گزارش های تصویری: 2015-08-23

یک پدیده نو : خودسوزی زمین در سلطان آباد شیراز

 15تا 20 هکتار از خاک منطقه سلطان آباد شیراز و روستاهای همجوار که شهرک صنعتی نیز در آن واقع شده در حال خودسوزی است و تهدیدی جدی برای سلامت ساکنین این محدوده به شمار می رود.
به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، چندی پیش بود که مردم منطقه سلطان آباد شیراز از آلودگی هوای این محدوده ابراز نارضایتی کردند و آن را ناشی از فعالیت کارخانجات و واحدهای تولید شهرک صنعتی دانسته که در این مکان وجود دارد اما مشکلات آلودگی هوا فراتر از این موضوع بود و در اساس ربطی نیز به این واحدها نداشت.
آلودگی هوای منطقه به گفته کارشناسان پیرامون خاک منطقه بود که بنابر دلایلی در حال خودسوزی است و قابل اشتعال نیز است.
در این رابطه مدیر کل محیط زیست استان فارس پیرامون دلایل ایجاد چنین مشکلاتی بیان کرد: منطقه‌ای که هم‌اینک شهرک صنعتی سلطان‌آباد و روستاهای همجوار در آن واقع شده از ابتدا منطقه‌ای باتلاقی بوده و کشاورزان در این منطقه فعالیت داشته‌اند بنابراین خاک آن انباشته از مواد آلی گیاهی است و پس از گذشت مدت زمان طولانی از برداشت بی‌رویه آب از آبهای سطحی و آبهای زیرزمینی و خشک شدن باتلاق، خاک این منطقه به خاک پیت یا خاکی قابل اشتعال تبدیل شده و مانند زغال عمل می‌کند.
حسینعلی ابراهیمی ‌کارنامی ‌افزود: این در حالیست که هم‌اکنون بین 15 تا 20 هکتار خاک این منطقه در حال خودسوزی بوده که یک پدیده نو در کشور است و برخورد با آن احتیاج به بررسی کارشناسانه جدی و دقیق دارد.
وی ادامه داد: کارگروهی متشکل از دانشگاه علوم پزشکی، فرمانداری، بخشداری، منابع طبیعی و... تشکیل شده که در حال بررسی دقیق برای مواجه جدی با این پدیده هستند و سعی بر این است که با اقدامات و عملیات فیزیکی از گسترش آتش‌سوزی به اراضی مجاور جلوگیری شود.
تصاویر زیر و گزارش بالا  مربوط به سال ٢٠١٠ میلادی می باشد.


عكس لخت رومينا گشتاسبى روی جلد مجله اسپانیائی اینترویو! ( +۱۸ )

در سال ٢٠٠٨ میلادی یک مجله اسپانیایی به نام اینترویو عکس روی جلد خودش را به یک زن ایرانی با نام رومينا گشتاسبى اختصاص داد.
در زیر تصاویر منتشر شده از ایشان در این مجله همراه با عکسهای دیگری از ایشان آورده شده.
لازم به توضیح است که ایشان دارای تحصیلات دانشگاهی می باشند و این کار خود را یک نوع حرکت اجتماعی در پشتیبانی از زنان ایران اعلام کردند.


تصاویر دلخراش از مرگ 740 کودک در سال 2010

جنگ افغانستان (به انگلیسی: War in Afghanistan) در ۷ اکتبر ۲۰۰۱ توسط نیروهای ایالات متحده آمریکا با نام رسمی عملیات بلندمدت آزادی (به انگلیسی: Operation Enduring Freedom) در پی حمله القاعده به رهبری اسامه بن لادن به نیویورک و واشنگتن در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ و هشدار جورج دبلیو بوش رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به گروه طالبان مبنی بر اخراج گروه تروریستی القاعده از افغانستان و رد این درخواست از سوی طالبان؛ آغاز شد. به دنبال خودداری طالبان از پذیرش خواست ایالات متحده آمریکا فرمان حمله به افغانستان در روز ۷ اکتبر سال ۲۰۰۱ صادر شد. بریتانیا از سال ۲۰۰۲ فعالیت‌های نظامی مستقل خود را آغاز کرد. هدف اصلی این جنگ، مبارزه و از بین بردن القاعده، طالبان و حامیان آن بود. تقریباً یک ماه بعد رژیم طالبان سقوط کرد و با برگزاری کنفرانس بُن حامد کرزی به قدرت رسید و در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به مقام ریاست جمهوری برگزیده شد.
نیروهای امریکایی از کودکان افغان برای کشف مین‌ها و خمپاره‌ها استفاده می‌کردند.
نیروهای امریکایی پس از گذشت یک دهه از اشغال افغانستان، نه تنها  با حملات گاه و بی‌گاه مردم بیگناه را هدف قرار می دادند، بلکه در اقدامی غیر انسانی کودکان و نوجوانان افغانی را برای کشف مین ها، خمپاره ها و دیگر ادوات جنگی پر خطر به کار می گرفتند و در ازای این کار، به آنها دستمزدی ناچیز می پردازند.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشد.


تصاویری منتشر شده در برگه فیس بوکی امید جمشیدی ( ۲۰۱٣ )

برای دیدن تصاویر منتشر شده امسال و آگاهی از آخرین مطالب منتشر شده در تارنما به نشانی https://www.facebook.com/omid57  مراجعه کنید.


از هر یک میلیون نوزاد یک نفر به این شکل متولد می شود

قسمت رنگی هر چشم، همان عنبیه چشم می‌باشد. عنبیه رنگی است؛ زیرا در الیاف آن رنگدانه‌هایی، برای حفاظت آن از آسیب نور نهفته است.

بیشتر رنگدانه‌ها در قسمت عقب عنبیه گرد آمده‌اند و در قسمت جلو، رنگدانه چندانی وجود ندارد. به همان دلیل قسمت جلوی عنبیه بسیار شفاف و بی‌رنگ است .

امواج نور برخی رنگ ها را به هنگام عبور نور، به خود جذب می‌کند، از این‌رو بازتاب نور در رنگدانه‌ها سبب می‌شود که عنبیه «رنگی» بنماید.

رنگ چشم؛ بازتاب رنگدانه‌هایی است که در قسمت پشت عنبیه گرد آمده‌اند.

اگر رنگدانه‌ها در قسمت جلوی عنبیه افزایش نیابند، چشم در تمام عمر آبی می شد؛ اما اگر زیاد باشد و در قسمت جلو نیز پخش شوند، آن را به رنگ قهوه‌ای در خواهند آورند.
چشم آبی بودن یک سیاه پوست از اتفاقات بسیار نادر است که خیلی دیده می شودو یا بهتر است بگوئیم از هر یک میلیون سیاه پوست فقط یکی دارای چشمهای آبی خواهد بود که تعدادی از آنها را در زیر می بینید.

تصاویر زیر در سال ٢٠١١ جمع آوری و تهیه شده است.


عکس های پسرایرونی که رسما دختر شد !!!

در سال ٢٠١٠ میلادی تصاویر یک پسر ایرانی در اینترنت منتشر شد که تغییر جنسیت داده است.
این تصاویر در مدت کوتاهی در اینترنت دست به دست شد و توجه بسیاری را به خود جلب کرد.


میدانید این نقاشی ها متعلق به کیست ؟؟؟؟؟

شخصی که این نقاشی ها را کشیده است، میخواسته در دانشگاه هنرهای زیبای وین تحصیل کند و یک نقاش معروف شود.
اگر او از طرف دانشگاه وین پذیرفته میشد، تاریخ جهان بسیار متفاوت میشد.
اسم این نقاش، آدولف هیتلر است!‏