گزارش های تصویری: 2015-05-03

مانورهای هوایی انجام شده در سال ٢٠١٣ میلادی

هر ساله در نقاط مختلف دنیا مانورهای هوایی به اجرا در می آید و در آن آخرین نمونه های ساخته شده از هواپیماها , بالگردها و سایر پیشرفتهای هوایی به نمایش گذاشته می شود.
در زیر نمونه هایی از این مانورهای انجام شده در گوشه کنار دنیا را که در سال ٢٠١٣ میلادی برگذار شده است می بینید.


مرگبارترین هنر جهان!!

یک هنرمند انگلیسی با همکاری دانشمندان دانشگاه بریستول برای ارائه تصویر بهتری از جهان میکروب‌ها، نمونه‌های جالب شیشه‌ای را از این موجودات میکروسکوپی ساخته است.

به گزارش گروه خواندنی ها و دیدنی های روناش ، لوک جرام از سال ۲۰۰۴ در حال تولید مجموعه شیشه‌ای خود بوده که برای جلب توجه مردم به وضعیت بیماری جهان طراحی شده است.

جرام با ارائه میکروب‌ها در شیشه بدون رنگ به نمایش ساختار خالص آنها که بسیار پیچیده بوده، پرداخته است. با این روش می‌توان با یک شیوه بی‌طرفانه‌تر بدون تاثیر رنگ که در کتابهای درسی اضافه شده، بر روی بیماری تامل کرده و به آن واکنش نشان داد.

این مجسمه‌ها با استفاده از تصاویر و مدلهای ارائه شده توسط ویروس‌شناسان دانشگاه بریستول ساخته شده و هر کدام از آنها یک میلیون برابر اندازه طبیعی یک ویروس یا باکتری است.

این مدلهای شیشه‌ای تاکنون توجه جوامع علمی را به خود جلب کرده که از آنها برای استفاده در مجلات پزشکی مانند لنست، بریتیش مدیکال و همچنین در کتابهای درسی بهره برده‌اند.
تصاویر زیر تعدادی از کارهای او را تا سال ٢٠١١ میلادی نمایش می دهد.


دوازدهمین سالگرد یازده سپتامبر در آمریکا

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٣ میلادی می باشد و  سالگرد حملات یازده سپتامبر به برجهای دو قلوی نیویورک را نشان می دهد.


گزارشی از تنها هتل "بدون ستاره" در جهان

ایده "هتل بدون ستاره" از سوی هنرمندان سوئیسی،فرانک ریکلین و پاتریک رکلین به همراه دنیل کاربونیر و همسرش سمیرا سینقوی-کاربونیر در چهارم  ماه مارس (13 اسفند 88)در شهر سوییس مطرح شد. به دنیل کاربونیر، از بنیان گذاران شرکت       " Mind of Motion"  (جلوه های فکری)  ومشاور بین المللی  در زمینه خدمات میزبانی شرکت ها در  تبدیل ایده " هتل بدون ستاره" به یک فرصت تجاری جهانی با پاتریک ریکلین همکاری کرد.
ایده " هتل بدون ستاره" ساختاری است که  یکی از انبار های اسلحه های اتمی سویئس را به یک هتل لوکس اقتصادی تبدیل کرده که  می تواند میزبان 14 نفر در6 تخت یک نفره و 4 تخت دو نفره باشد. گروه بزرگتری را می توان در اتاق مجاور اسکان داد، که فضای اتاق را تخت های مدل ارتشی تشکیل می دهند.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشد.


نمایشگاه عكس حسين شفيع‌نيا در هانوفر آلمان

در سال ٢٠١٣ میلادی نمایشگاه آثار عکاسی حسین شفیع نیا با موضوع ˝طبیعت مازندران˝ در شهر هانوفر آلمان برگزار شد.
این نمایشگاه شامل 35 قطعه عکس، با موضوع طبیعت مازندران در ابعاد 70 در 100 با هدف شناساندن طبیعت زیبای این استان، برپا شد.
حسین شفیع نیا، هنرمند فعال عرصه عکاسی و عضو خانه عکاسان حوزه هنری مازندران است که به صورت مستمر در عکاسی از طبیعت و مناظر فعالیت دارد.
بنا براین گزارش، این نمایشگاه به مدت 20 روز در شهر هانوفر آلمان، برپا بود.
نام کامل: حسین شفیع‌نیا فیروزجا سیار
خودش می‌گوید که انتهای نام فامیلی‌اش تمام بیوگرافی‌اش را نشان می‌دهد .اینکه او اهل فیروزجا است. متولد کوهستان فیروزجا یا همان پریجا. شفیع نیا می‌گوید: «"سیار" هم به واسطه‌ی شغل‌اش كه فیلم‌سازی و عکاسی است و همیشه در سفر به دورافتاده‌ترین نقاط ایران است.»
تصاویری از عکسهای به نمایش در آمده در این نمایشگاه را در زیر می بینید.


نبرد پلیس برزیل با قاچاقچیان مواد مخدر در برزیل

از سال ٢٠١٠ میلادی که مشخص شد بازیهای جام جهانی فوتبال ٢٠١٤ در برزیل برگذار می شود , پلیس و دولت برزیل تمام سعی و تلاش خود را به کار گرفتند تا با مبارزه و ریشه کن کردن باندهای تبهکار و قاچاق مواد مخدر نظم و امنیت را برای برگذاری مسابقات جام جهانی ٢٠١٤ برقرار  کنند.
از همین رو نیز از همان سال ٢٠١٠ پلیس با پشتیبانی نیروهای ارتش به نبرد با گروههای تبهکار و قاچاقچیان رفت که تصاویر آن را در زیر می بینید.
این تصاویر مربوط می شود به نبرد پلیس با قاچاقچیان بین سالهای ٢٠١١ تا ٢٠١٣ میلادی.


غار شاپور

غار شاپور در انتهای تنگ چوگان و در چهار کیلومتری شهر بیشاپور در شهرستان کازرون مهمترین پایتخت ساسانیان در ارتفاع حدود ۸۰۰ متری از سطح زمین قرار دارد و دهانهٔ آن حدود ۳۰ متر می‌باشد. در دهانهٔ این غار مجسمهٔ شاپور قرار گرفته‌است و به همین دلیل این غار به نام شاپور معروف شده‌است. مجسمهٔ شاپور با وجود گذشت ۱۷۰۰ سال کماکان پابرجا می‌باشد و تنها مجسمهٔ باقی‌مانده از دوران باستان است که حدود ۷ متر ارتفاع دارد و حاصل تراشیده شدن ستون سنگی موجود در غار می‌باشد. بعد از گذشت سال‌ها کماکان سر این مجسمه سالم می‌باشد ولی دو دست آن شکسته‌اند. مجسمه واژگون شده‌بود که در سال ۱۳۳۶ توسط ارتش در جای خود قرار گرفت. این مجسمه، شاپور را به صورت ایستاده نشان می‌دهد.
در دهانه غار دو کتیبه سنگی وجود دارد که یکی از آنها ترجمه کتیبه شاپور در نقش رجب و دیگری نحوه برپاسازی مجدد مجسمه پس از ۱۰۰۰ سال در سال ۱۳۳۶ توسط ارتش  را شرح می‌دهد. هر دو کتیبه توسط ارتش ایجاد شده است.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٣ می باشد.
متن کتیبه ارتش داخل غار
در زمان سلطنت اعلیحضرت همایون شاهنشاه محمد رضا شاه پهلوی

بزرگ ارتشتاران شاهنشاه دوم سلسله پهلوی [بفرمان؟] همایونی مجسمه شاپور اول شاهنشاه دوم سلسله ساسانی که بیش از هزار سال بخاک افتاده بود مجدداً برپا گردید

فرمان همایونی دائر به برپا ساختن مجسمه بوسیله سرلشکر دکتر بهرام آریانا رئیس ستاد ارتش شاهنشاهی ایران به سرلشکر محمد تقی مجیدی فرمانده سپاه ابلاغ و پس از شش ماه تلاش شبانه روزی در ساعت هفده روز بیست و ششم بهمن ماه یکهزار و سیصد و سی و شش خورشیدی مجسمه بجای خویش استوار گشت. این تلاش تحت رهبری و نظارت مستقیم سرلشکر محمد تقی مجیدی فرمانده سپاه ۵ و توسط هفت نفر افسران و یکنفر غیرنظامی، ۱ سرگرد فنی احمد بیضائی ۲ سروان پیاده کریم خرقانی ۳ ستوان یکم مهندس حسن بختیاری ۴ ستوانیکم پیاده غلامعلی آیرملو ۵ ستوان دوم مهندس جواد عمادی ده حقی ۶ ستوان دوم پیاده اصغر شکور ۷ ستوانسوم پیاده مصطفی افراسیابی ۸ غیر نظامی استاد موسی مختاری و بالغ بر دویست نفر درجه دار و سرباز و افزارمند پادگانهای شیراز و کازرون که نام آنها در دستور [...] سپاه ۵ درج گردیده انجام پذیرفته و علاوه از برپا کردن مجسمه تکمیل جاده اتومبیل رو از رودخانه شاپور تا ایستگاه اتومبیل واحداث راه سواره رو کوهستانی از ایستگاه اتومبیل تا پای دهانه غار و ساختن دویست و سی پله با سنگ تراشیده شده و نرده آهنی و ساختمان پیدار [؟] مسطحه با دیواره سنگی و پله های مربوطه در داخل غار نیز توسط افسران و افراد نامبرده بالا ساخته و پرداخته شده است. ستاد [؟] سپاه ۵ بهمن ماه ۱۳۳۶»

نوشته هایی که ایتالیک شده‌اند مربوط به قسمتهایی از کتیبه هستند که پس از انقلاب سال ۵۷ عمداً تخریب شده‌اند.