گزارش های تصویری: 2015-02-15

بیش از ٣٠٠ کشته بر اثر تخریب یک کارگاه در بنگلادش

در بهار سال ٢٠١٣ یک کارگاه دوخت لباس در بنگلادش تخریب شد که بیش از ٣٠٠ کشته بر جای گذاشت.
بنگلادش یکی از کشورهای بزرگ در تولید لباس و صادرات آن به کشورهای دیگر می باشد.
تنها چند روز پیش از تخریب این کارگاه , کارگران ترکهائی را روی دیوارهای بتونی  کارگاه دیده بودند.


بزرگترین فرش گلبافت دنیا

به این تصاویر یا فرش گلی بی نظیر در بلژیک  توجه کنید که هر دو سال یکبار ساخته می شود و چه ابتکار جالب و دینی برای بازدید کنندگان می باشد که بطور داوطلبانه ساخته می شود. د رصورتیکه در ایران  جشن جنگل  سوزان و کویر کردن مراتع سبز وخشکانیدن رودخانه ها ومرداب ودریاچه ها برپاست . بد تر اینکه  حتی جوانان نمی توانند در پارک جمع شوند و آب پاشی کنند.
در بلژیک فرشی ساخته شده که با همه فرش های جهان متفاوت است. این فرش که از جنس گل است به صورت هر دوسال یک بار در مرکز بلژیک ایجاد می شود و طرحی زیبا از خود بر جای می گذارد. این فرش که فقط 4 روز عمر دارد؛ کاملا داوطلبانه توسط مردم و گل کاران این کشور ساخته می شود. این فرش غول پیکر در پایتخت بلژیک هر دو سال یکبار در بروکسل ساخته می شود و می توان گفت یکی از جاذبه های توریستی این کشور محسوب می شود چرا که برای مشاهده و شرکت در ساخت این فرش گردشگران بسیاری به منطقه سفر می کنند.
تصاویر زیر مربوط به این مراسم در سال ٢٠٠٨ میلادی می باشد.


برترین‌ عکس‌های سال 2012 خبرگزاری فرانسه

خبرگزاری فرانس پرس مطابق هر سال مجموعه ای از بهترین عكس های سال ٢٠١٢ را در دو بخش خبری و موضوعی منتشر كرده است.

همه ساله با نزدیک شدن به پایان سال میلادی خبرگزاری ها، نشریات و پایگاه های خبری جهان، برترین عکس های منتشر شده در سال گذشته را منتشر می کنند.

خبرگزاری فرانسه (به فرانسوی: Agence France-Presse (به اختصار AFP))‏، یک خبرگزاری فرانسوی است. این خبرگزاری قدیمی‌ترین خبرگزاری جهان و یکی از سه خبرگزاری بزرگ جهان، همراه با آسوشیتدپرس و رویترز است.

خبرگزاری فرانسه در پاریس مستقر است، و دارای مراکز منطقه‌ای در هنگ‌کنگ، نیکوزیا، قبرس، مونته‌ویدئو، سائوپائولو، و واشنگتن، و دفاتر در ۱۱۰ کشور است. این خبرگزاری اخبار را به زبان‌های فرانسوی، انگلیسی، عربی، اسپانیایی، آلمانی، و پرتغالی انتقال می‌دهد.
درسال ۱۸۵۳ توسط چالزهاواس راه اندازی شد. دو تا از کارمندانش رویتر و ولف بینانگذاران دوخبرگزاری بین‌المللی دیگر از کارمندان این خبرگزاری بودند.
در سال ۱۹۵۳ با تصویب پارلمان فرانسه Afp به عنوان یک سازمان مستقل از دولت با ماموریت گزارش رویدادها به طور صحیح بدون هرگونه دخالت و نفوذ و یا کنترل و حمایت هیچ گروه سیاسی، ایدئولوژی یا اقتصادی تشکیل گردید.


ابعاد بین المللی اسکناس های مخدوش

مشکل اسکناسهای پشت نویسی شده ! و یا مخدوش گویا فقط مختص کشور ما نیست بلکه این مسئله ابعاد بین المللی داشته و دلار امریکا هم از خدشه در امان نیست !


جشن دیوالی 2012

دیوالی از جمله جشنهای هندوان است.

دیوالی یک جشنواره پنج روزه هندوها است که در سراسر هند اجرا می‌شود و تاریخ اجری آن به زمانهای پیش از تاریخ بازمی‌گردد.

این جشنواره پنج روزه بر اساس گاهشماری هندی، در روز پانزدهم کارتیکا آغاز می‌شود. از آنجایی که محاسبه ماههای هندی، قمری است؛ تاریخ دیوالی در تقویمهای دیگر متغیر است.

طی روزهای قبل از جشن، تمام خانه‌ها پاکیزه و مرتب شده و پنجره‌ها برای خوشامدگویی به لاکشمی (Lakshmi)، الهه توانگری و کامیابی گشوده می‌شوند.

نام دیوالی، تحریف شده واژه دیپاوالی (Deepavali) – دیپا به معنی نور و آوالی به معنای ردیف و صف - و در کل به معنای صفی از نور است. درواقع نمایش نور در این جشنواره یکی از جذابترین بخش‌های آن است. تمام خانه‌ها، از فقیرانه‌ترین کلبه‌ها تا اشرافی‌ترین کاخها، با نور نارنجی رنگ فانوسهایی به نام دیا (Diya) برای تبریک و سلام به لاکشمی روشن می‌شوند.


بزرگترین درختان روی زمین

بزرگترین درختان روی زمین به ارتفاع بیش از 110 متر میرسند که سن آنها بیش از 3500 سال است.


استفاده های خلاقانه از وسایل دور ریختنی و دست دوم

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٢ می باشد.


یک روش متنوع برای پخت خوراک

مراقب باشید قبل از انجام این کار، حلبی ها را یکبار در داخل آتش بیندازید تا رنگ حلبی ها از بین برود.


مهاجران غیر قانونی در مرز آمریکا و مکزیک

هجوم پناهجویان به آمریکا خصوصا از مرزهای جنوبی این کشور همیشه خبرساز بوده.
افراد زیادی در مرز بین آمریکا و انگلیس جان خودشان را برای وارد شدن به خاک آمریکا از دست داده اند.
در زیر تصاویری را از سال ٢٠١٢ می بینید که وضعیت این پناهندگان بعد از ورود به خاک آمریکا و چگونگی ورودشان را به تصویر  کشیده.


آیا می دانید که کشورسوئیس به هیچ دریایی آزادی راه نداره

آیا می دانید اسلام دومین دین درکشورسوئیس می باشد
آیا می دانید که تنها 5%ازارتش سوئیس حرفه ای و مابقی وظیفه هستند
آیا می دانید که مردم سوئیس تمیزترین و آرام ترین مردم جهان هستند
آیا می دانید که بخش عمده ای ازاین کشورکوهستانی وزیربرف است
آیامی دانید این کشوردرقلب اروپا درهیچ یک ازجنگهای جهانی اول و دوم شرکت نکرد
آیا میدانید این مربع کوچک تنها 41 هزارکیلومترمربع مساحت دارد یعنی 2% مساحت ایران    (مساحت ایران1.648.000 مترمربع است
آیا می دانید مجموع استان گیلان و مازنداران از لحاظ مساحت و جمعیت ونوع جغرافیا و آب و هوا با سوئیس برابری می کند
با این تفاوت که شمال ایران دارای مرز آبی و امکان تجارت دریایی و صنعت شیلات داره
ولی یخبندان ها الپ و سرما سوئیس رو نداره و سوئیس فقط مرز خشکی دارد.


تصاویر منتخب ناسا تا پایان سال ٢٠١٢

سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (به انگلیسی: National Aeronautics and Space Administration)‏ به اختصار ناسا (به انگلیسی: NASA)‏ بزرگترین سازمان فضایی سراسر جهان است. ناسا با نگرانی کنگره آمریکا از عقب‌ماندگی فناوری آمریکا از اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی و با امضای رئیس جمهور دوایت آیزنهاور در ۲۹ ژوئیه ۱۹۵۸ ایجاد شد.

عملیات ناسا در ۱ اکتبر ۱۹۵۸ با جذب ۸۰۰۰ کارمند، بودجهٔ سالانه ۱۰۰ میلیون دلار، ۳ آزمایشگاه پژوهشی عمده و دو امکان تست کوچک آغاز شد. این سازمان وارد یک رقابت فضایی با سازمان فضایی شوروی شد. در ابتدا کارهای ناسا بسیار ابتدایی بود و کار خود را با نورت امریکن ایکس-۱۵ آغاز کرد. سپس پروژه عطارد را برای کشف این که آیا انسان می‌تواند در فضا زنده بماند، آغاز شد. طی این پروژه نخستین فضانورد آمریکایی آلن شپارد، ۱۵ دقیقه در فضا پرواز کرد. یک ماه پیش از آلن شپارد، یوری گاگارین اهل شوروی یک بار کره زمین را با وستوک-۱ دور زد و نخستین دورهٔ رقابت فضایی به سود شوروی پایان یافت.
سازمان فضائی ناسا هر ساله تعدادی از تصاویر خود را در دسترس عموم قرار می دهد و ما در زیر منتخبی از بهترین عکسهای منتشر شده ناسا تا سال ٢٠١٢ را برای شما جمع آوری کرده ایم.


تصاویر یک کوسه آدمخوار

کوسه یکی از آبزیان نسبتاً بزرگ است. اقیانوس‌ها بیش از ۲۰ هزار گونه از ماهی‌ها را در خود جای داده‌اند که از این تعداد نزدیک به ۳۷۰ گونه، کوسه هستند. مدت‌ها پیش از به وجود آمدن دایناسورها، کوسه‌ها فرمانروای آب‌ها بودند. آنها نخستین بار بیش از ۴۰۰ میلیون سال پیش شکل گرفتند و در ۱۰۰ میلیون سال اخیر به ندرت دستخوش تغییر و دگرگونی شده‌اند. امروزه کمتر گونه‌ای از موجودات کرهٔ زمین چنین احترام و ترسی را بر می‌انگیزد.

این شکارچیان حیرت‌انگیز با خوردن موجودات ضعیف و زخمی، در بالای چرخه غذایی دریایی قرار می‌گیرند. آنها با این کار به حفظ تعادل در سیستم طبیعت کمک می‌کنند.از معروفترین کوسه‌ها می‌توان به کوسه بزرگ سفید، کوسه ببری و کوسه سرچکشی اشاره کرد.


اثرات زمین لرزه شدید در چین

در فروردین ماه سال ٢٠١٣ میلادی زلزله شدیدی  استان سیچوآن از چین را لرزاند که منجر به کشته شدن بیش از ٢٠٠ نفر شد.
پنج سال پیش از این زلزله نیز در همین  مناطق زلزله شدیدی رخ داد که ٧٠ هزار کشته بر جای گذاشت.


گونه های مختلف پروانه ها

پَروانه حشره‌ای است از راسته پولک‌بالان (Lepidoptera)، از خانواده طبقه‌بندی‌نشده گُرزشاخکان.

الگوهای گوناگون رنگارنگ بر روی بال‌های پروانه‌ها و پرواز نامنظم ولی باوقار آن‌ها باعث شده تا تماشای پروانه یکی از سرگرمی‌های محبوب در برخی کشورها به‌شمار بیاید.

پروانه‌ها دارای چهار مرحله در زندگیشان هستند: مرحلهٔ اول تخم است، که پروانهٔ بالغ تخم گذاری می‌کند. مرحلهٔ دوم که تبدیل به لارو یا کرم می‌شود. در این مرحله لارو (کرمینه) مقدار زیادی برگ می‌خورد تا خود را برای مرحلهٔ بعد آماده کند. مرحلهٔ سوم شفیره است که کرم تاری به نام پیله به‌دور خود می‌بافد و مدتی در آن بدون هیچ غذایی زندگی می‌کند. مرحلهٔ چهارم که پروانه است و جانور بالغ که دارای بال است از پیله بیرون می‌آید.


بزرگترین خودکشی گروهی در تاریخ ( ١٨+ )

جیم جونز رهبر مذهبی کلیسایی در شهر سان فرانسیسکو در دهه هزار و نهصد و هفتاد میلادی بود که مردم بسیاری را که دغدغه تغییرات اجتماعی داشتند دور هم جمع کرده بود.

او نفوذ عجیبی روی پیروان خود داشت و دست آخر با پیروان خود راهی جنگلی در منطقه گویانا شدند. او در این جنگل دیکتاتوری خود را شروع کرد، پیروان او حق تماشای تلویزیون و گوش دادن به رادیو را نداشتند، تمام مدت حتا نیمه شب سخنرانی‌های جیم جونز پیوسته برای پیروانش پخش می‌شد، مردم تمام روز باید به سختی کار می‌کردند و اجازه تماس با اعضای خانواده خود را نداشتند و اگر کسی جرات می‌کرد و می‌گفت که می‌خواهد برگردد، خائن به جیمز جونز محسوب شده و مجازات می‌شد. بعد از آنکه خانواده‌های پیروان جیم جونز تظاهرات‌هایی در اعتراض به شرایط زندگی زندان مانند آنها انجام دادند، یکی از نمایندگان کنگره آمریکا که در زمینه حقوق بشر فعال بود تصمیم می‌گیرد راهی مقر جیم جونز و پیروانش شود تا ببیند شرایط چطور است….”رایان”، نماینده کنگره‌ای که راهی این سفر شد تنها کسی نبود که کشته شد….جیم جونز پیروانش را مجبور کرد تا دست به یک خودکشی دسته جمعی بزنند…نهصد و نه نفر در هفدهم نوامبر هزار و نهصد و هفتاد و هشت مجبور به خوردن سم شدند تا بزرگ‌ترین خودکشی دسته جمعی تاریخ بشریت را رقم بزنند… تصاویر کشته شدگان که کنار هم روی زمین افتاده‌اند، مادرانی که کودکان خود را در آغوش دارند، زن و شوهرهایی که یکدیگر را در آغوش گرفته‌اند و صدای جیغ‌های ترسان آنها قبل از خودکشی که مثل همه سخنرانی‌های جیم جونز ضبط شده‌است، فوق العاده دردناک بود…

از این خودکشی دسته جمعی تنها پنج نفر جان سالم به در برده‌اند .هر یک از آنها چند عزیز از جمله همسر، فرزند، خواهر یا مادر را در این خودکشی گروهی از دست داده است…. و هر یک راوی قصه‌های تلخی از ” جیم جونز” و موارد متعدد آزارهای جنسی او نسبت به زن و مرد و چنبره بختک مانند او بر زندگی هایشان و ترس و هراسی که بر دل آنها انداخته بود هستند… مردی که در ابتدا نماینده خدا و انسانی با دغدغه صلح و انسان دوستی شناخته می‌شد، دیکتاتور حقیر پارانوئیدی بود که بزرگ‌ترین فاجعه خودکشی جمعی بشریت را رقم زد.


باغ بوچارت در جزیره ونكور كانادا

باغ‌های بوچارت (به انگلیسی: Butchart Gardens)‏ به مجموعه باغی گفته می‌شود که در جزیره ونکوور در ۲۱ کیلومتری شمال ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیای کانادا واقع است. مساحت کل باغ ۵.۲۶ هکتار است و در سال‌های ۱۹۳۹-۱۹۰۴ تحت نظارت جنی بوچارت طراحی و ایجاد شده است. سالانه یک میلیون نفر از باغ‌های بوچارت بازدید می‌کنند.
باغ‌های بوچارت در مکانی که قبلا معدن سنگ آهک بود واقع شده‌است. این معدن به آر. پی. بوچارت تعلق داشت. در سال ۱۹۰۹، معدن سنگ آهک، پس از ۵ سال استخراج تعطیل و تخلیه شد. جنی بوچارت، همسر آر. پی. بوچارت، تصمیم گرفت بر بقایای معدن متروک، باغی ایجاد کند. در یک بازه زمانی ده ساله، با به کار گرفتن کارگران معدن که اکنون بی‌کار شده بودند، تخته‌سنگ‌ها و زباله‌ها از محوطه معدن خارج شد. با اسب و ارابه خاک به منطقه آورده شد و به این ترتیب نخستین باغ از مجموعه باغ‌های بوچارت به نام باغ سانکن ایجاد شد. طراحی اولین باغ به دست جنی بوچارت و سرباغبانش هیو لیندزی (به انگلیسی: Hugh Lindsay)‏ انجام شد. در سال‌های بعد، با مشارکت معماران، طراحان باغ و باغبانان متعدد، بخش‌های دیگری نیز به این باغ افزوده شد: باغ ایتالیایی (۱۹۲۶)، باغ رز (۲۹-۱۹۲۸)، تالاب ستاره (۱۹۲۸) و باغ خصوصی (۱۹۲۸). تا اواخر دهه ۳۰ میلادی، در باغ به روی بازدیدکنندگان باز بود و خانواده بوچارت بدون دریافت پول از بازدیدکنندگان پذیرایی می‌کردند. در سال ۱۹۳۹، خانواده بوچارت، مالکیت باغ‌های بوچارت را به نوه‌شان ایان راس واگذار کردند و راس ضمن گسترش باغ‌ها کسب و کار خانوادگی پردرآمدی نیز از محل باغ ایجاد کرد.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشد.


یک روز عادی در شهر گروزنی پایتخت چچن

جمهوری چچن (به روسی: Чеченская Республика)‏، (به چچنی:Noxçiyn Respublika Noxçiyçö) یکی از جمهوری‌های خودمختار روسیه است. جمعیت این جمهوری در سرشماری سال ۲۰۰۲، ۱٬۱۰۳٬۶۸۶ نفر بوده و پایتخت آن شهر گروزنی است.
تصاویر زیر زندگی یک روز مردم چچن در  پایتخت آن شهر گروزنی را نشان می دهد که در سال 2013 توسط دو برادر گرفت شده است.


عکاس دیوانه!!

در سال ٢٠٠٨ میلادی یک عکاس آمریکایی موقعی که در حال عکس گرفتن از غروب آفتاب در گراند کانیون آریزونا بود به صحنه جالبی از یک عکاس دیگر برخورد  !
او میگوید در این موقع سه سوال برای من پیش آمده بود:
1- او چطور از این صخره بالا رفته است؟
2- چرا صخره کناری که امنیت بیشتری دارد را برای عکس برداری انتخاب نکرده است؟
3- چطور قصد برگشن دارد؟

 چند لحظه بعد عکاس فوق وسایلش را جمع کرد که برگردد :
 توجه داشته باشید که ارتفاع این صخره 900 متر است!

 او در حالی که وسایل خود را در دست چپ گرفته بود و با دست راست صخره را نگه داشته بود، وسایل خود را به بالای صخره پرتاب کرد و بعد خود را بالا کشید! او حتی کفش مناسب هم نپوشیده و صندل به پا دارد.


چگونگی تهیه نمک و شکر در سال ٢٠١٣

اگرچه نمک و شکر امروزه در بسته بندیهای شیک و توسط ماشین با قیمت بسیار ارزان به دست ما می رسد اما تهیه این دو محصول همچنان با روشهای سنتی و قدیمی در کشورهای جهان سوم صورت می گیرد.
در زیر تصاویری را از چگونگی تهیه این دو محصول در سال ٢٠١٣ می بینید.


آثار هنری الکسا مید

فکر می کنید این تصاویر، نقاشی هستند؟ درست فکر می کنید، اما نه کاملا! خیلی خلاصه باید بگویم که این مدل ها زنده هستند و چیزی که از روی آنها کشیده می شود، دقیقا روی آنها کشیده می شود!

متوجه منظورم نشدید؟ خوب به تصاویر دقت کنید. هیچ بوم نقاشی در کار نیست. بوم، همان پوست، بدن و لباس آدم ها است. اینجا جایی است که سوژه و تابلو یکی شده اند.
این نقاشی های اعجاب آمیز روی انسان ها، اشیا و طبیعت بی جان، اثر «آلکسا مید»، ( متولد 3 سپتامبر 1986 )  متولد واشنگتن است.

این هنرمند یک تکنیک نقاشی «ساختگی» را ابداع کرده که از لحاظ ادراکی، می تواند فضای سه بعدی را روی یک سطح دو بعدی پیاده کند. کار او ترکیبی از اینستالیشن، نقاشی، پرفورمنس، عکاسی و ویدئو آرت است.

به جای نقاشی کردن یک تصویر بازنموده روی بوم، «مید» تصاویر بازنموده اش را مستقیما روی سوژه های سه بعدی اش نقاشی می کند. سوژه و ارائه آن در کارهای این هنرمند، یکی می شوند. اصولا هنر او زندگی را بر روی زندگی کپی می کند.

رویکرد «مید» به نقاشی چهره، درک ما از بدن و هویت را به چالش می کشد. او مدل هایش را با نقابی از نقاشی می پوشاند، در واقع، در عین حال که بدن را مخفی می کند، همزمان آن را به نمایش هم می گذارد و روایت خام مصممی از فرد را خلق می کند.

پوست دوم نقاشی شده، به لحاظ ادراکی بدن را در یک کاریکاتور دو بعدی حل می کند. سوژه ها در حینی که به بازخوانی خود تبدیل می شود، به موضوعات هنری بدل می گردند. در مقابل، هویت مدل ها توسط پوست جدیدشان تغییر می یابد که مفهوم مورد نظر «مید» را برای مخاطب، تجسم می بخشد.

پروژه «مید» بین هستی و بقا در تناوب است. نقاشی های جسمانی او تنها برای چند ساعت باقی می مانند و بعد، وقتی مدل، پوست مجازی خود را برمی دارد، پاک می شوند. آنچه باقی می ماند، یک اثر پرفورمنس است، یک عکس دو بعدی که از یک صحنه سه بعدی ثبت شده است. ارائه عکاسانه اثر، تناقضی را بین همواری عکس های فیزیکی و قابلیت لمس اینستالیشن های نقاشی یکی از آثار این هنرمندشده ای را ایجاد می کند که از آنها به تصویر کشیده شده است. این مسئله مرزهای بین آنچه به تصویر کشیده شده و خود توصیف را محو می کند.


در زیر نقاشی های بسیار زیبا و خلاقانه ای از او را می توانید ببینید.


سرریز شدن آب سدها در سیستان و بلوچستان

بارش شدید باران در تابستان سال ١٣٩٢ خورشیدی  باعث سرریز شدن آب سدها در شهرهای ایرانشهر و سراوان و طغیان رودخانه ها دراین دو شهر شده است.


عکس های برتر مجله لایف در سال 2009

مجله لایف (به انگلیسی Life magazine) یک مجله آمریکایی است که اولین شماره آن در نوامبر ۱۹۳۶، توسط Henry Luce بنیانگذار موسسه Time و با تاکید بر فتوژورنالیسم منتشر شد و شیوه جدیدی از خبرنگاری را به دنیا معرفی کرد؛ بیان گزارش‌ها و خبرها با کمک تصاویر(فتوژورنالیسم)، نوعی از خبرنگاری بود که تا آن زمان وجود نداشت. این مجله به صورت هفته‌نامه تا سال ۱۹۷۲ منتشر و در این سال به طور ناگهانی انتشارش متوقف شد. ۶ سال بعد و در سال ۱۹۷۸ مجدداً به صورت ماهانه انتشارش آغاز شد و البته این‌بار نیز در سال ۲۰۰۰ در انتشارش وقفه حاصل گشت. بازهم در سال ۲۰۰۴ انتشارش به صورت هفته‌نامه شروع و تا آوریل ۲۰۰۷ ادامه یافت و از آن زمان تاکنون شماره جدیدی از آن منتشر نشده‌است و تنها دسترسی به آن از طریق اینترنت ممکن است.


آتش سوزی گسترده در کالیفرنیا

در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۲ آتش سوزی بزرگی در جنگلهای کالیفرنیا رخ داد که با سختی بسیار زیاد خاموش شد.
در زیر تصاویری از این آتش سوزی بزرگ را می بینید.


پل شیشه‌ای گراند کانیون

پل شیشه ای یا آسمان نورد گراند کانیون یا Grand Canyon Skywalk یک جاذبه توریستی است که در 20 مارس 2007 کار آن به اتمام رسید و در 28 مارس برای بازدید عموم آماده شد. این پل بر فراز رود خانه کلرادو ، در لبه دره گراند کانیون ایالت آریزونای آمریکا قرار گرفته است. بلیط ورودی آن 25 دلار است.
بومیان محلی منطقه مالکان اصلی این ساختمان هستند. این پل شکل نعل اسبی دارد و 1200 متر از سطح زمین فاصله دارد ،ارتفاعی که بلندترین آسمانخراشهای دنیا را تحت الشعاع قرار میدهد. لبه آن 20 متر فاصله افقی از کناره زمین دارد. دیواره ها و کف آن از شیشه ای به ضخامت 10 سانتیمتر ساخته شده است. این پل میتواند 7 تن وزن را تحمل کند ، یعنی در آن واحد 800 فرد 80 کیلوگرمی میتوانند بر روی آن بروند. البته تنها اجازه داده میشود 120 توریست در یک زمان بر روی آن بروند.
این پل بسیار محکم ساخته شده و طوری طراحی شده که در نتیجه باد و راه رفتن مردم ، ارتعاش نداشته باشد. این بنا می‌تواند در برابر بادی با سرعت 100 مایل در ساعت مقاومت کند و یک زلزله 8 ریشتری را تاب بیاورد. ساخت این آسمان نورد در مارس 2004 -2 سال پیش- شروع شد و مجموعا 40 میلیون دلار هزینه صرف آن شد.
البته مجموعه آسمان‌نورد گراندکانیون ، ساختمان‌های دیگری هم دارد : موزه ، سینما تئاتر ، سالن تشریفات ، فروشگاه و چندین رستوران. در انتهای این بنا ، کافه‌ای قرار دارد که مسافران می‌توانند در آنجا در فضای آزاد غذا بخورند.
یک بازرگان اهل لاس وگاس به نام دیوید جین در ازای دریافت قسمتی از سود آسمان‌نورد ، در تأمین هزینه این بنا مشارکت داشته است. این پل ، تنها قسمتی از یک پروژه بزرگ است که در آینده تکمیل خواهد شد.
ساخت این بنا در میان ساکنان محلی موافقان و مخالفانی داشته است ،مخالفان این طرح این پل را یک بنای بر هم زننده ظاهر طبیعی گراندکانیون می‌دانند و موافقان آن را فرصتی برای مبارزه با فقر و بیکاری و الکلیسم گسترده ارزیابی کرده‌اند.
هر ساله 4.5 میلیون نفر از گراند کانیون بازدید می‌کنند و سازنئگان این آسمان‌نورد امیدوارند سالانه 200 هزار نفر را جذب کنند. امکاناتی همچون برگزاری مراسم ازدواج و پرش از ارتفاع هم در آسمان‌نورد مهیا خواهد شد.
تصاویر زیر مربوط به سال ۲۰۰۷ میلادی می باشد.


تصاویـری از طبیـعت زیبـاترین جزیـره جـهان

مجمع الجزایر هاوایی در دایره گرمسیری شمالی در اقیانوس آرام واقع شده است و مائوئی دومین و یکی از جزایر هشت‌گانه ایالت هاوایی آمریکا و احتمالا زیباترین جزیره در این مجمع الجزایر است. کوههای بلند، دره های عمیق سبز، آبشارهای زیبا، سواحل شگفت انگیز و جنگل های زیبا، زیبایی های باور نکردنی جزیره مائوئی می باشند.
این جزیره گذشته از ویژگی هایی که ذکر شد از نظر گیاه شناسی مجموعه ایست با بیش از 500 گونه از گیاهان که طبیعتی متمایز از دیگر جزایر را در خود دارد. این جزیره همانجاست که فیلم علمی تخیلی معروف "پارک ژوراسیک" در آن ساخته شد.
تصاویر زیر مربوط به سال ۲۰۱۲ میلادی می باشد.


تصاویری دیدنی از پارک ملی غار ماموت واقع در ایالت کنتاکی آمریکا

این غار عظیم در کنتاکی آمریکا واقع است واز مجموعه ای ازانواع غارها ، تالارها ، گنبد ها ، آبشارها و برکه هایی با آب زلال تشکیل شده است این غار عظیم به احتمال زیاد از 240 ملیون سال پیش شروع به ساخته شدن نموده است و اشیا کشف شده در آن نشان می دهد که 500 سال قبل از میلاد انسانها درآن سکنی داشته اند . یکی از دیدنیهای غار بدن مومیایی شده سرخپوستی به نام ژان گمشده است که گویا در 1400سال پیش براثر سقوط تخته سنگی کشته شده است وبه شکلی طبیعی بدن وی سالم مانده است . این غار در سال 1799 توسط یک نفر شکار چی کشف شد .طول راهروهای زیر زمینی این مجموعه عجیب که تاکنون شناخته شده به 247 کیلومتر می رسد.
مساحت این پارک ۲۱۴ کیلومتر مربع است.
شهرت پارک بیشتر بخاطر غار زیر زمینی مشهور آن است.
این غار با ۵۹۱ کیلومتر راه زیر زمینی کشف شده، طولانی ترین غار شناخته شده جهان است.
این مکان یک میراث جهانی یونسکو در آمریکا می باشد.
تصاویر مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشد.


زنی که در ترکیه سمبل مبارزات مردمی شد

در سال ٢٠١٣ میلادی مردم ترکیه در اعتراض به سیاستهای اسلامگرایانه دولت ترکیه دست به یک سری اعتراضات گسترده زدند که در این اعتراضات زنی که در زیر می بینید با ایستادگی خود در برابر گاز اشک اور پلیس تبدیل به سمبل این مبارزات شد.


بزرگترین تارعنکبوت دنیا

این تار عنکبوت بزرگ که باعث تعجب بسیاری از محققان شده است ,  سال ٢٠١٠ میلادی در پارک ملی ماداگاسکار کشف شد. تصاویر مربوط به سال ٢٠١٠ می باشد.


تظاهرات بوسه در آنکارا

در بهار سال ٢٠١٣ میلادی گروهی از شهروندان آنکارا، پایتخت ترکیه، در اعتراض به قوانین سخت‌گیرانه در مورد ممنوعیت برخی روابط عاشقانه مانند بوسیدن در ایستگاه های مترو دست به تظاهرات بوسه زدند. تظاهرکنندگان در حالی که شعارهایی در اعتراض به قوانین سخت‌گیرانه سر می‌دادند، در مقابل دوربین‌های خبرنگاران لب‌های معشوق خود را بوسیدند تا این پیام را به مقامات دولتی ترکیه برسانند که تن به این قوانین نمی‌دهند. از سوی دیگر گروهی از اسلام گرایان با شعارهای الله اکبر و لااله‌الاالله و حمل چاقو به تظاهرکنندگان حمله کردند. در زیر تصاویری از بوسه های رد و بدل شده در این تظاهرات و گروه اسلام‌گرای حاضر در محل را می‌بینید.


آیا تا به حال شنیده اید که سنگها رشد کنند؟

کافی است به دهکده‌ای در جنوب رومانی مرکزی بروید تا شاهد این پدیده‌ عجیب باشید
تا قبل از بارش باران همه چیز طبیعی است، ‌اما بعد ازبارشهای سنگین اوضاع متفاوت می‌شود. اشکال کوچکی بر روی سطح سنگها به صورت برجسته شکل میگیرند. سنگ‌ها شروع به رشد کردن می‌کنند واشکال عجیب و غریبی به خود می‌گیرند. این سنگ‌ها موسوم به تروونت هستند،آنها هسته‌ای سنگی و پوسته‌ای شنی دارند، مرطوب شدن آنها باعث انبساط پوسته شنی آنها می‌شود و از آنجا که این انبساط، متقارن نیست، این سنگ‌ها شکل‌های مختلفی پیدا می‌کنند. در سال ۲۰۰۴، در دهکده  کاستسی، موزه‌ای ازاین سنگ‌ها بر پا شد.
تصاویر زیر در سال ٢٠٠٤  میلادی مدت کوتاهی بعد از شروع به کار این موزه ثبت شده است.


حـال و هـوای کـاخ سفیـد در آستـانه کریـسمس

شمارش معکوس آغاز سال میلادی 2013 در حال انجام است که در این رابطه کشورهای غربی و اروپایی استقبال از سال جدید را در صدر برنامه های خود دارند. کاخ سفید در واشنگتن هم به نوبه خود در آستانه سال نو و فصل تعطیلات، رنگ و بوی کریسمس به خود گرفته بطوریکه گوشه هایی از حال و هوای آن را در تصاویر زیر می بینید.


درختان بی نظیر اوکالیپتوس رنگین کمانی

شاید این درخت به نظر شما درختی خیلی غیر معمول به نظر بیاد و فکر کنید که نقاشی شده ،اما در واقع مادر طبیعت آن را بدین گونه نقاشی کرده.اکالیپتوس رنگین کمان تنها نوع اوکالیپتوس است که پوست رنگی دارد و در نیمکره شمالی(اکثرا در فیلیپین و گینه جدید) رشد میکند ،ارتفاع این درخت تا 70 متر میرسد.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشد.


شکارچی یعنی .....

تا حالا به این مسئله فکر کردید که وقتی کسی اینطوری بیرحمانه می تواند جان موجودات دیگر را بگیرد , به همین راحتی هم می تواند جان همنوعان خودش را هم بگیرد؟؟

آیا تا به حال شاهد روابط عاطفی حیوانات با همدیگر بودید؟؟

اگر نبودید , باید بدانید که آنها هم مثل ما عاشق می شوند , آنها هم خانواده دارند و آنها هم دارای روابط عاطفی با یکدیگر هستند , اگر بیشتر از ما انسانها عاطفی نباشند , کمتر از ما نیستند.

آیا می شود اسم انسان را روی یک شکارچی گذاشت که بیرحمانه و فقط برای تفریح جان سایر موجودات زنده را می گیرد؟؟؟؟


سوء استفاده از میمونها در تایلند برای تفریح و سرگرمی انسانها

تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیاست. این کشور از شمال با برمه و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند، و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه‌است.

زبان رسمی کشور تایلندی، پایتخت و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر آن بانکوک و مذهب حدود ۹۵ درصد مردم بودایی است.
تصاویر زیر در سال ٢٠٠٩ میلادی در شهر بانکوک به ثبت رسیده است.


یک کانـال کشتیـرانی بی نظیـر در یـونان!

کانال قرنتس مسیر ناوبری بسیار مهمی در ارتباط مجمع الجزایری است که خلیج قرنتس را به خلیج سارونیک متصل می کند. موقعیت کانال همچنین شبه جزیره پلوپونسی را جدا می کند و آن را به راحتی تبدیل به یک جزیره می کند با قطعه اصلی یونان در حالی که کانال یونان نسبتا باریک است و تاسیساتی حیاتی برای کشتی هایی است که می خواهند وارد دریای اژه بشوند.
در سال ۱۸۳۰، کاپودیستریاس حاکم یونان ایده کانال را باز پیگیری کرد. اما دوباره به خاطر مشکلات مالی،ساخت آن به تاخیر افتاد. هزینه پیشنهادی برای ساخت، صورتحساب ۳۰ میلیون فرانکی بود که در نهایت توسط کارآفرین خصوصی اتریشی که اختصاص به اتین تیر بود که اتریش در سال ۱۸۸۲ بود. این منجر به شروع واقعی ساخت کانال شد. نیاز به سرمایه گذاری بیشتر بود موقعی که توسط کارآفرین یونانی در فرم پنج میلیون فرانک در سال ۱۸۹۰ بود.

کانال یونان نهایتا  در ۲۸ اکتبر ۱۸۹۳ ساخته شده بود بعد از اینکه غلبه و فراتر از موانع بسیاری است.
این کانال به طول 6.3 کیلومتر و عرض 21 تا 25 متر، از جاذبه های توریستی یونان است. عمق آب در داخل کانال، حدود 8 متر و ارتفاع سطح آب تا بالاترین نقطه دیواره های کناری، 90 متر است.


تصاویر دیدنی و زیبا از جزیره کیش

کیش جزیره‌ای از توابع بخش کیش شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان و یکی از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است. در گذشته این جزیره را به نام «قیس» می‌خواندند . شکل این جزیره بیضوی مانند است و در ۱۲ کیلومتری ساحل شیبکوه واقع شده‌است. این جزیره یک میلیون نفر گردشگر را سالانه به خودجذب می‌کند.


خورده شدن دست یک انسان توسط الیگاتور ( ١٨+ )

تصاویر زیر مردی را نشان می دهد که وقتی قصد داشت توپ گلف خودش را از دریاچه کوچک زمین گلف بیرون بیاورد , مورد حمله یک الیگاتور قرار گرفت و دست  خودش را از دست داد.
بعد از این حادثه ماموران سعی کردند برای بیرون آوردن دست این مرد ٥٩ ساله از شکم الیگاتور , این حیوان را شکار کنند و دست این مرد بد شانس را از شکمش بیرون بیاورند به این امید که شاید بشود دست او را دوباره به بدنش پیوند زد.
اینکه آیا عمل پیوند موفقیت آمیز بوده یا خیر خبری در دست نیست زیرا خانواده این مرد با هرگونه درج خبری در این مورد مخالفت کردند و مانع شدند تا خبر این عمل پیوند در رسانه ها منعکس بشود.


تصاویر خودرویی با 14 در و 250 کیلومتر سرعت!

گروهی از پژوهشگران هلندی خودروی لیموزین برقی را طراحی کرده اند که 14 در دارد و می تواند با سرعت حداکثر 250 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

 این لیموزین که بیشتر به نظر می رسد یک اتوبوس باشد تا یک لیموزین معمولی "فوق خودرو" Ockels Wubbo نام دارد.
این فوق خودرو را "آنتونیا ترتزی" مخترع دانشگاه فناوری دلفت هلند طراحی کرده است. طول Ockels Wubbo به بیش از 10 متر می رسد و دارای 14 در است که به صورت بالهای پرندگان به طرف بالا باز می شوند.
براساس گزارش لارپوبلیکا، مبلمان داخلی این خودرو بسیار شیک است.
فوق خودرو (supercar) به دلیل برخورداری از یک موتور الکتریکی می تواند با سرعت حداکثر 250 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.
این خودرود در سال ٢٠١٢ میلادی به ثبت رسید.


اعدام قاتل سریالی معروف به راننده وحشت ( +18 )

صبح روز پنج‌شنبه پنجم خرداد ماه ١٣٩٠  با حضور دادستان و مدیرکل دادگستری استان قزوین دومین قاتل سریالی زنان میانسال معروف به راننده وحشت که مرتکب به قتل پنج زن میانسال شده بود  اعدام شد. همچنین این قاتل که مهدی فرجی نام داشت راننده مینی‌بوس بوده و بهانه رساندن مسافرین به مقصد 5 زن میانسال را سوار مینی‌بوس خود کرده و پس از به سرقت بردن طلا و جواهرات زنان آنان را به قتل ‌رسانده است.


عکسهایی از زمین‌های پر از گل هلند

تاریخچه پیدایش لاله‌های هلندی جالب است. امروزه این گل‌های هلندی تبدیل به یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری هلند شدند. بزرگ ترین زمین‌های...
این تصاویر در نگاه اول مثل نقاشی‌های مداد رنگی به نظر می‌رسند. رنگ‌های راه راه خالص ارغوانی، زرد، قرمز، صورتی، نارنجی و سبز ترکیبی بدیع شبیه پارچه چهل تکه پدید آورده اند! این نقش‌های رنگارنگ درحقیقت تصاویری از هلند در اواسط فصل رویش لاله‌هاست. بیش از 10.000 هکتار به پرورش این گل‌های حساس اختصاص داده شده است. در ماه می‌تمام این گل‌های لاله شروع به شکفتن می‌کنند. گل‌ها در اواخر اکتبر یا اول نوامبر کاشته می‌شوند و سپس بعد از شکفته شدن به گل فروشی‌ها فروخته می‌شوند. سالانه بیش از سه بیلیون گل در اینجا رشد می‌کنند و دو سوم آنها بیشتر به کشورهایی مثل آلمان و آمریکا صادر می‌شوند..
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشد.


اعدام ۴ تن در تهران به اتهام ارازل و اوباش بودن ( ١٨ + )

چهار متجاوز به عنف در سحرگاه چهارشنبه 31 خرداد ١٣٩١ با اتهام تجاوز به عنف در چهار راه میثم میدان محلاتی تهران به دار مجازات آویخته شدند.

 سحرگاه سی‌ویكم خرداد 4 متجاوز به عنف با هویت‌های فرشید 21 ساله، محمد 21 ساله، ایمان 25 ساله و بهزاد 35 ساله (معروف به جبارسینگ) در ملاء عام واقع در چهار راه میثم، اتوبان محلاتی (آهنگ) اعدام شدند.

دو نفر از این محكومان در كرج و دو نفر دیگر در تهران مرتكب عمل منافی عفت و تجاوز به زنان، دختران و پسران شده بودند.

حدود 2500 تا سه هزار نفر از ساعت چهار صبح برای مشاهده مراسم اجرای حكم در چهار راه میثم اتوبان محلاتی (آهنگ) حاضر شده بودند.

افرادی كه برای تماشای اجرای حكم اعدام این چهار نفر در محل حاضر بودند، عموما جوان بودند. هجوم مردم برای ورود به محوطه اجرای حكم بارها با واكنش مامورین نیروی انتظامی مواجه شد.

ساكنین آپارتمان‌های مشرف بر منطقه اجرای حكم از پنجره منزل خود صحنه را تماشا می‌كردند و برخی هم كه بر روی پشت بام رفته یا به بالكن‌های منازل خود آمده بودند، به دلیل سردی هوا ساعات ابتدایی صبح، دور خود پتو پیچیده بودند.

ساعت پنج صبح سرهنگ خانچرلی رییس پلیس پیشگیری تهران در محل حاضر شد.
پانزده دقیقه بعد خوددروی حمل محكومان به محوطه اجرای حكم وارد شد و مامورین اجرای حكم مشغول بستن طناب بر روی داربست‌ها شدند.

ساعت 5:48 آیاتی از قرآن تلاوت شد؛ دو دقیقه بعد درب خودرو باز شد و چهار محكوم به مجازات اعدام با دستبند و پابند از خودرو بیرون آمدند و با همراهی مامورین اجرای حكم بر روی سكوی تعبیه شده برای اجرای حكم قرار گرفتند.
یكی از محكومان قاضی اجرای حكم را خطاب قرار می‌داد و تكرار می‌كرد: «من رضایت گرفته‌ام»!
راس ساعت 6:00 طناب دار به گردن متهمان انداخته شد.

لحظاتی بعد حكم صادره از سوی دادسرای عمومی انقلاب تهران كه در آن به هویت، سن و عنوان محكومیت این چهار نفر اشاره شده بود، قرائت شد و به محض پایان یافتن قرائت حكم، صندلی‌ها از زیر پای این چهار محكوم به اعدام كشیده شد.
صدای فرستادن صلوات برخی از مردم بلند شد و سكوت بقیه جمعیت را هم می‌شد حس كرد. تعداد زیادی از جمعیت با دوربین یا گوشی‌های موبایل خود مشغول فیلمبرداری از صحنه اجرای حكم بودند.

در ساعت 6:15 خودروی حمل جسد پزشكی قانونی به محل اجرای حكم نزدیك شد تا پس از احراز مرگ این افراد جسد آن‌ها را به بیرون از محل منتقل كند.
عکس های مهر و فارس در این رابطه را مشاهده می کنید.


عکسهائی از زلزله بم و گیلان ( ١٨+ )

زمین‌لرزه بم، زمین‌لرزه‌ای بود به شدت ۶٫۶ ریشتر که در ساعت ۵:۲۶ بامداد ۵ دی ۱۳۸۲ شهر بم و مناطق اطراف آن در شرق استان کرمان را لرزاند.

طبق آمار رسمی این زمین‌لرزه 50000 قربانی، ۳۰ هزار مجروح و بیش از صدهزار نفر بی‌خانمان به جای گذاشت. این درحالی است که تعداد واقعی قربانیان به مراتب بیش از میزان اعلام شده بود. یازدهم دی‏ماه همان سال، دکتر اسماعیلی، رئیس شورای شهر بم گفته بود با توجه به اینکه در برخی مناطق بم ۱۰۰ درصد منازل بر اثر زلزله تخریب شده‏اند، به نظر من تعداد تلفات بیش از ۵۰ هزار نفر است. به گفته وی در روزهای اول هر کس به فکر تدفین عزیزان خود بود و بوسیله لودر گودال‌هایی ایجاد می‌شد و اجساد به طور دسته جمعی به خاک سپرده می‌شدند و کسی در آمارگیری دخالت نداشته‌است. در حالی‏که شش روز از این زلزله می‏گذشت، رئیش شورای شهر بم در پاسخ به این سوال که چند درصد از شهر خاکبرداری شده‌است, گفته بود هر کسی آشنایی داشته, محل دفن آشناهای خود را نشان داده‌است، ولی آنهایی که کسی را نداشته‏اند و از شهرهای دیگر برای مشخص شدن وضعیت آنان به بم نیامده‏اند, هنوز زیر آوارها هستند.
در اثر این حادثه ۹۰ درصد از سازه‌های شهر بم به کلی تخریب شدند. ارگ بم که با ۲۵۰۰ سال قدمت بزرگترین سازهٔ گلی جهان بود، به کلی ویران شد. همچنین در این حادثه تلخ، ایرج بسطامی خواننده اصیل ایرانی درگذشت.
در همان سال زلزله خفیفی نیز بخش هایی از استان گیلان را لرزاند که خسارت چندانی در بر نداشت.


جنایت صربها در بوسنی و هرزگوین ( ١٨+ )

پس از پایان جنگ جهانی دوم و ایجاد جمهوری سوسیالیستی یوگسلاوی، بوسنی با نام جمهوری سوسیالیستی بوسنی و هرزگوین یکی از جمهوری‌های یوگسلاوی سوسیالیستی بود. پس از فروپاشی یوگسلاوی، جمهوری بوسنی و هرزگوین، در پی همه‌پرسی استقلال انجام‌گرفته در سال ۱۹۹۲، اعلام موجودیت کرد. این اتفاق، آغازگر جنگ‌های بوسنی بود. همه‌پرسی استقلال، توسط صرب‌های بوسنی تحریم شده بود و با مشارکت ۶۷٪ مردم، ۹۸٪ رأی‌دهندگان به استقلال بوسنی و هرزگوین رأی دادند.
صربهای بوسنی، که از جانب صربستان و مونته‌نگروی همسایه حمایت می‌شدند، جمهوری صرب بوسنی را تشکیل داده و به قصد تجزیه جمهوری در طول خطوط قومیتی و پیوند دادن نواحی صرب‌نشین برای تشکیل «صربستان بزرگ»، به مقاومت مسلحانه پرداختند. همچنین کرواتهای بوسنی با حمایت کرواسی، جمهوری کروات بوسنی و هرزگوین را تشکیل دادند.

در مارس ۱۹۹۴، در پی موافقت‌نامه واشینگتن، جمهوری کروات بوسنی و هرزگوین و جمهوری بوسنی و هرزگوین با هم ادغام شده و فدراسیون بوسنی و هرزگوین را ایجاد کردند. بر طبق این موافقت‌نامه، بوسنیایی‌ها و کروات‌ها تعداد دسته‌های رزمنده را در بوسنی و هرزگوین از سه به دو تقلیل دادند.

در ۲۱ نوامبر ۱۹۹۵ گروه‌های درگیر جنگ، موافقت‌نامهٔ صلح دیتون را امضا کردند که جنگ سه ساله داخلی بین قومیتی را متوقف کرد (توافقنامه نهایی در ۱۴ دسامبر ۱۹۹۵ در پاریس امضا شد).

توافق صلح دیتون مرزهای بین‌المللی بوسنی و هرزگوین را ابقا کرد و یک دولت مشترک چند قومیتی دموکراتیک ایجاد کرد که با هدایت سیاست خارجی، دیپلماتیک و مالی تقویت می‌شد.
در زیر بخشی از جنایات صربهای تجزیه طلب را که در طول جنگ برای استقلال  با کمک دولتهای غربی در بوسنی و هرزگوین صورت گرفته است می بینید.


تصاویری از ١٠ تا از بلندترین ترن هوایی برتر جهان

ترن هوایی خط‌آهن مرتفع و پرپیچ و خمی است که اغلب در شهربازی دیده می‌شود. این وسیله یکی از بهترین و محبوب‌ترین وسایل سواری در شهربازی‌ها و پارک‌های مدرن به‌شمار می‌رود.
لیست زیر ده تا از بلندترین ترن هوائی دنیا را در سال ٢٠١٣ میلادی نشان می دهد.


پاتـوق میلیـونی فلامینـگوهای زیبـا اینـجاست !

تماشای برخی نماهای طبیعی بیش از هر چیز تبحر عکاس در شبیه نمودن قاب خود به بوم نقاشی را هویدا می سازد. تصاویر ابتدایی آلبوم زیر ظاهرا غباری صورتی را نمایش می دهد اما با دقت بیشتر جمعیت مهاجرینی را می بینید که اقامت در سواحل دریاچه بوگوریا واقع در کنیا را برای خود برگزیده اند.

دریاچه ای موسم به دریاچه سودا که زیستگاه هزاران فلامینگو به رنگ های سفید و صورتی است. این دریاچه مملو از هزاران هزار فلامینگو و پیرامون آن زیستگاه گونه های شگفت انگیزی از حیات وحش از جمله مجموعه ای از پستانداران بزرگ میباشد. فلامینگوها بصورت دست جمعی و در دسته‌های چند هزارتایی زندگی یا مهاجرت می‌کنند.
تصاویر زیر در سال ٢٠١٢ میلادی ثبت شده است.


عکسهای کمیاب از اوباما و خانواده

باراک حسین اوبامای دوم (به انگلیسی: Barack Hussein Obama II)‏ (زاده ۴ اوت ۱۹۶۱ میلادی ایالت هاوایی)، عضو حزب دمکرات ایالات متحده آمریکا، سناتور جوان ایالت ایلینوی، چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و برنده جایزه صلح نوبل است.
 او از سال ۲۰۰۷ با برپایی کمپین انتخاباتی برای ریاست جمهوری، خود را به عنوان کاندیدای حزب دمکرات و به عنوان یک چهره سیاسی ملی در آمریکا شناساند. اوباما از زمان کاندیداتوری برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۸ آمریکا، پایان دادن به جنگ عراق را مطرح کرد و در سوم ژوئن سال ۲۰۰۸ به عنوان نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری انتخاب شد.

وی چهار سال از دوران نوجوانی خود را در جاکارتا گذرانید، و زاده پدری کنیایی است. او یک مسیحی فرقه پروتستان و از شاخه کلیسای متحد مسیح (United Church of Christ) است.
اوباما پنجمین رئیس جمهور چپ دست آمریکا در میان هفت رئیس جمهور اخیر این کشور (از جرالد فورد در ۱۹۷۴) تاکنون است.
در مراسم تحلیف وی به مقام ریاست جمهوری در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۰۹ میلادی، در حدود دو میلیون نفر در سرمای صفر درجه در واشنگتن دی سی گردهم آمدند تا شاهد مراسم شروع دوران ریاست جمهوری باراک اوباما باشند.
تصاویر زیر مربوط به چهار سال اول ریاست جمهوری او می باشد.


زندگی مردم هند در سال ٢٠٠٧ میلادی

هند یا هندوستان با نام رسمی جمهوری هندوستان (هندی: भारत गणराज्य؛ تلفظ: بْهَارَتْ گَنَرَاجْیَه) کشوری در جنوب آسیا است که پایتخت آن دهلی نو است. هند از شمال باختری با پاکستان؛ از شمال با چین، بوتان، نپال و تبت؛ و از شمال خاوری با برمه و بنگلادش همسایه‌است. همچنین هند از باختر با دریای عرب، از خاور با خلیج بنگال، و از جنوب نیز با اقیانوس هند مرز آبی دارد.

پهناوری هند ۳٬۴۰۲٬۸۷۳ کیلومتر مربع (هفتم در جهان، ۲ برابر ایران) است. بیشتر سرزمین هند پست و هموار است و رشته‌کوه هیمالیا که در شمال کشور قرار دارد باعث شده‌است که رطوبت و ابرهای باران‌زا به شمال آسیا نفوذ نکند و در نتیجه هند کشوری پرباران و مرطوب و دارای خاک بسیار حاصلخیز است. این موضوع باعث شده‌است که این کشور بتواند جمعیّت بسیاری را در خود جای دهد.

جمعیت هند ۱٬۲۱۰٬۱۹۳٬۴۲۲ نفر است که دومین کشور پر جمعیت دنیا پس از چین به شمار می‌آید. بندر بمبئی (مومبائی) با جمعیتی نزدیک به ۱۴ میلیون تن، پرجمعیت‌ترین شهر هند است. هند بیش از سی و پنج شهر بزرگ با جمعیت بالای یک میلیون تن دارد. بمبئی (مومبائی)، دهلی، کلکته، مدرس، بنگلور، حیدرآباد، اگرا، میسور، جی‌پور، گوا، پونا، بوپال، تریواندروم، سورات، کانپور و احمدآباد از شهرهای مهم این کشور پهناور هستند.


حد تعادل سنگ ها

شاید نمونه های زیادی از تعادل سنگ‌ها را که به طور طبیعی در طبیعت به وجود آمده‌اند دیده باشید، اما در تصاویر زیر هر چند که در نگاه اول کاملاً ساختگی به نظر می‌رسد، اما تعادل سنگ‌ها کاملاً واقعی است. خصوصاً اینکه توسط انسان شکل گرفته است.


وقتی ونیـز بـطور بی سابقـه زیـر آب رفـت!

ونیز جزیره‌ ای در شمال ایتالیا است که در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته و بصورت جزیره‌ های کوچک است که جزیره‌ ها به وسیله کانال‌ هایی از هم جدا شده‌ اند و تردد در شهر به وسیله قایق صورت می‌ گیرد. شهر ونیز یکی از شهرهای توریست‌ پذیر جهان است و سالانه میلیون‌ها توریست به این شهر می ‌روند. اما در سال ٢٠١٢ میلادی  بارش باران در سواحل مدیترانه باعث بالا آمدن سطح دریا و آب رفتگی ونیز شده است. بالا آمدن سطح دریای مدیترانه به میزان یک متر و نیم موجب آب گرفتگی 70 درصد شهر ونیز شده و علیرغم تدابیر صورت گرفته، تردد در این شهر بسیار سخت و با دردسرهای زیاد صورت می گیرد.
این حادثه طبیعی در حالی در ونیز رخ داده است که در کانال هایی که در این شهر وجود دارد همواره امکان قایق رانی برقرار است و مردم افزون بر این وسیله حمل و نقل، از راه های ویژه ای که ساخته شده است، پیاده عبور می کنند.
در پی موج های بلند آب، مقامات محلی نیز به تخلیه برخی مناطق گردشگرپذیر این شهر، از جمله میدان سن مارکو اقدام کردند. مقامات این شهر تلاش کردند با ایجاد پل های موقتی بر سطح آب، عبور و مرور شهروندان را تسهیل کنند.
هرچند تصاویر ماهواره‌ای ثابت می‌کنند که ونیز به تدریج در زیر آب‌ها مدفون می‌شود، اما دانشمندان در حال حاضر در مورد عاقبت ونیز که از ۱۱۸ جزیره کوچک و ۴۰۰ پل متشکل است اظهار نظری نمی‌کنند. سطح آب در شهر کانال‌های آبی در ایتالیا هر سال دو میلی متر افزایش می‌یابد.


حیوانات خانگی آفریقایی !

تصاویر زیر توسط پیتر هوگو عکاس آفریقیئی در سال ٢٠٠٥ به ثبت رسیده است.
در این عکسها او مردم آفریقا را با حیوانات عجیب خانگی به تصویر کشیده.
جوانان آفریقایی بر این باورند که نگهداری حیوانات خانگی مثل سگ و گربه خسته کننده است و رو به نگهداری حیوانات وحشی آورده اند.