گزارش های تصویری: 2015-08-30

مشعل المپیک در دوره های گوناگون

مشعل المپیک (به انگلیسی: Olympic Torch) یا شعله المپیک (به انگلیسی: Olympic Flame) یکی از نمادهای بازی‌های المپیک است.
این مشعل برای برگزاری جشن دزدیدن آتش از زئوس خدای یونان توسط پرومتئوس است که در یونان باستان ریشه دارد؛ زمانی که آتشی در طول المپیک باستانی روشن نگاه‌داشته شد. مشعل در بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۲۸ آمستردام دوباره معرفی شد و از آن موقع تا کنون همیشه بخشی از بازی‌های المپیک مدرن بوده است.

حرکت مشعل در زمان‌های مدرن که مشعل را از یونان به مکان‌های مختلف از پیش تعیین شده منتقل می‌کند، هیچ سابقهٔ باستانی ندارد و در المپیک مدرن نخستین بار توسط کارل دیم با پشتیبانی جوزف گوبلز در المپیک برلین انجام شد. این کار برای توسعهٔ ایدئولوژی نازی انجام شد.


تصاویر شگفت‌انگیز ناسا از سطح مریخ

بَهرام یا مریخ چهارمین سیاره در سامانه خورشیدی است که در مداری طولانی تراز زمین و با سرعتی کمتر از زمین حرکت می‌کند. هر یک باری که به بدور خورشید می‌چرخد معادل ۶۸۷ روز (روز زمین) به درازا می‌کشد و شب و روز کمی طولانی‌تر از کره زمین است.

بزرگی بهرام نزدیک به یک دوم زمین است و قطر آن ۶۷۹۰ کیلومتر می‌باشد (بسنجید با قطر زمین: ۱۲۷۵۶ کیلومتر).
جو بهرام سرخ‌فام است و در آسمان شب از زمین نیز سرخی آن دیده می‌شود. کره بهرام دو ماه کوچک به نام‌های فوبوس و دِیموس دارد که ریختی نابسامان دارند. این دو ماه شاید شهاب‌سنگ‌هایی هستند که در مدار بهرام به دام افتاده‌اند. اگر شخصی در کرهٔ بهرام باشد خواهد دید که فوبوس سه بار در یک روز طلوع و غروب می‌کند. دیموس نیم فوبوس بوده و چنانچه از بهرام به آن نگاه کنیم این ماه بیشتر همانند به یک ستاره خواهد بود تا یک ماه.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠٠٩ میلادی می باشد که توسط ناسا منتشر شد.


ایستگاه فضایی بین‌المللی

ایستگاه فضایی بین‌المللی (به انگلیسی: International Space Station) یک ایستگاه فضایی است که با مشارکت بیش از ۱۵ کشور ساخته می‌شود. این ایستگاه فضایی در مدار زمین و در ارتفاع ۳۵۰ کیلومتری از سطح زمین در حرکت است. سرعت آن در مدار معادل ۲۷٬۷۰۰ کیلومتر بر ساعت است، که به این ترتیب روزی ۱۵ بار به دور سیاره زمین گردش می‌کند.
این ایستگاه محصول همکاری مشترک سازمان ناسا، سازمان فضایی روسیه، سازمان فضایی اروپا، سازمان فضایی ژاپن، و سازمان فضایی کانادا است. سازمان فضایی برزیل از طریق همکاری با ناسا با این برنامه مشارکت می‌کند. سازمان فضایی ایتالیا، هم به عنوان یک عضو فعال در سازمان فضایی اروپا، و هم بطور مستقل در برنامه ایستگاه فضایی مشارکت می‌کند. سازمان فضایی چین نیز علاقه خود را برای پیوستن به جمع مشارکت‌کنندگان، به ویژه از طریق همکاری با سازمان فضایی روسیه اعلام داشته است.
ایستگاه فضایی بین‌المللی در حقیقت فرزند و ترکیبی از چندین پروژه فضایی است که قبلاً توسط کشورهای مختلف برنامه‌ریزی شده بود. از جمله این برنامه‌ها می‌توان به ایستگاه فضایی میر-۲ (روسیه)، ایستگاه فضایی آزادی (آمریکا)، آزمایشگاه فضایی کلمبوس (اروپا) و آزمایشگاه فضایی کیبو (ژاپن) اشاره کرد.
حضور فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی از آغاز نخستین ماموریت در ۱۲ آبان ۱۳۷۹ تاکنون بدون وقفه ادامه داشته است.
ایستگاه فضایی بین‌المللی معمولاً با مخفف نام انگلیسی آن یعنی ISS نامیده می‌شود.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٣ میلادی می باشد.


هنری متفاوت ...

این طراح و هنرمند خوش ذوق با استفاده از وسایل و لوازم اوراقی و دور ریختنی اقدام به ایجاد جلوه های هنری زیبا از صورت انسان زده است که می توان در پایان به عنوان وسیله ای تزئینی (تابلو) در خانه استفاده کرد.
نام این هنرمند خوش ذوق زک فریمن است, او از سال ١٩٩٧ میلادی شروع به جمع آوری وسایل دور ریختنی کرد و از سال ١٩٩٩ میلادی فعالیت خود را برای خلق آثار هنری از این وسایل دور ریختی شروع کرد.
دو تحصیلات خود را در رشته هنر های معاصر در دانشگاه فلوریدا گذرانده و آثار زیر بخشی از کارهای او تا سال ٢٠١٠ میلادی را نشان می دهد.


عکس‌های سکسی فرناندا لیما مانکن برزیلی ( +18 )

فرناندا کاما بریرا لیما (به پرتغالی: Fernanda Cama Pereira Lima) مشهور به فرناندا لیما (زادهٔ ۲۵ ژوئن ۱۹۷۷) مانکن بازیگر و مجری تلویزیون برزیلی ست. او فعالیتش در عرصه مانکنی از ۱۴ سالگی آغاز کرد. وی فارغ التحصیل رشته روزنامه نگاری از دانشگاه FIAM است و از هواداران باشکاه فوتبال Porto Alegrense است. فرناندا به همراه شوهرش رودریگو هیلبرت مجری برنامه قرعه کشی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ بود.
در هنگام پخش مستقیم قرعه کشی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ درحالی که تلویزیون صحنه های قرعه کشی را به خاطر لباس او سانسور میکرد عادل فردوسی‌پور پس از مواجهه با اصرارهای مکرر مهدی مهدوی کیا در برنامه ۹۰ مبنی بر پخش مراسم قرعه کشی جام جهانی فوتبال گفت: بگذاریم بگویم، لباس خانمی که در مراسم بر روی صحنه حضور دارند، خیلی منشوری است.
تصاویر زیر صحنه هایی از قرعه کشی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ را همراه با سایر عکسهای فرناندا تا پیش از این قرعه کسی نشان می دهد.


خزانه و موزه بنیاد مستضعفان

بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی (به‌صورت کوتاه بنیاد مستضعفان یا بنیاد) موسسه‌ای در داخل حکومت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد که از لحاظ حقوق نه موسسه‌ای دولتی محسوب می‌شود و نه شرکتی خصوصی؛ بلکه موسسه‌ای عمومی است که دولت اجازه دخالت در امور آن را ندارد و در قبال عملکردش تنها می‌بایست به مقام رهبری ایران پاسخگو باشد.
در سال ٢٠١١ میلادی خبرگزاری مهر اجازه بازدید از یکی از موزه های این بنیاد را دریافت کرد که تصاویر آن را در زیر می بینید.
خزانه و موزه بنیاد مستضعفان گنجینه ای بسیار غنی از اشیاء و عتیقه های مصادره شده از کاخها و بناهای تاریخی و قدیمی می باشد.


جدیدترین عکس از شیئ عجیب نورانی در مریخ

مدیریت ملی هوانوردی و فضایی (به انگلیسی: National Aeronautics and Space Administration) یا سازمان ملی هوانوردی و فضایی (به انگلیسی: National Aeronautics and Space Agency) به اختصار ناسا (به انگلیسی: NASA) سازمان فضایی ملی ایالات متحدهٔ آمریکا است. در زمان جنگ سرد و پس از پرتاب ماهوارهٔ اسپوتنیک-۱ توسط اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی به فضا، آمریکا به فکر ایجاد سازمان فضایی ملی خود افتاد و ناسا در ۲۹ ژوئیهٔ ۱۹۵۸ با امضای رئیس‌جمهور وقت دوایت آیزنهاور جای کمیتهٔ رایزنی ملی هوانوردی آمریکا (ناکا) را گرفت و بنیادگذاری‌شد. توماس کیت گلنان به عنوان نخستین مدیر ناسا و هیو لاتیمر درایدن به عنوان معاون او برگزیده‌شد و فعالیت رسمی ناسا از ۱ اکتبر ۱۹۵۸ آغاز شد. نخستین ماهوارهٔ فضایی ناسا نیز اکسپلورر ۱ بود.
در اواخر سال ٢٠١٢ میلادی ناسا تصاویری را از مریخ منتشر کرد که توجه همگان را به خود جلب کرد.
اینبار هم چشمهای تیز بین جهانیان بر روی عکسهای منتشر شده از سوی ناسا , تصاویر یک شی فلزی را دید که در زیر می بینید.
در مورد این تصاویر هیچگونه توضیحی از سوی ناسا داده نشد اما این امید وجود دارد که با گذشت زمان ناسا توضیحاتی را در مورد این شی عجیب که در تصویر می بینید منتشر کند.