گزارش های تصویری: 2015-06-21

تصاویر کودکانی که .....

در سال ١٣٨٥ خورشیدی ،هشت دانش آموز مدرسه شهید رحیمی روستای درودزن، دور علاءالدین حلقه زده بودند تا دستهای کوچکشان را با گرمی علاءالدین نفتی قدیمی گرم کنند. دستهای کوچکشان هنوز هست و صورتهاشان که دیگر هیچگاه در آینه به آن نمی نگرند.
حادثه که اتفاق افتاد - بعد از آتش سوزی سفیلان و سروستان - وزارت آموزش و پرورش دستور داد، که هر كلاس درس، بعد از این بايد يك «مبصر بخاري» داشته باشد.
تصاویر زیر مربوط به یکسال بعد از حادثه یعنی در سال ١٣٨٦ خورشیدی می باشد.


بی‌دی‌اس‌ام چیست؟ ( +18 )

بی‌دی‌اس‌ام (به انگلیسی: BDSM)‏ نوعی رفتار توافقی بین دو یا بیشتر از دو نفر است. مخفف بی‌دی‌اس‌ام از چهار واژه انگلیسی‌ Bondage (مهاربندی)،‌ Discipline (نظم)، Dominance and submission سروری/بردگی(جنسی) منشأ می‌گیرد. نقش‌هایی‌ که در بی‌دی‌اس‌ام ایفا میشود مکمل یکدیگر ولی‌ نامساوی هستند. معمولاً فردی نقش تسخیرگرایی و تسلط دارد و دیگری نقش فرد تسخیر شده و ضعیف را بازی می‌کند. در هر صورت رضایت هر دو یک پیش شرط ضروری است.
بر پایهٔ یک مطالعه در سال ۲۰۱۳، افرادی که گرایش‌های بی‌دی‌اس‌ام دارند، نسبت به گروه شاهد، دارای ویژگی‌های شخصیتی مطلوب‌تری بودند. در این افراد روان‌نژندی کمتری دیده می‌شود، برون‌گراتر هستند، آمادگی بیشتری برای تجربه‌های تازه دارند، احساس بهزیستی بیشتری می‌کنند،‌ وظیفه‌شناس‌ترند و به پس‌زده‌شدن حساسیت کمتری دارند؛ با این وجود سخت‌‌تر می‌توان با آن‌ها به توافق رسید. در این مطالعه کسانی که نقش مافوق را بازی می‌کردند نسبت به افراد مطیع نتایج بهتری کسب کردند. این مطالعه پیشنهاد می‌کند به این نوع فعالیت‌ها بیشتر به چشم یک فعالیت تفریحی نگاه شود تا بروز فرایندهای روانشناختی.
عده ای از روانشناسان نیز بر این باورند که این نوع رابطه جنسی باعث کم شدن فشارهای روحی بر روی افراد می شود و برای افرادی که دارای فشارهای روحی هستند می تواند مفید واقع باشد.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٣ میلادی می باشد.


پلی ساخته شده از ریشه های درخت فیکوس الاستیکا

شاید اغراق به نظر برسد اما واقعیت همین است . پلی که ساخته نشده بلکه رشد کرده است . جنس این پل از ریشه های درخت فیکوس الاستیکا است و به طرز شگفت انگیزی دو سر رودخانه را به هم وصل کرده است . زمانی نزدیک به 10 تا 15 سال تشکیل این پل طول کشیده است اما روز به روز قطورتر و قوی تر می شود به طوری که هم اکنون توانایی تحمل وزن 50 نفر را به طور همزمان داراست.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠٠٩ میلادی در شمال هند می باشد که محل رشد اینگونه درختها است.


آثار بسیار زیبا و خلاقانه هنری «بنکسی»

بنکسی، نام مستعار هنرمند گرافیتی، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش بریتانیایی است که سال‌ها فعالیت پنهانی داشته است. با این حال او مشهورترین هنرمند خیابانی محسوب می‌شود و تعدادی از آثار او بین 500 هزار تا 1.5 میلیون دلار در حراجی ها فروخته شده است. این هنرمند معترض، تاکنون در برابر دوربین‌های عکاسی و تلویزیونی ظاهر نشده و کسی چهره او را ندیده است.
در حالی که دیوارنگاری در بریتانیا به دلیل آسیب رسانی به اموال عمومی جرم محسوب می شود این هنرمند از سال 1992 دیوارنگاری را به صورت مخفیانه آغاز کرد. هنر خیابانی او طعنه آمیز و هجویه‌هایش خرابکارانه است. از آن تاریخ آثار هنری او با محتوای سیاسی و اجتماعی در خیابان‌ها، دیوارها و پل‌ها در شهرهای مختلف دنیا به تصویر درآمده است.
تعدادی از دیوارنگاری های مشهور وی در گذشته و نیز آخرین آثارش را در زیر می بینید.
تصاویر زیر مربوط به آثار او بین سالهای ٢٠١٠ تا ٢٠١٣ می باشد.


بچه دلفینی که کاربران اینترنت را شیفته کرد

در سال ٢٠١٠ میلادی تصاویر یک بچه دلفین زخمی که تحت مراقبت رئیس یک NGO قرار داشت  در اینترنت منتشر شد و کاربران شبکه را شیفته خود کرد.
تصاویری که در اینترنت منتشر شده بود با استقبال بسیار زیاد کاربران روبه شد, دو قهرمان اصلی دارد که اولی، ریچارد تزور، رئیس سازمان غیر دولتی Rescate Fauna Marina  (نجات جانوران دریایی) و یک بچه دلفین کوچک است.
این بچه دلفین در سواحل "مونته ویدیو" در اروگوئه پیدا شد. دلفین کوچک جراحات زیادی داشت که احتمالا در اثر برخورد با تور ماهیگران ایجاد شده بودند.
براساس گزارش لارپوبلیکا، ریچارد تزور بلافاصله پس از پیدا شدن این بچه دلفین آن را به "پیراپلیس" در یک منطقه محافظت شده در ساحل رودخانه "لا پلاتا" واقع در 100 کیلومتری شرق "مونته ویدیو" منتقل کرد و درمان و مراقبتهای ویژه ای را برای نجات آن آغاز کرد.


خانه های انباشته در مونترال کانادا

خانه های انباشته در مونترال کانادا معروف به ( Habitat 67) بین سالهای ١٩٦٦ تا ١٩٦٧ ساخته شد و ٣٥٤ واحد مسکونی را در خودش جا داده.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٢ میلادی می باشد.


کول بری در بازارچه های مرزی کردستان

مرزنشینان کردستان برای امرار معاش به وسیله کول بری اقدام به جابجایی کالا می کنند.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٠ میلادی می باشد.