گزارش های تصویری: 2015-04-12

سرما و یخبندان در اروپا

تصاویر زیر مربوط به زمستان سالهای ٢٠١٠ , ٢٠١١ و ٢٠١٢ در اروپا می باشد.


روستای Xuanping در چین که ۵ سال پیش بر اثر زلزله زیر آب رفت سر بیرون میاورد

روستای کوان پینگ که در سال ٢٠٠٨ میلادی  ویران شده و زیر آب رفته بود، دوباره در برابر چشم ها هویدا شد. این روستا که در منطقه بیچوان چین قرار دارد، بر اثر زلزله ای مهیب، خانه ها، ادارات، مدرسه ابتدایی و دیگر امکاناتش از بین رفته یا ناپدید شده بود.

زلزله بزرگی این روستا را در سال ۲۰۰۸ ویران کرد و این روستا به رودی تبدیل شد که به جای آدمیان، آبزیان در آن مسکن گزیدند. کارشناسان می گویند که سیل مذکور، طی ۵۰ سال گذشته، در نوع خود بزرگترین بوده است.

این باعث شده است که آب سیل با عقب نشینی، بار دیگر باقیمانده این روستای زیبا با حدود ۱۰ ساختمان از جمله خانه ها، ادارات و مدرسه ابتدایی به جریان زندگی روستاییان بازگردد.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٣ میلادی می باشد.


تصاویر جذاب و حیرت آور از زندگی یك زوج معلول اما توانمند

احمد 26 ساله و همسرش فاطمه 25 ساله، ( در سال ٢٠٠٩ میلادی )  از زوج های معلولی هستند كه مدت یك سال است با یكدیگر ازدواج كرده و در خانه های مخصوص زوج ها در آسایشگاه كهریزك زندگی می كنند.
احمد دچار معلولیت از هر دو دست و فاطمه از هر دو پا می باشد. این زوج معلول، اما توانمند در زمینه كارهای هنری فعالیت هایی دارند.
این گزارش در سال ٢٠٠٩ میلادی تهیه شده است.


تصاویری از حوادث وحشتناک کشتی ها

تصاویر زیر در سال ٢٠١٣ جمع آوری شده است.


مجسمه سفالی هزاران سرباز مجهز مربوط به پادشاهی چین

لشکر سفالین (به چینی: 秦始皇陵兵马俑)‏ شامل مجسمه سفالی هزاران سرباز مجهز مربوط به پادشاهی چین شی هوان، موسس دودمان چین در ۲۲۰ پیش از میلاد است.
مجسمه‌های سنگی ارتش تراکوتا در حوالی شهر شی‌آن پایتخت نخستین امپراتوری چین پراکنده هستند. این آثار از مهم‌ترین یافته‌های باستان‌شناسی جهان در سال‌های اخیر به شمار می‌روند.
مجسمه‌های لشکر سفالین با اندام و اندازه واقعی به عنوان «پاسداران معبد سلطنتی در چین باستان» مستقر شده بودند. آنها به اولین امپراتوری چین متحد به نام چین شی هوان تعلق دارند. این امپراتور از سال ۲۲۱ تا ۲۰۶ قبل از میلاد مسیح بر چین باستان حکومت می‌کرد.

پیکره سربازان بیش از دو هزار سال پیش به همراه امپراتور به خاک سپرده شدند تا بر پایه باوری قدیمی، در جهان پس از مرگ نگهبان و معبد سلطنتی امپراتور باشند و او را از گزند دشمنانش حفظ کنند.
در سال ۱۹۷۴ میلادی، کشاورزان چینی در استان شاآن‌شی به صورت کاملا اتفاقی مقبره چین شی هوان و پاسداران معبد سلطنتی را کشف کردند. بر اساس برآوردها، مجسمه‌های لشکر سفالین شامل بیش از ۷۰۰۰ سرباز، ۱۳۰ کالسکه نظامی و ۵۲۰ اسب می‌شود.
در رشته‌ای از حفاری‌های دقیق و پیوسته از سال ۱۹۷۴ تا سال ٢٠١٣ میلادی، بیش از ۲۰۰۰ پیکره از زیر خاک بیرون آورده شده‌اند.


مردی که با کشته شدن بن لادن ریش هایش را اصلاح کرد

یك مرد آمریكایی كه پس از حوادث 11 سپتامبر 2001 ریش های خود را اصلاح نكرده بود ، با شنیدن خبر مرگ اسامه بن لادن رهبر گروه القاعده و مسبب اصلی عملیات تروریستی 11 سپتامبر ، ریش های خود را تراشید.

” گری ودل ” معلم دبیرستانی در واشنگتن آمریكااز زمان حملات تروریستی 11 سپتامبر عهد كرده بود تا ریش های خود تا زمانی كه بن لادن دستگیر یا كشته نشود اصلاح نكند.

این معلم آمریكایی به خاطر از دست دادن عده ای از شاگردانش در حادثه تروریستی 11 سپتامبر برای بزرگداشت نام آنها از زمان حادثه تروریستی تصمیم گرفت تا ریش خود را تا زمان دستگیری یا مرگ بن لادن اصلاح نكند.

شاید این مرد آمریكایی هنگامی كه تصمیم به عدم اصلاح ریش هایش گرفت هرگر فكر نمی كرد كه كار دستگیری یا كشتن بن لادن قریب به 10 سال طول خواهد كشید!

ریش گری ودل در 10 سال  به 15 اینچ رسیده بود . دبیرستان محل تدریس ودل با صدور بیانیه ای از اینكه وی نزدیك به 10 سال متعهد به انجام رساندن عهد خود باقی مانده است ، تقدیر كرده و گفته است : آقای ودل 3454 روز بر سر عهد و عقیده خود ماند . وی در این مدت تمسخرها و ریشخندهای دیگران را تحمل كرد ؛ چون بدون شك عده زیادی از مردم به وی می گفتند كه آرمان او شكست خورده است”.

ودل در 10 سال گذشته به واسطه ریش هایش توجه رسانه های آمریكایی را به خود جلب كرده بود و همه ساله در سالگرد حملات 11 سپتامبر برخی رسانه ها به سراغ او می رفتند و ریش او را اندازه گیری می كردند و رشد آن را با سال قبل مقایسه می كردند !

ودل خبر مرگ بن لادن را روز یكشنبه ساعت 7 و 48 دقیقه بعد از ظهر ( به وقت محلی) و هنگامی  در باغ خانه اش مشغول كار بود از طریق تلفن یكی از همكارانش دریافت می كند و با شنیدن خبر مرگ بن لادن به سرعت برای ادای نذر خود سراغ قیچی اصلاح و تیغ می رود.

همسر این معلم آمریكایی می گوید كه او ریش دوست نداشت اما به نذر همسرش احترام گذاشته است .

وی افزود : او با اصلاح ریش هایش 10 سال جوان تر شده . این لحظه خوبی برای ما و همه مردم آمریكا است.


هنر نمائی با انگشتان دست

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٢ میلادی می باشد.