گزارش های تصویری: 2015-06-07

تصاویر عجیب حمله یک کروکودیل به دو فیل

در سال ٢٠١٠ میلادی مارتین نیفلر، جهانگرد سوئیسی زمانی که درحال بازدید از پارک ملی "لوآنگای جنوبی" در زامبیا بود موفق شد صحنه ای شگفت انگیز و غیرعادی را از مسئله مرگ و زندگی یک مادر و بچه فیل آفریقایی که مورد حمله یک کروکودیل قرار گرفته بودند شکار کند.
این جهانگرد طبیعت در این خصوص اظهار داشت: "دیدیم که این فیل مادر با بچه خود نزدیک یک برکه ایستاده است و بنابراین از راهنمای خود خواستیم که بایستیم و از آنها چند عکس زیبا بگیریم. اما ناگهان یک کروکودیل از داخل آب بیرون پرید. تمام این اتفاقات تنها در مدت 15 ثانیه رخ داد."
کروکودیل نیل یک خزنده 6 متری است که می تواند حیوانات بزرگ و انسان را به راحتی به عنوان غذا مصرف کند، اما فیلها نیز برای این خزنده عظیم یک شکار بسیار نادر به شمار می روند به طوری که به گفته زیست شناسان، این کروکودیل احتمالا از روی یاس و یا یک خطا به این دو فیل حمله کرده است.


کـشف یـک غار عجیب بـا خصوصیات یـک جهان کـامل!

 در استان چونگ کیونگ چین، گروهی از غارنوردان حرفه ای غار گسترده ای را کشف کرده اند که دارای ویژگی های آب وهوایی است که غارهای دیگر دنیا آنرا ندارند. این غار که آنرا استروژن وانگ دونگ می نامند با داشتن وسعتی برابر ۵۱۰۰۰ متر مربع، از سیستم آب و هوایی شگفت انگیزی بهره می برد بطوریکه ابر و مه قادر به تشکیل در آن هستند. تماشای صحنه های دیدنی این غار زیبا را از دست ندهید.
این تصاویر مربوط به سال ٢٠١٣ میلادی می باشد.


یک روز زندگی میمونهای پوزه دراز آفریقایی

شبکه تلویزیونی National Geographic در فیلم مستندی که در سال ٢٠١٠ میلادی تهیه کرد  به بررسی یک روز زندگی میمونهای پوزه دراز (میرکاتها) در صحرای نامیب در آفریقا پرداخت که دیدن این تصاویر بسیار جذاب است.
میرکاتها که به آنها میمون پوزه دراز یا suricate نیز گفته می شود حیواناتی بسیار کوچک، آرام و زیبا هستند که در یکی از ناسازگارترین مناطق آفریقا یعنی صحرای نامیب زندگی می کنند. این حیوانات کوچک و بی دفاع به طور ثابت در معرض تهدید شکارچیانی چون پرندگان، مارها و شغالها قرار دارند.
شبکه تلویزیونی Wild National Geographic در این راستا فیلم مستندی به نام "دسته میرکاتها" را پخش کرد و در آن به یک روز زندگی این حیوانات جالب پرداخت. در این فیلم نشان داده می شود که این حیوانات از صبح که از خواب بلند می شوند باید از بچه های خود در مقابل حمله عقابها و مارهای کبرا محافظت کنند و برای فرار از این حملات ناگهانی به طور دائم از سوراخی به سوراخ دیگر نقل مکان کنند.
زندگی روزمره میرکاتها برپایه قوانین درون- گروهی پیش می رود و هیچ یک از اعضا حق سرپیچی از مقررات دسته را ندارند.
یک جفت میرکات که در آشپزخانه دسته کار می کنند هر روز با جمع آوری حشرات، عنکبوتها، خزندگان کوچک، عقربها و یا تخم پرندگان به تدارک ناهار مشغولند. اگر غذای محیط پیرامون کافی نباشد تمام دسته زیر نظر چشمان تیزبین یک دیده بان تغییر مکان می دهند.
تمام دسته کارهای روزانه از جستجوی غذا تا محافظت از بچه ها را میان اعضای مختلف خانواده تقسیم می کنند به طوری که هر بزرگسال یک نقش ویژه در دسته دارد.


تصاویر قاچاق 5تن تریاک با بونکر سوخت

سئوال است چه کس یا گروهی دارای سرمایه ای  است  که می تواند 5 تن تریاک خریداری  ووارد خاک ایران نماید که از مرز استان بلوچستان عبور داده شود تا  به شهرستان مرو دشت نزدیک شیراز  این  محموله ی قاچاق هم بدون  مانع  حمل وبرسد .سپس به سمت تهران برود . البته گفته نشده  است که قاچاقچیان چه کسانی بوده اند؟ همانگونه که گفته نشده پس  از توزیع  در تهران چگونه مازاد آن قرار بوده از طریق  ترکیه یا عراق به مکان های دیگرانتقال داده  شود؟ یا از طریق کشتی حامل مواد غذایی به اروپا وکانادا واسترالیا انتقال داده شود؟ بهرحال سئوال است چگونه است  نتیجه مبارزه 35 سال با قاچاقچیان مواد مخدر به اینجا رسیده که یک قلم 5 تن  محموله ی تریاک کشف می شود؟ مگر بدون داشتن کانال ارتباطی می توان دست به حمل  قاچاق این رقم محموله ی 5 تنی تریاک زد؟ به احتمال زیاد رقابت و اختلاف میان باندهای مافیایی پاسداران ونیروی انتظامی وشرکای شان منجر به لو رفتن این محموله شده است؟ مهمتراینکه هر گز گفته نمی شود این محموله تریاک کجا می رودوچگونه توزیع می گردد؟
این محموله در مهر ماه سال ١٣٩٢ خورشیدی کشف شد و شامل  ۵۰۰ كيسه ۱۰ كيليويي ترياك  می باشد.


جشن فارغ التحصیلی جوانان روسی

در این مراسم که تقریبا در تمام شهر های روسیه برگزار میشود ، دختر ها و پسرهای دبیرستانی که سال آخر تحصیلشان در دبیرستان را سپری میکنند ، در اطراف یک حوض آب جمع شده و یکدیگر را داخل حوض پرتاب میکنند. تصاویر زیر مربوط به برگذاری این مراسم در سال ٢٠٠٨ میلادی است.


عکس هایی که واقعا به موقع گرفته شده اند !

عکسهای زیر در تاریخ ٢٠١٢ میلادی گردآوری شده است.


اشرف پهلوی

اشرف‌الملوک پهلوی (۱۲۹۸ تهران -) مشهور به اشرف پهلوی فرزند رضاشاه پهلوی و تاج الملوک آیرملو است. وی همچنین خواهر دوقلوی محمدرضا پهلوی می‌باشد.
اشرف پهلوی خواهر همزاد محمدرضا پهلوی است. نام وی در زمان تولد «زهرا» بود که بعدها به «اشرف‌الملوک» و «اشرف» تغییر یافت.

وی در سال ۱۲۹۸ ه. ش هم‌زمان با برادرش محمدرضا از زن دوم رضا شاه تاج‌الملوک آیرملو زاده شد. او پس اتمام تحصیلات رایج آن زمان و رسیدن به سن رشد، بنا به توصیه پدرش رضا شاه پهلوی با علی قوام پسر قوام‌الملک شیرازی ازدواج کرد که بعد از ۲۰ شهریور این امر به طلاق انجامید. ثمره آن هم پسری بنام شهرام پهلوی‌نیا بود.

وقتی رضا شاه مجبور به ترک ایران شد، اشرف در آخرین دیدار با پدر مأموریت یافت تا یاور و همدم برادرش محمدرضا پهلوی باشد.

دومین ازدواج او با احمد شفیق، خواهر زاده ملک فاروق پادشاه مصر بود که ثمره آن هم دو فرزند به نامهای شهریار شفیق و آزاده شفیق بود.

وی در دوران نخست وزیری مصدق بخاطر دخالت در سیاست و حمایت از مخالفان دولت از کشور تبعید شد و به فرانسه رفت. قبل از کودتای ۲۸ مرداد با نام «بانو شفیق» وارد تهران شد.