گزارش های تصویری: 2015-12-13

به گل نشستن یک نهنگ 14 متری

در سال ٢٠١١ میلادی نهنگ غول پیکری که تا نزدیک ساحلی در انگلیس آمده بود در اثر به گل نشستن و باوجود تلاشهای زیاد مردم جان خود را از دست داد.
این غول دریایی با وجود ظاهری بزرگ بسیار مهربان است و تنها از پلانکتونها و موجودات کوچک دریایی تغذیه می کند.
این نهنگ عنبر با 20 تن وزن و حدود 14 متر طول به آبهای ساحلی نزدیک و به گل نشسته بود که سرانجام باوجود تلاشهای بسیار مردم محلی و ماموران آتش نشانی در ساحل "ردکار" در کلولند انگلیس جان خود را از دست داد.
"ریچارد ایلدرتن"، از مرکز "غواصان امدادگر حیات دریایی" در انگلیس در این خصوص اظهار داشت: "دریای شمال محیطی اشتباه برای این مخلوقات بزرگ است. همین مسئله موجب شد که تمام تلاشهای ما برای بازگرداندن این نهنگ به دریا بی نتیجه بماند."
وی افزود: "دریای شمال محیط مناسبی برای نهنگهای عنبر نیست چراکه غذای آنها در این دریا وجود ندارد. بنابراین آنها غذا نمی خورند و دچار سوء تغذیه می شوند و همچنین آب بدن خود را از دست می دهند. چون این حیوانات آب نمی نوشند بلکه مایعات بدن خود را از غذایی که می خورند به دست می آورند. تمام این موارد می توانند انواعی از مشکلات سلامتی را برای آنها به وجود آورد که نتیجه آن چیزی می شود که در مورد این نهنگ رخ داد."
به گفته ریچاد ایلدرتن، نهنگهای حداکثر تا وزن 5 تن را می توان دوباره به آب بازگرداند اما این نمونه چهار برابر سنگین تر بود.


روابط فوق محرمانه ای که ۲۷ سال پیش در ۲۷ فوریه علنی شد!

۲۷ ساله شدن سکوت مرموز رضا پهلوی در برابر »گزارش هیئت بررسی ویژه ریگان»


تصاویر خانه مسکونی بیل گیتس

ویلیام هنری گیتس سوم (به انگلیسی: William Henry Gates III) سرشناس به بیل گیتس در ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵ میلادی در سیاتل، مرکز ایالت واشنگتن آمریکا زاده شد. او و پل آلن شرکت مایکروسافت را پایه ریزی نمودند. گیتس به‌عنوان مدیر عامل و مدیر معماری نرم‌افزار در شرکت مایکروسافت فعّالیّت کرده‌است و هم اکنون رئیس هیئت مدیره این شرکت است و دارای بیشترین سهام (معادل ۸٪) می‌باشد.

در آخرین رتبه‌بندی انجام شده توسط مجله فوربس بیل گیتس با دارایی خالص ۷۷٫۲ میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد جهان به‌شمار می‌آید. وی نخستین بار در سال ۱۹۹۴ در رتبه نخست از فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت و برای ۱۵ سال پیاپی در صدر این فهرست قرار داشت، سپس در سال ۲۰۱۰ بازرگان مکزیکی؛ کارلوس اسلیم جای او را گرفت.

ویلای بیل گیتس در منطقه مدینا، واشینگتن قرار دارد و ساخت آن هفت سال طول کشیده.
 این ویلا در مساحت 6,100 m2 
​ساخته شده و ​ساخت آن 64 میلیون دلار هزینه داشته.
​برای طراحی این ویلا از یکی از طراحان بسیار برجسته دنیا استفاده شده و بر خلاف تصور بسیاری تا کنون هیچ عکس و یا ویدیویی از درون خانه بیل گیتس منتشر نشده , اما بر اساس توضیحاتی که از سوی طراحان و معماران به بیرون درز پیدا کرده می شود طراحی داخل ویلای بیل گیتس را به شکل زیر تصور کرد.

تصاویر خارجی ویلای بیل گیتس که در زیر می بینید واقعی است و از سوی خبرنگاران گرفته شده است.
این تصاویر مربوط به سال 2011 میلادی می باشند.


تظاهرات در ونزوئلا

هوگو چاوز در تاریخ ۵ مارس ۲۰۱۳ به دلیل بیماری سرطان درگذشت و درست در اولین سالگرد در گذشت او طرفداران و مخالفان دولت به خیابانها آمدند و با خشونت تمام به جان هم افتادند که تصاویر آن را در زیر می بینید.


تخریب میدان لولو بحرین

فلکهٔ مروارید یا فلکهٔ لؤلؤ (به عربی: دوار اللؤلؤ(ة)) نام محلی فلکهٔ شورای همکاری خلیج فارس در نزدیکی منطقهٔ اقتصادی منامه، بحرین است. این فلکه به یاد مجسمهٔ مروارید که پیش‌تر در همین مکان نصب بود فلکهٔ مروارید نامیده می‌شود. مجسمهٔ مروارید در ۱۸ مارس ۲۰۱۱ توسط نیروهای دولتی بحرین برای سرکوب اعتراضات مدنی تخریب شد.
این تصاویر، لحظه ای را که نیروهای دولتی و نیروهای عربستان سعودی تمثال مرواریدی را که در میدان لولو قرار دارد را تخریب کردند را نشان می دهد.
با استفاده از دریل و ماشین های خاک بردار 6 پایه این تمثال مروارید تخریب شد.
میدان لولو بحرین در طی مبارزات مردمی بحرین تبدیل به نماد مبارزه و آزادی مردم بحرین شده بوده.
در صبح ۱۸ مارس ۲۰۱۱، دولت بحرین مجسمهٔ مروارید را کاملاً تخریب کرد و در تلویزیون سراسری بی‌تی‌وی اعلام کرد که مجسمه توسط معترضین «مفسد» ضد دولتی «هتک حرمت» و «بی احترامی» شده و باید «تطهیر» شود. به دلیل عجله داشتن دولت برای تخریب سریع مجسمه، یک کارگر جرثقیل که مهاجر بود بر اثر اصابت یک قطعهٔ کمانی شکل سیمان درگذشت.


جاری شدن سیل در انگلستان

در ماه فوریه سال ٢٠١٤ میلادی  بارش باران، طوفان و جاری شدن سیل در جنوب غربی  بریتانیا زندگی ساکنان برخی از مناطق را با مشکلات جدی مواجه کرده بود به طوری که نخست وزیر این کشور مجبور شد از اتحادیه اروپا تقاضای کمک مالی برای کشاورزان بریتانیایی بکند. به گزارش شبکه تلویزیونی یورونیوز، در جنوب غربی بریتانیا به علت بالا آمدن سطح آب بسیاری از خانه ها غیرقابل سکونت شده  و مزارع به زیر آب رفته بودند. این شدیدترین بارش در طول 250 سال گذشته در این منطقه بوده است. بارش و وقوع سیل در منطقه ولز باعث شد تا بیش از ۵۰۰ نفر از ساکنین این منطقه خانه‌هایشان را تخلیه کنند.


تصاویری از گرانترین خانه تورنتو

این ویلای اشرافی در سال ٢٠١١ میلادی برای فروش با قیمت ٢٧ میلیون دلار برای فروش در اینترنت قرار گرفت که تصاویر آن را در زیرمی بینید.
این تصاویر مربوط به سال ٢٠١١ میلادی می باشند که همراه آگهی فروش این ویلا در اینترنت منتشر شدند.