گزارش های تصویری: 2015-04-19

طراحی جالب فلاسک آب مخفی در یک کراوات !

این کراوات شیک دارای یک فلاسک آب مخفی است که می توانید نوشیدنی های مورد علاقه خود را در آن نگه دارید. از این کراوات می توانید در دفتر کار، کنسرت، مراسم عروسی و دیگر مراسم های رسمی استفاده کنید.
این کروات در سال ٢٠١٣ بر روی تعدادی از تارنماهای اینترنتی برای فروش قرار گرفت.
فلاسک آب قابلیت جدا شدن و شستشو را دارد.


بزرگترین عروسک دنیا از جنس.....

این میمون چاق توسط هنرمند خلاق هوفمن فلورنتیجن در سال ٢٠١٠ میلادی به مناسبت یک نمایشگاه بین المللی و  با استفاده از دمپایی های رنگی در سائو پائولو، برزیل طراحی و ساخته شده بود.


کاخ گلستان

کاخ گلستان مجموعه‌ای از بناها است که در میدان ارگ تهران واقع است. بناهای این کاخ در زمان‌های مختلف ساخته شده‌اند. نام آن از تالار گلستان واقع در عمارت خروجی گرفته شده‌است. کاخ گلستان در سی و هفتمین اجلاس سالانه کمیته میراث جهانی سازمان یونسکو در پنوم پن، پایتخت کامبوج، در فهرست آثار جهانی به ثبت رسید. این اثر شانزدهمین اثر ایرانی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو جای گرفت.
شروع ساخت آن به ارگ تاریخی تهران و زمان شاه طهماسب اول در دوران صفویه در بخش قدیمی شهر تهران باز می‌گردد، و بخش‌های اصلی آن در درون حصار قدیمی تهران احداث شد.ولی در دورهٔ قاجار گسترش فراوانی یافت و محل سکونت شاهان قاجار بود.

در زمان پهلوی جهت مراسم رسمی و محل اقامت روسای جمهور و مهمانان ویژهٔ خارجی استفاده می‌شد. با این وجود قسمت‌هایی از آن در این زمان تخریب گردید.

اتفاق‌های مهمی از تاریخ معاصر ایران در این مجموعه به وقوع پیوسته‌است.

در حال حاضر به صورت موزه مورد استفاده قرار دارد.

منظره‌ای از کاخ گلستان در یک سوی اسکناس‌های پنج هزار ریالی از سال ۱۳۴۸ هجری خورشیدی تا سال ۱۳۵۷ چاپ و نشر می‌شد.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٣ میلادی می باشد.


مراسم قربانی کردن انسان در تایلند ( +18 )

و اما طریقه ادای مراسم قربانی به الهه:
همه مردم قبیله جلو معبد شان جمع میشوند و آنوقت درویشان یا زاهدان روحانیشان دختر را به آنجا آورده و لباسهایش را در میاورند و بر روی یك میز چوبی در مقابل چشمان همه مردم میخوابانند و بعد او را غسل داده و پاك ساخته آنگاه بر حسب اعتقاداتشان او را سر بریده ذبح میكنند و خونش را در ظرفی ریخته به تمام اهالی مینوشانند. پس از آشامیدن خون دختر قربانی جسد بی جانش را همانجا جلوی معبد ترك میكنن تاپوسیده و فاسد شود تا زمانیكه نوبت قربانی سال بعد فرا رسد.

توضیحات: این مطلب و عکسها در سال ٢٠١٠ میلادی توسط ایمیل به دست ما رسیده و تحقیقات ما در اینترنت نیز نتیجه ای به همراه نداشت و از همین رو قضاوت را به خوانندگان واگذار می کنیم و از شما می خواهیم که اگر اطلاعات بیشتری در این مورد دارید از طریق بخش نظرات با دیگران در میان بگذارید.
و عكسهایی از مراسم:یک اثر تاریخی دیگر هم در معرض تخریب

شکل شاه، سنگ نگاره ای قاجاری از ناصرالدین شاه در یک راه ساسانی است که در ضلع غربی تونل وانا شهرستان آمل قرار گرفته و با شماره 6272 در سال 81  در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.
این سنگ نگاره که یکی از با ارزش ترین و زیباترین سنگ نگاره های دوره قاجاری است، در وضعیت نابسامانی نگهداری می شود به نحوی که مدتی پیش بخشی از چهره های شاهزادگان قاجاری نقش شده در این سنگ نگاره که به احتمال زیاد عمدی بوده، تخریب شده است ، چرا که تخریب چهره های سنگی به زمان و نیروی زیادی احتیاج دارد و اقدامی سهوی و غیرمنتظره نمی توانداینطور به آن آسیب بزند.
با آنکه این اثر تاریخی ارزشمند سال هاست که در سیاهه آثار ملی ایران به ثبت رسیده اما هنوز هیچ نگهبان و مسئولی برای حفاظت از آن وجود ندارد هر چند که راه دسترسی به آن هم بسیار سخت و طاقت فرساست.
این سنگ نگاره در یک راه تاریخی قرار گرفته است که هنوز بخش های سالم و بسیاری از تاق ها راه و چند پل چشمه و بند ساسانی در همجواری این سنگ نگاره وجود دارد.

با این حال نبود نگهبان و یا حتی یک تابلوی هشدار دهنده در کنار این اثر سبب شده گروههای که برای کوهنوردی، سنگ نوردی و یا برای بازدید از این سنگ نگاره به آنجا می روند، بدون رعایت رعایت موازین و اصول رفتاری با یک اثر تاریخی، از روی سنگها بالا رفته و برای گرفتن عکس یادگاری و یا از روی کنجکاوی صدمات جبران ناپذیری به آن وارد کنند.
این گزارش تصویری مربوط به سال ٢٠١٣ میلادی می باشد.


متن کامل کیفرخواست دادستان نظامی تهران علیه ۱٢ عامل متهم فاجعه کهریزک


بیش از ۶۸کشته و ۱۷۵مجروح درحمله اسلامگرایان به یک فروشگاه در کنیا

منابع خبری روز شنبه ۲۱ سپتامبر سال ٢٠١٣ میلادی (۳۰ شهریور) از حمله افراد مسلح به مرکز خرید بزرگ "وست گیت" (Westgate) در نایروبی، پایتخت کنیا خبر دادند. پیکارجویان الشباب مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته‌اند.

اوهورو کنیاتا، رئیس‌جمهور کنیا اعلام کرد که در این حمله دستکم ۳۹ نفر کشته و بیش از ۱۵۰ نفر زخمی شده‌اند. وی افزود چند تن از بستگان نزدیک وی نیز در میان قربانیان هستند.

آقای کنیاتا در سخنانی که از تلویزیون دولتی کنیا پخش شد همچنین گفت که این کشور پیش از این بر تروریست‌ها غلبه کرده است و اینبار نیز آن‌ها را شکست خواهد داد. وی وعده داد که عاملان این حمله دستگیر و مجازات خواهند شد.

یک گروه وابسته به القاعده در سال ۱۹۹۸ سفارت آمریکا در نایروبی را هدف قرار دادند که در آن حمله تروریستی بیش از ۲۰۰نفر کشته شدند. چهار سال بعد در سال ۲۰۰۲ این‌بار هم‌زمان با حمله به یک هتل اسرائیلی، سعی کردند با موشک جت‌های اسرائیلی را هدف قرار دهند.