌کند. وویجر ۱ اولین کاوشگر تارک منظومه شمسی و همچنین دورترین جسم ساختهٔ دست بشر از کرهٔ زمین است.


لباس‌ شخصی ها

لباس‌شخصیها در سال‌های اخیر به گروهی «باورمندان و یا به خدمت گرفته شدگان حکومت»  و یا به تعبیری دیگر شبه نظامیان وفادار رهبری جمهوری اسلامی ایران اطلاق می‌شود که وظیفه خود را دفاع از ارزشهای اسلامی و انقلابی می‌دانند. در نقطه مقابل اغلب اوقات مقامات جمهوری اسلامی نیروهای لباس شخصی را نیروهای مردمی معرفی می‌نماید که از سوی حکومت سازماندهی نمی‌شوند یا وجود چنین گروهی بکل تکذیب شده و یا از آنها تحت عنوان افراد خودسر و تندرو یاد می‌کنند.

نمونه‌هایی که از پدیده لباس شخصی‌ها در تاریخ معاصر ایران از دوران پهلوی تا کنون برشمرده می شوند عبارتند از شعبان جعفری در دوران پهلوی و زهرا خانم در اوایل انقلاب ۱۳۵۷. در دورهٔ جمهوری اسلامی، عباراتی چون گروه‌های فشار و انصار حزب الله نیز به لباس شخصی‌ها اشاره دارند. لباس شخصی‌های نقش کلیدی در سرکوب نا آرامی‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ ایفا نموده اند.


تصاویری از عشق که میلیون ها نفر با آن گریه کردند

گفته شده است که عکس این دو پرنده در سال ۲۰۰۹ میلادی در کشور اکراین گرفته شده است.
میلیون ها نفر در کشور آمریکا و اروپا با دیدن این عکس ها گریه کرده اند.
عکاس این عکس ها آنها را به بالاترین قیمت ممکن به روزنامه های فرانسه فروخته است و تمام نسخه های روزنامه در روز انتشار این عکس بطور کامل فروخته شده است.
در تصویر اول پرنده ماده زخمی روی زمین افتاده و  منتظر شوهرش می باشد.


هنگام گرفتن عکس یادگاری مواظب باشید


تاریخ ایران باستان نابود شد

استفاده از چکش بادی برای سوراخ کردن سنگ سقف آرامگاه یکی دیگر از مواردی است که کارشناسان امر مرمت را به واکنش و انتقاد نسبت به نحوه مرمت سقف آرامگاه کوروش واداشته است. چرا که این چکشها به عنوان ابزار ضربه زننده قوی (شوک سنگین به سنگ در زمانی کوتاه) باعث فرود آمدن ضربات مخرب و شدید بر بدنه سنگ و باز شدن ترکها و ریز ترکها در سنگ شده است.
نمونه ای از ترکهای باز شده در آرامگاه کوروش.


تصاویری از ۱۵ سازه ی برتر ابری !

آسمان همواره استوارو پابرجا مملو از جذابیت وشیفتگی برای انسانها بوده است. یک توده معمولی در آسمان که هر انسانی در طول عمر خود به شکلهای مختلف آن را مشاهده کرده است ، ابرها هستند.
آنها در اندازه ها، اشکال و رنگ های مختلف به وجود می آیند و شکل گیری متفاوت ابرها سالهای متمادی است که توسط هواشناسان مورد مطالعه قرار گرفته است. درتصاویر زیر شما شاهد مجموعه ای از ۱۵ شکل مختلف ابرهای جذاب و باور نکردنی هستید. ببینید و لذت ببرید!


تصاویر مجازات اسلامی اعدام با طناب دار برای زنان در جمهوری اسلامی

تصاویر زیر بین سالهای ١٣٥٧ تا ١٣٩٠ به ثبت رسیده است.


دستگاهی برای تبدیل فوری کاغذ باطله به مداد

در سال ۲۰۱۰ میلادی  دستگاهی بنا بر ایده جالبی ابداع شده که می تواند کاغذ های باطله را به مداد تبدیل کند این طرح که جایزه طراحی از شرکت   Liteon را برده و شاید روزگاری توسط این شرکت اجرایی شود به سهولت کاغذ های وارده به دستگاه را بعنوان مواد خام خود بصورت بدنه یک مداد تبدیل می کند البته شاید این سوال پیش بیاید که مگر یک نفر چند مداد در سال استفاده میکند که ارزش آن را داشته باشد یک دستگاه از این را تهیه کند اما این دستگاه از دو منظر قابل بررسی است .

اول اینکه درختان بیشتری برای ساخت مداد قطع نخواهد شد و دوم اینکه برای شرکت ها و اداراتی که استفاده بیشتری دارند شاید توجیه اقتصادی داشته باشد . در زیر تصاویری از این دستگاه ابداعی را می توانید مشاهده کنید که در نوع خود یک ایده جالب توجه است .