گزارش های تصویری: 2015-02-22

عکس هایی حیرت انگیز از قلب یک نهنگ

عکس هایی که مشاهده می کنید مربوط است به قلب یک نهنگ بزرگ تیغ باله در دانشکده دامپزشکی که در سال ٢٠١٣ میلادی گرفته شده است.


کاریکاتورهای انتخابی

مجموعه کاریکاتورهای زیر در طی دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد جمع آوری و تهیه شده.


عجیب ترین صخره ها در سواحل دریاها

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٣ میلادی می باشد.


مجموعه کاریکاتورهای احمدی نژاد

محمود احمدی‌نژاد (۶ آبان ۱۳۳۵) سیاستمدار و استاد دانشگاه ایرانی است که از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲، ششمین رئیس جمهوری اسلامی ایران و از ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴ شهردار تهران بود. او در آرادان، گرمسار به دنیا آمد و در یک سالگی به همراه خانواده به تهران مهاجرت کرد. در سال ۱۳۵۴ برای تحصیل در مهندسی راه و ساختمان وارد دانشگاه علم و صنعت ایران شد. پس از انقلاب ۱۳۵۷، به عنوان نماینده علم و صنعت در جلسات انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌ها شرکت می‌کرد. احمدی نژاد تحصیلات خود را در این دانشگاه تا اخذ دکترای مهندسی عمران ادامه داد و در ۱۳۶۸ به عضویت هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران درآمد. در دوران دهه شصت فرمانداری ماکو و خوی را بر عهده داشت. در ۱۳۷۲ به عنوان اولین استاندار اردبیل منصوب شد و تا ۱۳۷۶ این سمت را بر عهده داشت. در سال ۱۳۷۹ برای نمایندگی ششمین دوره مجلس شورای اسلامی از تهران نامزد شد که پیروز نشد. در ۱۳۸۲ او به عنوان شهردار تهران برگزیده شد و در این موقعیت در انتخابات نهم ریاست جمهوری ایران شرکت کرد و در ۳ تیر ۱۳۸۴ در دور دوم از این دوره با کسب ۱۷ میلیون رأی در انتخابات ریاست جمهوری، پیروز شد. وی ششمین رئیس جمهور ایران بعد از انقلاب ۱۳۵۷ می‌باشد. دورهٔ اول ریاست جمهوری او همزمان با پایان کار دولت نهم در ۱۲ مرداد ۱۳۸۸ پایان یافت. احمدی‌نژاد در ۱۳۸۸، در پی انتخاباتی مناقشه برانگیز با ۲۴ میلیون و ۵۹۷ هزار رأی پیروز اعلام شد.
مجموعه کاریکاتورهای زیر مربوط به دوران ریاست جمهوری او می باشد.


روز بالاتنه برهنه در نزدیک به ۳۰ شهر جهان ( +18 )

در سال ٢٠١٣ میلادی برای چهارمین سال پیاپی، گروهی از زنان در حدود ۳۰ شهر جهان، روز جهانی «بالاتنه‌ی برهنه» (Go Topless Day) را جشن گرفتند. این جشن که در آمریکا با سال‌روز به دست آوردن حق رای توسط زنان این کشور در ۲۶ آگست ۱۹۲۰ هم‌زمان است، به فرصتی برای اعتراض به ممنوعیت برهنه شدن زنان در برخی ایالت‌های آمریکا تبدیل شد.
دیلان هال، دختر بیست ساله‌ای که روز یکشنبه (۲۵ آگست-۳ شهریور) با سینه‌های برهنه در بریانت پارک منهتن در نیویورک حاضر شده بود به نیویورک دیلی نیوز گفت: «بیرون داغ است و مردان می‌توانند پیراهن‌های‌شان را درآورند. چرا زنان نتوانند؟ ما هم از پوست و استخوان هستیم. چه فرقی می‌کند اندازه‌ی آن چربی که بر روی قفسه‌ی سینه‌های‌مان‌ داریم چقدر است؟»
ممنوعیت تردد در فضاهای عمومی با بالاتنه‌ی برهنه در ماه می سال ٢٠١٣  با دستور پلیس نیویورک برداشته شد. با این وجود، هالی ون ووست، زن ۴۸ ساله‌ای که از سال ۲۰۱۱ در مراسم این روز شرکت می‌کند معتقد است که با وجود آزاد بودن، هنوز برایش آسان نیست که بدون پیراهن بیرون بیاید.
او توضیح می‌دهد که تمام شهر را با بالاتنه‌ی برهنه چرخیده و دریافته که این موضوع برای بیشتر مردم عجیب بود و احساس ناراحتی می‌کردند. مساله‌ای که باعث شده خود او هم احساس ناراحتی کند.

اما در حالی‌که در سه شهر از دو ایالت تنسی و ایندیانا نیز تجمعات مشابهی بر پا شد، در ایالت مذهبی‌تر یوتا، خبری از زنان برهنه نبود. بر اساس قوانین این سه ایالت، بیرون آمدن زنان با بالاتنه‌ی برهنه ممنوع است.

در شهر ونکوور کانادا نیز گروهی از زنانی که هم‌زمان با سایر شهرهای دنیا با سینه‌های برهنه جمع شده بودند، شعار می‌دادند: «سینه‌های‌تان را آزاد کنید؛ فکرهای‌تان را آزاد کنید.»

اما در پاریس که تاپلس بیرون آمدن زنان، جریمه‌ای ۱۵ هزار یورویی برای آنان در پی خواهد داشت، تظاهرکنندگان که ناچار به پوشیدن پیراهن بودند، با بلندگوهای دستی خواهان «حق‌»شان شدند.

تورنتو، سان‌فرانسیسکو، آستین، ونیز ایتالیا، بوردو فرانسه و فرایبورگ آلمان دیگر شهرهایی بودند که در آن‌ها تجمعاتی، هرچند کوچک، برپا شد.

گفتنی است کنگره‌ی آمریکا، در سال ۱۹۷۱، روز ۲۶ آگست را که سال‌روز به دست آوردن حق رای برای زنان این کشور است، به عنوان روز برابری زنان نام‌گذاری کرد.
عکسهای زیر مربوط به این روز در شهرهای مختلف دنیا می باشد که در سال ٢٠١٣ برای چهارمین سال برگذار شد.


گردشگری / بیابانهای حیرت انگیز

واحه ی Erg Awbari در بیابان  صحرای آفریقا. این واحه چندین برکه را در خود جای داده که که بزرگترین  آنها برکه ام الماء   است .


فقط ایده رو ببین و بگو آفرین

این ساختمان در واقع یک اثر هنری دیدنی است که توسط لئوناردو ارلیچ در سال ٢٠١٢ میلادی ساخته شده است. تصویری که ازساختمان دیده میشود در واقع یک آینه است که ساختمانی که روی زمین طراحی شده به تصویر میکشد. این سازه جالب که در گالری سنتکوارت در پاریس نصب شده باعث جلب توجه بسیاری از بازدید کنندگان و مشغول کردن آنها شده است.


هتلی کاملا ساخته شده از یخ

هر ساله کشور سوئد در فصل زمستان شاهد اتفاق جالبی است که گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند.
در این فصل هتلی یخی در شمال قسمت کوهستانی این کشور برپا می شود که تمام مدت زمستان پذیرای گردشگران و مهمانان می باشد.
این هتل با پایان فصل سرما رها می شود تا سال بعد که دوباره هتلی از نو ساخته بشود.
تصاویر زیر مربوط به این هتل یخی در سال ٢٠٠٩ میلادی می باشد.


نمایش مدل های برتر لباس اسلامی در قازان

در سال ٢٠١٣ میلادی نمایشگاه مد لباس اسلامی در شهر قازان در روسیه برگذار شد که تصاویر آن را در زیر می بینید.


اتومبیل Hummer HX

هامر یک شرکت خودرو ساز آمریکایی و در مالکیت جنرال موتورز است که در زمینه ساخت خودروهای بیابانی فعالیت می‌کند.

نمونه‌های نظامی این خودرو با نام هاموی به طور گسترده توسط ارتش ایالات متحده به کارگرفته می‌شوند.

از نمونه‌های غیر نظامی این خودرو می‌توان هامر اچ۱ (اس یو وی بزرگ و نمونه غیرنظامی هاموی.)، هامر اچ۲ (کوچکتر از اچ۱ ولی باز هم در کلاس اس یو وی‌های بزرگ قرار می‌گیرد.)، هامر اچ۲ سات (به صورت وانت) و هامر اچ۳ (اس یو وی سایز متوسط) را نام برد که نمونه غیر نظامی دو مدل نخست در زمره خودروهای لوکس قرار می‌گیرد.

همچنین شرکت‌های دیگری اقدام به ساخت لیموزین‌های بسیار بزرگی بر پایه این مدل‌ها بخصوص هامر اچ۲ کرده اند.

در تابستان ۲۰۰۸ شرکت تاتاموتورز هندوستان در پی خرید لندرور و جگوار از شرکت فورد با شرکت جنرال موتورز برای خرید هامر وارد مذاکره شد. در نهایت در پی ورشکستی جنرال‌موتورز در جون ۲۰۰۹، شرکت چینی Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery Company هامر را خریداری کرد ولی بنابر اعلام این شرکت مقر هامر در آمریکا باقی خواهند ماند و هامر همچنان به عنوان یک خودروی آمریکایی تولید خواهد شد.

این شرکت در سال ٢٠٠٨ میلادی از خودروی هامر اچ ایکس خود پرده برداری کرد که تصاویر آن را در زیر می بینید.


رودخانه ای در اعماق دریا !

در منطقه کنوت آنجلینا یا “فرشته کوچک” مکزیک مکانی وجود دارد که در زیر دریا، رودخانه ای در جریان است. این رودخانه در عمق ۹۰ فوتی یک دریا در منطقه ای در مکزیک قرار داشته و به دلیل ترکیب گاز هیدروژن سولفید با آب تازه در این منطقه، چهره ای متمایز از محیط دریایی داشته و حالت جریان یک رودخانه در درون دریا را دارد که هر ساله گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشد.


پل شاپوری ( طاق پل شکسته ی)

پل شکسته یا پل شاپوری یا به گویش لری طاقِ پیل اِشکِسَه یکی از شاهکارهای معماری دوره ساسانیان محسوب می‌شود و در ضلع جنوبی قلعه فلک افلاک در جنوب شهر خرم‌آباد در استان لرستان واقع شده‌است. پل شاپوری عامل ارتباط غرب استان لرستان(طرهان) با شرق و از آنجا به خوزستان و تیسفون (پایتخت ساسانیان) بوده‌است. این پل حدود ۲۳۰ متر طول و بیش از ۱۹ چشمه طاق داشته که در حال حضار فقط ۵ چشمه طاق از آنها بر جای مانده‌است. چشمه طاق‌های پل بصورت جناقی ساخته شده و سبک سازی پل در قسمت طولی پل در زیر روگذر پل صورت گرفته‌است و پایه‌های پل و موج شکنهای آن به صورت لوزی شش ضلعی از سنگ ساخته شده‌است مصالح این پل از سنگ، ملات گچ و ساروج است. مصالح پل را سنگ‌های قلوه رودخانه‌ای و لاشه سنگ در چشمه طاقها و از سنگ‌های پاکتراش در قسمت پایه‌ها استفاده گردیده‌است.کف پل سنگ فرش است. نوع سنگ فرش، سنگ بلوک قرمز است که در اثر فرسایش آب از صورت کادر بودن خارج شده‌است.این پل با شماره ۱۰۵۱/۲ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.
گزارش زیر در سال ٢٠١٢ میلادی جمع آوری و تهیه شده است.


مسابقات جهانی ورزش‌های آبی ۲۰۱۳

مسابقات جهانی ورزش‌های آبی (به انگلیسی: FINA World Aquatics Championships)‏ مسابقات شنا، شیرجه، شنا در آب‌های آزاد، شنای موزون و واترپلو است که هر دو سال یک‌بار زیر نظر فینا (فدراسیون بین‌المللی شنا) برگزار می‌شود.
پانزدهمین دوره این مسابقات سال ٢٠١٣ میلادی  در بارسلونای اسپانیا برگذار شد که تصاویر آن را در زیر می بینید.


تصاویری از بازار شاه‌عبدالعظیم

شاه‌عبدالعظیم یا عبدالعظیم حسنی مجموعه آرامگاهی یکی از نوادگان حسن بن علی است که در شهر ری (در جنوب تهران) قرار دارد. این آرامگاه با آرامگاه امامزاده حمزه و امامزاده طاهر از قرن سوّم تاکنون، یکی از مشهورترین اماکن زیارتی ایران بوده است.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشد.


مسابقه وحشیانه گاوبازی در اسپانیا ( +18 )

هر ساله با وجود مخالفت شدید گروههای حمایت از حیوانات در اسپانیا جشنی به مدت ٩ روز برگذار می شود و در آن افرادی دیوانه به جان حیوانات بیگناه افتاده و آنقدر آنان را مورد حمله قرار می دهند تا کشته شوند.
تصاویر زیر مربوط به این مراسم در سال ٢٠١٣ میلادی می باشد.


زندگی زوج چینی با میلیون‌ها زنبور!

در سال ٢٠١٠ رسانه‌های دولتی چین اعلام كردند كه یك زن و مرد اهل جنوب غرب این كشور با میلیون‌ها زنبور عسل زندگی می‌كنند.بر اساس گزارش رسانه‌های دولتی چین این زن و مرد اهل منطقه «گوآنگ ژی ژوآنگ» در جنوب غرب این كشور هستند. این دو تن با میلیون‌ها زنبور عسل زندگی می‌كنند.

این زن و مرد میانسال در مصاحبه‌ای با خبرگزاری شین‌هوا، اعلام كردند كه از بودن در كنار زنبورهای عسل بسیار خوشحال هستند و تمام تلاش خود را برای نگهداری از این زنبورها بكار می‌گیرند.


زنان و دختران بد مست انگلستان ( +18 )

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٢ میلادی می باشد.


پیشه هایی در غبار فراموشی

"مس گری" از جمله حرفه هایی است كه در گذشته از رونق زیادی برخوردار بوده اما امروزه باید در كوچه پس كوچه های شهر به دنبال آن گشت.
گزارش تصویری زیر مربوط به سال ١٣٩٠ خورشیدی می باشد.

حاج "محمد" استاد مس گری در حال استراحت از كار روزانه.


تصادف مرگبار قطار تندرو در اسپانیا

در مای جولای سال ٢٠١٣ یک قطار سریع السیر در اسپانیا به دلیل سرعت بالا هنگام پیچ از مسیر خارج شد که این حادثه ٧٨ کشته بر جای گذاشت.
این حادثه بعد از حادثه قطار در سال ١٩٧٢ بدترین حادثه قطار در اسپانیا نام گرفت.


قلعه رودخان

قلعه رودخان یا قلعه حسام نام قلعه‌ای تاریخی در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر فومن در استان گیلان است. برخی از کارشناسان، ساخت قلعه را در دوران ساسانیان دانسته‌اند. این قلعه با ۲٫۶ هکتار مساحت بر فراز ارتفاعات روستای رودخان قرار دارد. دیوار قلعه ۱۵۰۰ متر طول دارد و در آن ۶۵ برج و بارو قرار گرفته شده‌است.
در دورهٔ سلجوقیان این قلعه تجدید بنا شده و از پایگاه‌های مبارزاتی اسماعیلیان بوده‌است. بر روی سردر ورودی آن درج شده‌است که این قلعه در سال ۹۱۸ تا ۹۲۱ هجری قمری برای سلطان حسام‌الدین امیردباج بن امیر علاء‌الدین اسحق تجدید بنا شده‌است. این کتیبه در موزهٔ گنجینهٔ رشت نگهداری می‌شود.
این قلعه در ارتفاعی بین ۶۶۵ تا ۷۱۵ متر از سطح دریا واقع شده‌است و در کنار آن رودخانه‌ای با همین نام جاری است.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠٠٩ میلادی می باشد.


بمباران شیمیایی سوریه ( +18 )

در ماه اوت سال ٢٠١٣ میلادی سوریه هدف یک سری بمباران شیمیایی قرار گرفت که هیچ یک از طرفین درگیر در جنگ حاضر به قبول مسئولیت آن نشدند و هر یک دیگری را به دست داشتن در این بمباران شیمیایی متهم می کرد.
این بمباران شیمیایی که در یک منطقه مسکونی صورت گرفته بود باعث کشته شدن بیش از صدها تن از شهروندان سوری شد که بیشتر آنان را زنان و کودکان تشکیل می دادند.
در زیر گزارشی از اثرات این حمله شیمیایی را در همان روزهای نخست می بینید.


کاسه گدائی آخوندها در هر محل و مکانی بر پا است

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٢ میلادی می باشد و هر روز بر تعداد این کاسه های گدایی افزوده می شود.


مصر در خون و آتش

در شبانگاه ۳ ژوئیه ۲۰۱۳ ارتش مصر با کودتایی محمد مرسی را از قدرت برکنار کرد و پس از آن ده‌ها هزار تن از مسلمانان هوادار مرسی و جنبش اخوان‌المسلمین به تظاهرات‌های گسترده‌ای (عمدتاً در قاهره و نیز سایر نقاط کشور) دست زدند که طی آن‌ها دست‌کم ۲۵ تن کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند. بنابر گزارشها، طرفداران مرسی از دانشگاه قاهره و دیگر نقاط شهر به سمت ساختمان رادیو تلویزیون روانه شده و در پل شش اکتبر با مخالفان مرسی که از میدان التحریر می‌آمدند درگیر شده‌اند. ارتش می‌کوشید با خودروهای زرهی معترضینِ طرفدار مرسی را پراکنده کند. سخن‌گوی ارتش، شلیک گلوله به سمت معترضین را دروغ خوانده است. همزمان در شهرهای اسکندریه، سوئز، اسماعیلیه و عریش نیز تظاهرات‌هایی در مخالفت با دخالت ارتش و خلع مرسی برپا شد.
تصاویر زیر درگیری بین مسلمانان طرفدار مرسی و مخالفان و ارتش را نمایش می دهد که در ژوئیه ٢٠١٣ مصر را به خون و آتش کشید.


روزنامه به سبک طنز

این تصاویر در سال ٢٠١٠ تهیه شده.


مارتین لوتر کینگ رهبر سیاهپوست جنبش حقوق مدنی آمریکا

مارتین لوتر کینگ جونیور (به انگلیسی: Martin Luther King, Jr.)‏ (۱۵ ژانویه ۱۹۲۹ - ۴ آوریل ۱۹۶۸) رهبر سیاهپوست جنبش حقوق مدنی ایالات متحده آمریکا بوده است.
وی در یک خانوادهٔ متوسط در آتلانتا جورجیا به دنیا آمد. پدر و پدربزرگ وی از رهبران فرقهٔ باپتیست (تعمیدگرا) بودند و همین تمایلات مذهبی موجب ادامه تحصیل وی در رشتهٔ علوم دینی شد.
درپی بازداشت رزا پارکس، زن سیاهپوستی که با بلند نشدن از روی صندلی یک اتوبوس عمومی برای یک سفیدپوست زندانی شد، کینگ جوان رهبری جنبش تحریم سیاهپوستان را برعهده گرفت و به‏‏‌عنوان یک فعال مبارزه با تبعیض نژادی در سرتاسر ایالات متحده آمریکا شهرت یافت. در سال ۱۹۵۷ به‌همراه ۶۰ رهبر سیاهپوست دیگر سازمانی را بنیان گذاشت که بعدها به کنفرانس رهبران مسیحی جنوب شناخته شد. وی در مبارزه علیه نژادپرستی از تعالیم مسیح، آبراهام لینکلن و مهاتما گاندی پیروی می‌کرد.
مارتین لوتر کینگ در سال ۱۹۶۳ به‏‏‌عنوان مرد سال ازسوی مجله تایم برگزیده شد و در سال ۱۹۶۴ به‌عنوان جوان‌ترین فرد جایزه صلح نوبل را دریافت کرد. اوج فعالیت‌های مبارزاتی مارتین لوتر کینگ در دههٔ ۱۹۶۰ و برای تصویب قانون حقوق مدنی بود. وی در سال ۱۹۶۳ در گردهمایی بزرگ طرفداران تساوی حقوق سیاهان که دربرابر بنای یادبود آبراهام لینکلن در واشنگتن دی‌سی برگزار شد، معروفترین سخنرانی خود را به‌نام «رویایی دارم» انجام داد که از مهم‌ترین سخنرانی‌ها در تاریخ آمریکا به‌شمار می‌آید. دکتر لوتر کینگ در این سخنرانی، که در آن عبارت «رویایی دارم» تکرار می‌شد، درباره آرزوی خود سخن گفت و ابراز امیدواری کرد که زمانی آمریکا طبق مرام و آرمان خویش زندگی کند و تحقق مساوات و برابری ذاتی انسان‌ها را به چشم ببیند.
مارتین لوتر کینگ در ۴ آوریل ۱۹۶۸ در شهر ممفیس ایالت تنسی ترور شد.

در سال ۱۹۸۶ مقرر شد برای بزرگداشت یاد وی در ایالات متحده آمریکا سومین دوشنبهٔ ماه ژانویه تعطیل رسمی اعلام شود.
تصاویر زیر مربوط به سخنرانی او  به‌ نام «رویایی دارم»  می باشد.


چند مدل از پادری های سال ٢٠١٢ میلادی


محیط های کار در بنگلادش در سال ٢٠١٣ میلادی

جمهوری خلق بَنْگِلادِش (به بنگالی: গণপ্রজাতন্ত্রী বাংলাদেশ)‏ کشوری است واقع در جنوب قارهٔ آسیا و شرق هند،

پایتخت آن داکا و جمعیت آن ۱۴۸ میلیون نفر است. واحد پول بنگلادش تاکا نام دارد و زبان رسمی آن بنگالی است. زبان بنگالی از ریشه زبان‌های هندوآریایی است و خط ویژه خود را دارد. از زبان انگلیسی نیز در آموزش عالی و دادگستری استفاده زیادی می‌شود و طبقه متوسط و بالا از آن به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند. ۹۸ درصد از مردم این کشور از قوم بنگال هستند.
واحد پول بنگلادش تاکا با واحد جزء (پَیسه) است. این کشور از اعضای کشورهای همسود (مشترک‌المنافع) است، صادرات بنگلادش نیز پوشاک و الیاف کنف می‌باشد.

بنگلادش با جمعیتی سریعاً در حال رشد یکی از فقیرترین کشورهاست و به کمک خارجی شدیداً وابسته است. کشاورزی و دامداری بیش از ۷۰٪ جمعیت را به خود اختصاص می‌دهد. برنج در بیش از سه چهارم زمین قابل کشت تولید می‌شود. با وجود حاصلخیزی زمین، محصول اغلب با سیل و توفان از بین می‌رود. در ۱۹۹۲ طرحی بزرگ با عنوان طرح مهار سیل آغاز شد، که طبق آن مسیر رودخانه‌ها تغییر کرده و دیواره آنها مرتفع خواهد شد. کشت تجاری عمده کشور چای و کنف است که بنگلادش ۹۰٪ تولید جهانی کنف را در دست دارد. صنایع معدنی کم است ولی ذخایر گاز طبیعی وجود دارد.


مراسم عمامه گذاری در مدرسه دارالشفاء قم

مراسم عمامه گذاری ظهر روز دوشنبه ١ آذر 1389 با حضور آخوند صافی گلپایگانی در مدرسه دارالشفاء قم برگزار شد.


طاق بستان

طاق‌بستان مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد. چند صحنه تاریخی از جمله تاج‌گذاری خسرو پرویز، تاج‌گذاری اردشیر دوم، تاج گذاری شاهپور دوم و سوم و همچنین چند سنگ‌نوشته (کتیبه) به خط پهلوی کتیبه‌ای در آن کنده‌کاری شده است. وجود کوه و چشمه در این مکان، آن را به گردشگاهی روح‌فزا تبدیل نموده که از زمان‌های دیرین تا به امروز مورد توجه بوده است.
تصاویر زیر در سال ١٣٩٣ جمع آوری شده است.


شهر سوخته اما پیشرفته

شهر سوخته نام بقایای شهری باستانی است که در ۵۶ کیلومتری زابل در استان سیستان و بلوچستان و در حاشیه جاده زابل-زاهدان واقع شده‌است.ایرانیان پیش از آریایی هاحدود 6000سال پیش در این شهر زندگی می کردند
شهری که گفته می‌شود پیشرفته‌ترین شهر جهان قدیم بوده‌است و حتا بسیار پیشرفته‌تر از شهر کرت که سینوهه در کتاب خود از آن یاد کرده‌است.به اعتقاد برخی باستان‌شناسان اگر بخواهیم به معنای کامل و دقیق شهر توجه کنیم،این شهر را باید قدیمی‌ترین شهر دنیا دانست چرا که معدود شهرهای پیش از آن، از نظر امکانات و اصول شهرنشینی با آن قابل مقایسه نیستند.
برای نخستین بار در شهر سوخته یك چشم مصنوعی متعلق به 4800 سال پیش كشف شد. این چشم مصنوعی متعلق به زنی 25 تا 30 ساله بوده که در یکی از گور های شهر سوخته مدفون شده بوده است.
جمجمه زن صاحب چشم مصنوعی شهر سوخته ٬ چشم مصنوعی روی جمجمه او دیده می‏شود.
چشم مصنوعی یافت شده در چشم چپ او کار گذاشته شده و با وجود گذشت زمان نزدیک به 4500 سال از ساخته شدن آن هنوز سالم است. جنس این چشم مصنوعی یافت شده هنوز بطور کامل مشخص نشده است اما به نظر می رسد در ساخت آن از قیر طبیعی مخلوط به نوعی چربی جانوری استفاده شده است. در روی این چشم مصنوعی ریزترین مویرگ‌های داخل چشم توسط مفتول‌‌های طلایی به قطر كمتر از نیم میلی‌متری طراحی شده‌اند. مردمك این چشم در وسط طراحی شده و تعدادی خطوط موازی كه تقریباً یك لوزی را تشكیل می‌دهند در پیرامون مردمك دیده می‌شود.


مبارزه با ارازل و اوباش در سال ١٣٩١ خورشیدی ( +18 )

نیروی انتظامی در موارد متعددی در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی به خشونت متوسل شده‌است. در جریان اجرای این برنامه، نیروهای نقاب دار پلیس، در قالب طرح «جمع آوری اوباش»، شب هنگام به منازل افراد یورش برده و پس از بیرون کشیدن آنان از منزل، آنان را در مقابل چشم ساکنان مورد ضرب و شتم و شکنجه علنی قرار می‌دادند.
بیشتر این بازداشت شدگان در سوله‌ای در کهریزک نگهداری می‌شوند (سوله کهریزک) و زندانیان حق استفاده از هواخوری را نداشته‌اند و تنها یک بار در روز اجازه دستشویی رفتن داشتند و آب و غذای آنها به شدت جیره‌بندی شده بود..
رفتار خشونت آمیز نیروی انتظامی در برخورد با متهمان، توسط رسانه‌ها و نیز مردم عادی تصویربرداری و پخش شده‌است. صحنه‌هایی مانند یورش به منزل اوباش و خرده فروشان مواد مخدر، ضرب و شتم آنان و پیکرهای خون آلود متهمین نه تنها از سوی رسانه‌های مخالف حکومت بلکه از سوی رسانه‌های دولتی و صدا و سیما نیز پخش شدند. برای اولین بار در ایران، پلیس تصاویر این اقدامات را رسما از صدا و سیما، روزنامه هاو خبرگزای‌ها پخش کرد.

هم چنین خبرگزاری ایسنا نیز در گزارشی به دستگیری گسترده و بی دلیل جوانان در جنوب تهران  پرداخت که بلافاصله از سایت این خبرگزاری حذف شد .

۶ نفر از بازداشت شدگان سوله کهریزک از شدت جراحت در بازداشتگاه مردند. نیروهای امنیتی خانواده‌های آنان را تهدید کرد که اسامی کشته‌شدگان را اعلام نکنند و برای دادخواهی اقدام نکنند.


سرکوب جوانان در جمهوری اسلامی زیر نام مبارزه با ارازل و اوباش

نیروی انتظامی در موارد متعددی در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی به خشونت متوسل شده‌است. در جریان اجرای این برنامه، نیروهای نقاب دار پلیس، در قالب طرح «جمع آوری اوباش»، شب هنگام به منازل افراد یورش برده و پس از بیرون کشیدن آنان از منزل، آنان را در مقابل چشم ساکنان مورد ضرب و شتم و شکنجه علنی قرار می‌دادند.
بیشتر این بازداشت شدگان در سوله‌ای در کهریزک نگهداری می‌شوند (سوله کهریزک) و زندانیان حق استفاده از هواخوری را نداشته‌اند و تنها یک بار در روز اجازه دستشویی رفتن داشتند و آب و غذای آنها به شدت جیره‌بندی شده بود..
رفتار خشونت آمیز نیروی انتظامی در برخورد با متهمان، توسط رسانه‌ها و نیز مردم عادی تصویربرداری و پخش شده‌است. صحنه‌هایی مانند یورش به منزل اوباش و خرده فروشان مواد مخدر، ضرب و شتم آنان و پیکرهای خون آلود متهمین نه تنها از سوی رسانه‌های مخالف حکومت بلکه از سوی رسانه‌های دولتی و صدا و سیما نیز پخش شدند. برای اولین بار در ایران، پلیس تصاویر این اقدامات را رسما از صدا و سیما، روزنامه هاو خبرگزای‌ها پخش کرد.

هم چنین خبرگزاری ایسنا نیز در گزارشی به دستگیری گسترده و بی دلیل جوانان در جنوب تهران  پرداخت که بلافاصله از سایت این خبرگزاری حذف شد .

۶ نفر از بازداشت شدگان سوله کهریزک از شدت جراحت در بازداشتگاه مردند. نیروهای امنیتی خانواده‌های آنان را تهدید کرد که اسامی کشته‌شدگان را اعلام نکنند و برای دادخواهی اقدام نکنند.
تصاویر زیر مربوط به سالهای ١٣٨٧ , ١٣٨٨ و ١٣٨٩ خورشیدی می باشد.


ایبیزا بهشت جشن و پارتی در اسپانیا ( +18 )

یابسه (یا ایبیزا یا ایویزا) (به اسپانیایی: Ibiza)‏ نام یک جزیره کاتالانیایی در جزایر بالئارس در اسپانیا است. این جزایر در دریای مدیترانه قرار دارند.

يابسه صحنه‌ای فعال در تولید موسیقی و جذب گردشگر موسیقی پسند سبک چیل آوت و تکنو در جهان دارد.
کافه دل مار بطور نمونه در این شهر شهرت فراوانی در این زمینه دارد.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٣ میلادی می باشد.


بعد از این در واقعی بودن هر عکسی شک کنید !!!

این عکسها همه از روی ماکت های دست ساز گرفته شده.
هنرمندی با نام Matthew Albanese با هنر فوق العاده خود و با بکار گیری لوازم نه چندان پیچیده صحنه های فوق العاده ای از طبیعت خلق میکند که چشم هر بیننده ای را خیره می کند.
تصاویر زیر نمونه ای از کارهای او تا سال ٢٠١٣ میلادی می باشد.


آبادان قدیم

آبادان مرکز شهرستان آبادان، در جنوب غربی ایران و در استان خوزستان واقع است. پس از اهواز این شهر مهم‌ترین شهر خوزستان است. این شهر همچنین دارای فرودگاه و بندر است و به دلیل داشتن پالایشگاه نفت و راهبردی بودن و هم‌مرزی با کشور عراق، از زمان جنگ جهانی دوم یکی از مهم‌ترین شهرهای خاورمیانه و ایران بوده‌است. یکی از بزرگ‌ترین پالایشگاه‌های نفت جهان (پالایشگاه نفت آبادان) در این شهر قرار دارد. نفت از اغلب مناطق خوزستان با لوله به این شهر می‌رسد و پس از تصفیه به کلیه جهان صادر می‌شود. نزدیکترین شهر به آبادان، خرمشهر است که حدود ۱۵ کیلومتر با این شهر فاصله دارد.

آبادان تا سال ۱۳۵۵ خورشیدی از نظر جمعیت شهر نخست استان خوزستان بود و پس از آن سال جای خود را در رتبه يكم به اهواز داد.
تصاویر زیر مربوط به قبل از کوتای سال ١٣٥٧ می باشد.


يكی از عجايب هفتگانه جديد جهان

شهر پترا در اردن
برای 600 سال فكر میكردند این شهر در میان بیابان اردن گم شده،‌مانند قاره گمشده آتلانتیس ....
یك مكتشف سوئیسی كه تصمیم گرفته بود آنرا پیدا كند، از جاده ای باریك، از میان كوههای سنگی كویر سفر كرد.
تصور كنید هیجان را وقتی برای اولین بار به پترا رسید و این منظره را در قرن نوزدهم مشاهده كرد!


حفره خروجی آب سد مونتیسللو

سد مونتیسللو در ایالت كالیفرنیای آمریكا واقع شده است. این سد به خروجی آب جالبش معروف میباشد كه 48,400 فوت مكعب آب را در هر ثانیه از سد خارج میكند. قطر این حفره 27 متر میباشد.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٢ میلادی می باشد.


زعفرانی که سفره ها را رنگین می کند از این چهره ها رنگ گرفته است!

زعفرانی که سفره های ما را رنگین می کند و پلوهای ایرانی را خوشبو و مطبوع می کند و اشتهای همه ما را تحریک می کند، خود به خود به عمل نمی آید. این زعفران محصول رنگ رنج دختران و پسران کوچک و زنان و مردانی است که از جانشان مایه می گذارند. آن هایی که زانوانشان در اثر کار بصورت نشسته، همیشه درد می کند. آن هایی که کمر و پشت شان مدام درد می کند زیرا باید بصورت خم شده یا نشسته کار کنند. و سهم آن ها از از این رنج چقدر است؟ آیا به زندگی سخت آنها هیچ اندیشیده اید؟
برداشت زعفران یا طلای سرخ محصول ممتاز و برتر استان خراسان جنوبی از زمینهای کشاورزی است.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٠ میلادی می باشد.


قبیله توراجا در اندونزی ( +18 )

در مراسم تدفین منطقه «تانا توراجا» در اندونزی کارهای خیلی زیادی انجام می‌شود. این مراسم با موسیقی، رقص و مهمانی با تعداد زیادی مهمان برگزار می‌شود. پس واضح و مبرهن است که مرگ در این منطقه خرج و مخارج بسیاری می‌طلبد. و برای همین بستگان متوفی اجازه به تعویق انداختن این مراسم را دارند و اجباری ندارند که فورا مراسم را بجا آورند. آنها می‌توانند جنازه را در قنداق بپیچند تا زمانی که برای این کار پول پس انداز کنند. پول جمع کردن برای مراسم شاید هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سالها به طول انجامد. تا آن زمان با جنازه مثل یک بیمار رفتار می‌کنند که این رفتارها شامل صحبت کردن با جنازه و دیگر فعالیتهای معمولی روزانه می‌شود. مراسم تدفین اصلی زمانی اتفاق می‌افتد که تمام فامیل برای آن آماده شده باشند و بعد از آن جسد را در تابوت یا در غار می‌گذارند یا آن را از صخره یا لبه پرتگاه اویزان می‌کنند.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٠ میلادی می باشد.


خودروی پرنده

شرکت ترافوجیا ترانسیشن در سال ٢٠٠٩ میلادی توانست اجازه اولین پرواز آزمایشی خود را از مسئولین مربوطه در نیویورک دریافت کند.
در این پرواز آزمایشی که تصاویر آن را در زیر می بینید یک خودرو دو منظوره برای پرواز در آسمان و حرکت بر روی زمین به نمایش درآمد.
تا کنون تعداد زیادی از این خودرو دو منظوره پیش فروش شده , اما اینکه آیا این خودرو تا کنون در اختیاران مشتریانی که آن را پیش خرید کرده اند قرار گرفته یا خیر اطلاعی در دست نیست.


گچ بری‌هایِ ۱۷۰۰ ساله کاخ اردشیر بابکان

کاخ اردشیر بابکان یا آتشکده فیروزآباد در دوران اردوان پنجم آخرین پادشاه اشکانی به دست اردشیر بابکان بنیان‌گذار سلسلهٔ ساسانی در سده ۳ میلادی ساخته شد. کاخ اردشیر بابکان از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری فیروزآباد است.

این کاخ دارای تالارهای تو در تو است و با گذشت ۱۸۰۰ سال گچ‌بری قسمت بالای دیوارهای داخلی آن همچنان سالم مانده‌است. در ضلع شرقی کاخ، چهار ساختمان گنبدی شکل عظیم وجود دارد، این گنبدها به وسیلهٔ فیل‌پوش بالا رفته که مشابه آن در قلعه دختر (قلعه اردشیر) دیده می‌شود. قسمتی از نوک سقف گنبدها در دایره‌ای به قطر یک متر باز است. در ضلع شمالی خارج از دیوار کاخ نیز چشمه‌ای زلال از دل خاک می‌جوشد و استخری طبیعی جلوی این چشمه به وجود آمده‌است. نهری از کنار دیوار شرقی کاخ عبور می‌کند که موجب آبادانی شهر گور و کاخ ساسانی بوده‌است. کمی بالاتر از کاخ آتشدانی برای مراسم مذهبی وجود دارد. وجود چهار عنصر طبیعی آب، باد، خاک و آتش امتیار ویژه‌ای به این منطقه داده‌است.

به علت قرار گرفتن این کاخ در کنار چشمه «قمپ آتشکده» آن را آتشکده فیروزآباد نیز می‌نامند.

تصاویر مربوط به سال ١٣٩٢ خورشیدی می باشند.


ز شير شتر خوردن و سوسمار

در سال ٢٠٠٧ میلادی بزرگترین هواپیمای مسافری که تا کنون ساخته شده بود ، بیرون آشیانه ای در تولوز فرانسه جا گرفته ، بدون اینکه حتی یک ساعت پرواز کرده باشد.

 خدمه پرواز ابوظبی برای طی مراحل تست اولیه روی زمین مثل دور گرفتن موتور قبل از تحویل به خطوط هوایی الاتحاد وارد هواپیما می شوند.

این خدمه هواپیما را به محوطه باند تاکسی می کنند (می کشند) و در این موقع هر چهار موتور هواپیمای خالی را در حد قدرت بلند شدن روشن می کنند بدون خواندن دفترچه راهنمای لازم این پرسنل سرنخی از میزان سبک بودن این هواپیمای خالی نداشتند.

 اخطار تیک آف در کابین خلبان به صدا در می آید چرا که خدمه هر چهارموتور را با تمام قدرت روشن کرده اند. کامپیوترهای هواپیما این گونه درک می کند که خلبانان قصد بلند شدن دارند در صورتی که هنوز بقیه لوازم را تنظیم نکرده اند.
در این هنگام یکی از خدمه تصمیم میگیرد که جهت از کار انداختن صدای آلارم فیوز سنسور ارتفاع سنج را از کار بندازد. این کار باعث می شود که هواپیما تصور کند در حال پرواز است. و در این موقع کامپیوتر ها تمام ترمزها را رها می کنند و هواپیما با سرعت به جلو می رود.

 خدمه نمی فهمند که این یک مزیت ایمنی است چرا که هواپیما نمی تواند با ترمز فرود بیاید. هیچ کدام از هفت خدمه عرب به عقلشان نمی رسد که قدرت موتور را کاهش دهد بنابر این هواپیمای جدید 200 میلیون دلاری با مانع تصادف می کند و از بین می رود.


کار هنر سه بعدی بر روی فنجان قهوه

تصاویر زیر مربوط به هنرمند ژاپنی کازوکی یاموموتو می باشد که در سال ٢٠١٢ میلادی تهیه شده.


جاذبه های گردشگری بوشهر

استان بوشهر از استان‌های جنوبی ایران است که در حاشیه خلیج فارس قرار دارد. این استان با مساحتی حدود ۲۷٬۶۵۳ کیلومتر مربّع، جمعیّتی برابر ۸۸۶٫۲۶۷ نفر دارد. استان بوشهر بین ۲۷درجه و ۱۴دقیقه تا ۳۰درجه و ۱۶دقیقه عرض شمالی و ۵۰درجه و ۶دقیقه تا ۵۲درجه و ۵۸دقیقه طول شرقی از نصف‌النهار گرینویچ قرار دارد. این استان از شمال به استان خوزستان و قسمتی از کهکیلویه و بویراحمد، از جنوب به خلیج فارس و قسمتی از استان هرمزگان، از شرق به استان فارس و از غرب به خلیج فارس محدود است. استان بوشهر با خلیج فارس بیش از ششصد کیلومتر مرز دریایی دارد و از اهمیّت راهبردی و اقتصادی برخوردار است.این استان یکی از استان‌های مهّم جنوبی کشور ما است که از طریق خلیج فارس برای واردات و صادرات اهمّیّت دارد.


بمب سکسی-سوسیالیستی: وزیر ورزش برهنه ونزوئلا

الخاندرا بِنیتس (به اسپانیایی: Alejandra Benítez)‏ زاده ۷ ژوئن ۱۹۸۰ در شهر کاراکاس، شمشیرباز اهل کشور ونزوئلا است و به نمایندگی کشورش در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۴، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ در رشته شمشیربازی شرکت کرد.
بنیتس در ماه مارس ۲۰۱۳ در کابیته نیکلاس مادورو به عنوان وزیر ورزش انتخاب شد.


بزرگترین کشتی دنیا با امکاناتی فوق العاده

اوئیسیس آو دسیز (به انگلیسی: Oasis of the Seas)‏ نام یک کشتی مسافربری-تفریحی است. این کشتی بزرگترین کشتی کروز جهان است.
ساخت این کشتی ۲ سال بطول انجامید و توسط فنلاند انجام گرفت.

این کشتی در فورت لادردیل در فلوریدا در آمریکا مستقر است.
این کشتی در سال ٢٠٠٩ میلادی به آب انداخته شد و تصاویر زیر مربوط به اولین سفر این کشتی می باشد.


گودال اوداچنایا

گودال اوداچنایا یک معدن الماس است که در جمهوری یاقوتستان روسیه قرار دارد. عمق این گودال در حدود ۶۰۰ متر است و از نظر وسعت سومین معدن رو باز زمین است. این معدن در سال ۱۹۹۵ کشف شد و صاحبان این معدن، قصد توقف بهره‌برداری از این معدن را در سال ۲۰۱۰ داشتند. این معدن الماس، متعلق به شرکت الروسا می‌باشد.


صيد ماهی در محمود آباد

شهرستان محمودآباد یکی از شهرستان‌های استان مازندران است. مرکز این شهرستان شهر محمودآباد است. این شهرستان از شمال به دریای مازندران، از شرق به شهرستان بابلسر، ازغرب به شهرستان نور و از جنوب به شهرستان آمل محدود است و از راه آمل به تهران متصل می‌شود.
تصاویر زیر مربوط به سال ۲۰۱۰ میلادی می باشد.


کشف گودزیلا در نیوزیلند

سال ۲۰۱۳ میلادی در پی طوفان شدیدی كه در خلیج "پلنتی" در نیوزیلند اتفاق افتاده بود، لاشه یک جانور ناشناخته كه حدود 9 متر طول داشت در ساحل "پوكهینا" پیدا شد.
یوزیلند فاصله زیادی با دیگر خشکی‌های کره زمین دارد، به طوریکه استرالیا نزدیکترین همسایه این سرزمین در دو هزار کیلومتری آن قرار دارد، دریای میان این دو کشور به دریای تاسمان معروف است. نزدیکترین همسایگان این کشور از شمال جزایر تونگا، فیجی، نیوکالدونیا هستند.
قسمت اعظم بدن این جانور، پوسیده و توسط آب دریا برده شده است و تنها سر او تقریبا بطور كامل قابل مشاهده بود.

برخی از كارشناسان، این جانور را نوعی مارماهی عظیم الجثه یا كروكودیل میدانند، اما به اعتقاد عده‌ای دیگر، این هیولا باقیمانده اجداد ماقبل تاریخ خود است.

محققان این جانور ناشناخته را برای بررسیهای بیشتر به آزمایشگاه منتقل كرده اند.


عکسهای میمون مادری که برای نجات جون بچه مصدومش تلاش میکنه

در سال ۲۰۱۰ میلادی تصاویری از هند منتشر شد که توجه بسیاری را به خودش جلب کرد.
در این تصاویر یک میمون مادر برای نجات فرزندش که بر اثر تصادف با موتور سیکلت در میان خیابان مجروح روی زمین افتاده تلاش می کند.