گزارش های تصویری: 2015-09-06

مسابقه الاغ سواری در شهرستان خمین

در فروردين ماه سال  ۱۳۹۰ خورشیدی مسابقه ای تحت عنوان مسابقه الاغ سواری در شهرستان خمین برگذار شد که تصاویر آن را در زیر می بینید.


فصل نور

در ماه زمستان هر چه به آخر سال میلادی نزدیکتر می شویم , جشنها و مراسم مذهبی مختلف در سراسر جهان نیز افزایش پیدا می کند.
در زیر عکسهای گوناگونی را که در دسامبر سال ٢٠١٣ از سراسر جهان گرفته شده می بینید.
نکته جالب در این جشنها و مراسم چراغانی و نورانی بودن مراسم است که خوب با توجه به زود تاریک شدن هوا در زمستان , این چراغها و نورها زیبایی ویژه ای به مراسم و جشنها می دهند.


مردی که نه دست داشت و نه پا

عکسهائی از نيك فيوتتش که دیگر امروز تمام دنیا او را می شناسد.
او را باید سرمشق خود قرار دهیم  , مردی که بدون دست و پا زندگی می کند , در رشته بازرگانی تحصیل کرده و در کارهای خیریه نیز فعال است.
او در چهارم دسامبر سال ١٩٨٢ در شهر ملبورن استرالیا به دنیا آمد.
او فردی مذهبی است و برای تبلیغ دین مسیحیت و نزدیک کردن انسانها به پروردگار تلاش می کند.


مراسم شمارش حیوانات در جزایر فارن

جزایر فارن به مجموعه ای از جزایر غیر مسکونی گفته می شود که در شمال انگلستان قرار دارد و میزبان صدها گونه جانوری گوناگون می باشد.
مسئولیت این جزایر با یک گروه ملی می باشد که هر پنج سال یکبار اقدام به سرشماری حیوانات خصوصا پرندگان موجود در آن می کند.
عکسهای زیر بخشی از این سرشماری را در ماه دسامبر سال ٢٠١٣ میلادی نشان می دهد.
نتیجه این سرشماری نشان داد  که تعداد پرندگان موجود در این جزایر ٨ درصد نسبت به پنج سال قبل یعنی سال ٢٠٠٨ میلادی رشد داشته است.


تور گردشگری در زشت ترین شهر دنیا

در سال ٢٠١١ میلادی گروهی از جوانان بلژیکی که شهر محل سکونتشان عنوان زشت ترین شهر دنیا را به خود اختصاص داده بود ، در اقدامی جالب برای نشان دادن زشتی های شهرشان تور گردشگری برگزار کردند.

"چارلروی" چهارمین شهر پرجمعیت بلژیک و یکی از زشت ترین شهرهای جهان  است که شاهد حضور گردشگران برای دیدن خرابی ها و وضعیت نابسامان زندگی مردم در این شهر است.
یکی از جوان های ساکن این شهر درباره تور جدید می گوید:"مردم دوست ندارند به شهر ما سفر کنند، با این وجود ما گردشگران را به چارلروی دعوت می کنیم تا ببینند سیاستمداران با مالیات های ما چه می کنند؟!"

گفتنی است مقامات شهری علی رغم درآمد زایی تورهای جدید روی خوشی به جوانان نشان نمی دهند.

یکی از اولین مقاصد بازدید در این تور گردشگری منحصر به فرد ایستگاه مترویی است که هرگز مورد بهره برداری قرار نگرفته است. گفتنی است متروی این شهر که قدمت آن به دهه 60 میلادی می رسد، آخرین بودجه خود را در سال 1985 دریافت کرد و پس از آن بخش های نیمه کاره آن رها شد. متروی چارلروی 8 خط دارد و طول آن به 30 مایل می رسد.

در زشت ترین شهر دنیا 200 هزار خانواده زندگی می کنند اما بیشتر آنها با بیکاری دست به گریبان هستند. آمار بیکاری در این شهر حدود 25.5 درصد  یعنی بیش از دو برابر میانگین نرخ بیکاری در بلژیک گزارش شده است.

تصاویر زیر مربوط به بین سالهای ٢٠١٠ میلادی تا ٢٠١٣ میلادی می باشد.


تصاویری از ماندلا و مراسم درگذشت او

نِلسون رولیهلاهلا ماندِلا (زاده ۲۶ تیر ۱۲۹۷ برابر با ۱۸ ژوئیه ۱۹۱۸ - درگذشته در ۱۴ آذر ۱۳۹۲ برابر با ۵ دسامبر ۲۰۱۳) نخستین رئیس جمهور آفریقای جنوبی است که در انتخابات دموکراتیک عمومی برگزیده شد. وی پیش از ریاست جمهوری از فعالان برجستهٔ مخالف آپارتاید در آفریقای جنوبی و رهبر کنگره ملی آفریقا بود. او به خاطر دخالت در فعالیت‌های مقاومت مسلحانه مخفی محاکمه و زندانی شد. مبارزه مسلحانه، برای ماندلا، آخرین راه چاره بود؛ او همواره پایبند به عدم توسل به خشونت بود.
نلسون ماندلا در زمان دستگیری خود، در سال ۱۹۶۲، عضو برجسته کمیته مرکزی حزب کمونیست افریقای جنوبی بود. فقط پس از درگذشت او بود که حزب کمونیست همزمان با کنگره ملی آفریقا این حقیقت تاریخی را اعلام کردند.
ماندلا در طول ۲۷ سال زندان، که بیشتر آن را در یک سلول در جزیره روبن سپری کرد، مشهورترین چهرهٔ مبارزه علیه آپارتاید در آفریقای جنوبی شد. گرچه رژیم آپارتاید و ملت‌های طرفدار آن وی و کنگره ملی آفریقا را کمونیست و تروریست می‌دانستند، مبارزه مسلحانه بخشی جدایی‌ناپذیر از مبارزه علیه آپارتاید بود. ماندلا پس از آزادی از زندان در سال ۱۹۹۰، سیاست صلح‌طلبی را در پیش گرفت، و این امر منجر به تسهیل انتقال آفریقای جنوبی به سمت دموکراسی‌ای شد که نماینده تمامی اقشار مردم باشد.

ماندلا پس از دریافت جوایزی در طول چهار دهه، یک چهره سرشناس دولتی بود که تا اواخر عمر خود در مورد مسائل مهم عقاید خود را ابراز می‌کرد. او را در آفریقای جنوبی اغلب تحت عنوان مادیبا می‌شناسند، این عنوان افتخاری را بزرگان خاندان ماندلا به وی داده‌اند. این عنوان دیگر مترادف با نام نلسون ماندلاست. بسیاری از مردم آفریقای جنوبی نیز به‌نشانهٔ احترام وی را مخولو (پدربزرگ) صدا می‌زنند.
وی روز پنجشنبه ۵ دسامبر ۲۰۱۳ (۱۴ آذر ۱۳۹۲) در شهر ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی در سن ۹۵ سالگی درگذشت.
جیکوب زوما، رئیس جمهور آفریقای جنوبی در بیانیه‌ای تلویزیونی این خبر را اعلام کرد و گفت که آقای ماندلا اکنون "ما را ترک کرده است." زوما گفت که ماندلا در ساعت هشت و ۲۰ دقیقه به وقت محلی درحالی که اعضای خانواده‌اش در کنارش بودند در آرامش درگذشت.
جنازه وی ده روز پس از مرگ در جمع خانواده و هزاران تن از دوستدارانش در روستای زادگاهش قونو و در گورستانی خانوادگی به خاک سپره شد. در آیین خاکسپاری او حدود ۴۵۰ نفر از اعضای خانواده‌اش حضور داشتند که او را طبق آداب سنتی قبیله‌ای که در آن زاده شده، به دور از لنز دوربین‌ها به خاک سپردند.
حدود ۴۵۰۰ نفر از سیاستمداران بین‌المللی و هیئت‌های نمایندگی نهادهای اجتماعی مختلف به مراسم خاکسپاری نلسون ماندلا دعوت شده بودند.


زیباترین جایگاه های سوخت

دردنیا برخی شرکت ها و یا صاحبان جایگاه ها خلاقیت های جالبی در طراحی  محیط این مکان ها داشته اند که البته این عملکرد آن ها بیشتر جنبه رقابتی در بازار را دارد.با هم تصاویری از این خلاقیت ها را می بینیم و لحظاتی خود را از فکر قیمت بنزین رها می کنیم.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠٠٧ میلادی می باشد.

1.جایگاه سوخت لوکس در لس آنجلس!