گزارش های تصویری: 2015-03-29

برترین عکسهای زیر آبی سال 2010

نشریه نشنال جئوگرافی سال ٢٠١٠ میلادی نتایج چهارمین دور از رقابت بین المللی عکاسی زیر آبی در اعماق اندونزی را منتشر کرد. این رقابت جهانی در هفت بخش مختلف برگزار شده و جایزه برنده نهایی آن 35 هزار دلار برای شگفت انگیزترین عکس زیر آبی از میان تمامی تصاویری خواهد بود که از سرتاسر جهان در رقابت شرکت کرده اند. آثار برتر در چهارمین دور از این رقابت عکاسی به تصاویری از انواع گونه های زیستی دریایی اختصاص دارند که به دلایل مختلف از جمله شکار بیش از اندازه و یا آلودگی های زیست محیطی در خطر انقراض قرار دارند. در ادامه 6 اثر برگزیده این رقابت بین المللی را مشاهده می کنید:


عجیب ولی واقعی از .....

خالْ‌کوبی یا تَتو (تاتو) به عمل ایجاد نقوش دائمی یا با ماندگاری طولانی بر روی پوست گفته می‌شود. این عمل پدیده‌ای جهانگیر است. حتی در بین نقوشی که در جایهای گوناگون جهان انجام می‌شود، مانندگی نیز مشاهده شده‌است. خالکوبی در ایران بیشتر نزد زنان، پهلوانان و اوباش جاهل مرسوم بوده‌است.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠٠٩ میلادی می باشند.


بزرگترین فروشگاه باربی دنیا

این مجموعه با مساحت ٣۵٠٠٠ فوت مربع در شانگهای چین، بزرگترین فروشگاه باربی دنیا محسوب می شود.

- ساخت نمای اصلی بصورت ٢ لایه (١.صفحات داخلی از پلی کربنات نیمه شفاف و ٢. صفحات خارجی از شیشه با طرح های مشبک)

- هدایت بازدیدکنندگان به یک لابی منحنی در بدو ورود که با یک پله برقی صورتی رنگ آنها را از سطح خیابان به طبقۀ اصلی که به اندازۀ ٢ طبقه ارتفاع دارد می برد.

- هستۀ مرکزی بنا یک پله پیچ سه طبقه است که گرداگرد آن ٨٠٠ عروسک باربی چیده شده اند.این بخش مرکز توجه بناست.بدین مفهوم که همه چیز حول باربی می چرخد.

- “طبقۀ بانوان” شامل البسه، لوازم آرایش، زیورآلات و خیاطی زنانه می باشد.“طبقۀ عروسکها” شامل عروسکها، گالری طراحان عروسک، لوازم مربوط به عروسکها، مرکز طراحی باربی و کتب می باشد.”مرکز طراحی باربی” جائی ست که در آن هر کس می تواند باربی خود را طراحی کند. “طبقۀ دخترخانمها” شامل بخش مد دختران، کفش و زیورآلات می باشد.در این طبقه یک صحنۀ نمایش هم وجود دارد که دختران می توانند خود در برنامه های اجرای مد نیز شرکت کنند.بعلاوه کافی شاپ باربی نیز در این طبقه است.

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٠ میلادی می باشد.


گیاه عجیبی که یک قرن در میان گل می‌دهد و می‌میرد!

گیاه Queen of the Andes یا "ملکه آندس" گیاهی نایاب است که در طول زندگی خود هر 80 تا 100 سال یکبار گل می دهد. این گیاه عجیب تنها چند هفته قبل از مرگش گلدهی را آغاز می کند، اما تا قبل از گل دادن نیز حضوری با ابهت در میان طبیعت دارد زیرا این گیاه در زیستگاهی خشن و کوهستانی در پرو و بولیوی رشد کرده و گاه ارتفاع آن به 12 متر نیز می رسد. تنها زیستگاه ملکه آندس در پرو و بولیوی و در ارتفاع سه تا چهار هزار و 800 متری است. تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٢ میلادی می باشد.


معجزه استفاده از کلاه ایمنی

پلیس بزرگراه اکلاهما در ساعت 1 بامداد صبح دستور توقف کامیونی را صادر کرد.
انها با همچین صحنه ای روبرو شدند.


قایقرانی که به جای ماهی، جسد صید می‌کند ( +18 )

وی زینپنگ"‌ (Wei Xinpeng)‌ یک قایقران چینی است که از آب "رود زرد"‌ امرار معاش می کند. ولی برعکس دیگر قایقرانان، کار او صید ماهی از این رودخانه نیست.
این قایقران ۵۵ ساله ( در سال ٢٠١٠ میلادی ) ، جسد هایی را که در رودخانه افتاده اند، پیدا می کند و به خانواده هایشان می فروشد.
آقای "وی" می گوید:‌ کار من باعث می شود عزت و احترام به مردگان بازگردد.
برای خانواده های عزادار که از یافتن اجساد عزیزانشان نومید شده اند، آخرین چاره مراجعه به این قایقران است.
هر روز او مسیر رودخانه را تا رسیدن به پل موقت ویژه عابران پارو می زند.
اجساد از این نقطه دورتر نمی روند.
آقای "وی" می گوید که از هفت سال پیش که این شغل را شروع کرده، تا کنون ۵۰۰ جسد را از رودخانه بیرون کشیده است.
بعضی از این انسان ها به قتل رسیده، بعضی دیگر غرق شده یا در رودخانه خودکشی کرده اند.
این گزارش و گفتگو با وی زینپنگ در سال ٢٠١٠ میلادی به ثبت رسیده است.


یک فاحشه خانه برای معلولین جسمی و روحی ( +18 )

افراد معلول نیاز بیشتری به سکس دارند, یک خانوم بالغ انگلیسی در بریتانیا برای اولین بار جنده خانه ای مخصوص کسانی که معلولیت های ذهنی و جسمی دارند، از جمله پسر مبتلا به اوتیسم و سربازان مجروح انگلیسی در افغانستان و عراق راه اندازی کرده.

    «خانم بکی» آدامز، ٤٤ ساله از  جنوب شرق انگلستان
    به مدت ٢۰ سال در فاحشه خانه غیر قانونی بصورت اجباری کار میکرد
    در سال ٢۰۰٩ با یکی از دخترانش تماس گرفت و گفت میخواهد قانونی کار کند
    در حال حاضر مدیر یک جنده خانه است که مشتریان تلفنی  جنده سفارش میدهند
    همه فاحشه ها داوطلبانه و رایگان سکس میدهند
    همچنین موفق به کسب جایزه عشق شهوانی بریتانیا شده است چون حرکتی انسان دوستانه برای دادن کمک و لذت به افراد معلول انجام داده است.

    او با ٦٢,۰۰۰ £ پوند سرمایه یک مرکز سلامت جنسی باز کرده است.

مادام بکی آدامز یکی از معروف ترین فاحشه های بریتانیا است که فاحشه خانه برای معلولین باز کرده است.

بکی آدامز ٤٤ ساله از  جنوب شرق انگلستان ، که از جنده خانه فرار کرده است در کتاب خاطراتش سال ٢۰١۰ در مورد سوء استفاده جنسی از او نوشت. گویا  پدر و مادران خودشان تماس میگیرن و آرزو دارن پسرشان سکس را تجربه کند. همسران  سربازان مجروح افغانستان و عراق هم تماس میگیرند تا با رفتن مردشان به فاحشه خانه مشکلات روحیشان درمان شود . تنوع در سکس با زنان میتواند برای اعصاب مفید باشد.زنان ورزشکار ایرانی در بازیهای آسیایی گوانگ جو ۲۰۱۰

بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ از ۱۲ نوامبر تا ۲۷ نوامبر سال ۲۰۱۰ در شهر گوانگ‌ژو، چین برگزار شد. این دومین بار بود که یک شهر چینی میزبان بازی‌های آسیایی می شد. پیش از این پکن در سال ۱۹۹۰ میزبان این مسابقات بود.
این مسابقات در ۴۱ رشته ورزشی برگزار شد که از این حیث در تاریخ بازی‌های آسیایی بی‌سابقه بود. همچنین تعداد ورزشکاران این دوره بیشترین تعداد ورزشکار در تاریخ این بازیها بوده است. در مجموع ۹۷۰۴ ورزشکار در این دوره حضور داشتند که در مقایسه با ۹۵۲۰ نفر بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ با رشد روبرو بوده است.
همه ۴۵ عضو شورای المپیک آسیا در این دوره بازی‌ها شرکت داشتند. رقص ورزشی، کریکت، وِیچی و شیانگ‌چی برای اولین بار در این مسابقات برگزار می‌شود و رقابت‌های بدن‌سازی که در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ برگزار شده‌بود در برنامه رقابت‌ها قرار نداشت.
مشعل این دوره از بازیها در تاریخ ۱۲ اکتبر ۲۰۱۰ (۲۰ مهر ۱۳۸۹) به دست هو جین تائو رئیس جمهور وقت چین و در معبد بیجینگ روشن شد.
کاروان ورزش ایران ۳۷۰ ورزشکار را برای حضور در این بازی‌ها معرفی کرد.