گزارش های تصویری: 2015-11-15

کوههای مینیاتوری در چابهار

حدود 40 تا 50 کیلومتری پس از شهرستان چابهار به سمت بندرگواتر، کوه هایی در سمت چپ جاده نمایان می شود که به «کوه های مریخی» یا «مینیاتوری» معروف هستند. این کوه ها با توجه به منظره کاملاً متفاوتی که در سمت راست جاده و رو به سوی دریا ایجاد کرده یکی از زیباترین جاده ها و مناظر طبیعی استان سیستان و بلوچستان و بلکه ایران را خلق کرده است.

این کوه ها از منحصر به  فردترین کوه های ایران است و منظره اعجاب برانگیز و چشم نواز آنها از جمله معروفترین جاذبه های شهرستان چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان محسوب می شود اما به دلیل معرفی نشدن کافی، کمتر مورد بازدید عموم قرار گرفته  است.

کوه های مریخی، مناظری از کوه های کره ماه را برای انسان تداعی می کند و جنس رسوبی آنها و هم چنین فرسایش خاص کوه ها موجب ایجاد شیارها و تراش های زیبایی شده است که گویی نقاشی ماهر آنها را به تصویر کشیده است. این کوه ها چاک چاک هستند و اشکالی نامانوس و فاقد پوشش گیاهی دارند. به خاطر همین غیرعادی بودنشان، در سال های اخیر و در میان گردشگران، به «کوه های مریخی» شهرت یافته اند و جزو نمونه های بدبوم (بدلند) و پدیده بوم شناختی ویژه ای است.
تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشد.


سرگرمی بسیار خطرناک Kirill Oreshkin، یک جوان روسی

کیریل ارشکین ( Kirill Oreshkin ) یک جوان روس است که در ١٧ آبان ماه ( سال تولد را به کسی نگفته ) در مسکو به دنیا آمده.
او علاقه خاصی به بالا رفتن از ارتفاعات دست ساز دارد و با قرار دادن فیلمها و عکسهای خودش در اینترنت به مرور طرفداران بسیاری پیدا کرد.
او حتی برای بالا رفتن از ساختمانهای بلند به مالزی و دبی نیز سفر کرده که عکسهای او بر فراز آسمانخراشهای بلند این دو کشور نیز دیده می شود.
تصاویر زیر همه واقعی می باشند و از وب سایت رسمی خودش برداشته شده اند.( https://www.facebook.com/oreshkir )
این تصاویر تا پیش از سال ٢٠١٤ میلادی ثبت شده اند.


کارت های وزیت خلاقانه

تصاویر زیر مربوط به سال ٢٠١٢ میلادی می باشد.


یک حادثه نادر در حیات وحش

این تصاویر در سال ٢٠٠٨ میلادی در اینترنت منتشر شد , اما از اینکه چه کسی و در کجا این عکسها را گرفته اطلاعی در دست نیست.
ولی تصاویر خود گویای همه چیز است و نیاز به توضیح ندارد.


عکس های بسیار قدیمی از زنان با موهای بسیار بلند

تاریخ دقیق عکسهای زیر مشخص نیست اما حدس زده می شود که عکسهای زیر بین سالهای ١٩٥٠ تا ١٩٧٠ میلادی در اروپا گرفته شده باشند.


آموزش استخراج طلا و نقره از وسایل الکترونیکی

از قدیم در بسیاری از وسایل الکترونیکی از روکش طلا و نقره استفاده می شده.
اگر چه مقدار طلای به کار رفته در هر دستگاه الکترونیکی بسیار کم و متفاوت است اما با کنار هم گذاشتن طلای به کار رفته در وسایل مختلف الکترونیکی می شود به  میزان قابل توجهی طلا دست پیدا کرد.
از همین رو هم در چند سال گذشته شرکتهایی تاسیس شده اند که با جمع آوری وسایل از کار افتاده برقی اقدام به استخراج طلا از آنها می کنند.
در زیر قصد داریم چگونگی استخراج طلا و نقره از وسایل برقی را به شما آموزش بدهیم.
البته ما خودمان تا به حال این روش را امتحان نکردیم و این آموزش برداشتی است از یک تارنمای روسی.
از همین رو هم هیچ مسئولیتی در رابطه با درستی و یا موفقیت آمیز بودن این آزمایش بر عهده نمی گیریم.
برای شروع ابتدا مانند شکل زیر تمامی قطعات طلائی رنگ و نقره ای رنگ را از وسیله برقی خود جدا کنید.
بعد از اینکه این کار انجام دادید آن را در یک ظرف شیشه ای بریزید و در مخلوطی از آب اکسیژنه و هیدروکلریک اسید قرار دهید.
دست کم مدت یک هفته باید مواد شما در این مخلوط بماند و هر روز ظرف خود را تکان بدهید تا مواد جدا شده به ته ظرف برود. البته اگر بیشتر از یک هفته بشود هیچ مشکلی نیست اما کمتر از یک هفته نباشد چون ممکن است تمام طلا و نقره از وسایل شما جدا نشود.
پس از این مرحله باید طلای به دست آمده را در آب قرار بدهید و به این شکل مواد دیگر را از طلا جدا کنید.
سپس بوسیله گرما طلای خودتان را شکل بدهید.
این آزمایش را چند جوان روس در سال ٢٠١٣ میلادی انجام دادند که در زیر نتایج آن را می بینید.


سند ازدواج محمد رضا پهلوی با فرح دیبا

فرح پهلوی با نام اصلی فرح دیبا (زادهٔ ۲۲ مهر ۱۳۱۷ در تهران) سومین همسر محمدرضا شاه پهلوی و شهبانوی ایران از ۲۹ آذر ۱۳۳۸ تا ۲۶ دی ۱۳۵۷ بود.
فرح دیبا پیش از ازدواج در مدرسه‌های ژاندارک و رازی تهران تحصیل کرد و برای ادامه تحصیل در رشته معماری به کشور فرانسه رفت و در کنار تحصیل به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی تسلط پیدا کرد. در میانه دوران تحصیل، فرح به وسیله اردشیر زاهدی و شهناز پهلوی به محمدرضا پهلوی معرفی شد و این آشنایی سرانجام به ازدواج آن دو در ۳۰ آبان ۱۳۳۸ انجامید. پس از تاجگذاری، فرح پهلوی نایب‌السلطنه شد.

در چهارچوب مسؤولیت‌های وی به‌عنوان شهبانوی ایران، دفتر مخصوص وی دارای چهار بخش آموزش و پرورش، بخش بهداشت و درمان، بخش رفاه اجتماعی و بخش فرهنگ و هنر بود. دفتر فرح پهلوی در زمینهٔ آموزش و بهداشت کودکان بی سرپرست و کودکان ایران فعال بود. پایه‌گذاری جمعیت کمک به جذامیان و بهکده راجی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، موزه فرش ایران و موزه هنرهای معاصر توسط این دفتر صورت گرفت. فرح پهلوی سعی داشت با سفرهای مکرر به شهرهای مختلف ایران نزدیکی بیشتری با عموم مردم داشته باشد.