گزارش های تصویری: 2015-05-24

تجمع بسیجی ها در مقابل سفارت انگلیس

حمله به سفارت بریتانیا در تهران در سه‌شنبه ۸ آذر ۱۳۹۰ توسط عده‌ای بسیجی صورت گرفت. این افراد وارد ساختمان سفارت شدند، پرچم بریتانیا را پایین کشیدند و بعضی مدارک را از درون ساختمان سفارتخانه به بیرون پرتاب کردند.
در اقدامی مشابه و در حمله به باغ سفارت بریتانیا در منطقه قلهک، ۶ کارمند انگلیسی به گروگان گرفته شدند که پس از چند ساعت و با حضور پلیس دیپلماتیک آزاد شدند.
علی‌رغم حضور مأموران امنیتی تجمع‌کنندگان به ساختمان سفارت بریتانیا سنگ و کوکتل مولوتوف پرتاب نمودند و پس از هجوم به دفاتر سفارت، برخی مدارک را به پایین پرتاب کردند. دانشجویان پس از ورود به ساختمان سفارت بریتانیا در خیابان فردوسی تهران پرچم این کشور را پایین کشیده و آن را آتش زدند و به جای آن پرچم ایران را بر سر در سفارت بریتانیا به اهتزاز درآوردند.
دانشجویان بسیجی اهدافشان را از این حرکت، «اعتراض به دست داشتن احتمالی دولت‌های غربی در مرگ مجید شهریاری» و حمایت از مصوبه مجلس جمهوری اسلامی ایران در کاهش سطح روابط دیپلماتیک، دانسته‌اند.


جشنواره گل بازی در کره جنوبی

این جشنواره در سال ١٩٩٨ میلادی اولین بار برگذار شد و از آن پس همه ساله تعدادی زیادی گردشگر از نقاط مختلف دنیا برای برگذاری این جشنواره به کره جنوبی سفر می کنند.
تصاویر زیر مربوط به جشنواره گل بازی در سال ٢٠١٣ میلادی می باشد.


تصاویر عجیب و غریب از مردم شرق آسیا

تصاویر زیر بین سالهای ٢٠٠٨ تا ٢٠١٠ میلادی در شرق آسیا ثبت شده است.


چه میراثی از تمدن ایران در موزه بریتانیا است؟

موزه بریتانیا (به انگلیسی: British Museum)‏ یکی از عظیم‌ترین و غنی‌ترین موزه‌های جهان است که بیش از ۷ میلیون گنجینه و آثار باستانی از بسیاری از فرهنگ‌ها، قوم‌ها و کشورهای جهان را از دوران پیش از تاریخ تا زمان حال را در خود جای داده است.
 موزه بریتانیا در سال ۱۷۵۳ میلادی و با مجموعه اهدایی از هانس سلون طبیعی‌دان انگلیسی، شامل دست نوشته‌ها، کتاب‌های قدیمی و آثار باستانی گردآوری شده از برخی مستعمرات وقت بریتانیا رسماً تاسیس شد.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٢ میلادی از بخش آثار ایرانی این موزه می باشد.


این خانم کوچولو رو که شبیه عروسکه فکر میکنید چند سالشه؟

اگر فکر میکنید ٧ یا ٨ سالشه اشتباه میکنید.
ایشون خانم میاکو لدل است و این تصاویر در سال ٢٠٠٨ زمانی که ایشان ٢٢ سالشان بود گرفته شده.
نظرتون چیه؟


خسارات بارش تگرگ در منطقه جرگلان خراسان شمالی

در مهرماه سال ١٣٩٢ خورشیدی بارش تگرگ ۲۰۰ گرمی و جاری شدن سیل در منطقه کالیمانی و راز و جرگلان خراسان شمالی، افزون بر به بار آوردن خسارت شدید به بخش کشاورزی از جمله مزارع پنبه، یونجه و باغ های سیب و گلابی، به منازل مسکونی و محیط زیست آسیب فراوانی زد.


تصاویر عجیب ترین باغ وحش دنیا!!

عکسها متعلق به باغ وحش لوجان (Lujan )می‌باشد. در نزدیکی بوئنس آیرس در این باغ وحش هرکس خودش مسئول جان خویش می‌باشد چرا که با پرداخت 50 دلار شما قادر خواهید بود به قفس شیرها بروید و روی کول آنها سوار شوید با خرس‌ها بازی کنید یا ببرهای درنده را ناز و نوازش کنید فقط قبلش باید فرم مربوطه را امضا کنید که در صورت خورده شدن توسط این درندگان محترم، باغ وحش هیچگونه مسئولیتی قبول نمی‌کند و تازه جایزه هم می‌گذارد، آن هم اگر خدای نکرده عضوی از اعضای نازنین شما توسط حیوانات خورده شد برای دفعه بعد شما فقط 5 دلار پرداخت خواهید کرد.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٣ میلادی می باشد.