گزارش های تصویری: 2015-07-19

آب نما با کف در انگلستان

تصاویر زیر مربوط به حوضچه ای در کشور انگلستان می باشد که از فواره های آن , آب کف آلود خارج می شود.
این تصاویر مربوط به سال ٢٠٠٧ میلادی می باشد.


ماجرای پلنگی که ۴۴ بز اهلی را درید و دامدار مسلحی که به پلنگ شلیک نکرد

در مهرماه سال ١٣٩٢ خورشیدی  یک قلاده پلنگ با حمله به یک گله دام اهلی در منطقه هشتاد پهلوی لرستان تعداد زیادی بز اهلی را درید.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان در این باره گفت: با اطلاع این دامدار به اداره محیط زیست بلافاصله محیط بان منطقه و کارشناسان این اداره به محل اعزام شده و ضمن بررسی حادثه و تایید حمله پلنگ، نسبت به تهیه گزارش و تنظیم صورتجلسه اقدام نمودند و مشخص شد ۴۴ راس بز اهلی بر اثر حمله پلنگ تلف شده اند.

مهندس بازگیر افزود: از طرفی از حضور پلنگ در این منطقه خوشحال و از سوی دیگر نگران تکرار حادثه و وارد آمدن آسیب از سوی دامداران به این گونه جانوری ارزشمند بودیم، از این رو ضمن تشکیل پرونده درصدد جبران خسارت وارده به این دامدار هستیم.

مهندس بازگیر ضمن تقدیر و تشکر از این دامدار در خودداری از وارد آوردن آسیب به پلنگ گفت: از کلیه دامداران تقاضا داریم در صورت حمله حیوانات وحشی از قبیل پلنگ ،گرگ و غیره در اولین اقدام با اداره محیط زیست منطقه تماس بگیرند تا هم جرمی را مرتکب نشوند و هم بتوانند خسارت وارده به دامهایشان را از ما طلب نمایند. امیدواریم مردم ایران زمین در کنار طبیعت باشند.

نکته قابل تامل در این خبر این بود که دامدار خسارت دیده علی رقم بروز خسارت سنگین به دامهایش و در اختیار داشتن اسلحه، آسیبی به پلنگ وارد نکرده بود.

از این رو تصمیم گرفتیم با آقای نوروز حیدری دامداری که گله اش مورد حمله پلنگ قرار گرفته بود گفت و گو کرده و ماجرا را از زبان خودش جویا شویم.


آخه مگه مجبورید؟

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٠ میلادی می باشد.


موزۀ تیان شویی - Museum Tian shui - محل پیدا شدن قدیمی ترین كاغذ دنیا

تیان شویی،‌ محل پیدا شدن قدیمی ترین كاغذ دنیا می باشد. شهر تیان شویی یکی از دیدنی های چین می باشد که در میان دره ای با وسعت زیاد واقع شده است.موزۀ تیان شویی سرشار از آثار كاغذی و اسناد باستانی از جنس های مختلفی چون پارچه و خیزران و خشت و غیره است كه بنا به ویژگی های دوران مزین به نوشته هایی با اندیشه نگارهای متفاوت از اندیشه نگارهای چینی امروزی هستند. یكی از مهم ترین اشیاء باستانی این موزه و جهان،‌ تكه كاغذی است كه روی آن نقش كوه و رود و درخت دیده می شود. امروزه با توجه به نقوش سادۀ كوه و رود و درخت كه روی كاغذ دیده می شود و شواهد و دیگر قرائن تاریخی، زمان تولید این تکه کاغذ باستانی تقریباً مشخص شده است كه این تكه كاغذ یك نقشه بوده و كاربرد نظامی داشته است. نکته جالب و دیدنی موزۀ تیان شویی مجسمه ای ازجان چیان سوار بر اسب و حامل یك پرچم در دست وجود دارد كه نخستین فرستادۀ چین به امپراطوری ایران بوده است. جالب توجه آن كه در آن زمان امپراطوری ایران را به زبان چینی «ان شی» می خواندند كه تغییر شكل یافتۀ نام «اشكانیان» است. نام دیگری كه در زبان چینی به ایران اطلاق شده،‌ «بو سی»،‌ تغییر شكل یافتۀ پارسه یا پــِرسیا است. امروزه در چین، ایران با تلفظ «یی لآن» شناخته می شود.و نکته جالبتر این جاذبه چین این است که بفهمید در حدود 800 سال پیش از میلاد در منطقۀ تیان شویی بین چین و ایران جنگی در گرفت كه پس از شكست خوردن چین، صنعت ساخت كاغذ به ایران منتقل شد. این نکات که پیوند تاریخی ایران و چین را بیشتر از پیش روشن می کند. انسان را به مسافرت به چین از طریق تور چین ترغیب می کند.
كاوشگرها و محققین چینی در سال 1952 میلادی این مجتمع جالب رو بطور كامل بررسی كردن و ثبت جهانی شده. قدمت اون هم مربوط به سالهای طلایی امپراتوری ها باستانی چینی هاست.

همونطور كه توی عكس ها مشاهده میشه این معبد ساختار بسیار جالب و قشنگی داره و توی حدود 194 غار كوچیك و بزرگ و كلی راهرو و پلكان مهمان 7200 نفر راهب بودایی هستند.

برای رسیدن به این محل زیبا باید به شمال غرب چین و استان تیان شو - گانسو  برین و اونجا از هوای تمیز و پاكیزه كوهستانی و مناظر باشكوه دركنار این بنای جالب می تونید لذت ببرین.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشد.


یک روز زندگی در فیس بوک از دریچه دوربین عکاس مجله تایم

خبرنگار خبرگزاری تایمز در دسامبر سال ٢٠١٠ میلادی به مناسبت انتخاب چهره تاثیرگذار سال ٢٠١٠ گزارشی را منتشر کرد که در زیر می بینید.
در این گزارش تصاویر محل کار فیس بوک در کشورهای مختلف به نمایش گذاشته شده  که دیدن آن خالی از لطف نیست.


هتـل رویایـی با منظره خیره کننده قطــب

هتلی کلبه اسکیموها (  Iglu Hotel  ) با طراحی کلبه های زمستانی اسکیمو ها در فنلاند با سقف های شیشه ای که اجازه می دهد به راحتی از آسمان صاف و شیشه ای قطب استفاده کنید و در عین حال از فضای گرم داخل اتاق ها لذت ببرید. در این مجموعه که بزرگترین سونای بخار جهان را در خود جای داده است ٤ رستوران تعبیه شده است که غذاهای مخصوص قطبی به مانند گوشت گوزن و ماهی آزاد در آن سرو می شود.از امکانات این هتل می توان به سورتمه سواری و ماهی گیری در دریاچه یخی آن اشاره کرد.در مجاورت بزرگترین سونای جهان دریچه های کوچکی تعبیه شده است که به شما امکان شنا کردن در آب های سرد منطقه را با نظارت پزشکان هتل را می دهد.در زیر تصاویر این هتل زیبا را که در سال ٢٠١٢ میلادی گرفته شده مشاهده کنید:


ظروف تزئيني بسيار زيبا

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشد.