گزارش های تصویری: 2015-03-01

تفاوت میان فقرا و ثروتمندان

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠٠٩ میلادی می باشند.
حیف و میل مواد غذایی در کشورهای عربی


پوستر فیلم های قدیمی ایرانی

نزدیک به تمام فیلم‌های پیش از انقلاب ایران، به دلایلی چون عدم وجود پوشش حجاب، رقص و آواز، پس از انقلاب غیر قابل پخش تشخیص داده شده‌اند. از این میان می توان به چند استثنا مثل فیلم گاو اشاره کرد که در سال ۱۳۸۲ در سینما سپیده اکران محدودی داشت و همچنین فیلم ساز دهنی (فیلم) ساخته امیر نادری و طبیعت بی جان (فیلم) ساخته سهراب شهید ثالث که از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شدند.


تصاویر کمیاب از آرامگاه کوروش

آرامگاه کورش در گوشه جنوبی محوطه‌ای جا دارد که زمانی بوستان شاهی پاسارگاد بوده‌است و از سنگ‌های آهکی سفیدی که به زردی متمایل است و احتمالاً از معدن سیوند تأمین شده‌است، بنا شده‌است. ساختمان آرامگاه دو هزار و پانصد سال در برابر عوامل مخرب طبیعی و غیرطبیعی پایداری کرده‌است و هنوز در دشت پاسارگاد پابرجاست. قاعده یا زیربنای اصلی آن سکویی است سنگی که طرح آن یک مربع مستطیل به طول ۱۳٫۳۵ متر و عرض ۱۲٫۳۰ متر می‌سازد. این ساختمان از دو قسمت کاملاً متمایز تشکیل شده‌است؛ یک سکوی سنگی شش پله‌ای، و یک اتاق با سقف شیروانی بر فراز پله ششم.
ارتفاع کلی بنا اندکی بیش از ۱۱ متر است. سکوی اول — که پلهٔ اول را تشکیل می‌دهد — ۱۶۵ سانتیمتر ارتفاع دارد، اما حدود ۶۰ سانتیمتر آن در اصل نتراشیده و پنهان بوده‌است، یعنی این هم مانند پلکان دوم و سوم دقیقاً ۱۰۵ سانتیمتر ارتفاع داشته‌است. پلکان چهارم و پنجم و ششم هر یک ۵۷٫۵ سانتیمتر ارتفاع دارند. پهنای سکوها نیم متر است و سطح سکوی ششمین که قاعده اتاق آرامگاه را تشکیل می‌دهد، حدود ۶٫۴۰ متر در ۵٫۳۵ متر است.
اتاق آرامگاه دارای ۳٫۱۷ متر طول، ۲٫۱۱ متر عرض و ۲٫۱۱ متر ارتفاع است. دیوارش ستبر است و تا ۱٫۵ متر ضخامت دارد و از چهار ردیف سنگ نیک تراشیده، درست شده‌است. ردیف‌های اول و دوم بلندتر از ردیف سوم و چهارم‌اند و در ضلع شمال غربی ظاهراً دری دو لنگه که کشویی باز می‌شد، وجود می‌داشت که اینک از بین رفته‌است. مدخل کنونی ۷۸ سانتی‌متر پهنا و ۱۴۰ سانتی‌متر بلندی دارد و آستانه آن نیز عمیق است. در هر یک از دو گوشه آستانهٔ کوچک، یک فرورفتگی برای پاشنه درها درست کرده‌اند و شیارهایی افقی به عمق ۱۶ سانتیمتر در یک سمت و ده سانتی متر در سمتی دیگر، تا دو لنگه در هنگام باز شدن در آن‌ها راه یابند و جای گیرند.
تصاویر زیر مربوط به قبل از سال ١٣٩٠ خورشیدی می باشد.


شهری با خانه‌هایی از خشت و چوب

«آشیانه‌ی عقاب»، این معنای واژه‌ی «آلاشت» است. شهری کوچک که خود بخشی از شهر «سوادکوه» از استان مازندران است. زیبایی این خطه از شمال کشورمان شگفت‌انگیز است. جنگل، رودخانه، آبشار، هوایی پاک و... یکجا در آلاشت پیدا می‌شوند.
مردم آلاشت کارهای دستی زیبایی نیز دارند که از آنها می توان؛ جاجیم، گلیم، جوراب و... را نام برد. این شهر «منطقه‌ی نمونه‌ی گردشگری» نیز هست و گردشگران به آسانی می توانند به آن بیایند و تا هر هنگام می‌خواهند بمانند و از زیبایی‌هایش بهره ببرند.
در این شهر تنها رصدخانه‌ی شمال کشور نیز ساخته شده است. هوای پاک آلاشت آنجا را بهترین جا برای دیدن کیهان از دریچه‌ی دوربین کرده است.
اما آلاشت یک موزه‌ی مردم‌شناسی نیز دارد. در این موزه ابزارها، دست‌سازهای مردم آلاشت و هرآنچه با زندگی آنها در پیوند بوده است گذاشته شده است. این موزه که امروزه به نام «موزه‌ی مردم‌شناسی شهرداری آلاشت» شناخته می‌شود، زادگاه «رضا شاه پهلوی» بوده است. سالانه ده‌ها هزار تن از این موزه دیدن می‌کنند تا یکی از پربیننده‌ترین موزه‌های آن دوروبر باشد.
شهر آلاشت بر سر راه تهران به سوادکوه است. در پلیس‌راه آزادمهر راهی به سوی باختر از بزرگراه جدا شده که پس از 35 کیلومتر و گذر از میان جنگل و کوه به آلاشت زیبا می‌رسد.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٤ میلادی می باشند.


پوسترهائی با طرح آرامگاه کوروش

پوسترهای زیر بین سالهای ١٣٨٠ تا ١٣٩٠ خورشیدی طراحی و منتشر شده اند.


کیم کارداشیان ( +18 )

کیمبرلی نوئل کارداشیان (به انگلیسی: Kimberly Noel Kardashian)، (به ارمنی: Քիմ Քարդաշյան) (زادهٔ ۲۱ اکتبر ۱۹۸۰ در آمریکا)، شخصیت مطرح دنیای رسانه و سرگرمی، مدل، بازرگان، بازیگر و شخصیت تلویزیونی اهل آمریکا می‌باشد.
کیم پیش از پیشرفت در شغلش به عنوان ستاره برنامه‌های واقع نما، ابتدا به خاطر ظهور در یک ویدئوی سکس بر سر زبان‌ها افتاد. گفته‌شد او بعدها در دادگاه ۵ میلیون دلار غرامت دریافت کرد. او با درخشش در مجموعهٔ واقع نمای همراه با کارداشیان‌ها که از شبکه ای! پخش می‌شود و آن را با خانواده‌اش اجرا می‌کند؛ مشهور شد.

وی در چندین خط تولید پوشاک و عطر فعالیت دارد. در سال ۲۰۱۰ (۱۳۸۹) کیم با ۶ میلیون دلار درامد، پر درامدترین ستارهٔ برنامه‌های واقع نما شد.
کارداشیان زادهٔ لس آنجلس کالیفرنیا، دختر رابرت کارداشیان، وکیل مدافع و کریس جنر است.

پدر کیم از سومین نسل ارمنی‌های آمریکایی و مادرش از تبار هلندی و اسکاتلندی است. پدرش بیشتر شهرتش را بخاطر وکیل مدافع شدن اونتال جیمز در طی یک ماجرای قتل بدست آورد، او در ۳۰ سپتامبر ۲۰۰۳ در گذشت.
تصاویر زیر در سال ٢٠١٤ میلادی از وی منتشر شد.


قدیمی ترین تصاویر پارسه ( تخت جمشید )

تخت جمشید یا (پارسه، پرسپولیس، پرسه پلیس، هزارستون و یا چهل منار) که در شمال شهرستان مرودشت در شمال استان فارس (شمال شرقی شیراز) جای دارد، فاصله این مکان تاریخی توریستی تا مرکز استان ۵۰ کیلومتر می‌باشد.
نام یکی از شهرهای باستانی ایران است که طی سالیان پیوسته، پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخامنشیان بوده‌است. در این شهر باستانی بنایی به نام تخت جمشید وجود دارد که در دوران زمامداری داریوش بزرگ، خشایارشا و اردشیر اول بنا شده‌است و به مدت حدود ۵۰ سال، مرکزی برای برگزاری مراسم آیینی و جشن‌ها به ویژه نوروز بوده‌است. در نخستین روز سال نو گروه‌های زیادی از کشورهای گوناگون به نمایندگی از ساتراپی‌ها یا استانداری‌ها با پیشکش‌هایی متنوع در تخت جمشید جمع می‌شدند و هدایای خود را به شاه پیشکش می‌کردند.
 بنیانگذار تخت جمشید داریوش بزرگ بود، البته پس از او پسرش خشایارشا و نوه‌اش اردشیر یکم با گسترش این مجموعه به بزرگی آن افزودند. بسیاری از آگاهی‌های موجود که در مورد پیشینه هخامنشیان و فرهنگ آنها در دسترس است به خاطر سنگ نبشته‌هایی است که در این کاخ‌ها و بر روی دیواره‌ها و لوحه‌ها آن حکاکی شده‌است.
 باور تاریخدانان بر این است که اسکندر مقدونی سردار یونانی در ۳۳۰ پیش از میلاد، به ایران حمله کرد و تخت جمشید را به آتش کشید و احتمالاً بخش عظیمی از کتابها، فرهنگ و هنر هخامنشی را با اینکار نابود نمود. با این‌حال ویرانه‌های این مکان هنوز هم در شهرستان مرودشت در استان فارس برپا است و باستان شناسان از ویرانه‌های آن نشانه‌های آتش و هجوم را بر آن تأیید می‌کنند.

این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است.
تصاویر زیر مربوط به بین سالهای ١٢٨٠ خورشیدی تا ١٣١٠ خورشیدی می باشند.


قبیله شگفت‌انگیز زنان گردن بلند

قبیله های گردن بلندی که در تپه پادااونگ واقع در شمال تایلند زندگی می کنند یکی از قبیله های شگفت انگیز جهان به شمار می روند. مردم این قبیله در اصل آواره های برمه ای بودند که سال ها پیش وقتی در وطنشان جنگ و خونریزی در گرفت از کشور خود فرار کردند و به تایلند پناه آوردند.
زن های این قبیله رسم عجیب و غریبی برای زیبا جلوه دادن خود دارند. آنها از کودکی به دور گردن خود حلقه های مارپیچی از جنس برنج می بندند و هر سال در روز تولد خود این حلقه ها را باز کرده و پس از جلا دادن و تمیز کردن آن، یک حلقه دیگر هم به این گردن بند عجیب وغریب می افزایند و دوباره آن را دور گردن خود محکم می بندند. گرچه در نگاه اول ممکن است که همه قبیله ها چنین رسم های خاصی مانند پادااونگ ها داشته باشند اما بستن این حلقه های برنجی موجب دراز شدن گردن زن های این قبیله می شود به طوری که اندازه گردن آنها به طور میانگین به 25 سانتی متر می رسد و این یکی از معیارهای عجیب و غریب زیبایی در این قبیله است اما اینکه چرا و چگونه گردن زنان این قبیله بیش از حد طبیعی رشد می کند بدین ترتیب است که در طول زمان، سنگینی این حلقه های برنجی روی شانه های فرد به سمت پایین فشار وارد می کند و باعث می شود تا قفسه سینه به صورت افتاده رشد کند و از این رو گردن بلندتر از حد معمول به نظر می رسد.


از رقص تا بی حجابی و قلیان کشیدن دختران در ملاءعام در سیزده بدر

سیزده‌به‌در سیزدهمین روز فروردین ماه و از جشن‌های نوروزی است. در تقویم‌های رسمی ایران این روز روز طبیعت نامگذاری شده‌است و از تعطیلات رسمی است. برخی بر این باورند در این روز باید برای راندن نحسی از خانه بیرون روند و نحسی را در طبیعت به در کنند. اما برای اثبات اینکه ایرانیان قدیم هم این دیدگاه را داشتند هیچ روایت تاریخی و قابل استنادی وجود ندارد.

بعد از سیزده به در، جشن‌های نوروزی پایان می‌پذیرد.
تصاویر زیر مربوط به نوروز ١٣٩٣ می باشد.


نابودی تندیس آرش و شانزده اسب برنزی

در سال ٢٠١١ میلادی تندیس آرش کمانگیر و شانزده اسب برنزی در میدان امام شهر ساری که در سال 1354 نصب شده بودند و از آثار باستانی محسوب میشدند جمع آوری و نابود شدند .
رئیس شورای شهر ساری گفته است : « بر اساس دستور دادستان وجود مجسمه های اسب در میدان امام چیزی جز اهانت به امام نیست و جمع آوری این مجموعه به شهر داری ابلاغ شد » .
در روزنامه مازندنومه نقل شده است : « مسئولان مرکز استان پس از 32 سال تصمیم گرفتند برای رفع هرگونه بی احترامی به ساحت ارزشمند امام مجسمه هایی را که حدود نیم قرن از نصب آن میگذرد از میدان جمع کنند . دلسوزی برای ارزشهای امام و انقلاب را باید در همه جنبه های زندگی مردم جاری و ساری ساخت .


تماشاگران بازی ایران- بوسنی و هرزگوین!

چهارشنبه چهار تیرماه ١٣٩٣ خورشیدی تيم ملی فوتبال ايران در سومين بازی خود در جام جهانی ۲۰۱۴ برزيل با نتيجه سه بر يک از بوسنی و هرزه‌گوين شکست خورد و از راهيابی به جمع ۱۶ تيم مرحله دوم باز ماند.

گل‌های تيم بوسنی و هرزه‌گوين را ادين ژکو، ميرالم پيانيچ و آوديا ورسايوويچ به ثمر رساندند. گل تيم ايران را رضا قوچان نژاد وارد دروازه تيم حريف کرد.

در اين ديدار، ژکو از تيم ملی بوسنی به عنوان بهترين بازيکن زمين شناخته شد.

بوسنی و هرزه‌گوين تا پيش از اين بازی دو باخت را در برابر تيم‌های نيجريه و آرژانتين در کارنامه خود داشت و عملا از حضور در مرحله دوم باز مانده بود ولی ايران اين بخت را داشت تا با شکست اين تيم و همزمان برنده شدن آرژانتين در برابر نيجريه، برای نخستين بار خود را در مرحله بعد ببيند.


شاهکارهایی بی نظیر اثر مانوئل لائو

نگاهی به تصاویر ارسال شده بیندازید شاهکارهایی بی نظیر و جهانی اثر مانوئل لائو عکاس برجسته ایتالیایی که از سراسر جهان جمع آوری شده است و تماشای آن ها احساس مسرت بخشی به انسان منتقل می کند من تماشای آن ها را به شما پیشنهاد می کنم و امیدوارم دیدن این عکس ها شما را نیز چون من سرشار احساس کند.
این تصاویر آثار این هنرمند عکاس تا سال ٢٠٠٩ میلادی می باشند.


چهارمین سال از جنگ داخلی سوریه

جنگ داخلی سوریه به یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه گفته می‌شود که از ۲۶ ژانویه ۲۰۱۱ شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است.
به نقل از دیده‌بان حقوق بشر سوریه، شمار قربانیان درگیری‌های این کشور بر اساس مستنداتی که این نهاد در اختیار دارد، تا پایان سال ۲۰۱۳ ‎از مرز ۱۲۵ هزار تن گذشته است. بر اساس این گزارش، یک سوم قربانیان یاد شده غیرنظامی بوده‌اند. از این تعداد ۶ هزار و ۳۶۵ تن کودک و ۴ هزار ۲۶۹ تن زن بوده‌اند. شمار کشته‌شدگان مخالف حکومت سوریه ۲۵ هزار ۶۹۹ نفر و کشته‌شدگان نظامی و شبه نظامیان حامی حکومت ۴۸ هزار و ۸۸۰ نفر ذکر شده است. در گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه آمده است که حدود ۳۰۰۰ نفر از قربانیان قابل شناسایی نبوده‌اند. سرنوشت بیش از ۱۰ هزار تن در زندان‌های حکومت سوریه و همینطور ۳ هزار سرباز اسیر نیروهای مخالف حکومت روشن نیست.
تصاویر زیر همگی مربوط به نیمه اول سال ٢٠١٤ میلادی می باشند.


مسابقات رام کردن اسب های وحشی

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٢ میلادی در اروگوئه می باشد که در آن بر اساس یک سنت دیرین به کسی که بتواند بیشتر از دیگران بر روی اسب وحشی رام نشده بماند جایزه داده می شود.


عکسهای سانسور شده از بازی ایران و آرژانتین در رسانه های حکومتی

دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و آرژانتین در مرحله گروهی رقابتهای جام جهانی 2014 برزیل با برتری یک بر صفر تیم آرژانتین خاتمه یافت. لیونل مسی در دقیقه 91 تنها گل این دیدار را به ثمر رساند.

تیم‌های ملی فوتبال ایران و آرژانتین دیدار خود را در مرحله گروهی رقابتهای جام جهانی 2014 برزیل از ساعت 20:30 روز شنبه سی و یک خرداد ماه ١٣٩٣ به قضاوت میلوراد مازیچ صربستانی در ورزشگاه مینیرائو شهر بلوهوریزنته برگزار کردند که این بازی با گل دقیقه 91 لیونل مسی به سود آرژانتین خاتمه یافت.
یم ایران در این بازی با ترکیب علیرضا حقیقی، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، امیرحسین صادقی، احسان حاج صفی(88- رضا حقیقی)، مهرداد پولادی، مسعود شجاعی(75- خسرو حیدری)، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، رضا قوچان‌نژاد و اشکان دژاگه(83- علیرضا جهانبخش) به میدان رفت. در ترکیب تیم آرژانتین هم سرخیو رومه‌رو، پابلو زابالاتا، فدریکو فرناندس، ازکویل گارای، مارکوس روخو، فرناندو گاگو، خاویر ماسچرانو، آنخل دی ماریا، لیونل مسی، گونزالو هیگواین و سرخیو آگوئرو قرار گرفتند.


لحظه شکار یک پلنگ خالدار آمریکایی

تصاویری که در زیر می بینید در سال ٢٠١٣ میلادی در برزیل به ثبت رسیده که لحظه شکار یک سوسمار را توسط پلنگ خالدار آمریکایی نشان می دهد.امکانات رفاهی برای کارتن خواب ها در فرانسه !

دولت فرانسه برای جلوگیری از ازدحام و کارت خوابی در ایستگاه های مترو این شهر اقدام به قرار دادن خانه های چوبی 2 نفره در ایستگاه های این شهر کرده است و طبق این قانون هر شخصی که خارج از این خانه ها در ایستگاه مترو خوابیده باشد بازداشت خواهد شد .نکته جالب در مورد این خانه ها این است که افرادی که این خانه ها در اختیارشان قرار گرفته است تنها شب ها حق دارند از این مکان استفاده کنند !
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠٠٩ میلادی می باشد.


دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و آرژانتین

دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و آرژانتین در مرحله گروهی رقابتهای جام جهانی 2014 برزیل با برتری یک بر صفر تیم آرژانتین خاتمه یافت. لیونل مسی در دقیقه 91 تنها گل این دیدار را به ثمر رساند.

تیم‌های ملی فوتبال ایران و آرژانتین دیدار خود را در مرحله گروهی رقابتهای جام جهانی 2014 برزیل از ساعت 20:30 روز شنبه سی و یک خرداد ماه ١٣٩٣ به قضاوت میلوراد مازیچ صربستانی در ورزشگاه مینیرائو شهر بلوهوریزنته برگزار کردند که این بازی با گل دقیقه 91 لیونل مسی به سود آرژانتین خاتمه یافت.
یم ایران در این بازی با ترکیب علیرضا حقیقی، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، امیرحسین صادقی، احسان حاج صفی(88- رضا حقیقی)، مهرداد پولادی، مسعود شجاعی(75- خسرو حیدری)، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، رضا قوچان‌نژاد و اشکان دژاگه(83- علیرضا جهانبخش) به میدان رفت. در ترکیب تیم آرژانتین هم سرخیو رومه‌رو، پابلو زابالاتا، فدریکو فرناندس، ازکویل گارای، مارکوس روخو، فرناندو گاگو، خاویر ماسچرانو، آنخل دی ماریا، لیونل مسی، گونزالو هیگواین و سرخیو آگوئرو قرار گرفتند.


نقاشی‌های شگفت‌انگیزی که چشمانتان را فریب می‌دهد!

«سیمون هنسی» هنرمند 37 ساله ای است که در شهر بیرمنگام انگلستان زندگی می‌کند که به سبک ‌هایپر رئال یا فوق رئال نقاشی می‌کند. او به دقت جزئیات پرتره را به تصویر می‌کشد.
نقاشی‌های سیمون بازتابی از واقعیت هستند، اما درحقیقت این کارهای هنری حتی از سوژه نقاشی هم پیشتر می‌روند. با به کارگیری دوربین به عنوان اصول نقاشی او قادر است تصاویر غیرواقعی که به عنوان واقعیت‌های ما مورد قضاوت قرار می‌گیرند را بسازد.
نقاشی و تغییر واسطه‌ها مثل تبدیل زبان عکاسی به زبان نقاشی سبب خلق محاسبات دقیق درمیان پروسه تغییر می‌شود. با این حال تصویرسازی بدلی سیمون که از عکاسی سرچشمه می‌گیرد قادر است نقاشی‌هایی خلق کند که به اندازه کافی می‌توانند چشمان ما را بفریبند!
به نقاشی‌ها با دقت نگاه کنید. شما با دیدن جزئیات نقاشی‌های سیمون سرگرم خواهید شد و این کاری است که تنها از عهده او برمی‌آید. سیمون با استفاده از عکس‌های معمولی روزمره نقاشی‌هایی خلق کرده است که ما را به تعجب وامی‌دارد. براستی که خلاقیت بهترین چیز است!
تصاویر زیر بخشی از آثار او تا سال ٢٠١٠ میلادی را نشان می دهد.


انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان (۱۳۹۳)

سومین انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان همزمان با انتخابات شوراهای ولایتی (استانی) در تاریخ ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ در سراسر افغانستان برگزار شد و بر اساس نتایج ابتدایی عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی به دور دوم آن راه یافته‌اند. صلاحیت یازده نامزد برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری تایید شده بود که پس از انصراف سه نفر در نهایت هشت کاندیدا (هر یک به همراه دو معاون) در کارزار انتخاباتی باقی ماندند.
تصاویر زیر مربوط به مرحله اول این انتخابات در فروردین ماه سال ١٣٩٣ خورشیدی می باشد.


پاک کردن نقاشی دیواری در مشهد

در خرداد ماه سال  ۱۳۹۰ خورشیدی  برابر با ماه جون سال ٢٠١١ میلادی نقاشی دیواری میدان فردوسی مشهد به وسعت 5000 متر مربع و با موضوع شاهنامه فردوسی یک شبه توسط نیروهای مذهبی پاک شد و حاصل زحمت بیش از یکسال هنرمندان ملی گرای ایرانی در چند ساعت و در تاریکی شب توسط نیروهای مذهبی  جمهوری اسلامی وابسته به آستان قدس رضوی ناپدید شد و از بین رفت.
ندا رئوفیان، طراح نقاشی شاهنامه در میدان فردوسی  از شدت گریه نمی‌توانست حرف بزند. نمای ۷/ اداره حفاظت املاک و اراضی آستان قدس با پاشیدن رنگ سفید بر روی این نقاشی‌ها که روایت شاهنامه بود، در واقع فردوسی را «روسپید» کرد!


دعوای خیابانی در ایران و دلایل آن

مسئولان سازمان پزشکی قانونی ایران گزارش داده‌اند که آمار پرونده‌های ثبت شده برای نزاع در سه ماهه اول سال ١٣٩٢ خورشیدی ۱۶۵ هزار و ۳۶۵ مورد بوده است. آمار نزاع در مدت مشابه سال ۱۳۹۱ برابر با ۱۶۱ هزار ۵۵۵ مورد بوده است. بدین ترتیب آمار سال ۹۲ افزایش نشان می‌دهد. کل آمار مربوط به سال ۱۳۹۱ برابر است با ۶۱۷ هزار و ۳۵۸ پرونده.
تصاویر زیر مربوط به سالهای ١٣٩٠ , ١٣٩١ و ١٣٩٢ خورشیدی می باشند.


عروس خانوم ها باید مواظب چشمهای تیز و هیز عکاس باشند ( +18 )

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٠ میلادی می باشد.


زنده ماندن معجزه آسای خلبان در جریان سقوط هواپیما

در جریان یک مانور هوایی در سال ٢٠١٠ میلادی که در انگلستان برگذار شد ,خلبان ٣٥ ساله این هواپیمای تمرینی کوچک کنترل هواپیما را از دست داد و در حضور چشم صدها بیننده به زمین سقوط کرد که خوشبختانه به جز چند جراحت جزئی آسیب جدی ندید.
فیلم این سقوط در یوتوب نیز موجود می باشد:
http://youtu.be/zxbulrrQVig


یک زوج خوشبخت یعنی ...

خانم روزه ماری ( Rosemary Siggins ) از کلرادوی آمریکا در سن دو سالگی به دلیل اختلالات ژنتیکی زیر تیغ عمل جراحی قرار گرفت و نیم تنه پائینی خود را از دست داد. او در سال ١٩٩٧ میلادی با دیوید سیگین ( Dave Siggins ) آشنا شد که در نهایت به ازدواج این دو تن انجامید. او در همان سال بر خلاف نظر پزشکان حامله شد و بوسیله عمل سزارین بچه اول خود را به دنیا آورد. تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠٠٧ میلادی می باشد.


تهران از فراز برج میلاد

برج میلاد نام برج مخابراتی چندمنظوره است که در شمال غربی تهران، پایتخت ایران قرار دارد. این برج با ارتفاع ۴۳۵ متر، بلندترین برج ایران، ۶اُمین برج بلند مخابراتی جهان و ۱۹اُمین سازهٔ بلند نامتکی جهان است. این برج با ۱۳ هزار متر زیربنا از نظر وسعت کاربری سازهٔ رأس برج در میان تمامی برج‌های مخابراتی دنیا مقام نخست را دارد. برج میلاد بخشی از یک طرح بزرگ شهری به نام شهستان پهلوی بود که پیش از انقلاب اسلامی ایران در دست احداث بود. اما بیشتر آن پس از انقلاب اجرا نشد.
برج میلاد به دلیل بلندی بسیار و شکل ظاهری متفاوتش، تقریباً از همه جای تهران نمایان است و از این رو، یکی از نمادهای پایتخت ایران به شمار می‌آید.

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٤ میلادی می باشد.


کباب ایرانی

کَباب یکی از معروفترین غذاهای مورد علاقه مردم خاورمیانه بیشتر ایران و قفقاز است که در تهیه و پخت بیشتر کباب‌ها از گوشت قرمز بره یا گوساله استفاده می‌شود و همچنین در اکثر کباب‌ها از پیاز و ادویه‌جات استفاده زیادی می‌شود. نوعی از آنچه در ایران با نام کباب چنجه نامیده می‌شود نیز در کشورهای غربی با نام شیش‌کباب شناخته شده و معروف است. هم‌چنین آنچه در ایران با نام کباب کوبیده معروف است در قفقاز به نام کلی کباب یا در برخی نقاط به نام لوله‌کباب شناخته می‌شود.

کباب را به سیخ فلزی یا چوبی کشیده و در برابر آتش مستقیم قرار می‌دهند تا پخته شود و قطر کباب را هر چه قدر که بخواهند می‌توان مطابق میلشان پهن تر و قطورتر ساخت.

چربی فراوری‌نشده‌ای که در هنگام طبخ غذا از بافت‌های پرچربی یا استخوان‌های گوسفند یا گاو و نیز در هنگام کباب کردن از گوشت خارج می‌شود به «اشک کباب» معروف است.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٢ میلادی می باشد.


انباشت زباله در سواحل ،معابر و مراتع استان مازندران

مازَندَران (به مازندرانی: مازِرون یا مازِندِرون) دربارهٔ این پرونده تلفظ راهنما·اطلاعات استانی در شمال ایران و در کرانه‌های جنوبی دریای مازندران ( یا دریای کاسپین ) می‌باشد. شهرستان ساری ، مرکز استان مازندران و شهرستان بابل پرجمعیت ترین شهرستان استان است. این استان هم مرز با استان‌های گلستان، سمنان، تهران، البرز، قزوین و گیلان است. قله دماوند مرتفع‌ترین قله ایران در مازندران و در شهرستان آمل قرار دارد. این استان از لحاظ جاذبه‌های گردشگری و جذب توریست رتبه یک را در ایران دارا است و از جنگل، دشت، کوه، تاریخ و دریا سود بسزایی می‌برد. مازندران بلندترین (کوه دماوند) و پست ترین(دریای مازندران) یادریای کاسپین نقاط ایران را در خود جای داده است. این استان یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق از لحاظ تراکم جمعیتی و یکی از غنی‌ترین آنها از لحاظ منابع گوناگون زیرزمینی می‌باشد. این استان دارای ۲۲ شهرستان است. مازندران قدیمیترین مردم را در جهان از نظر یک جا نشینی دارد. روز ۱۴ آبان هم روز مازندران نام گذاری شده است.

تصاویر زیر مربوط به فروردين ماه ۱۳۹۳  خورشیدی برابر با  مارس ۲۰۱۴ میلادی می باشد.


تصاویری از فرود فولادوند

فتح الله منوچهری با نام مستعار فرود فولادوند، بازیگر و کارگردان سینما، فعال سیاسی، مجری و مدیر شبکه‌های تلویزیونی ما تی‌وی و یور تی‌وی بود. وی برنامه‌هایی را در نفی  اسلام و جمهوری اسلامی منتشر می‌کرد.

وی فعالیت خود را در دوبله با صحبت در نقش چیچو (در مجموعه فیلم‌های چیچو و فرانکو) آغاز کرد و سپس در سالهای ۱۳۵۱ تا۱۳۵۷ در سه فیلم سینمایی ایرانی شرکت داشت که عبارتند از: خانوم خانوما، وقتی آسمان بشکافد و شهر شراب.

فرود فولادوند همچنین پایه‌گذار گروهی سیاسی به نام «انجمن پادشاهی ایران» بود. بر اساس گزارش سازمان عفو بین‌الملل وی به همراه دو همراه خویش به نام‌های الکساندر ولی‌زاده و ناظم اشمیت از تاریخ ۱۷ ژانویه ۲۰۰۷ در استان حکاری ترکیه و در نزدیکی مرز ایران ناپدید شده‌است. بر اساس این گزارش «این سه نفر توسط ماموران امنیتی جمهوری اسلامی ربوده شده و در ایران زندانی‌اند»


گاوی که به ارتش پناه برد

در ٧ فروردین ماه سال ١٣٩٣ ساعت هشت صبح اتفاق جالبی در یکی از کشتارگاههای شهر هانوفر آلمان رخ داد.

یک گاو وقتی که داشتند او را به داخل کشتارگاه می بردند از دست قصابان  فرار کرد و به حیاط ساختمان ارتش که در کنار این کشتار گاه بود گریخت.

پس از نیم ساعت تعقیب و گریز بلاخره قصابان توانستند این گاو را بگیرند و به کشتارگاه ببرند و پس از معاینه توسط دامپزشک این گار سر بریده شد.

شاهدان می گفتند که این گاو خیلی ترسیده بود و به هر سو می رفت تا بتواند از دست قصابان فرار کند اما راه فراری نداشت و در نهایت به گوشه ای پناه برد و قصابان با تیر بیهوشی او را دوباره به کشتارگاه بردند.


مسابقه عکس لخت هنری ( +18 )

نشریه بیلد زایتونگ ( Bild Zeitung ) آلمان در اواخر سال 2013 میلادی یک مسابقه با موضوع عکسهای لخت هنری برگذار کرد و از مخاطبان خودش خواست تا با ارسال عکسهای لخت هنری خودشان در این مسابقه شرکت کنند.
از میان هزاران عکس ارسال 150 عکس برای نمایش روی صفحه اینترنتی این نشریه قرار گرفت که از میان آنها ما 99 عکس را برای شما در اینجا می آوریم.


زنان و دختران فتو مانکن تهران

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٢ میلادی می باشد.


شکنجه دختر 8 ساله تا حد مرگ در تهران

در سه شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۰ دکتر کامران آقاخانی متخصص پزشکی قانونی بیمارستان حضرت رسول (ص)  در گفتگو با مهر اظهارداشت: این دختر ۸ ساله شب گذشته توسط اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی به بیمارستان سوانح و سوختگی مطهری منتقل می شود.
وی با عنوان این مطلب که مسئول فنی بیمارستان مطهری نیز هستد، افزود: متاسفانه به علت شکستگیهای متعدد از ناحیه دست و سر، ناگزیر شدیم این دختر را به بیمارستان حضرت رسول (ص) اعزام کنیم.

آقاخانی در تشریح وضعیت این دختر ۸ ساله گفت: موارد کودک آزاری زیادی را شاهد هستیم اما وضعیت این دختر قابل مقایسه با سایر کودک آزاریها نیست. شدت آزار و شکنجه او به قدری دردناک است که قابل شرح نیست.
این متخصص پزشکی قانونی با اشاره به شکستگی دو ساعد و سر این کودک، افزود: آثار شلاق و سوزاندن سیگار در نقاط مختلف بدن این دختر ۸ ساله به وضوح دیده می شود به طوری که جای سالمی در بدن او مشاهده نمی شود.

وی افزود: این دختر به ما گفته است که با مادر معتاد و ناپدری اش زندگی می کند و ۴ روز است به او غذا نداده اند.
آقاخانی با تاکید بر انعکاس چنین فجایع دردناک و آزار دهنده ای گفت: از رسانه ها می خواهم که در مقابل این قبیل کودک آزاریها از خود واکنش نشان دهند و مسئولان مربوطه نیز با افراد خاطی به شدت برخورد کنند.

وی با اشاره به شکستگی سر و دو ساعد این دختر ۸ ساله، از انجام تصویربرداری و معاینات دقیق برای درمان شکستگیها و سوختگیها خبر داد و افزود: وضعیت به قدری فجیع است که باور آن برای هیچ کس وجود ندارد و نمی توان گفت که فردی که او را آزار داده است، خلق و خوی انسانی دارد.
این دختر ساکن یکی از محلات جنوب تهران است که توسط اورژانس اجتماعی بهزیستی به بیمارستان منتقل شده است.


ریزش بهمن در واشنگتن

در سال ٢٠١٤ میلادی ریزش بهمن در واشنگتن باعث شد تا تعداد زیادی بی خانمان شوند و عده ای نیز جان خود را از دست بدهند.
تصاویری از این ریزش بهمن را می بینید.


آثار نقاشی منتشر نشده هاله سحابی

هاله سحابی (زاده ۱۳۳۴ تهران - درگذشت ۱۱ خرداد ۱۳۹۰) قرآن‌پژوه ، روزنامه نگار، فعال ملی-مذهبی، فعال حقوق بشر، فعال حقوق زنان و زندانی سیاسی ایرانی و از اعضای انجمن مادران صلح بود. پدرش عزت الله سحابی، رهبر شورای فعالان ملی مذهبی ایران و مادرش زری سحابی (زهرا عطایی)، خواهرزاده مهدی بازرگان بود. پدربزرگش یدالله سحابی، نیز از بنیانگذاران نهضت آزادی بود.

وی که در جریان اعتراضات پس از انتخابات ۱۳۸۸ به دو سال حبس محکوم شده بود و به دلیل مرگ پدرش عزت الله سحابی اجازهٔ مرخصی داشت در در روز خاکسپاری وی فوت کرد. علت درگذشت وی مبهم است. در منابع نزدیک به مخالفان حکومت ایران گفته شد که وی در جریان درگیری با نیروهای امنیتی کشته شد.اما منابع حکومتی مرگ وی را طبیعی و بر اثر شوک وارده به خاطر مرگ پدرش، سابقه بیماری قلبی و گرمای هوا دانستند.گزارش‌هایی منتشر شده‌است که خانواده او برای عادی اعلام کردن درگذشت او تحت فشار قرار دارند.


طبیعت بهار سال ٢٠١٤ میلادی

فصل بهار (بهار: آوردن بهترین‌ها) اولین فصل از فصل‌های مناطق معتدل است. در نیمکرهٔ شمالی زمین، این فصل منطبق با سه ماه فروردین، اردیبهشت و خرداد (براساس تقویم خورشیدی جلالی) است. بسیاری از مردم فصل بهار را آغاز زندگی دوبارهٔ طبیعت می‌دانند. در فصل بهار حیواناتی که دارای خواب زمستانی هستند، و همچنین، درختان از خواب زمستانی بیدار شده و زندگی را دوباره آغاز می‌کنند. حیوانات نیز در این فصل شروع به تولید مثل می‌کنند.

بهار واژه‌ای فارسی است، که در فارسی میانه و فارسی نوین به همین شکل بوده‌است.
تصاویر زیر از بهار سال ٢٠١٤ میلادی بر روی اینترنت قرار گرفته که دیدن آن خالی از لطف نیست.این تصایر از نقاط مختلف جهان مخابره شده است.


ده نکته یادگرفتنی از ژاپن

سال ٢٠١١ میلادی در ژاپن اتفاقی بسیار مهیب و مصیبتی وحشتناك اتفاق میافتد و میلیارد ها دلار خسارات و هزاران نفر كشته و زخمی میدهد،اما واكنش و رفتار عمومی به این فاجعه در جامعه ژاپن بسیار درس اموز و در واقع یك كلاس آموزشی عملی رفتارهای انسانی در برابر دنیا قرار میگیرد.

1) آرامش
حتی یک مورد سوگواری شدید یا زدن به سروصورت دیده نشد. میزان تاثر و اندوه بطور خود بخود بالا رفته بود.
محل اسكان زلزله زدگان ژاپنیجشن هولی هند در سال ٢٠١٤ میلادی

جشن هولی یا «جشن رنگ‌ها» نام مراسمی است که هرساله، اوائل ماه مارس میلادی و مقارن شروع فصل بهار در کشور هندوستان برگزار می‌شود. مردم در این زمان که مطابق تقویم هندی تعطیل رسمی است، پایان زمستان و آغاز بهار طبیعت را جشن می‌گیرند. در این جشن بر اساس یک سنت قدیمی، اهالی هر منطقه با پاشیدن آب و رنگدانه‌های مخصوص به سوی یکدیگر، و نیز اجرای موسیقی و رقص، به سرور و پای‌کوبی می‌پردازند. در این آیین شاد، همهٔ افراد اعم از زن و مرد و پیر و جوان شرکت می‌کنند و باور دارند که با فرارسیدن بهار، بار دیگر روشنایی بر تاریکی و خوبی بر بدی پیروز شده‌است. «جشن هولی» از اعیاد مهم مردم هند و نقطهٔ مقابل «جشن دیوالی» است که در آغاز فصل سرما برگزار می‌گردد.


مجموعه تصاویر رکسانا شیرازی نویسنده رمان آخرین فاحشه زنده متولد ایران ( +18 )

رکسانا شیرازی یك روسپی ایرانی است دختری که از کودکی از ایران به انگلستان فرار کرد نویسنده کتابی شد که اداستان همخوابگی هاش با آیكون ها و راك استارهایی از جمله گانزن روزز، ولوت ریوالور، پاپاروچ، ماتلی كرو و... رو در بر داره . ترجمهء عنوان كتاب هست: "آخرین فاحشهء زنده مانده: بدنیا آمده در ایران، بزرگ شده در پشت صحنه". گفته میشه كه چند تا از ناشر ها از چاپ كتابش بخاطر ترس از فتوای مرگ سرباز زده اند گرچه شیرازی میگه كه در كتابش به اسلام توهین نكرده، اما شاید برای بعضی خوشایند نباشه وقتی بخونن در طول كلاس قرآن، رابطهء جنسی داشته است!

گفته میشه تعریف او از روابطش با راك استارها آنقدر بی پرده است كه كتاب معروف پاملا دس بارز: "من با گروه هستم" رو در حد خاطرات یك راهب پایین میاره! استریپری كه با توجه به كتاب "جادهء بی پروا-گازن روزز و ساخت آلبوم میل به نابودی" قبل از ضبط آلبوم روی صحنه با اكسل روزز جمعیت رو "سرگرم" می كردند!

از دیگر موارد سروصدا دار كتاب، میشه به چاپ عكس برهنه ای از ركسانا شیرازی، و یك عكس دیگر در حالی كه چادر به سر كرده و ژست شهوت انگیزی به خودش گرفته میشه اشاره كرد! اگر این موضوع كه در صورت بازگشت ركسانا شیرازی به سرزمین مادری:ایران، مرگ در انتظارش خواهد بود، به اندازهء كافی در غرب بحث به راه خواهد انداخت.


یک روستای کاملا سنگی در ایران

کندوان یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان سهند بخش مرکزی شهرستان اسکو واقع شده‌است. این روستا دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی‌است که به‌دلیل شکل خانه‌های آن که به‌مانند کندوی عسل در دل کوه کنده شده‌اند است.

عسل از مهم‌ترین سوغات این روستا است.

کندوان یکی از سه روستای صخره‌ای جهان است که این موجب جذابیت بی‌نظیر آن شده‌است. معماری روستای کندوان و جاری بودن زندگی مردم در قالب بافت قدیمی آن یک استثنا در دنیا به حساب می‌آید. چرا که دیگر در ترکیه و آمریکا کسی در کاپادوکیه و داکوتا زندگی نمی‌کند. کندوان روستایی است بنا شده در صخره و تنها سازه این دهکده را سنگ‌ها تشکیل می‌دهند. خانه‌ها هرمی شکل هستند و برای دام‌ها نیز حفره‌هایی در سنگ‌ها بنا شده‌است.

کندوان منطقه‌ای ییلاقی از رشته کوه‌های سهند است که مراتع سرسبزش عشایر زیادی را به آن جا می‌کشاند. چشمه آب معدنی کندوان نیز یکی از جاذبه‌های این روستای ۶ هزار ساله محسوب می‌شود. آب این چشمه با کمترین درصد سنگینی برای درمان بیماری‌های کلیوی بسیار مفید است.


پرفسور «دیوید رول» باستان‌شناس مشهور انگلیسی در سفر به ایران و کشف نخستین مسیر پستی دنیا، قدمت کندوان در این مسیر را یکی از استنادات خود برای نظریه فرود آدم _ یکجانشینی بشر غار نشین و زندگی اجتماعی انسان‌ها_ قرار داده‌است.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشد.


تصاویر اختصاصی از کره شمالی : کشور گرسنه است

کره شمالی گرسنه است و زجر میکشد. یک عکاس آلمانی موفق شده است از این کشور پلیسی با مرزهای بسته این تصاویر را بگیرد و از آنجا خارج کند. تقریبا 3.5 میلیون از 24 میلیون کره ای گرسنه است و به کمکهای جهانی وابسته است. عکس اول دختر چهار ساله ای را نشان میدهد که مریض است و از کمبود غذا رنج میبرد.
کُره شمالی با نام رسمی جمهوری دموکراتیک خلق کره، کشوری است در بخش شمالی شبه‌جزیره کره در شرق آسیا. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن پیونگ‌یانگ است. این کشور از جنوب با کره جنوبی، از شمال با جمهوری خلق چین و در زاویه شمال شرقی مرز کوچکی با روسیه دارد.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشند.


دل نگرانیها پس از شنیدن خبر ناپدید شدن پرواز شماره ۳۷۰ هواپیمایی مالزی

پرواز ۳۷۰ هواپیمایی مالزی (ام‌اچ ۳۷۰) پرواز یک هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ متعلق به شرکت هواپیمایی مالزی است که در ۸ مارس ۲۰۱۴ از کوالالامپور، پایتخت مالزی، با ۲۳۹ مسافر تبعهٔ ۱۴ کشور گوناگون عازم پکن بود اما به دلیل نامعلومی پس از تغییر مسیر تماس آن با رادار با آن قطع و ناپدید شد.
چندین ماهواره تصاویری از اجسام بزرگ در جنوب اقیانوس هند، در نزدیکی استرالیا پیدا کردند و احتمال می‌دادند که متعلق به هواپیما باشد اما این احتمال رد شد. در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۱۴ نجیب تون رزاق، نخست وزیر مالزی گفت براساس داده‌های ماهوارهٔ اینمارست بیش‌تر از هر احتمال دیگری، هواپیما در حال پرواز به سمت جنوب اقیانوس هند بوده و پس از هفت ساعت پرواز و تمام شدن سوختش در همان جا سقوط کرده و تمام سرنشینان آن مرده‌اند. با وجود این که تا به امروز قطعات زیادی توسط ماهواره‌ها دیده شده‌است اما به دلیل وسعت زیاد منطقه و شرایط بد آب‌وهوایی و فاطلهٔ بسیار زیادش با خشکی، هنوز هیچ یک از مشاهدات ماهواره‌ها قابل تایید نیست. با این حال، برخی مقام‌های مالزی می‌گویند که هنوز هیچ احتمالی را رد نمی‌کنند.
تصاویر زیر مربوط به دو هفته اول پی از ناپدید شدن این هواپیما می باشد.


حمله به مسجد کاخ ریاست جمهوری یمن

در خرداد ماه سال ١٣٩٠ خورشیدی برابر با سال ٢٠١١ میلادی حمله ای  به مسجد کاخ ریاست جمهوری یمن صورت گرفت که فرار رئیس جمهور این کشور را در پی داشت و  جشن و سرور مردم در پی فرار عبداالله  صالح به عربستان.
این حرکت بخشی بود از آنچه به بهار عربی  خوانده شد.


بازی‌های پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۴

بازی‌های پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۴ یازدهمین دوره از بازی‌های پارالمپیک زمستانی بود که در سوچی روسیه برگزار شد. در ۴ ژوئیه ۲۰۰۷ سوچی به عنوان میزبان رقابت‌ها انتخاب شد.


شاهکارهای هنبری ستیو هنکس با آبرنگ

ستیو هنکس یکی از بهترین هنرمندان آبرنگ کار, معاصر است.
تصاویر او واقعی و باور نکردنی است.
در زیر تعدادی از آثار هنری او را تا سال ٢٠١٢ میلادی می بینید.


مسابقه سورتمه سواری با سگهای قطبی در سال ٢٠١٤

هر ساله مسابقه ای در آلاسکا برگذار می شود که در آن صدها شرکت کننده با سگهای قطبی خود به رقابت با یکدیگر می پردازند.
در زیر تصاویری از این مسابقه را در سال ٢٠١٤ میلادی می بینید.
آلاسکا (به انگلیسی: Alaska) بزرگ‌ترین ایالت کشور ایالات متحده آمریکا است. که به واسطه معادن غنی و نیز نفت یکی از ثروتمندترین ایالت‌های این کشور محسوب می‌شود. پایتخت آن ژونو، و شهرهای مهم آن فیربنکس، نوم، و انکوریج هستند. شمالی‌ترین شهر آلاسکا بَرو (Barrow) و جنوبی‌ترین شهر ایالت آلاسکا کودیاک (Kodiak) می‌باشد.


مسابقه بحث انگیز رقص لخت در تلوزیون آرژانتین ( +18 )

​بایلاندو (  Bailando ) نام یکی از معروفترین و بحث انگیز ترین برنامه های تلوزیونی آرژانتین است.
این برنامه تلوزیونی که سالی یکبار از تلوزیون پخش می شود در اصل یک مسابقه ر قص است که در آن تعدادی از شخصیتهای معروف هنری زیر نظر یک مربی رقص , آموزش رقص می بینند و در مسابقه به همراه مربی خودشان می رقصند.
هر کس امتیاز بیشتری از سوی هیت داوران کسب کند به مرحله بعدی راه پیدا می کند و کسی که کمترین امتیاز را کسب کند از دور مسابقه خارج می شود.
این مسابقه از آن جهت بحث بسیاری را در میان رسانه های آرژانتین به راه انداخت چون در در بخش رقص لخت معروف به استریپ دنس , شرکت کنندگان برای جلب توجه  داوران گاهی با انجام حرکات شهوت انگیز تا آنجا پیش می رفتند که مجری برنامه مجبور به توقف ادامه رقص می شد.
منتقدان این برنامه بر این باورند که پخش تصاویر رقص لخت و صحنه های شهوت انگیز از تلوزیون که محدودیت سنی برای تماشای آن وجود ندارد کاری غیر اخلاقی است.
تصاویر زیر مربوط به این مسابقه در سال 2012 میلادی می باشد که در هشت قسمت برگذار شد.​


کارگاه تعمیر و بازسازی فرش در شهر بن آلمان

اگر چه هم میهنان زیادی در خارج از کشور به کار خرید و فروش فرش مشغول هستند اما کمتر پیش می آید که  در کنار کار خرید و فروش به تعمیر و بازسازی فرشهای کهنه نیز پرداخته شود.
در همین راستا دو جوان ایرانی کارگاهی را در قلب شهر بن آلمان راه اندازی کرده اند که با بازسازی دقیق و ماهرانه فرشهای کهنه و قدیمی ایرانی توجه ها را خودشان جلب کردند.
گزارشی که در زیر می بینید مربوط به سال ٢٠١٣ میلادی از این مرکز می باشد.
www.orientteppich-werkstatt.de


نگاهی متفاوت به رنگ سبز

رنگ‌های بنیادین یا رنگ‌های اصلی، سه رنگی هستند که همهٔ دیگر رنگ‌ها را با ترکیب آن‌ها می‌توان بدست آورد.
به هنگام ترکیب نورها، سه نور اصلی هستند که همهٔ دیگر نورها را می‌توان با ترکیب آن‌ها به‌دست آورد. این سه نور با رنگ سه رنگ بنیادین ناهمسان هستند و شامل قرمز، آبی و سبز می‌شوند.

ترکیب این سه نور، نور سفید را به‌دست می‌دهد و نبودن هیچ‌یک از آنها سیاهی است.
امروزه برنامه ها و دوربین های دیجیتالی بیشماری وجود دارد که در عین تصویر برداری فقط یک رنگ را نمایش می دهند و سایر رنگها به صورت سیاه و سفید نمایش داده می شوند.
در زیر تعدادی عکس را در سال ٢٠١١ میلادی گرفته و در آن فقط رنگ سبز نمایش داده شده را می بینید.


جشن خیابانی ماردی گرا در سال ٢٠١٤

ماردی گرا (در زبان فرانسه یعنی سه شنبه ی بزرگ) عنوان سری جشن‌های سنتی سالیانه‌است که در بسیاری کشورهای دنیا انجام میشود. زمان اجرای آن بسته به محل آن متفاوت است اما در همگی آنها گروه‌هایی به صورت کارناوال‌های خیابانی به اجرای مراسم می‌پردازند.
این جشن ریشه مذهبی دارد و باشکوه ترین جشن در برزیل برگذار می شود که بیشتر عکسهای زیر نیز از همین کشور مخابره شده.
تصاویر زیر مربوط به برگذاری این جشن در سال ٢٠١٤ میلادی می باشد که از نقاط مختلف دنیا مخابره شده است.