گزارش های تصویری: 2015-10-04

تصاویری شگفت انگیز بزرگترین غار دنیا

مجله نشنال جغرافی در اولین شماره خود در سال 2011 به معرفی یکی از بزرگترین غارهای دنیا به نام "هانگ سون دونگ" در ویتنام پرداخته است.
غار "هانگ سون دونگ" در ویتنام دارای یک جنگل داخلی است. این غار به حدی وسیع است که برای وارد شدن به آن باید از یک مسیر عمودی به ارتفاع یک آسمانخراش 40 طبقه پایین رفت.
در آستانه ورود به "هانگ سون دونگ"، یک ستون غول پیکر از رسوبات کربنات کلسیم همانند برجی بلند در برابر دیدگان مکتشفان این غار عظیم ظاهر می شود.
در آوریل 2009 تیمی متشکل از مکتشفان انگلیسی و ویتنامی شروع به اکتشاف "هانگ سون دونگ" کردند و دریافتند که زیر جنگلهای بارانی در مرز میان ویتنام و لائوس غاری خیره کننده به طول بیش از 4 کیلومتر و در برخی نقاط با ارتفاع بیش از 180 متر امتداد یافته است.
بررسیها نشان داد که یک رودخانه زیرزمینی بین دو تا پنج میلیون سال قبل این غار را در زیر این جنگل بارانی حفر کرده است.
مکتشفان از سال 1990 به این منطقه اعزام می شوند و تاکنون توانسته اند بیش از 150 غار را کشف کرده و بیش از 140 کیلومتر تونل در داخل این غارها را نشانه گذاری کنند.
در این راستا، مجله علمی نشنال جغرافی در اولین شماره سال 2011 خود گزارشی تصویری از مناظر دیدنی این غار را منتشر کرده است که در زیر می بینید.


فرهنگ بی فرهنگی

فرهنگی که در این عکسها تبلیغ می شود فرهنگی خشن و خشونت طلب است که کمترین ارزشی برای جانداران نمی شناسد. عکسهای شکار از فیسوک «عماد فتاحی» می باشد.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٣ میلادی در ایران می باشد.
حمایت از حیوانات، به خصوص در فصل سرما، حمایت از زندگی، حمایت از فرهنگ نوینیست که حیات وحش را برای ارضای حس مالکیت خود نمی خواهد بلکه برای این می خواهد که حیات وحش جزئی جدائی ناپذیر از زندگی، که خودِ زندگی ست.


مهاجرت پرندگان ماهی خوار به فاضلاب شهری تهران

پرندگان ماهی خوار به دلیل نبود منابع غذایی جذب فاضلاب شهری بزرگراه خاوران در تهران شده اند.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشد.


صفحه اول روزنامه های، شنبه ٢٨ دی ماه ١٣٩٢ خورشیدی برابر با ، ١٨ ژانویه ٢٠١٤


هنر نقاشی روی بدن ( +18 )

شاید از دیدگاه بعضی نشود به نقاشی روی بدن هنرنمائی گفت اما من فکر می کنم این خودش هنری باشد که بشود روی بدن به گونه ای نقاشی کرد که نتوان تشخصی داد شخص لباس بر تن دارد و یا لخت است و فقط بدنش را نقاشی کرده.
اینکه شما  به این فعالیت به یک هنر نگاه می کند و یا دیدگاه دیگری دارد به شما بستگی دارد.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠٠٨ میلادی می باشد.


جمعه بازار بیجار گروس در میان برف

بیجار در استان کردستان یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران است و بعد از شهرکرد دومین شهر بلند کشور محسوب می شود. بیجار منطقه ای است کوهستانی، با آب و هوایی سرد و خشک. اهالی شهر بیجار به زبان کردی گروسی و کردی سورانی سخن می گویند.
تصاویر زیر مربوط به زمستان سال ١٣٩٢ خورشیدی می باشد.


تصاویری از هواپیمای اختصاصی باراک اوباما

باراک حسین اوبامای دوم (به انگلیسی: Barack Hussein Obama II) (زاده ۴ اوت ۱۹۶۱ میلادی ایالت هاوایی)، عضو حزب دمکرات ایالات متحده آمریکا، سناتور جوان ایالت ایلینوی، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا از ژانویه ۲۰۰۹ تا کنون به مدت دو دوره ۴ ساله و به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و برنده جایزه صلح نوبل است.
تصاویر زیر او را در هواپیمای اختصاصی رئیس جمهور در سال ٢٠٠٩ میلادی نشان می دهد.