گزارش های تصویری: 2015-09-20

تصاویر نادر از هفت نوع حیوان عجیب الخلقه و کمیاب جهان

لاک پشت ماتا ماتا

این لاک پشت ابتدا در داخل شهر در کنار رودخانه ها و نهرهایی که دارای آب تازه با جریان ملایم هستند دیده شده است. بدن غول پیکر همراه با لاک نرم این حیوان می‌تواند در طول به رشد ۶ فوت (حدود ۲ متر) و در وزن به بیشتر از ۱۰۰ پوند (حدود ۵۰ کیلوگرم) برسد.
ماتاماتا در کنار نهرهایی با آبهای تیره و آرام، برکه های راکد، مرداب ها، باتلاق ها در قسمتهای شمالی بولیوی، شرق پرو، اکوادور، شرق کلمبیا، ونزوئلا، گینه، و بخشهای شمالی و مرکزی برزیل زندگی می‌کند. ماتاماتا از انواع حیوانات آبزی به شمار می‌آید، اما ترجیح می‌دهد در آبهای کم عمق زندگی کند تا راحت بتواند برای نفس کشیدن به سطح آب بیاید.جنازه ای که با گذشت یک قرن هنوز مثل روز اول سالم است

برنادت سوبیرو (به فرانسوی: Marie-Bernarde Soubirous) در ژانویه ۱۸۴۴ - ۱۲۲۳ ه.ش - در روستای لورد در جنوب فرانسه به دنیا آمد.
11 فوریه سال 1858 ( حدودا 149 سال پیش ) در شهر Lourdes فرانسه دختری 14 ساله به نام برنادت سوبیرو در زباله دانی ماساویه ، بانوی مقدسی را بر دهانه غار ماساویه مشاهده کرد. بانویی سرتاپا سپید پوش و زیبا ، با شالی آبی رنگ که به کمر خود بسته بود و بر روی پاهایش پوشیده شده از گلهای طلایی بود. در دست بانو تسبیحی از مروارید و یک صلیب طلایی بود. بانو به برنادت لبخندی زد و با او صحبت کرد. ( حضرت مریم )
خبر دیدن مریم مقدس به زودی در کل شهر لرد پیچید و هنگام رفتن برنادت به ماساویه خانواده او و همچنین عده ای از مردم شهر همراه او شدند تا مریم مقدس را مشاهده کنند ، در حالی که تنها برنادت قادر به دیدن بانوی مقدس بود و این امر باور کردن سخنان او را سخت می نمود و همچنین ظاهر شدن حضرت مریم در این مکان کثیف ، غیر عادی و دور از عقل به نظر می رسید، اما پدید آمدن چشمه ای در آنجا و شفا گرفتن مردم از آب آن چشمه تصدیقی بر گفته های برنادت بود.Massabielle به یکی از عبادتگاه های مهم مسیحیان تبدیل شده و مردم برای عبادت و گرفتن شفا از هر سوی دنیا به این مکان مقدس می شتابند.اما جایی که ما رفته بودیم ماساویه نبود و صومعه ای بود در شهر نورس. برنادت وقتی 22 ساله بود یعنی در سال 1866 ، به این صومعه آمد تا بتواند به آرزوی خود که راهبه شدن بود جامه عمل بپوشاند. او همیشه در مقابل صلیب داخل صومعه و تندیس مریم مقدس به عبادت می پرداخت و روز به روز عشق به پروردگار و حضرت مسیح را بیشتر در وجود خود حس می کرد. تا اینکه بیماری سختی برنادت را به لحظه مرگ نزدیک و نزدیک تر کرد. او حتی توان راه رفتن هم نداشت و سرانجام فرشته مرگ بر بالین او حضور یافت و او در سال 1879 و در سن 35 سالگی به علت سرطان استخوان در گذشت. توموری بزرگ روی زانوی او قرار داشت و مدتها به سرطان استخوان مبتلا بود. درد و رنج این بیماری به قدری است که مردان تنومند را به گریه می اندازد ولی او از بیماریش با کسی نه سخن گفته بود و نه شکوه ای کرده بود.مریم مقدس به او گفته بوددر این دنیا نمی توانم به تو قول خوشبختی بدهم اما دنیای دیگرآری جسد برنادت را در این صومعه کوچک دفن کردند. سالها گذشت و ماجرای او همچنان بر سر زبانها بود. عدّّّّّّّّّّّّه ای هم هنوز به حرفهای این دختر پاک ایمان نداشتند و به دنبال دلیل محکمتری بودند. سر انجام تصمیم گرفتند تا جسد برنادت را از خاک بیرون بیاورند. آیا بعد بیرون آوردن چند تکه استخوان پوسیده از خاک کار درستی بود؟ آرامش برنادت را برهم زدند و در حضور مقامات رسمی و پزشکان جسد را بیرون آوردند.همه لال شده بودند . برنادت مثل روز اول سالم ، پاکیزه ، خوشبو و آرام خوابیده بود. جنازه را در محفظه شیشه ای قرار دادند و آزمایشهای علمی لازم را روی او انجام می دادند تا ببینند جسد رو به متلاشی شدن هست یا نه. همه آزمایشها منفی بود. نباید بیشتر از این آرامش این دختر معصوم را بر هم می زدند. برنادت برای همیشه در آن محفظه شیشه ای آرام گرفت. 128 سال از مرگ او می گذرد و او همچنان آرام ، خوشبو و سالم به خواب فرو رفته گویی که او هنوز زنده است. برای حفاظت از دستها و صورت او ماسکی تهیه شده و روی پوست برنادت قرار داده اند. باور نکردنی بود.
تصویر جنازه او در داخل محفظه شیشه ای مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشد.


وقتی مادر عکاس باشد چه کارها که نميکند!

عادله انرسن ( Adele Enersen ) نام یک عکاس است از فنلاند که با ایده های خود در ساخت و طراحی سوژه برای عکاسی شهرت جهانی کسب کرده.
او در کنار عکاسی به کار ساخت موزیک ویدیو و تبلیغات نیز مشغول است اما شهرت اصلی او زمانی به دست آمد که در سال ٢٠٠٩ میلادی عکسهایی را از فرزند خودش زمانی که خواب بود گرفت و در اینترنت منتشر کرد.
او در این عکسها از وسایل خانه برای ساخت دکور عکاسی استفاده کرد و همین کار باعث شد که این عکسها در مدت کوتاهی جهانی بشوند.
در زیر مجموعه ای از عکسهایی که او از فرزند خود در بین سالهای ٢٠٠٩ تا ٢٠١١ میلادی گرفته است را می بینید.


مجسمه‌های یخی در سرزمین عجایب زمستانی چین!

این مجسمه ها در واقع اثر هنرمندانی است که سال ٢٠١٣ میلادی قصد شرکت در فستیوال بین‌المللی مجسمه‌سازی برف و یخ هاربین را داشته‌اند. اگر به این فکر هستید که این مجسمه‌ها چطور دوام می‌اورند بد نیست یاداور شویم که دما در منطقه هاربین چین به طور متوسط منفی بیست درجه زیر صفر است!
تصاویر مربوط به سال ٢٠١٣ میلادی می باشد.


زنی که با چهار یوزپلنگ، دو گرگ و یک شیر زندگی میکند!

«ریانا ون نیواوهئوزن» یک پرورش دهنده گربهسانان است که در آفریقای جنوبی با چهار یوزپلنگ ، یک شیر و دو گرگ زندگی میکند.
«ریانا» از سال 2006 میلادی با چهار یوزپلنگ، دو گرگ و یک شیر در منطقه حفاظت شده در آفریقای جنوبی زندگی میکند و از این که به کار پرورش و نگهداری این حیوانات مشغول است، ابراز خوشحالی و رضایت میکند.
وی در مصاحبهای با رسانه های آفریقای جنوبی یادآور شد: نسل یوزپلنگها در اکثر مناطق جهان به ویژه آفریقا در معرض انقراض قرار دارد، من نیز برای آن که از نابودی این حیوان جلوگیری به عمل آورم تمام زندگی ام را وقفشان کردم.
این زن 40 ساله که یکی از اعضای پروژه صندوق «حفاظت از یوزپلنگ» است، خاطر نشان کرد: زندگی با این حیوانات بسیار لذتبخش است، آنها موجودات دوست داشتنی و خونگرمی هستند....
علاوه بر این، «ریانا» به کودکان و نوجوانانی که برای مشاهده زندگی و رفتار این حیوانات به این منطقه حفاظت شده واقع در «امویا» می آیند چگونگی رفتار با این گربهسانان را میآموزد..
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠٠٨ میلادی می باشد.


لحظه شروع سال ٢٠١٤ میلادی

تصاویری که در زیر می بینید از چند ساعت قبل و بعد از شروع سال ٢٠١٤ میلادی از نقاط مختلف جهان مخابره شده است.


یک عینک ابداعی برای کسانی که تنها هستند

در سال ٢٠٠٩ میلادی یک مخترع چینی عینکی ابداع کرد که به گفته ی خود ویژه ی افرادی است که مجرد هستند یا کسی دور و برشان نیست !
این عینک طوری طراحی شده که صاحب عینک واقعا تصور می کند کسانی دور و بر او حضور دارند.
این مخترع قصد دارد سیستم صوتی را نیز به این عینک اضافه کند تا صدا و تصویر مانع ایجاد احساس تنهایی در فرد گردد.