گزارش های تصویری: 2015-06-14

نقاشی های اروتیک: گوستاو کوربه ( +18 )

ژان دی سر گوستاو کوربه (زادهٔ: ۱۰ ژوئن ۱۸۱۹ – درگذشت ۳۱ دسامبر ۱۸۷۷) در ایران معروف به گوستاو کوربت، نقاش فرانسوی بود که رهبر جنبش رئالیسم یا واقعگرایی در نقاشی قرن نوزدهم فرانسه به شمار می‌آمد. جنبش واقعگرایی با ظهور مکتب رمانتیسم در اروپا مرتبط بود و با نقاشیهای نقاشان بزرگی همچون تئودور ژریکو و اوژن دولاکروا مشخص می‌گردید. این جنبش با کارهای گروهی از هنرمندان برجستهٔ برخاسته از مدرسه باربیژون Barbizon و با نقاشان سبک امپرسیونیسم (دریافتگری) مشخص می‌شود.
در مجموع کوربه دارای نقش و جایگاه مهمی در نقاشی قرن نوزدهم فرانسه می‌باشد و به عنوان یک هنرمند خلّاق و مبتکر که به ارائهٔ تفسیرهایی پررنگ از واقعیت‌های اجتماعی در کار‌هایش تمایل دارد، شناخته می‌شود.


چشم اندازی دیدنی از قطب شمال که هرگز ندیده اید!

مجله علمی "نشنال جغرافی" در سال ٢٠١٠ تصاویری شگفت انگیز از رودخانه های لاجوردی، ورقه های یخی و آسمانی آبی قطب شمال منتشر کرد.
در این تصاویر که فضاهایی از آلاسکا تا سوئد را پوشش می دهند سرزمینیهای شمالی به گونه ای به تصویر کشیده شده اند که طراوت و تازگی طبیعت بکر یخی شمال زمین به صورت محسوس در آنها دیده می شود.

خلیج اینیسکین در آلاسکا - زلالی آسمان شمال در آبهای رودخانه اینیسکین منعکس می شود.


نقاشی های اروتیک: آثار هنری ادوار هِنری آوریل ( +18 )

ادوار هنری آوریل (به فرانسوی: Édouard-Henri Avril)‏ (زاده ۲۱ مه ۱۸۴۳ در الجزیره، مرگ: ۱۹۲۸ در پاریس) نقاش فرانسوی بود. شهرت ادوار هنری بیشتر ناشی از نقاشیهایی است که با نام مستعار پل آوریل در مضمون روابط جنسی می‌کشید.


سقوط خانم 20 ساله در کانال آب مسیل باختر در خیابان دماوند

این حادثه در سال ١٣٨٩ خورشیدی  به سامانه 125 اطلاع‌رسانی شد و ستاد فرماندهی آتش‌نشانی بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه‌های 31 و 71 را به سمت محل حادثه در خیابان دماوند، داخل کانال آب مسیر باختر اعزام کرد.
محمد حسینی فرمانده آتش‌نشانان اعزامی گه در محل حضور داشت گفت: در این حادثه خانمی از ارتفاع هفت متری به داخل کانال آب سقوط کرده و با توجه به شدت بسیار بالای جریان آب، در حال غرق شدن بود.
حسینی افزود: با توجه به اینکه آتش‌نشانان فرصتی برای مجهز شدن به لباس ایمنی نداشتند بی‌درنگ بوسیله طناب و نردبان خود را به فرد سقوط کرده رساندند و او را مهار کردند.
آتش‌نشانان سپس مصدوم را بر روی برانکارد ثابت کردند و پس از انتقال به سطح زمین او را به عوامل اورژانس تحویل دادند.
آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل به عملیات خود پایان دادند.


یک زاهِد روس در جنگل به دور از تمدن بشری

این مرد روس روز های هفته را به دور از سر و صدای ماشین و دیگر مشکلات شهر می گذراند.
این زاهِد روس در زمان اتحاد جماهیر شوروی پرورش یافته است.
گاهی اوقات به نظر می رسد که روز های مرد تاریک دنیا تمام نمی شود، و تمدن به طور کامل در خانه وی وجود ندارد و او دیگر یک انسان مدرن نیست.
او می گوید خانواده اش توسط حکومت استالینیستی شوروی سرکوب شده اند، اما او به جنگل فرار کرده است. هم اکنون او از تمام حکومتها و ایدئولوژی ها دور است و به طبیعت نزدیک است.
تصاویر مربوط به سال ٢٠١٣ میلادی می باشد.


سفری به پناهگاه جیمز باندی ویکی‌لیکس

حتما در مورد ویکی‌لیکس، بسیار خوانده‌اید و شنیده‌اید و تفسیرهای متضادی در مورد ماهیت و تأثیرگذاری آن خوانده‌اید.
اما در این پست، فارغ از این بحث‌ها، بر چیز ملموس‌تری تمرکز می‌کنیم: پایگاه داده‌های ویکی لیکس!
اگر علاقه‌مند به فناوری باشید، احتمال دارید تصاویری از محل کار شرکت‌های بزرگی مانند گوگل، مایکروسافت، فیس‌بوک یا توییتر را دیده باشید و از زیبایی محل کار آنها شگفت‌زده شده باشید. اما پایگاه داده‌ها و محل کار کارکنان فنی ویکی لیکس، واقعا از هر نظر بی‌نظیر است.
به نظر شما محل فیزیکی ذخیره هزاران سند منتشرشده و منتشرنشده ویکی ‌لیکس چگونه جایی می‌تواند باشد؟!


بازدید از موزه مرکزی لامبورگینی

سرویس نمای خیابانی یا همان استریت ویو شرکت گوگل ظاهرا این بار از خیابان دست برداشته و دوباره پا به یک مکان سربسته گذاشته است. بعد از سرکشی به جاهایی مانند بزرگ‌ترین هواپیمای مسافربری جهان و بلندترین ساختمان جهان، ظاهرا این بار نوبت موزه لامبورگینی در ایتالیاست که گوگل ما را به دیدن آن مهمان کند.

بله! ظاهرا هیچ چیزی جلودار دوربین‌های استریت ویو گوگل نیست و این بار به سراغ موزه مرکزی لامبورگینی در مرکز این شرکت در شهر سنت‌آگاتا در شمال ایتالیا رفته‌اند تا به کاربران اجازه تماشای تصاویر ۳۶۰ درجه از موزه دوطبقه ۱۵۰۰ مترمکعبی لامبورگینی را بدهند.

در این موزه خودروهای مشهوری همچون میورا، کنتاچ، دیابلو و مورسیلاگو، خودروهای با تولید محدود، خودروهای مفهومی و البته خودروهای مسابقه‌ای به چشم می‌خورند.

در این موزه همچنین امکان تماشای لامبورگینی یکی از خاص‌ترین مدل‌های لامبورگینی را دارید که به تعداد محدود ۲۰ دستگاه و به قیمت یک و نیم میلیون دلار به صورت کوپه و روداستر طراحی و ساخته شد. از این ۲۰ دستگاه دو دستگاه به صورت اختصاصی برای موزه لامبورگینی ساخته شده که Estoque  و Sesto Elemento نام دارند.

نکته قابل توجه در هنگام بازدید مجازی از این موزه این است که امکان سوار شدن به لامبورگینی‌های موجود و تجربه شخصی طراحی داخلی آنها نیز فراهم شده است. به هر حال اگر فرصت سفر به سنت‌آگاتا و بازدید از این موزه را ندارید، گوگل تجربه کم هزینه‌تری را برای شما دقیقا از همین جایی که الان نشسته‌اید فراهم کرده است! کافیست همین پائین به دیدن این موزه بروید!
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٣ میلادی می باشد.