گزارش های تصویری: 2015-03-08

روز پیروزی در اوکراین و شبه جزیره کریمه

روز جمعه، ۱۹ اردیبهشت (۹ مه)، سال ٢٠١٤ میلادی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، پس از حضور در مراسم رژه در مسکو که به مناسبت سالگرد شکست آلمان برگزار شده بود، برای حضور در مراسم مشابه در بندر سواستیوپل عازم کریمه شد. مقر ناوگان دریای سیاه نیروی دریایی روسیه در این بندر واقع است و روابط عمومی دفتر رئیس جمهوری روسیه گفته بود که آقای پوتین "در مراسم رژه با شکوه" ناوگان دریایی مستقر در بندر حضور خواهد یافت.
این نخستین سفر آقای پوتین به کریمه از زمان تجزیه این سرزمین از اوکراین و انضمام آن به خاک روسیه بود و در حالی انجام می شد که جدایی طلبان طرفدار روسیه در بخش هایی از خاک اوکراین از تصمیم به برگزاری همه پرسی الحاق به خاک روسیه سخن گفته بودند.

در ماه مارس همان سال ، با تصویب پارلمان محلی جمهوری خودگردان کریمه، که اکثر ساکنان آن را روس تباران تشکیل می دهند، همه پرسی الحاق به روسیه برگزار شد و چند روز بعد، رئیس جمهوری روسیه "معاهده" انضمام این بخش از خاک اوکراین به روسیه را امضا کرد.

از زمان فروپاشی شوروی سابق و استقلال اوکراین، واحدهای نیروی دریایی روسیه و اوکراین به طور مشترک از امکانات بندری سواستپیول استفاده می‌کردند، اما با الحاق کریمه به روسیه، نیروهای اوکراینی از این شبه جزیره اخراج شدند. گفته می شود مراسم سالگرد پیروزی در سواستیپول شامل پرواز نمایشی هواپیماهای نیروی هوایی و رژه شناورهای ناوگان روسی مستقر در این بندر بود.


تصاویر کمیاب از فوتبالیستهای کشورمان

برای اولین بار در ایران فوتبال در شهر مسجدسلیمان در استان خوزستان آغاز شد و اولین استادیوم در این شهر به دست مهندسین انگلیسی به بهره برداری رسید و اولین مسابقه فوتبال در انجا بین مردم بومی مسجدسلیمان و انگلیسیها بر‌گزار شد... نخستین ایرانی که در یک تیم فوتبال بطور رسمی بازی کرد، شخصی به نام کریم زندی بود که در سالهای ۱۲۸۷ تا ۱۲۹۷ هجری خورشیدی در بین انگلیسی‌ها و در تیم‌هایی که آنها در ایران ترتیب داده بودند بازی کرد.

برای نخستین بار یک انجمن با نام انجمن ترقی و ترویج فوتبال در سال ۱۳۰۰ در تهران تشکیل شد. در راستای این فعالیتها برای اولین بار مدرسه آمریکایی یا دبیرستان البرز فعلی آموزش فوتبال را بصورت رسمی آغاز کرد.

در سال ۱۳۰۸ اولین مسابقه رسمی در ایران با تیم بادکوبه شوروی بر‌گزار شد. در سالهای ۱۳۱۲ و ۱۳۱۳ تغییرات زیادی در فوتبال و ورزش ایران اتفاق افتاد و انجمن ملی تربیت بدنی و پیش‌آهنگی تاسیس شد تا اینکه در سال ۱۳۱۴ و ۱۳۱۵ به ترتیب تعداد ۱۵۲ و ۳۶۷ تیم در ایران موجود بود. در سال ۱۳۱۶ حسین صدقیانی پس از بازگشت از اروپا مسئول گسترش فوتبال در ایران شد.

در سالهای ۱۳۱۷ و ۱۳۱۸ تیم ملی فوتبال ایران تشکیل شد و برای نخستین مسابقه با افغانستان دیدار کرد. ورزشگاه امجدیه در این سال تاسیس شد.

در سال ۱۳۲۵ فدراسیون فوتبال ایران تأسیس و یکسال بعد به عضویت فیفا پذیرفته شد.

اولین رئیس فدراسیون فوتبال ایران علی کنی نام داشت.

تا دهه ۵۰ خورشیدی تحولات زیادی در فوتبال ایران رخ داد. در این دهه نخستین جام باشگاههای ایران با نام جام تخت جمشید آغاز به فعالیت کرد. بیرون از پایتخت، مهمترین مراکز این ورزش گیلان و خوزستان بودند.
تصاویر زیر مربوط به بین سالهای ١٣٥٠ تا ١٣٩٠ خورشیدی می باشند.


صد پس زمینه زیبا و با کیفیت بالا از طبیعت

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠٠٨ میلادی می باشند.


دوستی مسالمت آمیز سگ و کودک

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠٠٨ میلادی می باشند.


عکسهایی با دوربین سرعت بالا

عکسهای زیر با دوربین سرعت بالا گرفته شده.
برای اینکه بدانید تفاوت دوربین معمولی و دوربین سرعت بالا در چیست می توان در یک جمله گفت:
دوربینهای معمولی که برای فیلمبرداری از فیلمهای سینمایی استفاده می شود می توانند ۲۵ عکس در ثانیه بگیرند اما دوربینهای سرعت بالا می توانند  تا یک میلیون عکس در ثانیه ثبت کنند.
تصاویر زیر در سال 2012 میلادی گرفته شده اند.


خالکوبیهای عجیب سه بعدی

خالْ‌کوبی یا تَتو (تاتو) به عمل ایجاد نقوش دائمی یا با ماندگاری طولانی بر روی پوست گفته می‌شود. این عمل پدیده‌ای جهانگیر است. حتی در بین نقوشی که در جایهای گوناگون جهان انجام می‌شود، مانندگی نیز مشاهده شده‌است. خالکوبی در ایران بیشتر نزد زنان، پهلوانان و اوباش جاهل مرسوم بوده‌است.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠٠٩ میلادی می باشند.


رودخـــانــه سبــــز!

این رودخانه رنگی در پارك "گلد استیریم" كانادا جریان دارد. آب این رودخانه در ٢٩ دسامبر ٢٠١٠ به رنگ سبز نئونی تغییر رنگ داد.
این رودخانه رنگی در پارك "گلد استیریم" كانادا جریان دارد. آب این رودخانه در ٢٩ دسامبر ٢٠١٠ به رنگ سبز نئونی تغییر رنگ داد. مردم نمی‌توانستند آن چه كه با چشم می‌بینند را باور كنند. خیلی عجیب و غیر قابل باور بود. طبق تحقیقات محلی مشخص شد كه این به دلیل یك واكنش شیمیایی در آب با ماده‌ای به نام "فلو ئورسین" بوده است. آنها اعتقاد داشتند كه بعضی افراد این ماده را در آب رودخانه ریختند تا شوخی سال نو را اجرا كنند، اما آن ماده سمی نبوده و ماهی‌های رودخانه را نابود نكرده است.
تصاویر زیر مربوط به این حادثه در سال ٢٠١٠ میلادی می باشد.


استخر پارتی در تهران

استخر مختلط که در آنان زنان و مردان بتوانند به راحتی در کنار همدیگر شنا کنند برای جوانان بعد از کودتای سال ٥٧ تبدیل به یک رویا شده.
اما در سال ٢٠١٣ میلادی عکسهایی از یک استخر پارتی خصوصی  در تهران منتشر شد که باعث خشم و عصبانیت گروههای تندروی مذهبی در ایران شد.
از آنجایی که این عکسها بارها و بارها در تارنماهای مختلف بدون سانسور منتشر شده , ما نیز از پوشاندن چهره افراد خودداری کردیم و عکسها را به همان شکل که در اینترنت قرار گرفته برای شما می آوریم.


بازار طلا فروشان در ایران

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشند.


روز جهانی کارگر در سال 2014 میلادی

روز جهانی کارگر یادمان شورش کارگران آمریکائی در اول ماه مه ۱۸۸۶ در شیکاگو است که هر سال در بسیاری از کشورهای جهان جشن گرفته می‌شود.

حزب‌های کمونیست و سوسیالیست و اتحادیه‌های کارگری در بسیاری از کشورهای جهان این روز را با برگزاری تظاهرات و راهپیمائی‌های خیابانی بر‌گزار می‌کنند.

دهها سال است که به این مناسبت در این روز، در کشورهای مختلف (به استثنای ایالات متحده، کانادا و چند کشور کوچک) مراسم ویژه بر‌گزار می‌شود. ایالات متحده و کانادا نخستین دوشنبه هر سپتامبر (شهریور ماه) را به عنوان «روزکارگر» بر‌گزار می‌کنند.
همچنین از آنجایی که این روز تعطیل رسمی میباشد بسیاری نیز از این فرصت برای تفریح و استراحت استفاده می کنند.
در زیر تصاویری را که از روز کارگر در سال 2014 میلادی روی خبرگزاریها قرار گرفته را می بینید.


پاركینگ طبقاتی مدرن

بین سالهای ٢٠٠٥ تا ٢٠١٠ میلادی تعداد از پارکینگهای طبقاتی برای خودروها در شهرهای بزرگ جهان ساخته شد که به دلیل مشکلاتی که استفاده از این پارکینگها داشتند ادامه ساخت و ساز اینگونه پارکینگها متوقف شد.
در زیر تصاویر از تعدادی از این پارکینگها را که در بین سالهای ٢٠٠٥ تا ٢٠١٠ میلادی گرفته شده را می بینید.


معبد باتو کیو در مالزی

باتو کیو نام معبدی در ۱۳ کیلومتری شمال شهر کوالالامپور در کشور مالزی است. این معبد به دلیل نزدیکی به تپه‌ها و مجموعه غارهای اطرافش و نزدیکی به رودخانه باتو که در پشت این تپه واقع شده‌است، به معبد غارهای باتو شهرت دارد.

این معبد یکی از معروفترین معابد دین هندو در خارج از کشور هندوستان می‌باشد. سالانه بیش از ۱٫۵ میلیون نفر از این معبد دیدین می‌کنند که از این رو این معبد را به یکی از پر بازدیدترین اماکن مذهبی جهان بدل کرده‌است.

در بین مردم هندوی مالزی، شهرت غارهای باتو کیو به میلیون‌ها سال می‌رسد، زمانی که بومی‌های منطقه از غارها بعنوان سرپناه استفاده می‌کرده‌اند. در سال ۱۸۹۱ یک بازرگان مشهور هندی در مالزی، این معبد را به یکی از بزرگان تاریخ مذهبی هندو پیشکش کرد و مجسمه امروزی را بنا نهاد و در سال ۱۹۲۰ تعداد ۲۸۶ پله برای دسترسی آسان تر زائران به غارهای این معبد، در دامنهٔ این تپه ساخته شد.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٣ میلادی از این معبد می باشد.


نقاشی های زیبای استاد مرتضی کاتوزیان

مرتضی کاتوزیان در 11 تیرماه 1322 در خانواده ای متوسط و هنر دوست در تهران به دنیا آمد. از کودکی عاشق نقاشی بود و تمام اوقات او بدون مربی صرف فراگیری این هنر می شد. در سال 1339 به طور حرفه ای به کار گرافیک و نقاشی روی آورد.
در زمینه گرافیک تعداد بسیاری پوستر، آرم، جلد کتاب و بروشور ساخت. سال 1353 مسئولیت برگزاری نمایشگاه بین المللی گرافیک تهران با عنوان گرسنگان آفریقا توسط سازمان جهانی I.A.A را قبول و بشکل آبرومندانه ای به انجام رساند و برنده جایزه پوستر همبستگی شد.
او از پایه گزاران سندیکای گرافیست ها در سالهای قبل از انقلاب و 2 سال عضویت هیات مدیره آن بود.
آخرین نمایشگاهی که با 94 اثر خود در خردادماه 1387 در مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آبادبرگزار کرد، روز چهارشنبه 29 خرداد ماه از طرف سازمان یونسکو به پاس فعالیتهای 50 ساله اش در زمینه نقاشی و 30 سال تعلیم مخلصانه به جوانان ایرانی طی مراسم با شکوهی مفتخر به دریافت لوح تقدیر این سازمان شد.
تاکنون 4 جلد کتاب از آثار نقاشی مرتضی کاتوزیان به چاپ رسیده و تعداد زیادی از آثار او به صورت پوستر ارائه شده است. 5عدد از آثار این نقاش در موزه هنرهای معاصر تهران و تعداد زیادی در کلکسیون مجموعه داران ایرانی و خارجی در کشورهای مختلف نگهداری می شود.
در دوران جوانی ساعات فراغت خود را به ورزش می گذراند. در سال 1349 برای اولین بار در ایران صاحب کمربند سیاه کاراته شد. طی سالیان بعد شاگردان لایقی در این زمینه تربیت کرد. اکنون با کمربند سیاه دان 7 از پیش کسوتان این ورزش محسوب می شود.


دختران شایسته سال ٢٠١٢ میلادی


مرگ جوان بالای تیرچراغ برق

در ٢١ فروردین ماه ١٣٩٣  در پی اطلاع رسانی تعدادی ازهمشهریان باسامانه 125، مبنی بر برق گرفتگی شخصی در بالای تیر چراغ برق، ستادفرماندهی آتش نشانی تهران، ساعت 20:10 دقیقه شب  بلافاصله آتش نشانان ایستگاههای 12 و گروه امداد و نجات ایستگاه 35 و تشک نجات و بالابر ایستگاه 38 را به صورت همزمان به محل حادثه اعزام کرد.حجت اله قاسمی افسر آماده منطقه چهار عملیات که از لحظات ابتدایی بروز این حادثه به تیم نجاتگران پیوسته بود در این خصوص گفت:در محل حادثه مردی 35 ساله به نام ظاهر-ج به دلیل نامعلوم به بالای تیر چراغ برق رفته و مابین سیمهای فشار قوی(3 فاز) دچار برق گرفتگی شده و گرفتار شده بود.وی در ادامه افزود: با توجه به تنگ بودن معابر این منطقه امکان ورود بالابر و سایر تجهیزات نجات که باعث سهولت در انجام این ماموریت می شد به داخل خیابان مهیا نگردید و نجاتگران و آتش نشانان با تلاش و زحمت فراوان به وسیله تجهیزات و جرثقیل نجات و بالابر اداره برق اقدام به رهاسازی فرد مصدوم و انتقال وی به پایین کردند.قاسمی خاطرنشان کرد: متاسفانه مرگ مرد جوان توسط امدادگران اورژانس تائید شد.


سواحل زیبای بوشهر در جمهوری اسلامی تبديل به زباله دانی شده است

بندر بوشهر یکی از شهرهای استان بوشهر و مرکز استان بوشهر از استان‌های جنوب غربی ایران است. جمعیت این شهر در سال ۱۳۹۰ خورشیدی بالغ بر ۲۲۱،۰۱۶ نفر بوده‌است. بندر بوشهر در بخش مرکزی استان بوشهر، در ارتفاع ۱۸ متری از سطح دریا و در منطقهٔ ساحلی خلیج فارس واقع شده و آب و هوای نیمه بیابانی گرم دارد. این شهر از سمت شمال، غرب و جنوب به خلیج فارس محدود شده‌است. نام بوشهر در کتاب‌ها و اسناد تاریخی، تحت نام‌های مختلفی نظیر «رام اردشیر»، «ابوشهر»، «لیان» و «ریشهر» به ثبت رسیده‌است. بیشتر مردم بوشهر به زبان فارسی تکلم می‌کنند. بندر امروزی بوشهر را نادرشاه افشار در ۱۷۳۶ میلادی رونق دوباره بخشید. نام این محل پیش از آن ریشهر بود. تصاویر زیر مربوط به سال ١٣٨٩ خورشیدی می باشد.زندگی فقیرانه بر روی یکی از بلندترین ساختمانهای جهان

ساختمانی که در زیر می بینید ١٩٢ متر ارتفاع دارد و دارای چهل و پنج طبقه در قلب کاراکاس پایتخت ونزوئلا قرار دارد.
کار ساخت این آسمان خراش در سال ١٩٩٠ و به سفارش یکی از سرمایه داران ونزوئلا شروع شد و در سال ١٩٩٤ میلادی بر اثر شروع بحران اقتصادی در ونزوئلا و مرگ سرمایه گذار این آسمان خراش ٤٥ طبقه کار ساخت متوقف شد و ساختمان نیمه کاره رها شد.
با رها شدن این ساختمان طی سالهای طولانی در سال ٢٠٠٧ میلادی تعدادی از بی خانمانهای ونزوئلا به صورت غیر قانونی وارد این ساختمان شدند و شروع به زندگی در آن کردند.
از آن پس بود که تعداد بیشتری از افراد بی خانمان برای زندگی به این ساختمان نیمه کاره رفتند و در حال حاضر بیش از سه هزار نفر در این ساختمان زندگی می کنند.
اگر چه زندگی افراد بی خانمان در این آسمان خراش نیمه کاره غیر قانونی می باشد اما پلیس و مسئولین با توجه به شرایط اقتصادی افراد بی خانمان چشم خود را روی این تخلف بسته اند.
تصاویر زیر مربوط به سه ماه اول سال ٢٠١٤ میلادی می باشد که توسط یک خبرنگار آمریکائی گرفته شده.
این خبرنگار برای گرفتن تصاویر زیر مدتی را در این آسمان خراش در کنار افراد بی خانمان زندگی کرد.


تصاویری از فرشید منافی

فرشید منافی (زاده ۲۲ مرداد ۱۳۵۸) گوینده و برنامه‌ساز رادیویی ایرانی است. او از برنامه سازان رادیو جوان بود و برنامه روی خط جوانی را اجرا می کرد. او در خرداد سال ۱۳۸۹ از ایران خارج شد، و پنج روز در هفته، برنامه طنز رادیو پس‌فردا را در رادیو فردا اجرا می کند.

«رادیو پس‌فردا» که با اجرای فرشید منافی در رادیو فردا پخش می شود و با زبان طنز به مسائل سیاسی، اجتماعی و هنری روز ایران می‌پردازد موفق به دریافت دو جایزه از سوی گروه بین‌المللی «نیویورک فستیوالز» شد.

«نیویورک فستیوالز» دو جایزه «بهترین مجری رادیویی» و «بهترین برنامه گفتارمحور روزانه رادیویی» امسال خود را دوشنبه‌شب، بیستم ژوئن، طی مراسمی در نیویورک به فرشید منافی، همکار رادیو فردا، اعطا کرد.
تصاویر زیر مربوط به سالهای  قبل از سال ٢٠١٣ میلادی می باشند.


ناپدید شدن هزاران افغانی در حادثه رانش زمین

مقامات محلی ولایت بدخشان در شمال شرق افغانستان اعلام کردند: تعداد تلفات رانش زمین در این ولایت به بیش از 250 نفر افزایش یافته و بیش از 2500 نفر نیز مفقود الاثر شده‌اند.

فضل الدین ایاز رئیس پلیس ولایت بدخشان گفت: روز جمعه ١٢ اردیبهشت ماه ١٣٩٣ خورشیدی  بر اثر رانش زمین روستای «ارغو» مدفون شد.

وی افزود: در این حادثه حدود 1000 خانه آسیب دیده که 300 خانه کاملا در زیر خاک و سنگ کوهستان مدفون شده اند.

در عین حال شاه ولی الله ادیب فرماندار ولایت بدخشان گفت: به دلیل دور افتادگی و شرایط فیزیکی منطقه نمی توان به سرعت به یاری قربانیان این حادثه شتافت. ما از امکانات لازم برخوردار نبوده و نیاز فراوانی به دستگاه ها و وسایل بیشتر داریم.

ایالت فقیر و دورافتاده بدخشان در منتهی الیه شمال شرق افغانستان با کشورهای تاجیکستان، چین و پاکستان هم مرز است.

مقامات افغان تاکید کردند که به احتمال زیاد تعداد قربانیان این حادثه افزایش خواهد یافت زیرا بیش از 2500 نفر در زیر آواری که خانه هایشان را مدفون کرده گرفتار شده اند.
در تصاویر زیر بقایای این روستا را در روز پس از حادثه می بینید.


طبیعت منطقه فندق لو اردبیل

فندق لو یکی از مناطق مهم گردشگری جنگلی است که به فاصله ۱۰ کیلومتر از شهر نمین و ۳۰ کیلومتر از شهر اردبیل قرار گرفته است. با توجه به اینکه درخت فندق بیش از سایر گونه‌ها در این جنگل روییده است این منطقه فندق‌لو نامیده اند.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشد.


چهارتاق فراموش شده‌ی نطنز

«چهار تاقی» در معماری ایرانی، نامی است کلی برای یکی از فرم‌های باارزش و بنیادین که در تکامل این معماری نقشی اساسی داشته است. نام چهارتاقی تا اندازه‌ای روشنگر فرم آن نیز هست. چهارتاقی به بنایی چهارگوش گفته می‌شود که روی چهار پایه یا دیوار پیرامونی آن قوس‌ها یا گوشواره‌هایی قرار دارد که به گنبد می‌انجامد. پس از به وجود آمدن تکنیک گنبدسازی و پس از آن که معماران ایرانی توانستند پلان های مربع را به دایره تبدیل کنند، استفاده از فرم چهارتاقی روایی پیدا كرد.
در دوره ساسانی از چهارتاقی‌ها به‌گونه‌ی گسترده بهره می‌بردند. در حقیقت چهارتاقی به یک "واحد" معماری تبدیل شد که می‌توانست به گونه‌ی مجزا و یا ‌در ترکیب با چهارتاقی‌ها و عناصر دیگر در یک ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد. از آنجا که طرح و نقشه آتشکده‌هایی که از دوران ساسانی برجای مانده است، همین طرح چهارتاقی است، بسیاری اصطلاح چهار تاقی را برای مشخص کردن آتشکده‌ها نیز به کار می‌برند. بیشترین نمونه‌هایی که از دوران ساسانی از چهارتاقی برجای مانده است، مربوط به آتشکده‌هاست. ناب‌ترین فرم‌های چهارتاقی را می‌توان هم اکنون در چهارتاقی نیاسر کاشان، فیروز آباد، نطنز و بیشاپور یافت. اما این فرم معماری تنها ویژه‌ی آتشکده‌ها نبوده و در ساختمان کاخ‌ها و دژها نیز نمونه‌های آن را  می‌بینیم. به عنوان نمونه در کاخ فیروز آباد، ردیفی از سه تالار با فرم چهارتاقی در کنار یکدیگر بنا شده اند.
 فرتورهای زیر از چهارتاقی‌های مركز شهر نطنز است كه رو به ویرانی است.
تصاویر زیر مربوط به سال ١٣٩٣ خورشیدی میباشد.
عکس از زریر نجمی است.

چهارتاقی كه پیرامون آن را ساختمان و باغ فراگرفته است.


حتی برای زن های مسلمان هم در حجاب اجباری نیست

تصاویر زیر مربوط به سالهای ١٣٥٧ , ١٣٥٨ و ١٣٥٩ خورشیدی می باشد.


مجموعه کمیک استریپ های "من گوساله ام"

مجموعه کمیک استریپ های "من گوساله ام" اثری ارزشمند از هنرمند خلاق و نقاد و یکی از مشهورترین کاريکاتوريست‌‌ها و انيميشن‌سازهای ايرانی، "بزرگمهر حسین پور" است که البته کتابی هم با همین عنوان از سوی این هنرمند به چاپ رسیده است. در این کتاب که حاوی 63 کمیک استریپ می باشد آمده است: "هر گاوی که عمیقا بفهمد چقدر گاو است، در دم آدم خواهد شد و هر گاه آدمی زیادی بفهمد که آدم است، در دم گاو خواهد شد!" حسين پور در مقدمه‌ی اين اثر نوشته:‌ "اين کتاب هذيان‌ها و خزعبلات يک گوساله است که مجموعه‌ی پرت‌و‌پلاهای پدربزرگش را که مدام عرق يونجه می‌خورد و دم‌دمای غروب آفتاب آروغ می‌زند و يونجه نوشخوار می‌کند به خورد ما داده است." این کمیک استریپ ها در قالب این کتاب به شکلی منسجم، تبدیل به اثری ماندگار شده اند. از جذابیت های "من گوساله ام" پایان کتاب است که مخاطب را در حال تعلیق میان آسمان و زمین نگه داشته و وی را به تفکر وا می دارد.

این کمیک استریپ ها شامل پرسش های یک گوساله کنجکاو از پدربزرگش است که مخاطب را نیز درگیر این پرسش ها می کند و این گونه به جذابیت اثر می افزاید. "من گوساله ام" بر پایه محاوره می چرخد اما توانایی بالای نگارنده در پرداخت کارتونی تصاویر، آن را دلچسپ و در ذهن، ماندگار می سازد. دیالوگ هایی که در قالب پرسش و پاسخ عرضه شده، تداعی کننده شرایط اجتماعی و سیاسی هستند که در جامعه با آن ها روبرو می شویم. سوالاتی که حسین پور از زبان گوساله و پاسخ هایی که از دهان پدربزرگ می گوید، دغدغه های ذهنی یک کارتونیست است که پیوند عمیقی با رخدادهای روزمره جامعه خود دارد ... در ادامه این ایمیل گلچینی از کمیک استریپ های "من گوساله ام" را می بینید :
آثار زیر در سال ٢٠٠٩ میلادی منتشر شده اند.


خلق شاهکارهای دیدنی بر روی شن های ساحل !

تصاویر زیر در سال ٢٠١٣ از گوشه و کنار جهان روی اینترنت قرار گرفت که آثار هنری هنرمندان ناشناس را بر روی  ساحل دریا نشان می دهد.


اگر دنیا دست خانومها بود

تصاویر زیر در سال ٢٠٠٨ میلادی ویرایش و ساخته شده اند.


عکس و تصاویر تجمع میدان فاطمی 93

در سال 1393 خورشیدی گروهی ازنیروهای تندروی لباس شخصی وابسته به جمهوری اسلامی در اعتراض به بد حجابی در میدان فاطمی تهران دور هم جمع شدند.
استاندار تهران در همان زمان اعلام کرد این تجمع بدون کسب مجوز و غیرقانونی برگزار شده است.
اما در جمهوری اسلامی نیروهای تندروی لباس شخصی از آزادی عمل کامل برخوردار هستند و هیچ نهاد و گروهی توان مقابله با آنان را ندارد.
تصاویر زیر مربوط به این تجمع در سال 1393 خورشیدی می باشد.
در این تجمع افرادی همچون حسین الله‌کرم، فرج‌الله سلحشور حضور داشتند.
تجمع عفاف و حجاب به منظور مقابله با بدحجابی عصر چهارشنبه 17 اردیبهشت در حالی مقابل وزارت کشور برگزار شد که سردار ساجدی‌نیا فرمانده نیروی انتظامی تهران با حضور در جمع تجمع‌کنندگان، از آنان خواست به تجمع خود پایان دهند.


تندیس هایی هنرمندانه بر روی تنه درختان

هنر، دریچه ای است به دنیای زیباییها، خواست ها و معنویتی است كه انسان همواره در پی دستیابی به آن از هیچ تلاشی فرو گذار نیست. یكی از زیباترین رشته های هنری، هنر منبت كاری است. منبت کاری‌ هنری است‌ مشتمل بر حکاکی‌ و کنده کاری‌ بر روی‌ چوب بر اساس نقشه ی ‌‌دقیق. این‌ تعریف‌ اصولی‌ منبت کاری‌ است‌ که‌ در وحله اول‌ هیچ خاطره ا ی‌ را زنده نمی کند ‌و غیر از یک‌ تعریف‌ معمولی‌ هیچ چیز دیگری را در ذهن‌ ایجاد نمی نماید در ‌حالی که چوب های منبت کاری‌ شده هر کدام نمونه‌ خوبی‌ از احساس، ادراک و اندیشه ی ‌پدید آوردند گانش‌ می‌باشد و از نكات قابل توجه منبت كاری می توان گفت، هنری است كه از مواد اولیه ارزان، آثار گرانبها تولید می شود.
آثاری كه در تصاویر زیر می بینید نوعی متفاوت از هنر كنده كاری روی چوب است كه توسط (Randall D.Boni) از ایالت تنسی (Tennessee) امریكا، پیكره هایی از حیوانات وحشی را بر روی تنه ی درختان بر جای گذاشته است و در نوع خود بسیار زیباست.
این تصاویر مربوط به سال 2009 میلادی می باشند.


مرگ دست کم ١٨ نفر بر اثر طوفان در آمریکا

در ماه آوریل سال ٢٠١٤ میلادی گرد باد شدید باعث مرگ دست کم ١٨ نفر در ایالت آرکانزاس آمریکا شد.
در زیر تصاویری از خرابیهای این گرد باد را در روزهای اولیه آن می بینید.


تصاویری از ابراهیم حامدی معروف به ابی

ابراهیم حامدی (۲۹ خرداد ۱۳۲۸ در تهران) مشهور به ابی خواننده موسیقی پاپ اهل ایران است. او در دوران نوجوانی به استعداد خود در خواندن پی برد. ابی ابتدا در یک گروه دوستانه به نام Sunboys وسپس در باشگاه‌ها و کاخهای جوانان خواندن را آغاز کرد. پس از چند سال اولین ترانه مستقل خود را اجرا کرد که عطش نام داشت.
وی از همسر اول خود فروزه مقدادی صاحب سه دختر به نامهای عسل، سایه و خاتون می باشد. ابی از همسر دوم خودش مهشید برومند یک پسر به نام فرشید دارد.


عکس‌های برگزیده تلسکوپ هابل

تلسکوپ فضایی هابل (به انگلیسی: Hubble Space Telescope) به اختصار HST تلسکوپی است که در سال ۱۹۹۰ توسط شاتل دیسکاوری در مدار گردش قرار گرفت. نام این تلسکوپ از نام فضانوردی به نام ادوین هابل گرفته شد. اگر چه هابل اولین تلسکوپ فضایی نبود ولی یکی از بزرگترین و پرکاربرد ترین ها به شمار می آید. HST یک برنامه مشترک بین ناسا و سازمان فضایی اروپا می باشد.
گرفتن عکس‌های رنگی با تلسکوپ فضایی هابل بسیار پیچیده تر از گرفتن این عکس‌ها با دوربین معمولی است. در اولین تفاوت آن است که هابل هرگز از فیلم رنگی استفاده نمی‌کند بلکه با استفاده از آشکارسازهای الکترونیکی خود نور را از فضا جمع آوری و ثبت می‌کند. این آشکارسازها عکس‌های کیهانی را به صورت رنگی تولید نمی‌کنند و عکس‌ها در مرحله اول سیاه و سفیداند. عکس‌های نهایی از ترکیب چند عکس سیاه و سفید که رنگ آنها در زمان پردازش به آنها اضافه شده‌است، به وجود می‌آیند. رنگها در عکس‌های هابل، که به دلایل مختلف به وجود می‌آیند، همواره همانچیزی نیستند که ما از نزدیک می‌دیدیم(اگر می‌توانستیم آن اجرام را در سفینه فضایی و از نزدیک ببینیم.) ما بعضی مواقع از رنگ به عنوان یک ابزار استفاده می‌کنیم به این دلیل که یا باعث بهتر دیدن جزئیات می‌شوند و یا تصور و دیدن آن‌ها رنگ‌ها از عهده چشم انسان خارج است. یک عکس نوعی هابل از ترکیب چند عکس سیاه و سفید به نمایندگی رنگ‌های مختلف نور به وجود می‌آید. پنج ابزار دقیق تلسکوپ هابل – دوربین‌ها، طیف نگارها و حسگرهای رهنمایی بسیار دقیق – به طور هماهنگ و یا مجزا از هم کار می‌کنند تا عکس‌های عالی را از دورترین نقاط هستی به ما برسانند. هر کدام از ابزارها برای مشاهده جهان از راهی منحصربه‌فرد در نظر گرفته شده‌اند.
تمام فعالیت‌های تلسکوپ فضایی هابل توسط پایگاه‌های زمینی کنترل می‌شوند. نقطه مرکزی تمام عملیات‌ها تیم عملیات پرواز است که در مرکز پرواز فضایی گودارد واقع در مریلند، قرار دارد.دو نيم شدن آسمان خراش در چين

سال ٢٠١٤ میلادی در شمال‌شرقی چین توانسته‌اند با انفجار کنترل شده‌ای نیمی از یک ساختمان را تخریب کنند بدون این که نیمه‌ی دیگر آسیب ببیند.


معدن فیروزه نیشابور

تنها معدن فیروزه ایران با ذخیره 9 هزار تن و ظرفیت تولید سالانه 19 تن در 55 کیلومتری شمال غربی نیشابور در روستای معدن قرار دارد.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٠ میلادی از این معدن می باشد.


نوشته های پشت کامیون و وانت در ایران

تصاویر زیر مربوط به بین سالهای ١٣٨٠ تا ١٣٩٠ خورشیدی می باشند.


وقوع سیل رود بارک در کلاردشت

در تیر ماه سال ١٣٩٠ خورشیدی طغیان رودخانه سردآبرود در کلاردشت مازندران موجب ایجاد خسارت شدید به منطقه رودبارک این شهر شده است.


روز جهانی زمین در سال ٢٠١٤ میلادی

روز زمین، روزی برای افزایش آگاهی و قدردانی نسبت به محیط زیست کرهٔ زمین است. این روز دو بار در سال، یک بار در طول فصل بهار در نیمکره شمالی ( ۲۰ مارس) و در طول فصل پاییز در نیمکره جنوبی (که فصل بهار آن نیمکره محسوب می شود) بر‌گزار می‌شود.
سازمان ملل متحد نیز هر سال در اعتدال بهاری، این روز را جشن می‌گیرد. این رسمی بود که توسط فعال صلح یعنی جان مک‌کانل در سال ۱۹۶۹ در اجلاس یونسکو معرفی شد و توسط سناتور آمریکایی گیلورد نلسون به عنوان یک جلسهٔ آموزشی در مورد محیط زیست بنیان گذاشته شد. در خیلی از کشورها روز ۲۲ آوریل هم زمان با ۳ اردیبهشت روز زمین است و جوامع بسیاری نیز هفتهٔ زمین را با آغاز روز زمین جشن می‌گیرند و تمام هفته را به فعالیتهای زیست محیطی اختصاص می‌دهند.
تصاویری که در زیر می بینید از نقاط مختلف کره زمین به مناسبت روز جهانی زمین  در سال ٢٠١٤ میلادی مخابره شده.


تصاویر دیدنی از گردنه حیران در اردبیل ،آستارا

 حیران، نام روستایی است در استان گیلان است این روستا در فاصله ۲۰۳ کلیومتری رشت مرکز استان قرار دارد.
جمعیت رسمی این روستا حدود ۸۰۰ خانوار است.
این روستا به دلیل زیبایی طبیعی آن، به عنوان یکی از منطقه‌های نمونه گردشگری در ایران به شمار می‌رود و با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب در سالیان اخیر، مورد توجه گردشگران قرار گرفته و ساخت و ساز بناهای تفریحی و گردشگری در آن افزایش یافته‌است.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠٠٨ میلادی میباشد.


دوی ماراتن بوستون در سال ٢٠١٤ میلادی

دوی ماراتن بوستون (به انگلیسی: Boston Marathon) تاسیس ۱۸۹۷، کهنترین دوی ماراتن جاری جهان است.
این مسابقهٔ عمومی هر ساله در شهر بوستون برگزار شده و با شرکت ۲۰۰۰۰ شرکت کننده، از بزرگترین مسابقات ماراتن جهان است.

طول مسیر این مسابقه، همانند دوی ماراتن نیویورک، ۴۲ کیلومتر است، و از محلات متفاوت شهر بوستون می‌گذرد.
در ۱۵ آوریل ۲۰۱۳ انفجار دو بمب دست‌ساز در نزدیکی محل خط پایان مسابقه منجر به مرگ سه‌تن و مجروح شدن بیش از ۱۰۰ تن گردید.در پی این حوادث شهر بوستون در وحشت فرو رفت . و پلیس تصاویری از مظنونین این بمب گذاری ها منتشر کرد. مظنونین دو برادر اهل چچن می باشند به نام های تیمولان (تیمورلنگ) سارنایف و جوهر سارنایف . یکی از مظنونین در درگیری شدید با پلیس در حالی قصد فرار داشت به شدت زخمی شد و در بیمارستان در گذشت. برادر دیگر توانست متورای شود . در پی فرار این متهم پلیس از تمامی اهالی ماساچوست خواست از خانه هایشان بیرون نیایند و در را فقط بر روی پلیس باز کنند . نهایتاً این مظنون در پی محاصره پلیس در حالی که در خانه فردی مخفی شده بود دستگیر شد.


تفاوت بین سواحل ما و سواحل دیگران

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠٠٩ میلادی می باشند.


آشپزی ایرانی

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠٠٩ میلادی می باشند.


اولین جنگل عمودی جهان در ایتالیا !

در سال ۲۰۱۱ پروژه‌ای به نام  “Bosco Verticale”توجهات بسیاری را به سوی خود جلب کرد. این پروژه در حقیقت دو سازه بزرگ را شامل می شود که به عنوان نخستین جنگل عمودی جهان در میلان ایتالیا ساخته می شوند.

اگرچه تردیدهای بسیاری نسبت به ساخت و عملی بودن این پروژه ایجاد شده بود، اما “استودیو بوئری” نشان داده است که نه تنها با طرحی فانتزی و رویایی مواجه نبوده‌ایم، بلکه احتمال تکمیل آن در سال ٢٠١٣ میلادی نیز وجود دارد.

ساخت دو برج این پروژه تا آوریل ۲۰۱۲ به پایان رسیده و از آن زمان تا سال ٢٠١٣ میلادی، کاشت درختان و گیاهان دیگر آغاز شد. اگرچه به واسطه شرایط آب و هوایی و بارش برف و باران در میلان، آهنگ پیشرفت پروژه طی چند ماه ابتدایی کند بود، اما  نخستین جنگل عمودی جهان در اواخر سال ۲۰۱۳ افتتاح  شد. میلان یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان محسوب می شود و پروژهBosco Verticaleبا هدف کاهش برخی از آسیب‌های زیست محیطی ناشی از شهرنشینی اجرایی شد.

برج‌های این پروژه از سیستم‌های انرژی فتوولتائیک یکپارچه سود می برند و درختان و گیاهان دیگر در نمای خارجی ساختمان کاشته می شوند. گیاهان به جذب دی اکسید کربن و گرد و غبار از هوا و سرمایش و گرمایش آپارتمان‌های برج‌ها کمک کرده و همچنین، در کاهش “اثر جزیره گرمای شهری” به ویژه طی فصل تابستان موثر هستند.

دو برج این پروژه ۲۶۰ و ۳۶۷ فوت ارتفاع داشته و در مجموع ظرفیت ۴۸۰ درخت بزرگ و متوسط، ۲۵۰ درخت کوچک، ۱۱ هزار گیاه زمینی و ۵ هزار درختچه را دارند. نوع درختان با توجه به محل کاشت آنها در برج‌ها و طی همکاری دو ساله با گیاه‌شناسان به منظور گزینش مناسب‌ترین نمونه‌ها برای این محیط و شرایط آب و هوایی برگزیده شده‌اند. در حقیقت، گیاهان مورد استفاده به طور ویژه برای این پروژه پرورش داده شده و پس از کاشت به تدریج با شرایط جدید خود سازگار خواهند شد.
در زیر مراحل ساخت این جنگل عمودی را می بینید.


تصاویری از درون جت های شخصی میلیونرهای عرب

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشند.

Scheik Hamaid bin Hissa


مراسم مذهبی ادیان مختلف در بهار سال ٢٠١٤ میلادی

شروع فصل بهار نه تنها در ایران به عنوان یک جشن باستانی به نام نوروز جشن گرفته می شود بلکه در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان مراسم مذهبی جشن گرفته می شود.
در زیر تعدادی از عکسهای مخابره شده از سراسر جهان را در ماه آوریل ٢٠١٤ می بینید که مربوط به برگذاری مراسم مذهبی می شود و همزمان است با شروع بهار و جشن نوروزی ما ایرانیان.


نمایشگاهی متفاوت با سوژه خودرو

در سال ٢٠١١ میلادی به مناسبت ١٢٠ سالگرد تولید خودرو در جهانی , نمایشگاهی در شهر کارلسروهه آلمان برای چند روز برگذار شد و در آن بیش از هشتاد اثر هنری با موضوع خودرو به نمایش در آمد که تعدادی از آثار این نمایشگاه را در زیر می بینید.


اولین سالگرد بمب گذاری در ماراتن بوستون

انفجارهای بوستون به مجموعه ۳ انفجار که در ۱۵ آوریل سال ۲۰۱۳ در شهر بوستون روی داد، اطلاق می‌شود. این انفجارها در خلال مسابقه دو ماراتن شهر بوستون و در ساعت ۲:۵۰بعداز ظهر به وقت محلی و در خیابان بویلستون نزدیک میدان کاپلی رخ داد.

مقامات بوستون از افزایش شمار تلفات انفجارهای ۱۵ آوریل ۲۰۱۳ خبر دادند. تلفات پنج نفر (3 نفر تماشاچی، یک مامور پلیس، یک بمبگذار) و ۱۴۴ زخمی گزارش شده است.
گزارش‌های نخستین حاکیست که وسیله انفجاری در یک سطل آشغال کار گذاشته شده بود که یکی از مقتولین کودکی ۸ ساله بوده است.
انفجار سومی هم در کتابخانه جان اف کندی در چند کیلومتری محل رویداد اتفاق افتاد.

دو انفجار اول حدود دو ساعت بعد از آن روی داد که نفرات اول از خط پایان رد شده بودند.
دست کم سه بمب عمل نکرده نیز در بوستون کشف شده است.
این سلسله انفجارات توسط دو برادر چچنی الاصل به نام‌های جوهر سارنایف ۱۹ ساله و تیمورلنگ سارنایف ۲۶ ساله صورت گرفته است.
تصاویر زیر مربوط به برگزاری اولین سالگرد این بمب گذاری در سال ٢٠١٤ میلادی در بوستون آمریکا می باشد.


هواداران و پشتیبانان مردمی میر حسین موسوی

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران، در روز جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی (۱۲ ژوئن ۲۰۰۹ میلادی)، برگزار شد.
این انتخابات، همچون سایر انتخابات‌ها در ایران، از سوی مخالفین دولت و نظام جمهوری اسلامی، با انتقاداتی پیرامون عدم رعایت اصول دموکراتیک روبروست.
بر اساس اعلام رسمی وزارت کشور، محمود احمدی‌نژاد (بیش از ۲۴ میلیون رأی) در این انتخابات با اختلاف رأی زیادی نسبت به میرحسین موسوی (بیش از ۱۳ میلیون رأی) پیروز اعلام شد. این نتیجه با اعتراض گسترده دیگر نامزدها و عده زیادی از هواداران میر حسین موسوی مواجه شده‌بود. برخی هنوز صحت انتخابات را زیر سؤال می‌برند.
تصاویر زیر مربوط به تبلیغات انتخاباتی این دوران توسط پشتیبانان میر حسین موسوی می باشد.


کودکان بشاگرد، گلهایی که پرپر می شوند

تصاویر زیر مربوط است به کودکان روستاهای شهرستان بَشاگَرد در استان هرمزگان که به علت زندگی فقیرانه و کپرنشینی شهرت یافته اند، اما این شهرت برایشان منفعتی نداشته است. باید از خود بپرسیم که این کودکان وقتی بزرگ شدند از مسئولین و دیگر هموطنانشان چه می پرسند؟ بدون اینکه بر جنبه های سیاه نمایانه این تصاویر تمرکز کنیم، با خود بیاندیشیم که این ها هم ایرانی هستند و هموطن ما، باور کنیم که سهم این کودکان پاک بیشتر از این است که الان بهره می برند.

برای بزرگ نمایی روی عکسها کلیک کنید.


تصادف چندین خودرو در میدان توحید به تاریخ ٢٢ فروردین ١٣٩٣


نقاشی با حروف

جان سوکول در سال ١٩٤٧ میلادی در ایالت اهایوی آمریکا به دنیا آمد.
او در بخشی از آثار خود به جای استفاده از خطوط نقاشی از کلمات , حروف و جملات برای به تصویر کشیدن سوژه استفاده کرده است که در زیر می بینید.
تصاویر زیر مجموعه ای است از این گروه نقاشی های وی تا سال ٢٠١٣ میلادی.


صحنه های از مسابقات گلف سال ٢٠١٤ در آمریکا