گزارش های تصویری: 2015-11-22

پل موسی، جایی که آب برای عبور شما راه باز می‌کند

پل موزس، هالسترن(Halsteren) ، هلند. این پل تاثیرگذار در واقع شبیه به راهرویی فرورفته در آب است؛ جایی که راهی برای عبور عابرین پیاده باز شده است. این سازه در سنگر و استحکاماتی قرن هفدهمی به نام Fort DE Roover ساخته شده است. اگر از دور به این نقطه نگاه کنید چیز خاصی به‌نظرتان نخواهد آمد؛ ولی وقتی نزدیک‌تر شوید، ناگهان متوجه می‌شوید که از میان گودالی پر شده از آب، راهی برای عبورتان باز شده است.
طراحان این پل گروه معماری RO & RD بودند. در واقع همانطور که گفتیم اینجا منطقه‌ای نظامی بوده و این پل درست در میان خندقی که قرار بود جلوی ارتش دشمن را بگیرد ساخته شده است. این منطقه پیش از این چندان در معرض توجه قرار نداشت؛ اما طراحان با استفاده از عناصر اصلی محیط و به کارگیری خلاقیت، دوباره آن را به مرکز توجه تبدیل کردند.

این پل از چوب آکویا (Accoya) ساخته شده و با فویل عایق شده است؛ به علاوه با مواد ضد قارچ پوشیده شده تا از فرسایش و پوسیدگی آن جلوگیری شود (چوب آکویا محصول فناوری مدرن است و از استحکام بیشتری در مقایسه با چوب معمولی برخوردار می‌باشد). پل موزس در اصل سازه‌ای تجربی است؛ اما از ظاهری تأثیر‌گذار برخوردار است. بویژه تقسیم‌شدن آب و باز‌شدن محلی برای عبور افراد، ایده‌ای خلاقانه و جالب توجه به شمار می‌رود. از سوی دیگر به دلیل فرورفتن آن در آب، چشم‌انداز محیط اطراف دچار تغییر چندانی نشده و زیبایی و اصالت خود را حفظ نموده است. احتمالاً همانگونه که اکثر شما متوجه شدید، ایده اصلی ساخت آن اشاره‌ دارد به یکی از داستان‌های مذهبی در مورد شکافته‌شدن دریای سرخ توسط حضرت موسی که راه را برای عبور بنی‌اسرائیل و فرار از چنگ فرعون باز کرد. با عبور از میان این پل شما به پیشواز شاهکارهای معماری هلندی می‌روید.این خندق اکنون نه تنها جلوی ورود افراد را نمی‌گیرد، بلکه با ظاهر فعلی ممکن است پیامی اشتباه نیز برای مهاجمین در برداشته باشد.
تصاویر زیر مربوط به سال 2012 میلادی می باشند.


قصر حسنی مبارک در مصر

محمد حسنی سید مبارک (به عربی: مُحَمَّد حُسنی سید مُبارَک) (زاده ۴ مه ۱۹۲۸) چهارمین رئیس جمهوری جمهوری عربی مصر بود.
حسنی مبارک مثل بسیاری دیگر از مردم فقیر شهرستان‌ها، به نیروهای مسلح مصر پیوست که یکی از معدود راه‌های او برای پیشرفت در جامعه مصر بود. در بیست سالگی از آکادمی نظامی مصر فارغ‌التحصیل شد.
در پایان جنگ یوم کیپور در اکتبر ۱۹۷۳، به خاطر موفقیت نیروهای تحت امرش در دفاع از مصر و نبرد با اسرائیل از وی به عنوان «قهرمان ملی» یاد می‌شد و به مقام فرماندهی نیروی هوایی مصر ارتقا یافت.
 و پس از مدتی تا مقام «معاون رئیس‌جمهور مصر» بالا رفت. حسنی مبارک پس از ترور انور سادات در ۶ اکتبر ۱۹۸۱ به ریاست جمهوری رسید. او پیش از آغاز اعتراضات سراسری در مصر، یکی از قدرتمندترین حاکمان منطقه به شمار می‌رفت.
حسنی مبارک از تاریخ ۱۴ اکتبر ۱۹۸۱ که به مقام ریاست‌جمهوری مصر رسید، سه بار در انتخابات ریاست‌جمهوری، بدون این که رقیبی در برابرش باشد به پیروزی رسید. در سال ۲۰۰۵ میلادی، برای چهارمین دوره پی‌درپی به ریاست‌جمهوری انتخاب شد.
طبق قانون سال ۱۹۷۱ مصر، حسنی مبارک کنترل کشور را می‌بایست تا سپتامبر ۲۰۱۱ عهده‌دار می‌بود، اما با توجه به شرایط دشوار کشورش، در تاریخ ۱۱ فوریه ۲۰۱۱ میلادی، از مقام ریاست‌جمهوری استعفا و قدرت را به «شورای عالی نیروهای مسلح مصر» واگذار کرد.
حسنی مبارک در تاریخ ۱۱ فوریه ۲۰۱۱ (۲۲ بهمن ۱۳۸۹) از ریاست‌جمهوری مصر استعفا داد. حکومت را به «شورای عالی نیروهای مسلح مصر» به ریاست بزرگ‌ارتشبد محمدحسین طنطاوی واگذار کرد و به شرم‌الشیخ در شبه‌جزیره سینا رفت.
در تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۱۱ میلادی، دادستان عمومی مصر، حُسنی مبارک، رئیس‌جمهور پیشین مصر و خانواده او را ممنوع‌الخروج و اموال و دارایی‌های او و خانواده‌اش را توقیف کرد.
تصاویر زیر مربوط به قصر عابدين در قاهره می باشد که اقامتگاه و محل کار مبارک در دوران ریاست جمهوری اش بوده.این تصاویر در سال ٢٠١١ میلادی گرفته  منتشر شد.
کاخ عابدین، از ساختمان‌های تاریخی شهر قاهره است. این کاخ در خیابان قصر نیل در مرکز شهر قاهره واقع شده‌است.
محمدرضا شاه پهلوی، آخرین پادشاه ایران در تاریخ ۱۵ مارس ۱۹۳۹ میلادی، در کاخ عابدین با فوزیه فؤاد ازدواج کرد و در تاریخ ۲۹ ژوئیه ۱۹۸۰ میلادی، ۷ مرداد ۱۳۵۹ خورشیدی، مراسم تدفین‌اش در همان کاخ برگزار شد.جنجال بر سر عکس لخت اسکی‌باز لبنانی

در سال 2014 میلادی تصاویر نیمه‌برهنه عضو تیم ملی اسکی زنان لبنان در مسابقات المپیک زمستانی سوچی در روسیه پس از انتشار در فضای آنلاین، پای وزارت ورزش این کشور را نیز برای تحقیق در این قضیه باز کرده است.

در این تصاویر ( که در زیر می بینید ) که در پیست اسکی کوه‌های فرایا در لبنان و برای یک تقویم گرفته شده، “جکی شمعون” درحالی‌که با تجهیزات اسکی بخشی از برهنگی‌اش را می‌پوشاند، در مقابل دوربین قرار گرفته است.

سیل اعتراض‌ها نسبت به این اقدام خانم شمعون زمانی روانه شد که ویدئوی گرفته شده از این عکس‌برداری، در فضای مجازی و سپس در تلویزیون لبنان منتشر گردید.

او ضمن عذرخواهی از انتشار این ویدئو، در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه (۱۱ فبریه-۲۲ بهمن) در فیسبوک و توییتر منتشر کرد، گفت که ویدئوی منتشرشده، به جای نتیجه‌ی کار، مراحل آماده‌سازی برای عکاسی را نشان می‌دهد و قرار نبوده به صورت عمومی انتشار یابد.

شمعون با تاکید بر این‌که می‌داند جامعه‌ی لبنان، جامعه‌ای «محافظه‌کار» است، اضافه کرده که می‌داند «این تصاویر، بازتاب‌دهنده‌ی فرهنگ لبنان نیست».


کشتار بیرحمانه ١,٣ میلیون خوک در کره جنوبی

فکر نکنید فقط مقامات جمهوری اسلامی هستند که بجای پیشگیری یا مداوای حیوانات، آنها را بیرحمانه میکشند. نه! جنایات و شقاوت های انسان، اشرف مخلوقات نسبت به حیوانات تمامی ندارد.
در سال 2010 میلادی  که تصاویر آن را در زیر می بینید , دولت کره جنوبی آسان ترین راه را برای پیشگیری و جلوگیری از گسترش بیماری پا و دهان ( FMD )
foot-and-mouth disease خوک ها انتخاب کرد: زنده بگور کردن!


محل زندگی میلیاردرهای تهرانی

تصاویر که در زیر می بینید در سال ٢٠١٣ میلادی از میان آگهی های خرید و فروش املاک در تهران جمع آوری شده که نشان از چگونگی زندگی ثروتمندان تهران می دهد.تمامی خانه ها نو ساز می باشند و می شود گفت که تصاویر مربوط به بین سالهای ٢٠١٠ تا ٢٠١٣ میلادی می باشند.


تاریخچه و وضعیت نام‌ های دامنه (Domain Names) به روایت تصویر

۱- اولین نام دامنه‌ی عمومی ثبت شده در جهان nordu.net بود که در تاریخ ۱ ژانویه ۱۹۸۵ ثبت شد.

۲- اولین نام دامنه‌ی دات کام ثبت شده در جهان، symbolics.com بود که در پانزدهم مارچ ۱۹۸۵ ثبت شد.

۳- اولین نام دامنه‌ی دات ارگ ثبت شده در جهان، mitre.org بود که در تاریخ ۱۰ جولای ۱۹۸۵ ثبت شد.

۴- در قسمت دوم از این تصویر نام ۱۰۰ تا از دامنه‌های قدیمی ثبت شده که هنوز هم فعال هستند ذکر شده است. نام‌هایی همانند Xerox، Hp، IBM، Sun، Intel، Boeing، Siemens، Vortex، Adobe، AMD، Apple، RAND، Philips، Sisco، از مهمترین و شناخته شده‌ترین این نام‌ها هستند.

۵- در سمت راست این ۱۰۰ نام، تاریخچه‌ی نام‌های دامنه‌ی دات کام هم به اختصار آورده شده است. دامنه‌ی Whitehouse.gov در سال ۱۹۹۲، دامنه‌ی Google.com در سال ۱۹۹۶ ثبت شدند. در سال ۲۰۰۳ مفهوم وب۲ به صورت جهانی شناخته شد.


بسیج مردمی برای زندگی، نه بسیج دولتی برای مرگ

در تاریخ 11 بهمن ماه 1392 با هماهنگی اداره حفاظت از محیط زیست بهبهان در پارک ساحلی مارون ( خارستان) بهبهان مراسمی با حضور مردم برای جمع آوری زباله از دل طبیعت صورت گرفت که تصاویر آن را در زیر می بینید.