گزارش های تصویری: 2015-06-28

بنای کشف شده هخامنشی در نزدیکی تخت جمشید

در سال ١٣٩٢ خورشیدی  باستان‌شناسان موفق به کشف بنایی شدند که احتمالا در دوره کوروش و توسط بابلیان ساخته شده است. این بنا در تل آجری و در ۳ کیلومتری تخت‌جمشید کشف شده‌است. آنچه می‌بینید گزارشی تصویری از کشف این بنا در سال ١٣٩٢ خورشیدی است .


تصاویر کمیاب از خامنه ای

سید علی حسینی خامنه‌ معروف به سید علی خامنه‌ای (زادهٔ ۲۴ تیر ۱۳۱۸، مشهد) رهبر کنونی و دومین رهبر جمهوری اسلامی ایران است. او به عنوان رهبر، ولی مطلقه فقیه، رئیس حکومت و عالی ترین مقام جمهوری اسلامی ایران و فرمانده کل قوای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است. وی سومین رئیس‌جمهور ایران از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۸ در دو دوره پیاپی بود.

او تا ۱۹ سالگی تحصیلاتی در حوزه علمیه مشهد و حوزه علمیه نجف فرا گرفت و سپس برای تحصیلات عالی به حوزه علمیه قم رفت. وی در این حوزه با روح‌الله خمینی که از استادان آنجا بود و بعدها بنیان‌گذار حکومت جمهوری اسلامی ایران شد آشنا شد و بر سر درس‌های او نشست. در جوانی با جنبش‌های مخالف حکومت پادشاهی پهلوی همراه شد و نخستین بار پس از حادثه ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ دستگیر و به زندان انداخته شد. او چندین بار دیگر نیز در طی دوران حکومت شاهنشاهی توسط ساواک دستگیر شد و این دستگیری‌ها به آشنایی او با چندین انقلابی معروف از جمله آیت‌الله حسینعلی منتظری انجامید. با اوج‌گیری اعتراضات مردمی در سال ۱۳۵۷ و آزادسازی تعدادی از زندانیان سیاسی از سوی حکومت به منظور بازتر کردن فضای سیاسی، خامنه‌ای پس از واپسین دوره تبعید خود به زادگاهش مشهد بازگشت.

به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن همان سال، خامنه‌ای عضوی از شورای انقلاب شد و در سال ۱۳۵۹ به نمایندگی مردم تهران در نخستین مجلس شورای اسلامی رسید. یک سال بعد او توانست از یک سوءقصد که توسط هواداران گروه فرقان طراحی شده بود جان سالم به در برد. از آن پس، خامنه‌ای سمت ۲ دور پیاپی ریاست جمهوری ایران را میان سال‌های ۱۳۶۸–۱۳۶۰ بر دوش داشت. وی پس از مرگ آیت‌الله خمینی در سال ۱۳۶۸ به عنوان دومین ولی فقیه به رهبری ایران رسید و از آن هنگام تاکنون بر این مسند است. او امام جمعهٔ تهران و رئیس بنیاد دائرةالمعارف اسلامی (منتشر کنندهٔ دانشنامه جهان اسلام) نیز می‌باشد.


تصاویر دیدنی از مراحل ساخت آرم ماشین های رولز رویس !

رولز-رویس موتور کارز (به انگلیسی: Rolls-Royce Motor Cars Ltd.‎)‏ شرکت بریتانیایی تولیدکننده خودروهای لوکس است، که در سال ۱۹۰۶ توسط چارلز استوارت رولز و هنری رویس و و با نام رولز-رویس لیمیتد تاسیس شد. شرکت خودروسازی رولز-رویس در سال ۱۹۹۸ توسط ب ام و خریداری شد و هم‌اکنون زیرمجموعه‌ای از این کمپانی آلمانی به‌شمار می‌آید.
عکس هایی جالب و دیدنی از مراحل ساخت و ریخته گری آرم ماشین های کمپانی رولز رویس!
این تصاویر در سال ٢٠١٣ میلادی ثبت شده است.


شاهزاده علی‌رضا پهلوی (۸ اردیبهشت ۱۳۴۵ - ۱۴ دی ۱۳۸۹)

شاهزاده علی‌رضا پهلوی (۸ اردیبهشت ۱۳۴۵ - ۱۴ دی ۱۳۸۹) فرزند سوم محمدرضا پهلوی و فرح پهلوی بود. او در تهران به دنیا آمد. پدر و مادرش، نام عموی درگذشته‌اش را بر وی نهادند.
وی با وقوع انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ در حالی که کودکی بیش نبود، به هم‌راه خانواده‌اش کشور را ترک کرد و از آن زمان در خارج از کشور به تحصیل و زندگی پرداخت. علی‌رضا پهلوی در تاریخ ۱۴ دی ۱۳۸۹ خورشیدی، در منزل شخصی‌اش در خیابان نیوتون غربی در بوستون آمریکا به زندگی خود پایان داد.
علی‌رضا پهلوی، بنابر قانون اساسی مشروطه، نفر دوم به تاج شاهنشاهی خاندان پهلوی پس از برادر بزرگ‌ترش رضا پهلوی بود.


بزرگ ترین بمب اتمی منفجرشده در جهان

بمب هیدروژنی AN602 ، قوی‌ترین بمب اتمی آزمایش شده بر روی زمین است.

بمب تزار (به روسی Царь-бомба) نام مستعار بمب هیدروژنی AN602 و قوی‌ترین بمب اتمی آزمایش شده بر روی زمین است.

جام حوادث؛ این بمب در اتحاد جماهیر شوروی ساخته شد و در ایام جنگ سرد و به دستور خروچف در ۳۰ اکتبر ۱۹۶۱ در مجمع الجزابر نوایا زملیا واقع در قطب شمال آزمایش شد. پس از فروپاشی شوروی، روس ها میزان بازدهی آن را ۵۷ مگاتن تی ان تی اعلام کردند که این میزان برابر ده برابر بازدهی کل مهمات استفاده شده در جنگ جهانی دوم است.

این بمب به وسیله یک فروند بمب افکن توپولوف ۹۵، از ارتفاع ۱۰۵۰۰ متری پرتاب و در فاصله ۳۵۰۰ متری از زمین منفجر شد. امواج حاصل از انفجار آن سه بار دور زمین را طی کرد و در فنلاند شیشه خانه ها را شکست.

موجودات زنده تا شعاع ۱۰۰ کیلومتری محل انفجار تبدیل به بخار شدند و نابود گردیدند. وزن بمب برابر با ۲۰ تن ، طول گودال ایجاد شده حدود سه کیلومتر ، قدرت تخریب موثر (تخریب ۱۰۰ درصد) ۵۰۰ کیلومتر و ارتفاع قارچ ایجاد شده از انفجار ۶۸ کیلومتر بوده است که تا ۱۰۰۰ کیلومتر قابل مشاهده بود.


عجیبترین ارتفاعات دست ساز دنیا

هیجان ناشی از ترس یکی از لذتهای بشر در عصر حاضر قلمداد شده است، موج تولید فیلم‌ها و سریال‌های ترسناک و شهربازی‌هایی با وسائل عجیب و غریب، بیانگر این مطلب است. در اینجا مشخصات مکان‌هایی آمده است که در دل طبیعت و برای همین هیجان ناشی از ترس ساخته شده اند.

جایگاه هوایی داخشتاین : اتریش
این جایگاه که به نام بالکن کوه‌های آلپ معروف است در ارتفاع 2700 متری از سطح دریا بر روی یک صخره به بلندای 250 متر واقع شده است. چشم انداز 360 درجه آن به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا کشور اسلونی از جنوب تا جمهوری چک در شمال را ببینند. ارتفاع این مکان حتی از آبشار نیاگارا و یا آبشار ایگازوا در برزیل هم بیشتر است.
میراث‌ تمدن ما در موزه متروپولیتن نیویورک

موزه متروپولیتن نیویورک از بزرگترین و مشهورترین موزه‌های جهان است. این موزه در 1872 میلادی افتتاح شد و حاوی مجموعه بزرگ و نادری از تاریخ اسلام و ایران باستان است. عکس های زیر که در خبرگزاری ایرنا منتشر شده تعدادی از آثار باستانی کشورمان که در این موزه نگهداری می شود را نشان می دهد.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٣ میلادی می باشد.