گزارش های تصویری: 2015-07-12

یک سال پس از گذشت طوفان سندی

توفند سندی (به انگلیسی: Hurricane Sandy)‏ توفند بسیار شدیدی بود که در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۱۲ از دریای کارائیب آغاز و با سرعت رده یک و دو مقیاس SSHS سواحل جامائیکا، هائیتی، باهاما، کوبا و جمهوری دومینیکن را طی نموده وسپس بطرف سواحل شرقی و شمال شرقی آمریکا کشیده شد. گسترهٔ آن در ۲۴ ایالت آمریکا مشاهده شده و این بزرگترین توفندی است که وقوع آن در اقیانوس اطلس ثبت شده‌است. در تاریخ ۲۹ اکتبر با سرعت ۱۴۰ کیلومتر در ساعت به نیویورک و نیوجرسی رسیده و در این مناطق تدابیر پیشگیرانه و دفاعی از قبل اتّخاذ شده و کلّیهٔ پروازها از اروپا به نیویورک، بالتیمور و واشنگتن قطع، و مترو و مدارس شهر تعطیل شده بود. در شامگاه ۲۹ اکتبر در نیویورک و نیوجرسی خرابی بسیار بار آورده و سیلاب وارد متروی منهتن جنوبی شده و برق شهر قطع گردید.


دیتاسنتر فیس بوک

فیس بوک تا اواخر سال ٢٠١٠ میلادی از سرورهای اجاره ای برای نگهداری اطلاعات کاربران خود استفاده می کرد.
اما از سال ٢٠١١ میلادی فیس بوک مرکزی را برای نگهداری اطلاعات کاربران خود راه اندازی کرد و عکسهائی از این مرکز را در اینترنت منتشر که در زیر می بینید.
تمامی این تصاویر در سال ٢٠١١ و زمان شروع به کار این مرکز گرفته شده است.


گزارش یک روز کاری در پرو

جمهوری پرو (به اسپانیایی: República del Perú)‏ کشوری است در آمریکای جنوبی. پایتخت آن لیما است. این کشور از شمال با اکوادور و کلمبیا، از شرق با برزیل، از جنوب شرقی با بولیوی، از جنوب با شیلی و از غرب با اقیانوس آرام هم مرز است.

پرو علاوه بر این که به عنوان مهد امپراتوری اینکا شناخته می‌شود، وطن شمار زیادی از بومیان قارهٔ آمریکا است. از این رو، پرو کشوری است با پشتوانه غنی تاریخی و فرهنگی.
تصاویر زیر توسط رودریگو عبد خبرنگار ,خبرگزاری آسوشیتد پرس در سال ٢٠١٣ میلادی از کشور پرو گرفته شده است که در آن یک روز زندگی مردم این کشور را به تصویر کشیده است.


سیل در استرالیا در سال 2011 میلادی

جاری شدن سيل مهيب و در پی آن سونامی در برخی از ايالت استراليا در يازدهمين روز سال جديد ميلادی 2011 ( سه‌شنبه 21 دی) دست‌کم هشت کشته و بيش از 72 مفقود بر جای گذاشت.


اثرات استفاده از کود شیمیایی در آرژانتین

محصولات گیاهی آرژانتین در دنیا از معروفیت برخوردار است اما این معروفیت هزینه هنگفتی برای کشاورزان و مردم آرژانتین به همراه داشته.
استفاده از کود شیمیایی روز به روز در این کشور افزایش پیدا کرده و از نه میلیون گالن کود شیمیایی در سال ١٩٩٠ به ٨٤ میلیون گالن در سال ٢٠١٣ میلادی رسیده است.
انواع گوناگون سرطان و بیماریهای ناشناخته بخش کوچکی از هزینه ای است که کشاورزان آرژانتینی برای ارائه محصول بیشتر پرداخت می کنند.
تصاویر زیر گوشه ای از زندگی کشاورزان آرژانتینی را در سال ٢٠١٣ میلادی را نشان می دهد.


انتظار و نگرانی معدنچیان نسبت به سرنوشت سه تن از همکارانشان در کرمان

انتظار و نگرانی معدنچیان معدن "هجدک راور" کرمان نسبت به سرنوشت سه تن از همکارانشان که در عمق 600 متری در زیر آوار گرفتار شده اند.
این گزارش مربوط به سال ١٣٨٩ خورشیدی می باشد و شوربختانه هر سه معدنچیان جان خود را از دست دادند.


زمین لرزه ٧ ریشتری در فیلیپین

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۷.۱ درجه در مقایس ریشتر صبح روز سه‌شنبه ۲۳ مهرماه ١٣٩٢ خورشیدی مناطقی در مرکز فیلیپین را لرزاند.

مناطقی که زمین‌لرزه در آنها رخ داده از جاذبه‌های مشهور جهانگری در آن کشورند.

تصاویر خرابیهای این زمین لرزه را در زیر می بینید.